صدای معلم

"من باید بدانم"

اولین جمله ای که ما در اول دبستان می آموزیم چیست؟

فقر فرهنگی در نظام آموزشی ایران و اهمیت دبستان

اولین جمله ای که ما در اول دبستان می آموزیم چیست؟

"بابا آب داد" ؛ "  بابا نان داد " ...

می دانید اولین جمله ای که انگلیسی ها در دبستان یاد می گیرند چیست؟ "من می توانم بخوانم وبنویسم " و اولین جمله ای که ژاپنی ها یاد می گیرند :

"من باید بدانم"

و این است که ما همیشه چشم مان به دست پدر است  و پدر را ضامن تامین همه ملزومات زندگی می دانیم و در بزرگسالی نیز حتی زندگی تجملی را انتظار داریم که ارث پدری باشد...

کار از ریشه خراب است و
این یعنی:
"فقر فرهنگی"

کانال دموکراسی

جمعه, 07 مهر 1396 15:53 خوانده شده: 5027 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -3 --
مینوامامی 1396/07/07 - 16:30
البته تصور بر آن است معنای آب داد ونان داد، برداشتی به همین سادگی نیست. بلکه منظور زراعت و کشت گندم و برداشت آن و تبدیل آن به نان است. یعنی یک روند تلاش برای رسیدن به برکت.
پاسخ + +4 0 --
معلم 1396/07/07 - 18:26
سلام این حرف مال کشورهای توسعه یافته است نه برا کشور ما که بیکاری وناعدالتی بیداد میکند ففر وفساد اول مقایسه کنید بعد بقیه رو به بی عرضگی متهم کنید, اخه ما بهترین ملت ولمتیم ازنظر اقایون بیخبر؟
پاسخ + +5 -1 --
مولاپناه 1396/07/07 - 18:55
به دلیل شیوه ی آموزش حروف الفبا در کلاس اول،اولین جمله ای که دانش آموز میتواند بخواند وبنویسد،جمله «بابا آب داد» و در کنارش«بابا نان داد است». اگر ترتیب وتوالی یادگیری حروف الفبا به گونه ای بود که میشد جمله بهتری به شاگرد یاد داد قطعا جملاتی مانند مثال ژاپنی وجملاتی دیگر مانند «من میتوانم یاد بگیرم»ویا«من باید راه یادگیری را بیاموزم»ونمونه های دیگری از این دست را میتوان برشمرد. علل به قهقرا رفتن نظام آموزشی رو به موت را در جای دیگری باید جستجو کرد.
پاسخ + 0 0 --
مینوامامی 1396/07/08 - 06:01
با شما موافقم.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/07/08 - 12:07
اتفاقا یکی از علل قهقهرا رفتن نظام آموزشی ، محتوای کتاب هاست که به روز و کاربردی نیستند . معلم در کلاس می دود که کتاب ها را تمام کند و فقط همین . غالب مطالب کتاب ها برای دانش آموزان نه جذاب هستند ، نه کاربردی . جالب است که کتاب ها هر چند سال یک بار مثلا به روز می شوند .
پاسخ + +1 0 --
معلم 1396/07/08 - 11:33
برای همین است که ما می گوییم محتوای کتاب ها از ابتدایی اشکال دارد . آقایان و خانم ها در سازمان پژوهش ! یک نگاه هم به کتاب های کشورهای پیشرفته بیندازید . حتی کتاب های پاکستان را هم نگاه کنند ، بد نیست. چند سال پیش یکی از دوستان برای انجام پژوهشی دانشگاهی ، کتاب ریاضی ابتدایی پاکستان را از طریق سفارت آن کشور تهیه کرده بود . می گفت مطالب کتاب کم و کاریردی هستند .
مسئول محترم سازمان پژوهش و مولفان شرم بر شما باد .
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1396/07/08 - 11:46
البته اگر در گذشته هم مهم بودن نان که قوت غالب معیشت بوده وبدست آوردن زیاد مشکل نبود ولی امروزه در میهن ما یکی از امورات مهم زندگی است که حتی نه تنها بابای خانواده باید برای تهیه ی آن شب وروز تلاش کند باید خود فرزندان هم از همان اوان کودکی باید دست به کار شوند ،تا به زندگی خود ادامه دهند .لذا باید امروزه باید جمله را با این جمله :( بابا برای نان جان داد یا بابا برای نان جان می دهد ) عوض نمود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/12 - 14:05
اولين حرف آ دومين ب در كنار هم ميشه آب يعني شروع زندگي
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/04/28 - 06:30
البته دوستان توجه داشته باشند که این نشان از عظمت و ایثار و از خود گذشتگی والدین است یعنی یک نوجوان باید این را درک کند که بخاطر فداکاری پدر است که او دانا و توانا می شود ...البته در همه جای دنیا عملا این موضوع نهادینه است و تا سنینی بچه در آغوش گرم مادر و نان و آب آوری پدر روزگار می گذرانند .این نشان دادن محبت پدران است نه بد آموزی دانش آموز

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور