صدای معلم

" سفته باران و در رأس آن ، ده بانک بی مسئولیت ، که این بازی سود سپرده را راه انداخته اند و اقتصاد مملکت را به مسخره گرفته اند و نه تنها اقتصاد بلکه زندگی ٩٠ درصد مردم را به مسخره گرفته اند ، برنده نخواهند بود "

آینده بیزینس « پول ، پول می آورد»

شهاب الدین غندالی

اقتصاد ایران و آینده بیزینس  بیزینسی در کشور شکل گرفته که سود یک عده از محل زیان دیگری پرداخت می شود .

بیزینس های گلدکوئیستی بر همین اساس استوارند در گلدکوئیست ، سود یک عده از محل زیان دیگری پرداخت می شود .

بانکها ، سودی که به سپرده گذار پرداخت می کنند از محل زیان وام گیرنده است  .

شرکتهای بیمه ای در بخش ثالث و بیمه تکمیل درمان ، زیان می دهند اما در بقیه امور بیمه ای مثل بیمه عمر سود می کنند ، شرکتهای بیمه ای زیان بخش درمان و ثالث را از محل بیمه عمر و بقیه امور بیمه ای پرداخت می کنند .

هشتاد درصد سودی که در بخش بورس توزیع می شود از محل سود شرکتها نیست از محل زیان عده ای سهامدار است ، سفته باران ، شرکتها را باد می کنند و به مردم بی اطلاع می فروشند و صف خرید درست می کنتد و بعد از چند ماه و آب کردن سهام بنجل ، سهام سقوط می کند و بعد می روند سراغ باد کردن یک سهم دیگر .

در وضع موجود متوسط فروش کسبه ۴٠ درصد سال ٩۶ است لذا اجاره املاک تجاری باید حداقل نصف شود اما این انفاق نیفتاده است ، سود مالک املاک تجاری از محل زیان مستاجر املاک تجاری پرداخت می شود .

با این نرخ موجود ارز ، در  ۶٠ درصد موارد دیگر کاسبی نمی شود کرد . در ٢٠ درصد موارد هم کاسبی از محل زیان دیگران است  . یک گروه ٢٠ درصدی هم دارند پول پارو می کنند.

اقتصاد ایران و آینده بیزینس

مردم هم با عصبانیت ، افزایش نرخ ارز را تماشا می کنند ؛ بیزینسی که مبتنی است بر اینکه  « پول ، پول بیاورد »  یک بیزینس گلدکوئیستی است  که عاقبت ندارد .

اگر نرخ ارز با همین فرمان جلو برود ، دیر یا زود ، بیزینسی که مبتنی بر این است که پول ، پول بیاورد قربانی می شود .

هشتاد درصد کسانس که با پول ، پول در می آورند ، هشتاد درصد دارایی خود را از دست می دهند ، دیر یا زود .اینهایی که با پول ، پول درمی آورند ، صلیب خویش می کشند . سفته بازان در دامی که خود پهن کرده اند گرفتار می شوند.

بزرگترین طعمه بعدی ، سفته بازان خودشان هستند .

در ادبیات سنتی ، آرایشگر ها در بیکاری سر خود می تراشند  . عده ای که اکنون از محل زیان دیگری ، سود می کنند ، دیر یا زود ، رابطه معکوس می شود و سود دیگران از محل زیان آنها تامین می شود.

بیزینس هایی می ماند که سود کاسب از محل سود دیگری نامین می شود ، به سراغ بیزینس های برد برد بروید .

سفته بازان ، خشم مردم از افزایش نرخ ارز را ندیده نگیرند .

سفته باران و در رأس آن ، ده بانک بی مسئولیت ، که این بازی سود سپرده را راه انداخته اند و اقتصاد مملکت را به مسخره گرفته اند و نه تنها اقتصاد بلکه زندگی ٩٠ درصد مردم را به مسخره گرفته اند ، برنده نخواهند بود .

جوجه ها را آخر پاییز می شمارند .

گروه آموزگاران اندیشمند

دوشنبه, 06 اسفند 1397 09:17 خوانده شده: 296 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/06 - 15:02
دیگ به دیگ میگه رویت سیاه .
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/12/06 - 17:06
یاد داستان آن شخصی افتادم که از موسی طلب تعلیم زبان مرغ خانگی وسگ کرد وبعد از مدتها اصرار موسی به اذن خدا زبان حیوانات را یاد گرفت (بخوانید رانت اطلاعاتی)وبه خانه اش ورفت واز زبان خروس که با سگ حرف می زد که فردا اسب صاحبخانه سقط خواهد شد وبرای ما طعامی از اسب فراهم میشود .خواجه قبل از این که اسبش بمیرد آن را در بازار فروخت وزیان اسبش را گردن دیگران انداخت اسب را بفروخت وجست او از زیان آن زیان او انداخت بر دیگران
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/12/06 - 17:14
ادامه مطلب همین داستان برای استر وغلام خواجه هم پیش آمد وخواجه از قاعده انداختن زیان بر دیگران استفاده کرد وتا روز بعد از زبان خروس شنید که :لیک فردا خواهد اومردن یقین گاو خواهد کشت وارث در حنین(ماتم) ولی خواجه از سر طمع ونادانی ندانست که:مرگ اسب واستر ومرگ غلام بد(بود)قضا گردان این مغرور خام بعد از شنیدن این خبر خواجه سراغ موسی رفت وبا ناله وزاری
پاسخ + 0 0 --
داود 1397/12/06 - 17:23
ادامه مطلب از موسی کوک خواست .رو همی مالیددر خاک او زبیم که مرا فریاد رس زین ای کلیم گفت رو بفروش خود را وبره(رها ) چونکه استا گشته ای بر جه زچه(از چاه در ا) بر مسلمان زیان انداز تو کیسه وهمیانها را کن دو تو (لایه لایه وبیشتر) هم در آن دم حال بر خواجه بگشت تا دلش شورید وآوردن طشت پند موسی نشنوی شوخی کنی خویشتن بر تیغ پولادی زنی و... حالا مولوی سر دلبران (رانت خواران) را این چنین به زیبایی در حدیث دیگران آورده است .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/06 - 22:52
درست میبینم؟ این شهاب الدین غندالی است که اینگونه اظهار نظر می‌کند؟ واقعا که...
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/12/07 - 07:19
الان پول برای خواص پول می آورد
قبل انقلاب شاید برای هر که می خواست
الان برای زورمداران زرپرست !!!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور