صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

امیر شهلاء / دکترای طراحی فضای کسب و کار

آیا دولت بنزین را آزاد کرد؟


امیر شهلاء  1- با تک‌نرخي شدن بنزين، قيمت اين سوخت از700تومان به1000تومان به ازاي هر ليتر افزايش يافت. اين افزايش، يک بار ديگر، توپخانه جريان دلواپس را که طي هفته‌هاي گذشته شاهد فتوحات دولت يازدهم، در سطح داخلي و بين‌المللي است، به کار انداخت تا از فرصت پيش‌آمده استفاده کند و دولت يازدهم را بي‌اعتنا به اقشار کم‌درآمد و عامل افزايش تورم و گراني معرفي نموده تا شايد توفيقات دولت را کمرنگ نمايد. رسانه‌هاي اين جناح با استفاده ابزاري از همزماني تک‌نرخي شدن بنزين با روز سوم خرداد، سالگشت آزادسازي خرمشهر، در يک قرينه‌سازي تاريخي با فرمايش بنيان‌گذار انقلاب(ره) که فرموده بود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، تيتر زدند: «دولت بنزين را آزاد کرد».

 
2- نگارنده البته در نحوه اطلاع‌رساني عمومي اين خبر، به دولت نقد دارد و معتقد است اين تصميم سوءتفاهم‌خيز که قطعا و حتما پيش‌بيني مي‌شد مورد راهزني و بهره‌برداري سياسي جناح رقيب قرار بگيرد، لااقل مي‌بايست در يک گفت‌وگوي مستقيم تلويزيوني، توسط رئيس دولت به اطلاع مردم مي‌رسيد تا افکار عمومي از زبان منتخب شان، بلاواسطه مي‌شنيدند ضرورت‌ها و فوريت‌هاي اين تصميم چه بوده و چرا بايد در هنگامه‌اي که کشور با رکود تورمي مواجه است، به آن تن داد؟ 
اين کار اگر اتفاق افتاده بود، زمينه بسياري از تخريب‌هاي غرض‌ورزانه مخالفان دولت، که از هر گاهي، براي بنا کردن کوه نارضايتي، نااميدي و ياس در مردم بهره مي‌برند را سد مي‌کرد. يادمان نرفته رئيس جمهور سابق براي هر اقدام اقتصادي‌اش در صفحه تلويزيون ظاهر مي‌شد و مثلا به مردم مي‌گفت اين 45500تومان، هديه امام زمان است و مردم نبايد از آن، براي عوض کردن پرده و مبل خانه‌هايشان استفاده کنند. اين پول را بايد در جيب نگه دارند تا برکت زندگي‌شان باشد.
3- چرا بنزين گران شد؟
براساس تبصره21 برنامه بودجه سال94، مجلس براي اجرای بند ب ماده34قانون برنامه پنج ساله پنجم و تحقق درآمدهای مربوط به بند7 قانون هدفمندی مصوب 15 / 10 / 1388 ، سقف بودجه هدفمندی یارانه‌ها را 48هزارمیلیارد تومان تصویب کرد. جالب این که هم در بند ب ماده34 و هم بند7 قانون هدفمندی، به دولت تکلیف شده بخشی از این مبلغ (معادل 4هزار میلیارد) را از طریق افزایش قیمت حامل‌های انرژی تامین کند. به زبان ديگر آن چه دولت يازدهم با آزادسازي نرخ بنزين انجام داد، در واقع، اجراي تکلیفي بوده است که مجلس نهم، هم در سند بالادستی برنامه  پنج ساله و هم در بودجه سال1394 برايش تکليف کرده است.
رسانه دلواپسان تيتر مي‌زند: «دولت، بنزین را آزاد کرد»، درحالی که واقعیت چیز دیگری است.
4- من البته همان‌طورکه به نحوه اجراي اين تصميم، ايراد شکلي دارم، اما شجاعت رئيس‌جمهور را در فرار از دام عوام‌فريبانه‌اي که حواريون دولت قبل گسترانيده و هرگونه ورود به بحث «واقعي شدن قيمت‌ها» را به ابزاري براي انتقام‌کِشي از دولت مستقر و ايجاد حس بدبيني و رويگرداني در ملت تبديل نموده است، مي‌ستايد. مگر قرار نبود طي دو برنامه پنجم و ششم توسعه، قيمت بنزين و ديگر حامل‌هاي انرژي، به فوب خليج‌فارس نزديك شود؟
مگر مصوبه مجلس شوراي اسلامي نبود که قيمت حامل‌هاي انرژي، سالانه 20درصد افزايش پيدا کند تا زمينه خروار خروار قاچاق سوخت از کشور گرفته شود و يارانه‌ها، هدفمند و عادلانه در کشور توزيع شود؟
چرا بايد از کيسه آن روستايي آفتاب‌نشيني که حتي دوچرخه هم ندارد، سوبسيد بنزين خانه‌هايي پرداخت شود که در هر پارکينگ‌اش، سه چهار ماشين شاسي بلند خارجي پارک است؟
آقايان در مجلس هفتم، با شعار عوام‌پسندانه  «تثبيت قيمت ها»، به تقابل با نص صريح قانون پرداختند و دولت مطلوب شان هم، کتاب برنامه چهارم توسعه را بوسيد و روی طاقچه گذاشت، اما حالا که دولت يازدهم دوباره مي‌خواهد مصوبات معلق گذشته را اجرا کند، فرياد وامستضعفا و وااقتصادا سرداده‌اند.
مجلس هفتم با طرح «تثبيت قيمت‌ها»، کشور را فرسنگ‌ها از اهداف برنامه پنجم توسعه دور کرد. 
چرا آن موقع که نمايندگان، براي چند سال، جلوي افزايش نرم و آرام حامل‌هاي انرژي را گرفتند و اختلاف ميان قيمت جهاني و وطني را بيشتر و بيشتر کردند، کسي پيدا نشد تا بگويد آزموده رادوباره آزمودن خطاست و در دهکده جهاني کسي نمي‌تواند با دستورالعمل و بخشنامه، قيمت‌ها را پايين و بالا کند؟
5- دولت احمدي‌نژاد براي اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي مجبور شد طرح هدفمندي يارانه‌ها را اجرا کند. جالب است که در همين طرح، دولت را موظف کرده‌ايم قيمت بنزين را به فوب خليج فارس برساند. حالا اما براي نهادي که قانون او را موظف به واقعي کردن قيمت بنزين نموده، دست مي‌گيريم که: «دولت، بنزين را آزاد کرد». 
6-کاري که دولت يازدهم انجام داده، برداشتن اختلاف300تومانيِ بين بنزين سهميه‌اي و آزاد است. در حقيقت، دولت سهميه‌ها را حذف و بنزين را تک‌نرخي کرده است. اقدام دولت، تنها راه موجود براي بيرون آوردن دوباره برنامه‌هاي خاک گرفته چهارم و پنجم توسعه، از بايگاني کشور است. يعني اجراي تکليفي که مجلس برعهده دولت گذاشته.
7- دولت به موازات تک‌نرخي شدن بنزين اعلام کرده کسي به بهانه 18000تومان اختلاف ماهيانه که در قيمت بنزين پيش آمده، اجازه افزايش بهاي خدمات‌اش را ندارد. مردم بايد با دولت منتخب خويش همکاري کنند. اين، تنها راهی است که براي رسيدن به برنامه توسعه کشور که سال‌هاست در گنجه اتاق رئيس‌جمهور خاک خورده و غبارگرفته، مانده است. کسي نبايد از اين اقدام ناگزير، براي پرکردن جيب‌اش، نااميدساختن مردم، بدبين کردن آن‌ها نسبت به دولت و حکومت استفاده کند.
8- دولت در کنار حذف سهميه بنزين، دوسال است، دارد به اصلاح ساختارها و مناسبات اقتصادي کشور مي‌پردازد. افکار عمومي بايد اين عملکرد را بداند.
کاهش نرخ تورم از 45درصد به 15درصد، مثبت شدن نرخ رشد اقتصادی از 6- به 2/5درصد، احیای سازمان برنامه و بودجه، کاهش نرخ ارز از3600به3200 تومان و از آن مهم تر، ايجاد ثبات در این بازار، کاهش نوسانات بازار طلا، کاهش قیمت سکه و ايجاد ثبات در این بازار، افزایش 36درصدی صادرات، کاهش 23درصدی واردات، مثبت کردن تراز تجاری، کاهش هزینه‌های بیمارستانی و اعمال جراحی، بیمه کردن 14میلیون ایرانی بدون بیمه، اجراي طرح بزرگ سلامت، واقعی‌سازی برآوردها در بودجه سالیانه، عدم‌دست‌اندازی به منابع بانکي، کاهش نرخ رشد نقدینگی از 36 به17درصد، کاهش نرخ رشد پایه پولی از 18به9درصد، اتمام و تکمیل بسیاری از طرح های نیمه تمام، کاهش شدید انحرافات بودجه، جلوگیری از فساد گسترده و اختلاس‌هاي نجومي و جلوگیری از سوءاستفاده دزدان و کاسبان تحریم به بهانه دورزدن تحریم‌ها، بخشي از عملکرد دولت تدبير و اميد است که در اين 22ماه به نتيجه رسيده است.
دنیای اقتصاد
دوشنبه, 11 خرداد 1394 ساعت 12:14 خوانده شده: 1503 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -2 --
معلم بسیجی 1394/03/11 - 13:06
به نام خدا
مطلب بسیارخوب وروشنگرانه ای می باشد که ازاینگونه مطالب باید دررسانه ملی وروزنامه های کثیرالانتشار بیشتر وکاملتر بیان شود که متاسفانه دولت زحمتکش ازاین حیث غریب وبدون پشتوانه است هردولتی نقاط ضعف وقوتی دارد که متاسفانه این دولت باوجود زحمات وموفقیتهایی که دارد اکثر رسانه هاسعی درنشان دادن عکس آن رادارند که امیدواریم ارباب جراید بیشتروبهتر جانب انصاف رارعایت نمایند ودولت زحمتکش رایاری کنندکه به نظر اینجانب حمایت دولت دراین برهه حساس یک وظیفه ملی ومیهنی است
پاسخ + +7 -1 --
شهرکی - زابل 1394/03/11 - 14:05
با سلام. بنده از عملکرد هر دو دولت رضایت کامل ندارم. نگارنده محترم بفرمایند سیاست یک بام و دو هوای دولت فعلی را چگونه توجیه می کنند که در اجرای مصوبه مجلس برای گران کردن بنزین و دروغگویی در این زمینه بسیار عجله دارد و هر شب یکی از دولتمردان در تلوزيون ظاهر و از یارانه ناله میکنند آیا قانون مدیریت خدمات کشوری از کدام سرزمین نا شناخته آمده که وزیر دولت تدبیر و امید آنرا در قبال فرهنگیان بطور کامل و شایسته اجرا نمیکند. شکمتان سیر و جای تان امن است حق دارید. اگر دولت به این رویه ادامه دهد بی شک اولین گروه قربانی حذف یارانه معلمان بی دفاع خواهند بود. ..
پاسخ + +2 -2 --
شهسوارزاده 1394/03/11 - 14:16
به نام دوست
استاد بزرگوار ، جناب آقاي دکتر امير شهلاء دست مريزاد
مطالب ارزشمند شما آگاهي آفرين است . به سهم خودم از همه جانبه نگري حضرتعالي صميمانه تشکر مي کنم .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1394/03/11 - 14:19
از اين مقاله بدجورى بوى عوام فريبى مي ايد مردم از افزايش قيمت بنزين ناراضيند هم زمان از دست دولت و هم مجلس عصبانى هستند از سيكل بسته اصلاح طلب و اصول گرا به ستوه امده اند و از هر كه سنگ اين دو گروه را به سينه ميزنند متاسفانه اصلاح طلبى اصيل پس از دوران خاتمى نابود شد و افرادى معلوم الحال با بدترين كارنامه ضد مردمى خود را اصلاح طلب جا زدند فريب خورده ايد برادر فريب خورده ايد
پاسخ + 0 0 --
علی 1394/03/11 - 19:24
شما بفرمایید خاتمی چه گلی به سر این مردم زد که از او دفاع می کنید.ما همان موقع هم معلم بودیم و خیری از ایشان به ما نرسید.در ضمن ایشان طرحی برای سر و سامان دادن به وضعیت اقتقصاد کشور داشتند به نام طرح ساماندهی اقتصادی .البته با این طرح نه اقتصاد سر و سامان یافت نه وضع مردم و فرهنگیان.
نتیجه: خاتمی هم یک اصلاح طلب قلابی بود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/03/11 - 21:27
خاتمى از روحانى حمايت نميكرد روحانى برنده انتخابات نميشد شما دوره قبل و بعد خاتمى رو مقايسه كن خودت به حرف من ميرسى
پاسخ + 0 0 --
علی 1394/03/14 - 14:06
اولا فدای سرم که برنده انتخابات نمی شد.مگه حالا که شده چه گلی به سرمون زده.ثانیا من از قبل از زمان خاتمی تا حالا معلم این مملکتم ، تو همه این سالها و در زمان همه دولت ها حال و روز ما همین بوده هیچ تغییری نکرده الکی نمی خواد خاتمی رو استثنا کنی همشون سر و ته یک کرباسند.کسی برا معلم کاری نکرده و نمی کنه.
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1394/03/11 - 14:24
براى جمع اورى و كمك به مردم كارتن خواب و كودكان كار چقدر بودجه نياز است؟ لااقل اين افزايش قيمت باعث ميشد عده اى مستمند از فقر و ندارى خارج شوند ناراحتى نداشت ولى همين بودجه براى پرداخت حقوق نجومى و پاداش صد ميليونى وزرا و مديران و ... هزينه ميشود دولت بهتر است از خودش و حقوق سرسام اور وزرا و مديران دولتى شروع كند .
پاسخ + +3 -1 --
جدی 1394/03/11 - 15:15
جناب آقای دکتر امیر شهلا
مطالب پرمحتوا و ارزشمند جنابعالی را به دقت مطالعه نمودم بسیار آگاهی بخش بود وای کاش همه دست به قلم ها واقعیات موجود را مورد تحلیل قرار دهند بنده از حسن نظر و واقع بینی شما کمال تشکر و قدردانی را می نمایم
پاسخ + +2 -1 --
معلم اصلاح طلب 1394/03/11 - 16:16
از سخن معلم محترم خواست داریم موارد زیر را پیگیری وبه همکاران اطلاع رسانی نمایید ممنون می شویم :1- در اخبار ساعت 14دوشنبه 11خرداد خبری مبنی بر نداشتن مجوز بیمه آتیه سازان از طرف بیمه مرکزی و اینکه چرا وزارت با بیمه بدون مجوز قرار داد بسته است؟2- انتصاب مدیران مدارس به عنوان مهمترین مدیریت عملیاتی در آ.پ بر چه اساسی است چرا از فازغ التحصیلان مدیریت چه در سطح کارشناسی وکارشناسی ارشد در مدیریت استفاده نشده ودر دولت تدبیر وامید همان مدیران گذشته که در انتصاب آنان ضوابط رعایت نشده همچنان به کار گیری شده .(دهها مورد مدرک عدم استفاده از از فارغ التحصیلان مدیریت که در خواست مدیریت داده وبکار گرفته نشده اند ومدیرانی که در دولت گذشته بدون رعایت ضوابط مدیر شده ان مستند موجود است).
پاسخ + +3 -1 --
محمدزارع 1394/03/11 - 16:46
باسلام وسپاس .ایا فوب ادعایی خلیج فارس که معیار است مقایسه کردید که ریال عربستان با ریال ایرانی چه قدر ودینار کویت ودیگر کشورهای خلیج فارس نسبت به ریال ایرانی چقدر است؟ گفته می شود که یک لیتر بنزین در کویت 8000 تومان ایرانیست اما نمی گویند که هر لیر ترک برابراست با حدودا 1250 تومان ایران یعنی 8لیر ترک .
چرا یادگرفتیم ادعای اسلامیت واخلاق کنیم اما تخریب دیگران را هم بکنیم.نگارنده محترم بدون مسائل جناحی این مطالب چیزی جز تکرار قبل نیست.سوال: در بودجه های سالانه قبل از هدفمندی چگونه هست که اعتبارات یارانه ای به اندازه قیمت کالاهای مشمول یارانه همسان افزایش می یافت اما چه شده که یارانه نقدی ثابت اما کالاهای مشمول هرسال افزایش یافته.چرا؟ایا این مسیری گه دولتمردان قبل واینده می پیمایند همان مسیر والاستریت وغرب ویونان نیست؟ سیاست گرانی خدمات دولت بهمراه مالیاتهای هنگفت دوسر برای معلمان وکاهش دستمزدها. دکتر عزیز چرا مردم ومامعلمان باید جورکش دولت باشیم وقضات وپزشکان واساتید دانشگاه ومدیران یقه سفید در سایه ارامش باشند؟وقتی واحد انسان باشد یک با یک مساوی نیست .ایا دولت تدبیر است یا تزویر
پاسخ + +1 -1 --
محمدزارع 1394/03/11 - 16:55
در بحث خصوصی سازی یعنی اصل 44 فکر میکنید چقدر وچرا توفیق حاصل نمیشود.؟ مثلا مخابرات ایا به این اصل عمل شده ؟ فحوای این اصل این استکه واگذاری امور دولت به مردم نه سرمایه دارها با نظارت عالیه دولت باشد.ایا این واگذاریها رضایت بخش است؟نه.
وقتی واگذاری به مردم مطرح است انهایی هستند که ولی نعمت نظامند ودر تمام سختیها جور کش نظامند .نه انهایی که با رانت و... با سرمایه های دزدی از بیت المال مملکت را به تاراج ویغما می برند.دلم برای مردم میسوزد که جان دادندوجور کشیدند.پابرهنه وگشنه انقلاب کردند به امید اربابی ولی افسوس .که صاحب نظام چند نهاد وافرادخاص شدند.
پاسخ + +2 -1 --
محمدزارع 1394/03/11 - 17:15
اقای دکتر عزیز امیدوارم از جنس معلمان مدرسه باشید نه دانشگاه
دلواپس :یعنی کسی که نگران است یک پزشک ویا قاضی واقازادگان پیوست دار بیش از متعارف حقوق وزندگی مرفه داشته باشد اما معلم وکارگرواقشار متوسط در تنگناباشند.
که: مردم نگاه میکنند به سخن وعمل حاکمان که اگر دروغ گفتن وبدعهدی کردند وتجمل ارزش است اوهم همین کار بکند.
:نظریه دهکده جهانی دیگر منقضی شده است.ایا کارشناسان ودکترهای چین وکره وزاپن وفوب خلیج هم این ادعا رادارند؟
اماکاهش تورم نه بخاطر تدبیر دولت بخاطر کاهش قدرت خرید مردم است یعنی همان 99 درصد وسوء مدیریت مدیران بی عرضه قبل وبعد.وتوزیع ثروت در دستان اقازادگان وعدم برگشت نقدینگی به چرخه اقتصاد واختلاسهای گوناگون ونا امیدی ملت وامید سراب گونه به نتیجه غیر ممکن مذاکرات وحذف تحریمها که متاسفانه بصیرت اقتصادی مردم مظلوم در گرو رسانه های موج ساز وکاذب است .مسیر اقتصاد رو به یونان ووال استریت است چون اقتصادانهای ما تحصیل کرده غربند نه یوسف نبی.
پاسخ + +3 -1 --
علی 1394/03/11 - 19:34
جناب آقای نویسنده، دولت تدبیر و امید که ما از او نه تدبیری دیدیم و نه امیدی به اوست با این حرفها منزه از خطا نمی شود.سو تدبیر و مدیریت ایشان در حذف یارانه ثروتمندان و نیز ناتوانی در پرداخت یارانه به بخش تولید و کشاورزی کار را به جایی رسانده که تنها راه را افزایش قیمت بنزین-نان و سایر حاملهای انرژی می بینند.البته همین الان زمزمه هایی به گوش می رسد که احتمال دارد مبلغ یارانه کم شده و یا به صورت سبد کالا ارائه گردد(البته همیشه احتمالات صورت واقیت به خود گرفته) که که این نشان از عجز دولت در برقراری عدالت دارد .هر چند که نمونه کامل بی عدالتی ایشان را در میزان حقوق معلمین در مقایسه با سایر کارمندان می توانید مشاهده کنید.
پاسخ + +2 -1 --
جلیل 1394/03/11 - 20:44
این مقاله سرشار از تناقاضات نویسنده هست نویسنده طرفدار دولت کلید بفرماید از کدام فتوحات این دولت نام می برد؟
در عرصه سیاست خارجی که کاری کردند که قیمت نفت به پایین ترین سطح خودش رسید و هر دستاوردی که دولت گذشته در زمینه هسته ای کسب کرده بود به باد دادند و حتی یک ریال هم نگرفتند
در عرصه سیاست داخلی که شامل اقتصاد و فرهنگ هست در عرصه اقتصاد که توزیع مسخره سبد کالا و تورم شدید و بیکاری و رکود در عرصه فرهنگ که شامل آموزش وپرورش هست که دیگر نیاز به گفتن نیست
در مورد بنزین هم دولت قبل اول یارانه می داد بعد قیمتها رو آزاد می کرد اما این دولت هم یارانه ها رو قطع می کنه و هم قیمتها رو آزاد می کنه
پاسخ + +2 -1 --
فرهنگی 1394/03/11 - 21:38
چرا ناکارمدی دولت را توجیه میکنید؟
پاسخ + +3 -1 --
فرهنگی 1394/03/11 - 21:38
چرا ناکارمدی دولت را توجیه میکنید؟
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1394/03/11 - 23:05
مطلب خوبی بود ، اما مگر قرار نبود سخن معلم فقط مطالبی را درج کند که در حوزه ی آموزش و پرورش باشد.؟!!!!!!!
پاسخ + +2 -1 --
معلم. 1394/03/11 - 23:14
طرفداری شما ازتدبیر وامید درحالی که به مراتب از دولت قبلی عمل کرده و مردم را دچار دردسر وسردر گمی کرده مایه ی تاسف می باشد. کلید بدبختی های مردم در دولت روحانی روی احمدی نژاد راسفید کرده است مردم که از دولت قبل بستوه امده بودند حالا با اقدامات بی تدبیرانه حسرت روزهای قبل را می خورند ودریغ از پارسال می گویند.
پاسخ + +5 0 --
بهلول 1394/03/11 - 23:55
نويسنده محترم تا حدودى اشاره به واقعياتى نموده اند كه بقول معروف هر بچه اى هم آنرا در حال حاضر حس كرده يعنى تغيير در بازار و نرخ تورم و ، رشد اقتصادى و رضايت اجتماعى را قبل از اينكه مسولين و اقتصاد دانان حس كنند مردم كوچه و بازار و افراد عادى حس مى كنند زيرا هرروز و ساعت در متن بازار هستند و هر خوبى و بدى و تغييراتى را در همان وهله اول حس مى كنند معمولا كسانى كه ديرتر از همه متوجه مى شوند مسولين ، وزرا ، نمايندگان و اقتصاددانان هستند زيرا بازار را بصورت ملموس نمى شناسند گرانى و تورم را فقط مى شنوند و يادر كتابها و مقالاتشان مى فهمند اما مردم كوچه بازار با محروميتها و شكمها و سفره هاى خاليشان آنرا با گوشت و پوست و خونشان حس مى كنند و دروغها ، آمارهاى غلط و پشت هم اندازيها ، دلواپسيها نيز تاثيرى در دركشان ندارد
ادامه دارد
پاسخ + +5 0 --
بهلول 1394/03/12 - 00:04
ادامه مطلب
اما آنچه مسلم است هنوز مردم ناراضى هستند و هنوز حس مى كنند آمارهاى دولتى و ادعاهاى اقتصادى برايشان نامفهوم است و بقول معروف "يك چيزى مى گويند و يك چيزى مى شنوند" رشد اقتصادى و تورم ١٥ درصد هم تا در زندگى مردم ملموس نباشد فقط آماراست وبدرد دولت و اقتصاددانان و سخنرانى مجلسيها مى خورد آنچه بدرد مردم مى خورد اينست وقتى صبح از خانه بيرون مى آيند اين تغييرات را در سفره هايشان ، كارشان ، تحصيلشان ، تفريحشان ، فزندانشان و... ببينند يعنى نشاط اجتماعى ، اقتصادى و فرهنگى در چهره مردم كوچه وبازار موج بزند با آمار وارقام ساختگى و زوركى رفاه و شادابى نمى آيد هر وقت مردم رفاه و شادابى را حس كردند و از آن سخن گفتند بدانيد آن تغيير واقعى است ضمنا تورم فعلى بايد ماليات بر ارزش افزوده جمع گردد تا درست تر باشد
كه حدود ٢٥ درصد است البته اگر آمارها واقعى باشد
پاسخ + +1 0 --
احمد محمدی 1394/03/12 - 03:41
مشتی شعار فریبنده و حرف پوچ و توخالی , من نمی دانم این کاهش تورم که هربار از زبان رییس الوزرا و نزدیکانش بر فرق این
ملت بدبخت کوبیده می شود , کجا اتفاق افتاده و چرا من معلم
که ناسلامتی کارمند این دولتم , این توفیق بزرگ را در زندگیم
احیاس نمی کنم , چرا وضع زندگی و معیشت من با وجود کاهش
تورم , روز به روز بدتر می شود . . بابا بس کنید دیگر , تا کی شعار و
دروغ . . گفتیم دولت قبلی که سردمدار دروغ و تفلب و اختلاس بود تمام شد و این دولت , فرق می کند , اما زهی خیال باطل . .
من با نظر دوست خوبم آقای زارع کاملا موافقم که کاهش تورم
( البته فقط روی کاغذ ) هیچ ربطی به تدبیر این دولت ندارد و بلکه
تنها ناشی از کاهش شدید قدرت خرید مردم است . . .
پاسخ + +1 0 --
احمد 1394/03/13 - 15:27
نویسنده عزیز
این مقاله باید در سایت پرزیدنت و وبسایت های بلندگوی دولت چاپ میشد؟ به فرهنگیان و مشکلات آنان چه ربطی داشت؟؟
پاسخ + +1 0 --
محمد 1394/03/20 - 10:15
جناب شهلا دو تا کار انجام بده 1- از عرش به فرش بیا ثانیا رو معلم شو تورم را ببین 2-من معلم نه سینه چاک امدی نژادم نه روحانی من مشکل معیشت دارم و منزلت نمره بنده به کارنامه اموزش و پرورش صفر است
پاسخ + 0 0 --
معلم 1394/03/27 - 21:51
صد برابر رحمت به دوره احمدی نژاد که حد اقل در طول سال حقوق معلمها را زیاد کرد
پاسخ + +1 0 --
صدای معلم 1394/03/27 - 21:57
فکر کنم از ناتوانی این دولت تا هشت سال آینده هر چی گرانی-دزدی-اختلاس-مرگ ومیر -تصادف-اختلافات بین والدین و فرزندان- اختلاف بین همسران-آمار طلاق و ..... به پای احمدی نژاد نوشته شود بابا اون بنده خدا دو سال است که رفته مردم که نفهم نیستند- هنر دارید مشکلات مردم را حل کنید این دولت فقط به مشکلات ثروتمندان حل می کند کاری به فقرا و مستضعفین ندارد بر عکس آن دولت که صدای مستکبرین بلند بود حالا صدای مستضعفین بلند است نمونه اش معلمین -نمونه اش روستائیان
پاسخ + 0 0 --
احسنت 1394/03/28 - 18:10
احسنت - حداقل در زمان حاجی بابایی به عناوین مختلف حقوق معلمین را زیاد می کرد ولی حالا چی
این دولت حقوق سایر کارمندان را به عناوین مختلف زیاد می کند به غیر از معلمین
پاسخ + 0 0 --
ایرانی 1394/03/27 - 22:06
این بنزین با فوب خلیج فارس آخرش چند است که ما از زمان خاتمی تا حال به اون نرسیدیم 18 سال گذشت به یک باره یک قیمتی را اعلام کنید تا مردم خیالشون راحت شود فوب خلیج فارس اعلام کنید بابا بنزین با فوب خلیج فارس لیتری صد هزار تومان تا مردم خیالشون راحت شود و پیشاپیش بالاببرید تا چند سال آینده که دلار گران شد شما ضرر نکنید
پاسخ + 0 0 --
ملا نصرالدین 1394/03/27 - 22:08
نان که گران شد-بنزین گران شد -کرایه ایاب و ذهاب گران شد و .... تو رو خدا اعلام می شود تورم پائین امده مردم ......
پاسخ + 0 0 --
تدبیر و امید 1394/03/27 - 22:10
پس آن کلید تدبیر و امید که قرار بود با آن زندگی مردم بچرخد کجاست
پاسخ + 0 0 --
عدالت 1394/03/28 - 18:12
کلید برای کارمندان دیگر خوب می چرخد و باز می کند ولی برای معلمان کلید شکسته است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور