صدای معلم

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان :

" با مساعدت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بخشنامه ای با موضوع افزایش حق السهم اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان صادر شده است "

تلاش کردیم تا زمینه های  انحراف صندوق را از بین ببریم و سعی می کنیم خطاهای گذشته در فرآیند مدیریتی تکرار نشود/ برخی از دوستان تاکید دارند هر تخلفی که صورت گرفته است، بعد از سال ۹۲ بوده، در حالیکه چنین چیزی صحت ندارد و برخی نمایندگان سعی کرده اند اطلاعات قبل از سال ۹۲ را بردارند و وارد تحقيق و تفحص مربوط به آن سال ها نشوند/ افزایش منابع ورودی صندوق برای ادامه حیات ضروری است بنابراین با مساعدت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بخشنامه ای با موضوع افزایش حق السهم اعضا صادر شده است/ همه آن مبالغی که در بانک سرمایه از آن با  عنوان اختلاس یاد می شود مربوط به فرهنگیان نیست زیرا حدود ۴۷ درصد از سرمایه اولیه بانک سرمایه مربوط به شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است/ اختلاس صورت گرفته در بانک سرمایه است نه در صندوق اما متاسفانه رسانه ها دائما صندوق را مورد هجمه قرار می دهند

گروه اخبار/

افزایش حق السهم اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان و آخرین وضعیت تحقیق و تفحص

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به نحوه برخورد رسانه ها با مسائل و مشکلات پیش آمده در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: دخالت سیاست در اقتصاد سمی مهلک است.

صبح امروز، مهدی نیکدل در گردهمایی  مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش وپرورش سراسر استان ها که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است اظهار کرد: اولین مبلغی که بعداز بازنشستگی به دست فرهنگیان می رسد از صندوق ذخيره فرهنگیان است.

وی ادامه داد: تبیین وضعیت صندوق، تحقیق و تفحص نهادهای نظارتی، برنامه های آتی و سرمایه گذاری های جدید و افزایش سهم الشرکه ماهیانه اعضا ازجمله موضوعاتی است  که امروز در گردهمایی مدیران کل موردبحث و بررسی قرار می گیرد.

نيكدل از انجام اقدامات اصلاحی در ساختار صندوق خبر داد و گفت: تلاش کردیم تا زمینه های  انحراف صندوق را از بین ببریم و سعی می کنیم خطاهای گذشته در فرآیند مدیریتی تکرار نشود.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان از محدود سازی فعالیت مشترك صندوق با سایر صندق های خصوصی خبر داد و تصریح کرد: در جریان تحقیق و تفحص بیشتر از یکصدهزار صفحه از مدارک مربوط به صندوق به هیئت مربوطه تحویل دادیم و همکاری خود را با هیئت تحقیق وتفحص به تمام و کمال رساندیم تا سو تفاهمی پیش نیاید اما تعجب ما این است که برخی از دوستان تاکید دارند هر تخلفی که صورت گرفته است، بعد از سال ۹۲ بوده، در حالیکه چنین چیزی صحت ندارد و برخی نمایندگان سعی کرده اند اطلاعات قبل از سال ۹۲ را بردارند و وارد تحقيق و تفحص مربوط به آن سال ها نشوند.

وی ادامه داد: افزایش منابع ورودی صندوق برای ادامه حیات ضروری است بنابراین با مساعدت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بخشنامه ای با موضوع افزایش حق السهم اعضا صادر شده است.

نیکدل  با ارائه آمار وارقامی از داشته های صندوق ذخیره عنوان کرد: علیرغم اینکه سود حاصله از درآمدهای صندوق به فرهنگیان می رسد، سهم در آمدی صندوق ازفروش مواد آموزشی به مدارس تنها یک درصد است و ضروری است آموزش وپرورش بیش از پیش موادآموزشی مورد نیازش را از شرکت های زیر مجموعه صندوق تامین کند.

عضو هيئت مديره صندوق ذخيره فرهنگيان افزود: وزیر آموزش و پرورش تاکید ویژه ای بر چابک سازی شرکت های وابسته به صندوق دارند و در حال حاضر ۲۵ درصد دارایی هایمان در پترو فرهنگ هست که با توجه به اینکه این شرکت وارد  بورس خواهد شد، پیش بینی ما این است که ارزش ۹۰۰ میلیاردی این شرکت در بورس به ۳۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

وی ادامه داد: بانک سرمایه تحت نظارت بانک مرکزی کار می کند و سیستم های نظارتی اجازه هماهنگی بیشتر بانک سرمایه با صندوق را نمی دهد بنابراین آن گونه که رسانه ها می گویند آنچه در بانک سرمایه اتفاق افتاده به صندوق مربوط نمی شود .

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان  اظهار کرد: همه آن مبالغی که در بانک سرمایه از آن با  عنوان اختلاس یاد می شود مربوط به فرهنگیان نیست زیرا حدود ۴۷ درصد از سرمایه اولیه بانک سرمایه مربوط به شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی افزود: اختلاس صورت گرفته در بانک سرمایه است نه در صندوق اما متاسفانه رسانه ها دائما صندوق را مورد هجمه قرار می دهند.

نیکدل دخالت دادن سیاست در اقتصاد را سمی مهلک برشمرد و افزود: رکودی که بر اقتصاد حاکم است موجب شده تا برخی شرکت های زیر مجموعه صندوق نتوانند تعهدات خود را به موقع انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای سهم دولت دربرنامه ششم توسعه، اصلاح اساسنامه، اصلاح چارت تشکیلاتی، استمرارعضویت ، افزایش اعتماد اعضا با تاسیس شرکت اقتصاد و رفاه، تاسیس نمایندگی استانی و.... و همچنین سرمایه گذاری های جدید، بازنگری و تصویب آئین نامه ها، بررسی عملکرد و بودجه، استقرار حاکمیت شرکتی و تحول نظام برنامه ریزی استراتژیک از جمله اقدامات اخیر در صندوق فرهنگیان است.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

چهارشنبه, 13 دی 1396 15:50 خوانده شده: 637 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
دبیر 1396/10/13 - 16:26
تا مدیریت ها دولتی باشند و نظارت غیرواقعی و فرمایشی، وضعیت همین است. من که انصراف دادم و پولم رو پس گرفتم مبلغ 29000تومان هم سود گرفتم، فقط نمی دونم این پول رو کجا سرمایه گذاری کنم !
همکاران راهنمایی کنن
پاسخ + 0 0 --
....... 1396/10/13 - 17:19
با توجه به کاهش سود بانکی فعلا بهترین کانال یا بورس است یا بانک مسکن ،برای 20 میلیون اگر یکسال ثابت بماند 40میلیون و دو سال 60 میلیون و سه سال 80 میلیون وام می دهد.
با خیر و خوشی
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1396/10/13 - 19:13
سکه بخر وقتی انصراف دادی فقط واریزی خودت را دادند یا اینکه واریزی وسود را دادند
پاسخ + 0 0 --
....... 1396/10/14 - 11:46
آقای شهاب سکه الان فوق العده گران شده صرف نمی کند.سکه را به وقت ارزان شدن می خرند . البته چه ارزانی کاهش 200 -300 تومان.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/10/15 - 11:08
کل پول خودم حدود۸۰۰ تومن شده بود به علاوه۲۹هزارتومن سود
پاسخ + +9 0 --
علی 1396/10/13 - 20:30
افزایش حق السهم یعنی غارت جیب معلم و اینکه کسانی که از صندوق سهم نبرده اند از این به بعد ببرند در واقع کمبود منابع جهت اختلاس سایرین از جیب معلم باید هزینه شود چقدر ساده انگارنه به قضیه نگاه می کنیم و عبرت نمی شود
پاسخ + +9 0 --
رضایی 1396/10/13 - 21:29
شاید به خاطر انصراف برخی از اعضا سود صندوق برای مدیران کم شده که این طور می گویند.
پاسخ + +6 0 --
دبیر 1396/10/13 - 21:54
تا به حال از این حق السهم چه سودی بردیم که از این به بعد با افزایش آن ببریم ...
دریغ از یک عذرخواهی و شرمساری که از سوی هیئت مدیره و مسئولین صندوق نسبت به حقوق به غارت رفته ی فرهنگیان ابراز شود .
و باز هم داستان کی بود کی بود من نبودم در این کشور ...
پاسخ + +6 0 --
حقی 1396/10/13 - 22:55
فکر کنم کمک به اختلاس وغارتگری حرام باشد.
پاسخ + +4 0 --
mahdi 1396/10/13 - 23:24
اگرقرارباشد بااین قانون جدید حق الشرکه ماافزایش زیادی (حدودا200000تومان به بالاست)داشته باشد بنده عطایش رابه لقایش می بخشم ودراولین فرصت انصرافم رااعلام می کنم .تاهمین جاهم ضررکردیم
پاسخ + +6 0 --
ب 1396/10/14 - 07:25
ما معلمان حقمان است این بلاها سرمان بیاید
تازه از این بیشتر هم بلا سرمان بیاورند کم است.
۴تا مرد داخل معلمان پیدا نمیشه جمع بشوند
همه از این صندوق دزد انصراف بدهند.
بابا با این پولی که به غارتگران صندوق ماهیانه می دهید
جمع کنید سر سال یک ربع سکه بخرید بزارید کنار
اگه بعد از ۳۰ سال مجموع سرمایه شما از این محل
ده برابر اون چیزی که صندوق ورشکسته بناست بده
نبود به روح اموات من هرچی دلتون خواست نثار کنید.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/10/15 - 00:34
من میخوام انصراف بدم.ایا سود به من تعلق میگیره؟اگه تعلق میگیره چقدر هست؟
هر کس اطلاع داره بهم بگه.ممنون
پاسخ + +3 0 --
منوچهر 1396/10/16 - 17:22
این اقا خنگ هستند!!!! که میگوید حساب بانک سرمایه جداست .... 47 درصد 12 میلیارد حدود 6هزار میلیارد میشود که از جیب فرهنگیان عضو خارج شده .بطور متوسط هر معلم عضو از این اختلاس 6500000هزار تومن ضرر کرده حالا ایشان پشت سرهم میگوید حساب بانک سرمایه جداست.به این جور ادمها باید گفت.الزایمری همراه با اسکیزوفرنی که دچار توهم و هذیان شده محتوی و جریان فکرش دچار مشکل شده.
پاسخ + 0 0 --
نا شناس 1396/10/16 - 20:01
از شماست که بر شماست
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/10/17 - 12:07
همه باهم صندوق ذخیره راببندید واینقدربه غارتگران پول مفت ندهید
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/10/22 - 11:55
گویا از اختلاس های قبلی چیزی به اینها نرسیده و می خواهند جبران کنند، لعنت بر همه صندوق ذخیره ای ها( منظور روسا و مسئولین نجس آن)

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور