صدای معلم

برگردان : خانم دکتر رضایی / پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش

اتحادیه معلمان چیست؟ کارکرد آن چه می تواند باشد ؟

اتحادیه حرفه‌ای معلمان هنگ‌کنگ، یک انجمن حرفه‌ای و گروهی با دغدغه اجتماعی است/ این اتحادیه به عنوان یک فعال به لحاظ اجتماعی، سازمانی سیاسی، آزادی خواه و مدافع حقوق معلمان است/ این سازمان، بزرگترین سازمان ملی در نوع خود است. سازمانی غیرانتفاعی  است که در پی آن است که حرفه‌گرایی بیشتر در کلاس درس را تقویت کند. این سازمان در خدمت آن دسته از مربیان حرفه‌ای است که علایق آموزشی دانش‌آموزان را در اولویت خود قرار داده‌اند/ این مربیان نیاز به وجود سازمانی حرفه‌ای را دریافتند که بر موفقیت و پیشرفت دانش آموز تمرکز داشته باشد بدون این که بر سیاست‌های متعصبانه تأکید کند/ بیش از 95٪ معلمان در فنلاند عضو اتحادیه‌ هستند و 1.2٪ حقوق خالص خود را برای پشتیبانی از اتحادیه صنفی آموزش و پرورش در فنلاند می‌پردازند/ « ما یک فلسفه داریم: شاگرد شاد، والدین شاد، معلم شاد »/ اتحادیه معلمان در فنلاند به هیچ بخش سیاسی وابسته نیست/ انجمن ملی آموزش و پرورش امریکا (NEA) یکی از بزرگترین اتحادیه‌های معلمان است که بیش از سه میلیون عضو و در سال 2013- 2012 بیش از 341 میلیون دلار بودجه داشته است/ «حمایت از صاحبان حرفه‌ آموزش و پرورش و متحد کردن اعضای اتحادیه و جامعه برای به تحقق وعده آموزش و پرورش عمومی به منظور آماده کردن هر دانش‌آموزی برای موفقیت در دنیایی گوناگون و مستقل. »....

اتحادیه معلمان

اتحادیه حرفه‌ای معلمان هنگ‌کنگ

اتحادیه حرفه‌ای معلمان هنگ‌کنگ، یک انجمن حرفه‌ای و گروهی با دغدغه اجتماعی است. این اتحادیه بزرگترین سازمان معلمان در هنگ‌کنگ است با بیش از 90000 معلم، 90٪ کارگزاران آموزشی در این کشور عضو این اتحادیه هستند.

رسالت این اتحادیه

این اتحادیه به عنوان یک فعال به لحاظ اجتماعی، سازمانی سیاسی، آزادی خواه و مدافع حقوق معلمان است. هدف آن متحد کردن همکاران، حمایت از حقوق آنها و فراهم کردن خدمات رفاهی مختلف برای آنان است. این اتحادیه تلاش می کند تا کیفیت آموزش را از راه ارتقای کار حرفه‌ای معلمان ، و حمایت از سیاست‌های آموزشی بهبود بخشد و این کار ایجاد محیطی را تضمین می‌کند که در آن با مساعدت و مراقبت کافی، همه دانش‌آموزان یاد بگیرند و رشد کنند. این اتحادیه، در اقدامات اجتماعی مختلف به منظور تأمین عدالت، رفاه، و حقوق دموکراتیک همه افراد به طور فعال مشارکت می‌کند.

 

انجمن مربیان امریکا (Association of American Educators)

انجمن مربیان امریکا، بزرگترین سازمان ملی و حرفه‌ای است که حرفه معلمی را از طریق مطرح کردن رویکردی جدید به بازنمایی معلم و حمایت آموزشی، و نیز ارتقاء کار حرفه‌ای و همکاری، بدون یک دستور کار متعصبانه پیش می‌برد.

این انجمن سازمان حرفه‌ای معلمان است که شکل اتحادیه ندارد و در سال 1994 به وسیله مربیان شناخته شده بنا نهاده شد. این مربیان نیاز به وجود سازمانی حرفه‌ای را دریافتند که بر موفقیت و پیشرفت دانش آموز تمرکز داشته باشد بدون این که بر سیاست‌های متعصبانه تأکید کند.

این سازمان، بزرگترین سازمان ملی در نوع خود است. سازمانی غیرانتفاعی است که در پی آن است که حرفه‌گرایی بیشتر در کلاس درس را تقویت کند. این سازمان در خدمت آن دسته از مربیان حرفه‌ای است که علایق آموزشی دانش‌آموزان را در اولویت خود قرار داده‌اند.

باور این سازمان آن است که مربیان حرفه‌ای باید به سازمانی تعلق داشته باشند که حرفه آنها را ارتقاء بخشد. باور داریم که اعتصاب و بایکوت کردن برای دانش‌آموزان و نیز وجهه معلمان به عنوان افراد حرفه‌ای، زیان‌آور است. آگاهیم که دانش‌آموزان به طور متفاوتی می آموزند به گونه‌ای که یک محیط یادگیری همسان برای همه دانش‌آموزان، برخلاف انتظار است.

کارهایی که این سازمان انجام می‌دهد:

- خدمات و  مزایای حرفه‌ای از قبیل بورس تحصیلی و کمک هزینه فعالیت‌های علمی، و منابع تخصصی را در اختیار مربیان می‌گذارد

-  ارتقاء معلمان به عنوان افراد متخصص و حرفه‌ای.

- اتخاذ موضع سیاسی تنها در مورد مسائل مربوط به آموزش و پرورش.

-  تأمین امنیت خاطر برای مربیان به گونه‌ای که بتوانند روی آنچه که برای تعلیم و تربیت کودکان اهمیت دارد متمرکز شوند.

 

* نقش اتحادیه در آموزش و پروش فنلاند، قوی است

بیش از 95٪ معلمان در فنلاند عضو اتحادیه‌ هستند و 1.2٪ حقوق خالص خود را برای پشتیبانی از اتحادیه صنفی آموزش و پرورش در فنلاند می‌پردازند.

اهداف این سازمان تحت تأثیر قرار دادن سیاست‌هایی است که به نفع مربیان است. سازمان OAJ (نام اختصاری همین اتحادیه است) در سطح ملی با گروه‌های صاحب کار و کارفرمایان مذاکره می کنند تا 14 توافق کلی را به وجود آورند که همه چیز را شامل می شود از حداقل حقوق تا ساعت کاری معلمان و طول سال تحصیلی ( که در حال حاضر 190 روز است).

نینا لاتینن، مدیر توسعه این اتحادیه اعلام کرد که « ما یک فلسفه داریم: شاگرد شاد، والدین شاد، معلم شاد »

اتحادیه معلمان در فنلاند به هیچ بخش سیاسی وابسته نیست.

یکی از مدیران دبیرستان عضو اتحادیه در باره این انحادیه می‌گوید: اتحادیه‌ها نقش کاملا متفاوتی در ایالت‌ها دارند؛  اتحادیه، مجموعه‌ای است که ابزار سودمندی به نظر می رسد. اتحادیه کمک می کند تا در باره سیاست‌هایی که به قانون ایالتی تبدیل می شوند گفت و گو کنند، سیاست‌هایی از قبیل برنامه‌ درسی مدرسه، یعنی موضوعاتی که به مدارس یک شهر مربوط می شوند. این باعث می‌شود که روی موضوعات مهم در سطح مدرسه تمرکز شود.

 

اتحادیه معلمان چیست؟

اتحادیه معلمان، سازمانی است مرکب از اهل حرفه تدریس که فعالیت آنها مشتمل بر حمایت از حقوق و منافع آنها می باشد. انجمن ملی آموزش و پرورش امریکا (NEA) یکی از بزرگترین اتحادیه‌های معلمان است که بیش از سه میلیون عضو و در سال 2013- 2012 بیش از 341 میلیون دلار بودجه داشته است. اعضای این اتحادیه عبارتند از: معلمان و کارکنان آموزشی مدارس دولتی، اعضای هیات علمی و کارکنان آموزشی کالج‌ها و دانشگاه‌ها، معلمان بازنشسته، و دانشجویان تربیت معلم که برای معلم شدن آماده می‌شوند.

رسالت این اتحادیه به این شکل بیان شده است :

«حمایت از صاحبان حرفه‌ آموزش و پرورش و متحد کردن اعضای اتحادیه و جامعه برای به تحقق وعده آموزش و پرورش عمومی به منظور آماده کردن هر دانش‌آموزی برای موفقیت در دنیایی گوناگون و مستقل. »


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 22 دی 1395 22:29 خوانده شده: 1054 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 0 --
معلم ناامید 1395/10/23 - 07:55
انشاا...در کشور عزیزمان هم این اتحادیه تشکیل بشه
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1395/10/23 - 13:02
جامعه ای که به تقدس گرایی حاکمانش باور دارد نمی توان اعتراض کرد و تغیر ایجاد کرد.
پاسخ + 0 0 --
فرهنگ پرور 1395/10/24 - 13:20
ما دوست داریم همه چیز را در دسته بندی های سیاسی خود قرار دهیم، حتی وقتی حرف از غیر سیاسی بودن صنف می‌زنیم، هدفمان سیاسی است، این مقاله هیچ ارتباطی با حاکمان و اعتراض و تقدس گرایی نداشت، نمی‌دانم شما چگونه چنین استدلالی را در کنار آن قرار دادید؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور