صدای معلم

بنا به گفتۀ مسئولان و کارشناسان اقتصادی عمده دلایل افزایش تورم در جامعه ، افزایش نرخ ارز ، افزایش واردات ، کاهش سطح تولید ، افزایش نرخ نفت و پرداخت نقدی یارانه است که ردّ پای کارگران و فرهنگیان در آن اصلا دیده نمی شود و عدم برقراری همترازی حقوق فرهنگیان با سایر سازمانها که از مطالبات اصلی آنان می باشد با بهانه های گوناگون از جمله تأثیر آن بر افزایش تورم ، تا به امروز به ثمر نرسیده است و شاید هم اصلا اراده و قصدی برای تحقق آن وجود ندارد

آیا این افزایش حقوق معلمان کارساز خواهد بود ؟

مینو امامی/ همکار صدای معلم

افزایش حقوق معلمان و تورم و بحران مدیریت

داستان من بدو آهو بدو ، زندگی زیر خط فقری بدو ، حکایت اصلی ماست. دولت ها سال ها تلاش کردند تا افزایش نرخ تورم را به افزایش حقوق فرهنگیان و کارگران وصل کنند و نوعی عذاب وجدان به آنان تزریق کنند. آنان هرگز به افزایش حقوق و مزایای سایر بخش ها و تأثیر آن بر این مهم اشاره ای نکرده اند. برای همین افزایش قطره ای حقوق آنان ، اول هر سال ، نمایشی گردید برای امیدواری های لحظه ای و ناامیدی های چند روز پس از آن .

بنا به گفتۀ مسئولان و کارشناسان اقتصادی عمده دلایل افزایش تورم در جامعه ، افزایش نرخ ارز ، افزایش واردات ، کاهش سطح تولید ، افزایش نرخ نفت و پرداخت نقدی یارانه است که ردّ پای کارگران و فرهنگیان در آن اصلا دیده نمی شود و عدم برقراری همترازی حقوق فرهنگیان با سایر سازمانها که از مطالبات اصلی آنان می باشد با بهانه های گوناگون از جمله تأثیر آن بر افزایش تورم ، تا به امروز به ثمر نرسیده است و شاید هم اصلا اراده و قصدی برای تحقق آن وجود ندارد.

افزایش هر سالۀ حقوق در وضعیت کنونی ، قادر به نجات این دو قشر زحمتکش جامعه از قعر چاهی که زیر خط فقر قرار دارد نیست. محرومیت این دو قشر علت تورم کشور نیست بلکه معلول بسیاری از عوامل دیگر از جمله خود تورم و نادیده گرفته شدن آنان است. در زیر با حقایق داستان نرخ تورم در ایران و دلایل تشدید بحران اقتصادی ، بیشتر آشنا می شویم. سرمنشأ آموزش و همچنین سرمایه های تولید کشور یعنی دو ستون اصلی جامعه ، در محرومیت اقتصادی که به محرومیت فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی آنان نیز منجر می گردد ، به سر می برندترسی از اعلام افزایش ۴۵۰ درصدی قیمت یک کالا نداریم !
" پاسخ رئیس مرکز آمار به ابهام مردم درباره نرخ تورم : ترسی از اعلام افزایش ۴۵۰ درصدی قیمت یک کالا نداریم . رئیس مرکز آمار معتقد است آمار تورم نشان دهندۀ تغییرات قیمت مجموعه ‌ای از کالا‌ها به طور میانگین است و میزان گرانی کالا را نشان نمی‌ دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم ، امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار با بیان این که علت استفاده از 2 عدد برای اعلام تورم ، محاسبه بر مبنای دو فاصله زمانی است ، اظهار داشت: تغییر شاخص کل فروردین امسال نسبت به فروردین سال قبل ٥١,٤ درصد است و معنی آن این است که خانوار‌ها ٥١,٤ درصد بیشتر از فروردین پارسال برای خرید یک "مجموعه کالا و خدمات یکسان" پرداخت کرده اند، اما نرخ تورم در 12 ماه اخیر حدود 31 درصد است که البته رقم بالایی است.
رئیس مرکز آمار در عین حال افزود: البته ما نمی توانیم ادّعا کنیم که این رقم در همه نقاط کشور یکسان است ، چرا که ما به همه فروشگاه‌ها و یا مناطق مراجعه نکرده ایم ، بلکه بر اساس معیار‌ها و روش‌های علم آمار عمل کرده ایم و میانگین‌ها را محاسبه و ارائه کرده ایم." (1)

افزایش حقوق معلمان و تورم و بحران مدیریت

رقم واقعی خط فقر چقدر است ؟
" رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و سردشت و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر این که رقم خط فقر با توجه به نرخ تورم باید تغییر پیدا کند اظهار داشت: خط فقر را ۳ میلیون تومان تعریف کردند که به نظر من خط فقر الان با این وضعیت گرانی باید تغییر پیدا کند و من فکر می‌کنم خط فقر به ۵ میلیون در شهرستان‌ها و در تهران به ۱۰ میلیون نزدیک می‌شود و این واقعیت را باید بپذیریم . هرچند دولتمردان این خطوط را برای آرامش جامعه پایین ‌تر می‌آورند ، ولی آرامش جامعه را رفاه و جیب مردم تعیین می ‌کند نه حرف و گفتۀ مسئولان . ما اصرار داشتیم بسته حمایتی داده شود و اگر بشود هر ماه و اگر بودجه دولت نرسد تاریخی را تعریف کند که حداقل ۲ یا ۳ بار در بازده زمانی مختلف به مردم داده شود.
احمد میدری معاون رفاه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز گفته است : امروز ۱۸ تا ۳۵ درصد مردم زیر خط فقر هستند. " (2)
" رسول خضری ، نماینده مجلس دهم ضمن بیان این که امروز ارزش پول سوریه ، عراق و افغانستان از ارزش پول ما بیشتر است در حالی که ذخایر ارزی ما چندین برابر این کشورها است ، گفت: به اعتقاد من مشکل از مدیریت ناصحیح است و حواله دادن نابه سامانی ها به دشمن خارجی ، شانه خالی کردن از مسئولیت است.

وی تصریح کرد: من متأسفم بگویم در جریان نوسانات ارزی در کشور دولت بالای 200 هزار میلیارد تومان از جیب مردم درآمدزایی کرد. در مقابل ارزش پول مردم یک سوم شد و حداقل سه برابر فقیر تر شدند و نیمی از جامعه به زیر خط فقر سقوط کردند." (3)

افزایش حقوق معلمان و تورم و بحران مدیریت

دلایل اصلی افزایش تورم در ایران چیست؟
ابراهیم بهادرانی معاون بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در تشریح تورم ، چالش ها و راه حل های آن که به صورت گزارشی در بیست و نهمین نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران ارائه شد ، اظهار داشت :
"افزایش نقدینگی اصلی ترین و مهمترین عامل تورم در ایران شناخته شده است . در بررسی چالش های تورم و راهکار و راه حل های آن در اتاق بازرگانی تهران دلایل متعددی بررسی شد که مهمترین آنها "افزایش نقدینگی و رکود در بخش تولید" کشور اشاره شد.
برای رفع موانع و بهبود فضای کسب و کار رسیدگی به بحث هایی مثل تورم ، اشتغال و رشد اقتصادی اولویت بیشتری دارد که در واقع تورم "به افزایش سطح عمومی قیمت ها و کاهش قدرت خرید پول " گفته می شود. تورم ، مداوم ، نامنظم و تشدید شونده است و به ندرت به سطح اولیه برمی گردد به طوری که از سال 1315 تاکنون کشور ما به طور دائم تورم داشته است.کاهش تورم به معنای کاهش قیمت ها نیست بلکه به معنای کاهش سرعت رشد قیمت ها است اما اگر تورم منفی شود به معنای کاهش متوسط قیمت ها است اگرچه ممکن است حتی قیمت برخی از کالاها هم افزایش پیدا کند.
در سال های 1321 تا 1323 به دلیل جنگ جهانی دوم بیشترین تورم در کشور ما رخ داد و شاخص تورم به 156 درصد رسید و بهترین سال مربوط به 1341 تا 1350 است که معدل سالیانه تورم به 1.7 درصد رسید.
افزایش قیمت نفت باعث شد تا تورم در کشور ما دو رقمی شود ، در بررسی تورم پس از انقلاب اسلامی در فاصله سالهای بین 1379 تا 1383 تورم 14.12 درصد بوده است که پایین ترین رقم در 34 سال گذشته هم بوده است و در فاصله سال های 1374 تا 1378 متوسط تورم 22.5 درصد بوده است و در سال 1374 تورم 49 درصد بوده که بالاترین نرخ پس از انقلاب را داشته است.
در تشریح انواع تورم باید گفت:
تورم پنهان به تورمی گفته می شود که قیمت ها در آن ثابت است اما کیفیت کالا و خدمات کاهش پیدا می کند،
در تورم خزنده که از نظر اقتصاددانان تورم مفیدی است در هر 10 سال 20 درصد تورم بالا می رود.
در تورم شتابان شاهد افزایش سریع قیمت ها هستیم
و در تورم سرکش که متأسفانه در کشور ما رخ می دهد تورم به بالای 50 درصد می رسد که این شرایط معمولا بعد از جنگ ها اتفاق می افتد.

تورم یک درصدی مفید است اما تورم بالای 10 درصد ایجاد مشکل و نارضایتی می کند و در تورم بالای 50 درصد نابه سامانی ایجاد شده و نارضایتی به اوج می رسد. کشور ما دچار بیماری رکود تورمی است . رکود تورمی به " افزایش عمومی قیمت ها در شرایط کاهش رشد اقتصادی گفته می شود " که متأسفانه اقتصاد ما به آن مبتلا است. " رسول خضری ، نماینده مجلس دهم ضمن بیان این که امروز ارزش پول سوریه ، عراق و افغانستان از ارزش پول ما بیشتر است در حالی که ذخایر ارزی ما چندین برابر این کشورها است ، گفت: به اعتقاد من مشکل از مدیریت ناصحیح است و حواله دادن نابه سامانی ها به دشمن خارجی ، شانه خالی کردن از مسئولیت است "
بدترین نوع مبارزه با تورم ، تزریق نقدینگی است ، اثرات رکود تورمی شامل از بین رفتن تمایل به خرید ، کاهش واردات مواد اولیه ، از دست رفتن رقابت تولید داخل با واردات و تعطیلی و نیمه تعطیلی واحدهای تولیدی است. استفاده از درآمد نفتی در بودجه باعث افزایش تورم می شود. کسری بودجه دولت و استقراض از سیستم بانکی باعث افزایش نقدینگی و افزایش تورم می شود که در برخی سال ها کسری بودجه دولت حتی به 85 درصد هم رسیده است. در سال 1388 دولت به نظام بانکی 36 هزار میلیارد تومان بدهکار بوده است که این رقم در سال 1389 به 55 هزار میلیارد تومان رسیده است و رشد 53 درصدی داشته است.
هزینه بودجه از سال 57 تا 87 به 363 برابر رسیده است. حجم نقدینگی از سال 60 تا سال 1389 به طور متوسط در هر سال 34.9 درصد رشد داشته است به طوری که حجم نقدینگی در سال1352 ، 52 میلیارد تومان بوده است و در سال89 ، 236 هزار میلیارد تومان شده است و در طول 37 سال گذشته 4 هزار و 564 برابر شده است.
مصرفی شدن باعث افزایش تورم می شود مثلا : مکالمه با تلفن در کشور ما 10 برابر میانگین جهانی ، مصرف نان شیرینی ، بنزین و شکر 6 برابر میانگین جهانی ، مصرف نوشابه 4 برابر میانگین جهانی و مصرف برق و گاز 3 برابر میانگین جهانی است.
در سال 1391 ، 42 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده است 14 هزار میلیارد تومان به صورت استقراض یا برداشت از بودجه بوده است و با توجه به سرعت گردش پول که 6/4 درصد است این میزان یارانه ، 64 هزار میلیارد تومان تقاضا در کشور ایجاد کرده است.
از سوی دیگر ، قاچاق و همچنین واردات باعث افزایش تورم می شود، در سال 1389 فقط 3 درصد کشف قاچاق صورت گرفته و همچنین رشد واردات در کشور باعث ضربه خوردن به تولید داخلی کشور و همچنین کاهش سرمایه گذاری شده است. در کشورهایی که واردات بالا است افزایش قیمت جهانی باعث تورم وارداتی می شود.

افزایش نرخ ارز نیز تورم زا است و باعث افزایش قیمت تمام شده و افزایش قیمت کالاهای وارداتی شده است. افزایش دستوری هزینه دستمزد نیروی کار باعث افزایش تورم می شود چرا که کارایی کارکنان متناسب با افزایش هزینه ها بالا نمی رود. رتبه کسب و کار در سال 2005 در بین 183 کشور برای کشور 113 و در سال 2012 ایران رتبه 144 در وضعیت کسب و کار در بین 183 کشور داشته است و در بین 15 کشور خاورمیانه و شمال آفریقا رتبه کشور ما 13 است به طوری که عربستان در دنیا رتبه 12 ، امارات رتبه 33 ، قطر رتبه 36 ، بحرین رتبه 38 و اردن رتبه 69 را دارد. هزینه سرمایه گذاری در کشور ما نسبت به 143 کشور دیگر گرانتر است. افزایش قیمت انرژی یکی از دلایل افزایش تورم است چرا که باعث افزایش هزینه های تولید می شود.

در بررسی دلایل تورم در ایران پژوهشی را که دکتر جلالی نائینی در سال 76 انجام داده است و این بررسی بین سال های 1372 تا 1385 صورت گرفته دلیل اصلی افزایش تورم ، افزایش حجم پول بوده است. همچنین در پژوهشی که 2 تن از کارشناسان صندوق بین المللی پول برای سال های بین 1369 تا 1380 انجام داده اند افزایش حجم نقدینگی دلیل اصلی تورم مشخص شده است و در پژوهش دیگری که در صندوق بین المللی پول انجام شده است و سال های بین 1384 تا 1386 مورد بررسی قرار گرفته است نقش پول در تورم ایران از بقیه شاخص ها مهم تر بوده است و اگر به رشد نقدینگی و تورم توجه داشته باشیم متوجه می شویم که بین این دو شاخص تناسب مستقیم وجود دارد.

افزایش حقوق معلمان و تورم و بحران مدیریت

راه حل های تورم
در تنظیم سیاست های مالی کشور باید از روش ارز بانک مرکزی جلوگیری شود، کسری بودجه از بین برود ، استقراض از سیستم بانکی از بین برود، جلوگیری از رشد غیرمتعادل هزینه ها در دولت صورت گیرد، کمک به اجرای قوانین در صندوق توسعه ملی صورت گرفته و برداشت از این صندوق در شرایط بحرانی باشد، از طولانی شدن پروژه های دولتی جلوگیری شود و از شروع پروژه ها بدون داشتن بودجه نیز خودداری به عمل آید. از دیگر راهکارها ، تنظیم سیاست های پولی است که می توان به کاهش حجم نقدینگی ، کاهش دستوری نرخ سود سپرده ها و کاهش رشد پول و چاپ اسکناس اشاره کرد. جلوگیری از واردات ، افزایش ریسک قاچاق ، رقابتی کردن تولید ، کاهش هزینه مبادله ، افزایش فضای امنیت اقتصادی ، اصلاح فضای کسب و کار ، تخصیص درآمدهای نفتی به سرمایه گذاری ، راهکارهای غیرنقدی یارانه ای ، افزایش کارایی کارکنان ، افزایش کارایی خدمات ، افزایش خودداری از تصمیمات غیرعلمی ، گسترش حضور بخش خصوصی در اقتصاد و اجرای پروژه ها در داخل کشور اشاره کرد. " (4)

عدم تعادل اقتصادی و بحران های حاکم بر اقتصاد کشور ، بیشترین آثار تخریبی را بر ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید اقشار محروم جامعه گذاشته است.

بسیار متأسف هستم که سرمنشأ آموزش و همچنین سرمایه های تولید کشور یعنی دو ستون اصلی جامعه ، در محرومیت اقتصادی که به محرومیت فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی آنان نیز منجر می گردد ، به سر می برند.

به نظر شما مسئولان من معلم با این محرومیت خود چگونه اثری بر تارو پود دانش آموزان این سرزمین خواهم گذاشت ؟ یا بدون هر نوع انگیزه و انگیزشی چگونه کارکرد خود را به خوبی انجام خواهم داد و آیا الگوی مناسبی برای انتخاب شغل معلمی توسط آنان خواهم بود ؟ شمای مسئول ارشد کشور حاضرید فرزندتان یک معلم شود و فقط با حقوق زیر فقر آن زندگی کند؟ مگر معلمی شغل انبیا نیست ، مگر ارزش و منزلت معلمان والاتر از دیگر مشاغل نیست ؟ راستی دیدگاه شخصی اما واقعی شما نسبت به شغل معلمی چیست ؟!

1) https://tn.ai/1995235 ، سوم ارديبهشت ۱۳۹۸ ، خبرگزاری تسنیم .
2) خط فقر چند میلیون تومان است؟ گروه اقتصادی الف ، ۹ آذر ۱۳۹۷.
3) خانۀ ملت ، خبرگزاری مجلس شورای اسلامی ، دهم مرداد 1397.
4) دلایل اصلی افزایش تورم در ایران چیست؟ 17سپتامبر 2016 ، فصل نامۀ پژوهش های اقتصادی .


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 22:50 خوانده شده: 1224 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ
شهروند 1398/02/05 - 00:28
درود جالب بود.
تنها راه حل کنترل تورم و حل مشکلات اقتصادی
دوری گزیدن از سیاستهای افراطی ایدئولوژیک
پایان شعار مرگ بر امریکا اسرائیل
رعایت موازین حقوق بشر
حذف حجاب اجباری آزادی احزاب و روزنامه ها
و بازگشت اعتماد در جامعه و حذف دروغ
و توجه به آموزش وپرورش .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 09:41
سلام
همکار محترم ربط منطقی مابین فاکتورهای راه حل تورم را متوجه نشدم !!
فعلا در دستور کار خود حذف چهار صفر پول و تغییر واحد پول از ریال به تومان را دارند اگر بتوانند همانند کشورهای موفق تابع این طرح عمل نمایند. تشکر
پاسخ
شهروند 1398/02/05 - 14:55
کشوری که در کوران شعارهای انقلابی غرق است
و هزینه های زیادی برای آن از جیب ملت خرج می کند
دیگر پولی برای تحول در آ پ ویا صنعت نخواهد داشت
ربطش این است تا زمانی که با نر م اکثریت کشورها تطبیق
نکنیم روی تحول وپیشرفت اقتصادی را نخواهیم دید کما
اینکه تاکنون ندیده ایم ویک شهر فقر زده هستم
در یک مدرسه مدیر داشت برا اولیا صحبت میکرد که ده هزار
از یارانه فرزندتان ماهیانه به مدرسه بدهید در همین موقع مدیر اداره هم آمد گفت چه اشکالی دارد 500ویک میلیون پول بدهید
خانم امامی یک افغانی الان 2000ریال پول ما شده
این جماعت به فکر ملت نیستن کما اینکه بطحایی برای
کنترل شورش معلمان از فقر و اعتراض به 75000000
چپاول شده از سهم هر معلم از صندوق ذخیره توسط هدایتی غندالی
و وبه راستی مگر بطحایی وفانی خودشون جزوافرا د
هیئت مدیره در زمان غندالی در صندوق نبودند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 16:26
سلام
برخی از موارد فقط سیاسی است چون حذف
حجاب و آزادی احزاب و رسانه ها .....
برخی فقط اجتماعی است چون حذف دروغ و توجه به آموزش و پرورش ......
پاسخ
شهروند 1398/02/05 - 17:00
بله فاکتورهای سیاسی و اجتماعی که تا حل نشوند
فاکتورهای اقتصادی نمود پیدا نخواهند کرد امروز آقای شمخانی دبیر شورای امنیت ملی کشور که با نام نوه اش داماد دخترش پولشویی میکردن از نوه داماد و دختر بعد از ده سال حرامخواری
تبری کرده و گفته که قانون پیگیری کند .تو ده سال از فرزندش خبر
نداشته.بعد برادرش مسولیت مهمی در شهرداری اهواز داشت متولد دهه شصت بود این فرد .یکی از بستگان اینجانب که در شهرداری است گفته.شاید بی ربط باشد ولی این فاضلاب دزدی و دروغ و فساد وتورم را تنها مطبوعات آزاد می توانند تصفیه
کنند .ولی مطبوعات را نابود کردن تا به کارهای فساد خود بی نگرانی
ادامه دهند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/06 - 08:33
سلام
همکار محترم جناب شهروند ،
تمامی نظام ها مابین خود تعامل اجتماعی دارند و هیچ نظامی به تنهایی قادر به انجام کارکرد خود نیست لذا
تغییرات و اصلاحات مورد انتظار شما و همه ، می بایست
همزمان با هم به طور سیستماتیک در تمامی اجزا ، انجام
بگیرد تا نتایج مؤثر و مفیدی بر جای بگذارد.
همانطور که اشاره نمودید توجه افراطی جامعه ما به دو
نظام دینی و اقتصادی ، باعث مغفول ماندن نظام های
اجتماعی و فرهنگی شده است که خود این ،عامل از دست
دادن اعتماد اجتماعی ، اجزای فرهنگ و ساز و کار نظام
اجتماعی گردیده است. همان افزایش دزدی و فساد و...
نتیجه ی همین غفلت و سقوط ارزش و اخلاق است.
در جامعه ما بنیان دیسیپلین در هم شکسته شده است.
در ضمن اگر مقدور است رشته ی تحصیلی شما را
می خواستم بدانم. تشکر از همراهی و بحث تان.
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1398/02/06 - 12:55
روانشناسی
در خدمتم.ودرود
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/06 - 13:37
جناب شهروندی ،
ممنونم. از نظرات ارزشمندتان ، بهره مند
می شوم . پایدار باشید.
پاسخ + +1 0 --
دبیر م 1398/02/05 - 06:14
سپاس از همکار سرکار امامی با این مقاله بجا کامل و قابل توجه و تامل و...
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 09:42
سلام و ممنونم.
پاسخ
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/05 - 08:24
من "هنوز" یخچال و تختخواب و مبلمان و ... ندارم چه رسد به یه خودرو مثل پراید. همانطور که در مقالاتم تشریح کرده ام از نظر اقتصادی هم من را فلج نگه داشته اند: با هیات علمی شدنم مخالفت کردند، مجوز تاسیس موسسه بهم ندادند. حتی نذاشتن در موسسات درس بدم. در آموزش و پ هم بهم اضافه کار ندادند. اجازه ندادند یه دفتر کار بزنم یا حتی در آپارتمانم تدریس مکالمه داشته باشم. چهار سال قبل یارانه ام رو هم قطع کردند! حقوقم تا ماه قبل دو ملیون و ششصد بود با 24 سال سابقه تدریس و مدرک دکترای تخصصی!!!؟؟؟؟ چپ و راست محسوس و نامحسوس هم دارن از من دزدی میکنن که در مقالاتم به برخی از آنها اشاره کرده ام. بقیه عمرم را باید به این فکر کنم که چرا تا این حد من را تحت فشار گذاشتند و اینکه چه کسی یا دین و آیینی این مجوز را به ایشان داده که حتی .....
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 09:44
سلام
استاد بزگوار ، شخصا مشتاقم تا بجای شرح ماوقع
سیاسی ، از گفته ها و نتایج عملی کارهای علمی تان
بهره مند شوم. امیدوارم از آزادی حضور خود در این سایت بهره های وافر برید و به تبادل اندیشه
مبادرت نمایید. در پناه حق سربلند باشید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 11:43
بزرگوار صحیح است.
پاسخ + 0 0 --
دکتر س.م.ح.حسینی 1398/02/05 - 12:41
سلام خانم امامی گرامی. لینک دانلود برخی مقالات علمی من که در ژورنال های ISI و اسکوپوس و بین المللی منتشر شده اند- بقیه اش در وبلاگم ببینید(www.beyondelt.blogfa.com):

https://files.eric.ed.gov/fulltext/EJ1085235.pdf

https://www.igi-global.com/gateway/article/73802#pnlRecommendationForm

. http://www.languageinindia.com/dec2007/eltinindiaandiran.pdf

http://www.academypublication.com/ojs/index.php/tpls/article/view/tpls0904411423/1875

http://www.ccsenet.org/journal/index.php/elt/article/view/7236

http://eltweekly.com/2009/06/eltweekly-issue22-research-paper-by-mohammad-hassan-hosseini/
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 12:57
سلام
شرمنده بنده از فیلتر استفاده نمی کنم لذا
نمی توانم با نقطه نظرات حضرتعالی آشنا
شوم. تشکر
پاسخ
شهروند 1398/02/05 - 19:28
بلاهایی که سر شما آوردن برخی ها را هم سر من آوردن
چه مشترکاتی داریم.درود برشما
پاسخ
دانش آموز دکتر حسینی 1398/02/05 - 08:29
خانمها آقایان؛ ناو هواپیمابر ابراهیم لینکون دار میاد خلیج.
کسانیکه میتونن از ایران فرار کنند. اوضاع خطرناکیه. همانطور که دکتر در مقالات متعددش گفته ایران و آمریکا یک گزینه بیشتر ندارند و انهم "جنگ"است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 12:01
سلام
رسم روزگار چنین است . منتهی شدت این روند در کشورهایی که عدالت و برابری نسبی حاکمیت دارد
کمتر است و برعکس. مهمترین شاخص برای تشخیص این مهم ، سطح برخورداری از رفاه اجتماعی است . تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 13:57
این پاسخ برای همکار ناشناس زیر داده شده است.
پاسخ + 0 0 --
حمید 1398/02/06 - 14:07
از نظر نظامی وجود یک ناو هواپیمابر در منطقه کوچکی مثل خلیج فارس برای تهدید است ونه جنگ.
پاسخ + +2 0 --
فاطمه 1398/02/05 - 08:54
با این حقوق ها برای خودتان قسط وقرضی درست نکنید.تا بتوانید زنده بمانید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/05 - 09:50
سلام
همکار محترم ، تکلیف مردان معلم همانند زنان معلم نیست. قبول دارم عده ای از همکاران مجرد و یا بیوه اند و مسئولیت زندگی خود و فرزندان و والدین خود را برعهده دارند ، اما باز ریسک انتخاب زنان با مردان یکی نیست. من هم به عنوان یک همجنس ، با دریافت وام برای پرداخت قرض و قسط ، مخالفم اما زندگی معلمان روزنه ای امیدوار کننده ای دیگر ندارد.
تعریف رفاه برای شغل ما خیلی می لنگد و نیاز به باز نگری دارد. تشکر
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/05 - 09:57
گروه قلیلی در این جامعه زندگی کنند
و از لذایذ آن بهره مند شوند و اکثریتی
برای زنده ماندن ، مبارزه کنند.
یک لحظه قانون جنگل تداعی شد
و نظریه نیچه .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/02/05 - 19:55
آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی درفتوایی درباره صید ملخ به شرایط استفاده از گوشت ملخ پرداختند.

عقیق:به نقل از شفقنا متن فتوای مطرح شده این مرجع تقلید به‌این شرح است:

مساله ۱-اگر ملخ را با دست یا به وسیله دیگری زنده بگیرند، بعد از جان‌‌دادن خوردن آن حلال است، و لازم نیست کسی که آن را می‎گیرد مسلمان باشد، و در موقع گرفتن، نام خدا را ببرد؛ ولی اگر ملخ مرده‎ای در دست کافر باشد، و معلوم نباشد که آن را زنده گرفته یا نه اگر چه بگوید زنده گرفته‎ام، حلال نیست، مگر آن که یقین حاصل شود، یا دو شاهد عادل شهادت دهند که راست می‎گوید.

مسأله ۲. خوردن ملخی‎که بال در نیاورده، و نمی‎تواند پرواز کند، حرام ‎است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/06 - 08:22
سلام
اگر به افزایش نرخ تورم و قیمت گوشت دارید ، من هم از
ماجرای ملخ خوری که در اخبار قیمت ملخ زنده را ۴۰تا۶۰
هزار تومان اعلام کرده اند ، در تعجبم. تا این سن و سال
نمی دانستم چنین نعمتی قابلیت خوردن دارد و در اسلام
حلال است. به هر حال حکمی است که نسبت به شرایط
داده شده است. تشکر
پاسخ + +1 0 --
حقی 1398/02/06 - 23:32
در جامعه ماامور به شوری ومشورت نیست ویک نفر آنهم سیقله ای و بدون توجه به نظرات دیگران تصمیم می گیرد. علت آنست که توحید راستین وخدا باوری شکل نگرفته است ودر نتیجه این همه مشکل از جمله اقتصادی مشاهده می شود.

با تشکر از مقال بسیار وزین سرکار خانم امامی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/07 - 09:37
سلام . ممنونم.
من همیشه به ۳۱۳ نفر
یار امام غائب می اندیشم ؟!
پاسخ + +1 0 --
دبیری 1398/02/07 - 09:34
سلام امروز الان ساعت نه وسی دقیقه شنبه هفتم اریبهشت هنوز فیش حقوقی قابل دریافت نیست.
کجای کار می لنگد معلوم است
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/07 - 09:51
سلام
ظاهرا می خواهند روز معلم ، معلمان را ذوق
زده کنند. ضرب المثل زیر صادق است:
سیر از حال و روز گرسنه بی خبر است.
گویی کل مشکل این جامعه ، فقط پرداخت
حق و حقوق فرهنگیان است و دیگر هیچ.
پاسخ + +1 0 --
مهدی 1398/02/07 - 15:50
معما:

حقق یک بچه استاد دانشگاه بی نام و نشان که از دانشگاه یالغوز آباد مدرک گرفته، در دانشگاه بلغور آباد یکساله که قراردادی تدریس میکنه از حقوق دبیر رسمی و با مدرک دکترای در آموزش و پرورش با 20 سال سابقه ، بیشتره. این معما نیست واقعا؟؟؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/07 - 18:56
سلام
چرا معما ، تبعیضی آشکار که انگیزه ی
علم آموزی را برای علاقمندان واقعی
محو و نابود ساخته است.
پاسخ + 0 0 --
محمد 1398/02/09 - 00:34
سلام و خسته نباشید می خواستم بدونم اعمال مدرک کارشناسی ارشد و دکترا سال ۹۸ ه ش چقدر به حقوق معلم ۲ سال سابقه کار اضافه می کند اگر اطلاعی دارید ممنون میشم پاسخ بدید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/09 - 09:23
سلام
البته امیدوارم همکاران در موقعیت حضرتعالی
پاسخ دهند اما بهترین کانال برای پاسخگویی
مراجعه حضوری به کارگزینی اداره ی مربوطه
است. هر چند قدری صبر نمایید ، مشخص خواهد
شد. موفق و سربلند باشید. هنوز آغاز راه هستید
آرزوی طول خدمتی پربار و متفاوت و مؤثر توأم
با سلامتی و عزت برایتان دارم.
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1398/02/09 - 21:16
سال سال دریغ از پارسال!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1398/02/10 - 07:39
سلام
بودن یا نبودن ، مسأله این است. تشکر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

سند تحول بنیادین در نسخه فعلی تا چه میزان در حل چالش های آموزش و پرورش ایران موثر است ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور