صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

شفافیت اصلی غریب و مهجور در فرهنگ ایرانی ؟

رئیس های " گران قیمت " فراری از " شفاف سازی " و " پاسخ گویی " ؟!

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

اقوام روزگار به اخلاق زنده‌اند

قومی که گشت‌ فاقد اخلاق‌، مردنی است

" ملک الشعرای بهار "

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی

در تابستان سال 95 که ماجرای " حقوق و یا فیش های نجومی " مردم و افکار عمومی را شوکه کرد نوشتم : ( این جا )

" ... ماجرای دریافت های نجومی برخی از مدیران ، افکار عمومی جامعه به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه را به شدت آزرده و وجدان عمومی را جریحه دار کرده است .

تا کی باید این وضعیت ادامه داشته و مردم و معلمان تماشاگر این  " تراژدی تبغیض در فضای ابهام "  باشند ؟  فرهنگیان و معلمان می پرسند دلیل و یا دلایل این گونه پرداخت ها چه بوده است ؟

وقتی بخش دولتی غالبا ناکارآمد و حتی هزینه زاست است و  ارزش افزوده ای تولید نمی کند ؛ چرا باید این گونه حقوق های نجومی وجود داشته باشد ؟

آیا این گونه پرداخت ها بر اساس میزان بازدهی و عملکرد افراد در پست های مربوطه صورت گرفته است و یا آن که صرفا بر اساس پستی است که فرد مربوطه بر اساس رانت های مختلف اشغال کرده است و از مزایای آن منتفع است ؟ "

یک پرسش مهم شهروندان از حکومت شفاف سازی در مورد پرداخت ها و میزان دریافتی های مدیران بود .

در آن مقطع وقتی از " مهدی چمران ؛ رئیس شورای اسلامی شهر تهران " در مورد میزان حقوقش سوال شد چنین پاسخ داد :

" به هیچ کس نمی‌گویم چقدر دریافتی دارم حتی پدرم ! " ( این جا )

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی

بر اساس برنامه ششم  توسعه دولت موظف به شفاف‌سازی حقوق وزرا و مدیران دولتی در سامانه‌ای شده است که باید  همه حقوق و مزایای مدیران و وزرا باید زیر نظر وزارت اقتصاد پرداخت شود . آیا حقوق ، مزایا و پاداش هایی که به یک مدیر و یا رئیس داده می شود به خاطر ارزش افزوده ای است که آن شاغل در پست مربوطه نصیب جامعه می کند و یا بر عکس ناشی از رانتی است که فرد آن سمت و یا جایگاه را اشغال کرده است و حاضر نیست حتی با وجود ناکارآمدی و نارضایتی مردم و افکار عمومی آن را ترک و یا واگذار کند ؟

اما اخبار و گفته های نمایندگان مجلس حاکی است که این کار تاکنون انجام نشده است و اساسا تاکنون چنین سامانه ای نیز طراحی و یا راه اندازی نشده است .

ابوترابی نماینده مجلس در این خصوص می گوید: نمایندگان در این رابطه از رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد به قوه ‌قضائیه شکایت می‌کنند. طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف بود سامانه‌ای را برای شفاف‌سازی حقوق مدیران و وزرا طراحی کند اما تاکنون این سامانه طراحی نشده است.

وی با بیان اینکه تعدادی از نمایندگان خواستار اعمال ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی هستند، گفت: طبق این ماده از رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد درباره عدم اجرای این حکم از برنامه ششم به قوه‌قضائیه شکایت می‌شود و در صورت تصویب این گزارش در صحن، این شکایت به قوه‌قضائیه ارسال خواهد شد.

این نماینده مجلس خبر داده که علاوه بر این تعدادی از نمایندگان طرح سوال از وزیر اقتصاد را درباره عدم اجرای حکم برنامه ششم مبنی بر شفاف‌سازی حقوق وزرا و مدیران دولتی امضا کردند که این سوال نیز اعلام وصول خواهد شد.

در ماجرای « افزایش ناگهانی قیمت ارز و سکه »که موجب نگرانی شدید بخش های کم درآمد و ضعیف جامعه شد مدیران اقتصادی و پولی وظیفه دارند توضیح دهند آیا وضعیتی که ایجاد شد و البته محصول ناکارآمدی و فقدان برنامه ریزی های لازم بود با حقوقی که دریافت می کنند هم خوانی و تطابق دارد ؟  اما ماجرا فقط به وزیر اقتصاد ختم نمی شود زیرا شنیده شده نمایندگان این بار روحانی را نیز می خواهند به مجلس بکشانند و از وی سوال کنند، هرچند پیش از این دو بار قرار بوده رئیس جمهور به مجلس برود و پاسخ سوال نمایندگان را بدهد اما هر دو بار قبل به بهانه های مختلف این موضوع لغو شده اما این بار شفاف سازی حقوق وزرا و مدیران دولتی احتمالا روحانی را به مجلس بکشاند.

محمدرضا صباغیان دیگر نماینده مجلس درباره طرح سوال از رئیس‌جمهور اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه حقوق و پاداش و دریافتی مدیران و وزرا و مسؤولان در قانون برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده بود و دولت باید تا پایان سال ۹۶ این سامانه را راه‌اندازی می‌کرد اما به تکلیف قانونی خود عمل نکرد.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس ادامه داد: تعداد زیادی از نمایندگان سوال از رئیس‌جمهور درباره عدم اجرای حکم برنامه ششم مبنی بر راه‌اندازی سامانه شفاف‌سازی حقوق و دستمزد و پاداش مسؤولان را امضا کردند." ( این جا )

نخستین پرسش آن است که چرا دولت مردان ، مدیران و روسا در برابر شفاف سازی مقاومت می کنند ؟

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی

اولین فرضیه ای که به ذهن متبادر می شود این است که ممکن است مردم و افکار عمومی میزان داده ها و ستاده ها را در " ترازوی قضاوت و سنجش " قرار دهند .

ممکن است پرسش  شود فلان رئیس و یا مدیری که چنین حقوقی دریافت می کند چه بازدهی داشته و یا چه عواید و منافعی را برای سیستم و جامعه تحصیل می کند ؟

بهره وری این فرد چقدر است که باید هزینه های فراوانی بابت حقوق و مزایا و پاداش و... را به خزانه عمومی تحمیل  کند ؟

در کنار آن ؛ اگر یک سیستم نظارتی هوشمند ، قانون مدار و دلسوز وجود داشته باشد این گونه عدم توازن ها و حتی " فساد " را شناسایی کرده و جلوی ناکارآمدی را می گیرد .

نکته مهم و راهبردی این جاست که این " شفاف سازی " و محاسبه " داده ها و ستادها " نباید فقط منحصر به مدیران دولتی شود .

فرمول شفاف سازی باید به همه ارکان و اجزا تسری داده شود .

مطابق آمار ، هزینه برگزاری یک دقیقه جلسه علنی مجلس در سال 95 حدود 22 میلیون و 250 هزار تومان ، هزینه برگزاری یک ساعت جلسه علنی مجلس ، حدود یک میلیارد و 335 میلیون تومان و هزینه برگزاری یک روز جلسه علنی مجلس با احتساب 4 ساعت حدود 5 میلیارد و و 335 میلیون تومان است . ( این جا )

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی  یک نماینده مجلس باید دقیق و شفاف توضیح دهد که به ازای حقوقی که دریافت می کند چه آورده ای برای مردم و جامعه اش دارد ؟

آیا قیمت تمام شده یک صندلی سبز در بهارستان با میزان کار انجام شده برای همه مردم ایران تناسب و هماهنگی دارد ؟

و یا دستگاه هایی که از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری خارج شده اند نیز باید در این زمینه شفاف سازی کنند .

عملکرد باید به گونه ای باشد که این گونه جدا سازی ها اگر چه در عداد و شمار " تبعیض " است اما حداقل  افکار عمومی را در این زمینه توجیه و " قانع " کند .

در ماجرای « افزایش ناگهانی قیمت ارز و سکه »که موجب نگرانی شدید بخش های کم درآمد و ضعیف جامعه شد مدیران اقتصادی و پولی وظیفه دارند توضیح دهند آیا وضعیتی که ایجاد شد و البته محصول ناکارآمدی و فقدان برنامه ریزی های لازم بود با حقوقی که دریافت می کنند هم خوانی و تطابق دارد ؟

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی

حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می گوید :

معاون آقای سیف بالغ‌ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان پاداش گرفته است؛ اما آقای سیف بلافاصله مجدداً او را به سرکار برمی‌گرداند؛ بدون اینکه این مبالغ (پاداش میلیاردی) برگشت داده شود و این معاون دوباره در همان سمت مشغول به کار شد. ( این جا )

محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه، با اشاره به پرداخت پاداش پایان‌خدمت نجومی در بانک مرکزی، گفته بود: ارقام نجومی بالای ٨٠٠ میلیون تومان از پاداش پایان‌خدمت و مانده مرخصی خودشان را دریافت کردند و عجیب این است که در ابتدای سال ٩٧ این افراد مجدد به کار خودشان ادامه دادند.

به راستی آورده و حاصل کار این گونه مدیران با حقوق های نجومی برای جامعه چه بوده و چه گلی به سر مردم و اقتصاد و آینده زده اند ؟

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی

آیا حقوق ، مزایا و پاداش هایی که به یک مدیر و یا رئیس داده می شود به خاطر ارزش افزوده ای است که آن شاغل در پست مربوطه نصیب جامعه می کند و یا بر عکس ناشی از رانتی است که فرد آن سمت و یا جایگاه را اشغال کرده است و حاضر نیست حتی با وجود ناکارآمدی و نارضایتی مردم و افکار عمومی آن را ترک و یا واگذار کند ؟  نکته مهم و راهبردی این جاست که این " شفاف سازی " و محاسبه " داده ها و ستادها " نباید فقط منحصر به مدیران دولتی شود

چندی پیش خبری در مورد کاهش حقوق سیاست مداران لهستانی در پی اعتراضات عمومی صورت گرفت . ( این جا )

یاروسلاو کاچینسکی، رهبر این حزب اظهار کرده بود، حزبش متوجه واکنش‌های عمومی شده و یادآور شد، پیش‌تر گفته بود که "برای پول وارد سیاست نمی‌شوید".

نتیجه منطقی این گونه پاسخ گویی ها و مسئولیت پذیری در برابر افکار عمومی و مردم افزایش اعتماد عمومی و ترمیم فاصله مردم و حکومت خواهد بود .

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی

این موجب کاهش تنش ها و افزایش تفاهم ملی و نیز کاهش بحران ها و ابر بحران ها خواهد بود .  یک نماینده مجلس باید دقیق و شفاف توضیح دهد که به ازای حقوقی که دریافت می کند چه آورده ای برای مردم و جامعه اش دارد ؟

تا کی باید این وضعیت ادامه داشته و مردم و معلمان تماشاگر این  " تراژدی تبعیض در فضای ابهام "  باشند ؟

در پایان به عنوان یک معلم و در جهت اصل " شفاف سازی "  که  رسانه ای را اداره می کنم فیش حقوقی خود را در معرض دید همگان به ویژه  " رئیسان گران قیمت " می گذارم .

امید آن که شفافیت روزی جزئی از فرهنگ ایرانی شود چرا که تنها مرهم و داروی بیماری مهلک و کشنده " ابر بحران اعتماد " است .

حقوق ها و پاداش های نجومی و لزوم شفافیت و پاسخ گویی

جمعه, 31 فروردين 1397 ساعت 12:39 خوانده شده: 669 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
حسین 1397/01/31 - 13:21
مقاله مرتبط دکتر حسینی:

دسته بندی مردم در حکومت های استبدادی

http://bit.ly/2hFROo0
پاسخ + 0 0 --
حسین 1397/01/31 - 13:55
*** "کرسی آزاداندیشی" یک گام مؤثر به سوی دموکراسی و دنیای متمدن و فاصله گرفتن از ارتجاع، بربریت، استبداد و خودکامگی و فساد و فلاکت و عقب‌ماندگی است "به شرط آنکه" کسانیکه در این بحث ها به ارائه نظرات "متفاوت" می پردازند وارد لیست سیاه نشده و علاوه بر خودشان عزیزانشان هم از حقوق شهروندی خود منع نشوند و به روشهای فاشیستی محسوس و نا محسوس مطرود و از زندگی و هستی ساقط و نهایتاً معدوم نشوند – که اگر چنین شود حاکمان ما همان مرتجعین مترقی! تمامیت‌خواهی هستتد که جز به معدوم کردن دگراندیشان جهت استحمار، استعمار و استثمار راحت تر ملت و تاراج هر چه بیشتر سرمایه های آن‌ها نمی اندیشند.

-- دکتر سید محمدحسن حسینی
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/01/31 - 21:07
سلام

آقای حسین

خوشحال می شوم کمی در موضوع و کادر سخن بگویید .

به نظرم از دیدگاه شما همه موضوعات و از جمله آموزش ناچارا از کانال " سیاست " می گذرد .


پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
فرزانه 1397/01/31 - 14:30
بسیار قابل تامل. مرسی.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/01/31 - 21:08
درود بر شما خانم فرزانه

پایدار باشید .
پاسخ + +5 0 --
فلاح 1397/01/31 - 14:53
آقای پور سلیمان ، عالی بود.
سپاس از نمایش فیش حقوقی ،
.....
چرا مبلغ بیمه تکمیلی این قدر زیاده؟
ضمنا بیمه خدمات درمانی خاص چیه؟
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/01/31 - 21:13
سلام

آقا / خانم فلاح

زمانی نامش بیمه طلایی بود .

در جال حاضر پدر و مادرم تحت کفالت من هستند .


رقم مشمول کسور حق بیمه سهم کارمند برای شاغلین اعم از مرد و زن ۲% از حقوق ماهیانه مشمول کسور بازنشستگی و برای بازنشستگان،وظیفه بگیران و مستمری بگیران۲%از حقوق مندرج در حکم و یا فیش حقوقی بدون احتساب حق عائله مندی،حق اولاد و حق نگهداری که به ازاء هرماه برای بیمه شده اصلی و بیمه شدگان تبعی یک وی می باشد.

پایدار باشید .
پاسخ + +3 0 --
فرزانه 1397/01/31 - 17:12
به حاکمانی که در پوشش اسلام ظلم و فساد و اختلاس و تبعیض دارند رحم نکنید. با آنها جهاد کنید با قلم و زبان و جان و مال و آبرو. دکتر ....
پاسخ + +8 0 --
امامی 1397/01/31 - 19:53
سلام جناب آقای پورسلیمان ،

امید پروپگاندیسم ژورنالیستی بتواند آغازگر نهضت

روراستی مدیران با ملت باشد. هر نوع پنهات کاری

مسولین باعث افزایش فاصله آنان با ملت می گردد.

اگر دست به دست هم دهیم می توانیم دیوار فاصله ها

را خراب کنیم.

سپاس و تقدیر از حضرتعالی برای داوطلب بودن نهضت

شفاف سازی درآمد مدیران . با نوشتن این متن به عنوان

یک جز از کل خواستم در تقویت و تعمیم این نهضت ، سهم

کوچکی داشته باشم. به امید تداوم این حرکت.

سربلند و پایدار باشید.
پاسخ + 0 0 --
علی پورسلیمان 1397/01/31 - 21:19
سلام

خانم امامی

از نظر شما سپاسگزارم.

اما کاربرد واژه " پروپاگاندا " برازنده منظور و نظر واقعی من نبود .


و اما در معنای پروپاگاندا :" پروپاگاندا (به انگلیسی: Propaganda) گونه‌ای ارتباط است که در آن، اطلاعات هماهنگ و جهت‌دار برای بسیج افکار عمومی از طریق تبلیغات سیاسی پخش و فرستاده می‌شود.

تبلیغات سیاسی شکلی از ارتباط است که هدف آن نفوذ بر گرایش یک جمع یا جماعت به موضع و دلیل دلخواه مبلغ سیاسی است. پروپاگاندا برخلاف تهیه اطلاعات غیر جانبدارانه، در اصلی‌ترین معنای خود، دادن اطلاعات با هدف نفوذ بر مخاطب است. در این راستا، اغلب اوقات، واقعیت‌ها به‌طور گزینشی بیان و بازنمایی می‌شوند (درحالی که نادرستی آن برگوینده روشن و آشکار است) تا از سوی مخاطب، واکنش و رفتاری احساسی و نه آگاهانه و خردمندانه سربزند. نتیجه این امر، تغییر گرایش دلخواه به سوی هدفی است که برای مخاطب هدف‌گیری شده و به منظور پیشبرد یک برنامه سیاسی، درنظرگرفته شده‌است. افزون براین، پروپاگاندا می‌تواند در شکل یک نبرد و جنگ‌افروزی سیاسی نیز تلقی شود.

تبلیغات سیاسی یا پروپاگاندا شکلی از ارتباط است که با ترغیب یا اقناع متفاوت است، زیرا هدفش این است تا به پاسخی دست یابد که قصد مبلغ را تداوم بخشد. اقناع یا ترغیب، به مثابه یک فعال‌کننده دوسویه عمل می‌کند و هدفش آن است که به نیازهای ترغیب‌کننده و ترغیب شونده پاسخ دهد. یک مدل تبلیغ (پروپاگاندا) نشانگر آن است که چگونه می‌توان عناصر اطلاع‌رسانی و ارتباط اقناعی را در تبلیغات با یکدیگر تلفیق کرد. تبلیغات سیاسی ممکن است افکار عمومی و رفتار افراد را تحت تأثیر قرار دهد و آن‌ها را دگرگون سازد." - ویکی پدیا


من هدفم تلنگری بر جامعه به ویژه طیقه روسا و مدیران این کشور بود که این همه با اعتماد و اموال عمومی دست و دل بازانه برخورد نکنند !


از کیسه خلیفه نبخشند و بدانند و بفهمند که معلمان به عنوان " گروه مرجع " بر عملکرد و اعمال آنان نظارت دارد .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/31 - 21:28
با سلام مجدد ،

این اصطلاح را با معنای گروه فشار ذکر کردم چیزی

که از دوران دانشجویی در ذهنم مانده بود.

از توضیحات تان ممنونم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/01/31 - 21:51
با پوزش :

پنهان کاری صحیح است.
پاسخ + +1 0 --
حقی 1397/02/01 - 00:46
خداوند متعال در سوره تحریم خطاب به رسولش می فرماید:يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّـهُ لَكَ ۖ تَبْتَغِي مَرْضَاتَ أَزْوَاجِكَ ۚ وَاللَّـهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ ﴿١﴾
اى پيامبر، چرا براى خشنودى همسرانت، آنچه را خدا براى تو حلال گردانيده حرام مى‌كنى؟ خدا[ست كه‌] آمرزنده مهربان است.
سوال: چرا مسلئه مربوط به زناشویی پیامبر باهمسرش درقرآن که کتاب هدایت بشری است مطرح می شود؟
یکی از دلایل آن این است که در جامعه مورد تائید قرآن مسائل مربوط به خانواده شخص اول جامعه هم باید شفاف وروشن باشد. وهمه بدانند.حال بررسی کنیم جامعه ما کجاست، که هیچ چیز در آن شفاف نیست.(البته فیش حقوقی برادر گرامی پورسلیمان شفاف است). وهمه می دانیم که در عدم شفافیت می توان سوء استفاده کرد.وتا آب گل آلود نباشد نمی توان ماهی گرفت.
نمی دانم چرا ما که برعکس تعالیم اسلام عمل میکنیم مدعی کشور اسلامی هستیم؟جامعه توحیدی قطع به یقین باید شفاف باشد.
پاسخ + 0 0 --
مهران 1397/02/06 - 02:18
امروز به محل اردوی یکروزه ی دانش آموزان کلاس اول مدرسه ی خانمم رفتم و شاگردانش را که به دور ماشینم جمع شدم دیدنم .متوجه سوءتغذیه تعدادی از بچه ها شدم، از خودم خجالت کشیدم که معلمم ....هنوز نگاه توام با فقر غذایی کودکان هفت ساله مرا می آزارد....
پاسخ + +3 0 --
عبدالله حقگو 1397/02/01 - 01:49
سلام


برای خودوهموطنانم متأسفم که درکشوری زندگی میکنم که گروه گروه ازبهترین جوانانش تحت شکنجه های ساواک ستمشاهی قراگرفتند،کشته شدند،جلوی متجاوزان وائتلاف مستکبرین استادندوسالهاتحمل فقرومحاصره وسختی رابجان خریدندوباتمام وجودحمایت خودرابه حاکمان نشان دادند تا شعار؛
«برابری،برادری،حکومت عدل علی»
تحقق یابدٔ
وحال پس ازچهل سال نه الگوی فرهنگی واقتصادی یانظمی خاصی به مردم جهان نشان دادیم ونه حاکمانمان دردولت وقعی به قانون واجرای آن میگذارند.
هرچندهم رهبرعزیزمان یادآوری میکندکه مردم ازبیعدالتی ونابرابری گله مندهستندمدیران دنیای خودوتجملاتشان راچسبیده اند وسمت زیرپای خود را دراین کشتی طوفان زده سوراخ میکنندوهدرفتن۴۰سا سختی را میخواهند.
حتمأمیترسندآلودگی دستانشان هویداشودوگرنه مسلمان بایدشفاف باشدخصوصأمدعیان حکومت عدل علو(ع).
چرا وزرا فیشهایشان رانمیزنند؟


یاحق
پاسخ + +3 0 --
عبدالله حقگو 1397/02/01 - 01:55
سام مجدد


خداوند مهر نفاق‌ را از دلهاشان برداردتاقدر نام حکومت دینی رابفهمند.
تاریخ قضاوت مئکند وآیندگان لب آمرزش سا...!!!
لعن الله علی القوم الظالمین من العام الی قیام یوم الدین
پاسخ + 0 0 --
س طوسی 1397/02/01 - 13:14
من واقعا حکومت دینی اصیل رو دوست دارم. متاسفانه کشورای همسایه حکومتاشون فقط اسم اسلام و عدالت و برابری رو یدک می کشن.
پاسخ + +2 0 --
احمدی 1397/02/01 - 14:44
حالاکه مسئولان ومدیران رده بالا اقدام به خروج از تلگرام واز پیام رسان داخلی استفاده می کنند بهتره امسال که سال حماییت از کالای ایرانی نامگذاری شده به جای اتومبیل های گران قیمت خارجی از اتومبیلهای ساخت وطن استفاده کنند.
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1397/02/01 - 15:25
پیشناد میدم وزیر اون جمله زیبای شهید چمران رو تو اتاق خودشون و تمام مدیراشون - بالای سرشون - بزنن. این جمله در واقع جمله پیامبر اکرم ص هست.
پاسخ + +3 0 --
شهروند 1397/02/03 - 01:07
درود.تا زمانی که استبداد حاکم است در به همان پاشنه قبلی خواهد چرخید ووضعیت بدتر خواهد شدتازمانی که فضای باز سیاسی و اجتماعی پدید نیاید و مطبوعات ازاد نباشند تغییری در وضعیت وشفاف سازی به وجود نمی اید.در کوبا بعد از فیدل برادرش که امد کمی از استبداد وایدیولوگ گرایی فاصله گرفت کلی رشد اقتصادی کرد .تا زمانی که تمام توان یک کشور صرف ایدیولو گ خاصی می شود انتظار شفاف سازی وتوسعه ورانت زدایی خیالی بیش نیست
پاسخ + +2 0 --
خانم بادپر 1397/02/03 - 15:02
درود بر تو برادر حق گو و حق طلب
پاسخ + +2 0 --
رضایی ر 1397/02/03 - 16:05
سلام از این حرکت حضرتعالی قدردانی میکنم .از طرف دیگر واقعا برای خودمان تاسفم بیشتر شد .این هم شد حقوق. اونن در سابقه بالا
پاسخ + +1 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/17 - 22:03
کد خبر: ۱۲۶۳۹۴ تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸ مدیریت و برنامه ریزی » مدیران دولتی پاداش مدیران بانک مرکزی ۱/۲ میلیارد تومان است؟! نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پاداش بازنشستگی برخی مدیران در وزارت نفت و بانک مرکزی را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

http://shoaresal.ir/fa/news/126394/پاداش-مدیران-بانک-مرکزی-۱۲-میلیارد-تومان-است
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/17 - 22:22
پیشنهاد تعامل با نمایندگان محترم مجلس با سلام خدمت همکاران محترم اینجانب برای رسیدن به اهداف بازنشستگان (همسازی حقوق -بیمه کار آمد -رفاه وگردشگری) باید کانونها بازنشستگی با دعوت از نمایندگان محترم مجلس به جلسات کانون وارائه درخواستها ومطالبه از نمایندگان در مورد اجرای قوانین مصوب ودر خواست برای نظارت براجرای قانون توسط قوه مجریه (دولت محترم ) از نمایندگان محترم برای انجام وظایف قانونی خود سوال کنیم یاد مان باشد نمایندگان بایستی مدافع حقوق شهروندانی باشند که به آنها رای داده اند تا از حقوق قانونی مردم دفاع نمایند لازم به یاد آوری است بخشی از زیادی از رای به نمایندگان مجلس توسط ستادهای فرهنگیان می باشد که تعداد زیادی بازنشسته در میان این ستادها فعالیت کرده اند حال نوبت نمایندگان محترم است خواسته به حق بازنشستگان را از طریق مصوبات مجلس واجرای آنرا از هیئت محترم دولت مطالبه کنند این روش منطقی وقانونی وموثر خواهد بود خواهشمند است موضوع را به کانونهای بازنشسگی اعلام نمائید
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/02/28 - 17:25
اینکه مسئولان شفاف نیستند باعث بی اعتمادی ملت به آن ها شده است و صدای اعتراض بلند شده است .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور