صدای معلم

صدای معلم در اول اسفند 1398 : " با توجه به آن که در این بخشنامه تصریح شده است : منابع مورد نیاز برای اجرای این بخشنامه در سال ۱۳۹۹ از محل اعتبارات هزینه‌ای مصوب دستگاه‌های اجرایی، با تأکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و درآمدهای حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد، با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و هم‌چنین سایر موارد پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود ؛ اجرای این بخشنامه با توجه به وضعیتی که وزارت آموزش و پرورش در بخش تامین منابع و اعتبارات دارد عملا بلاموضوع است . " اگر با تصويب نظام رتبه بندي معلمان در مجلس شوراي اسلامي به عنوان يک مصوبه مستقل و قانون دائمي ، موانع قانوني اجراي همزمان رتبه بندي و فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري برطرف مي شد ؛ مشکلات تأمين منابع مالي هنوز خود نمايي مي کرد!

بررسی رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری ( 5 )

سعید شهسوار زاده/ عضو شورای نویسندگان صدای معلم

بررسی صدای معلم در مورد رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

در تارنماي پايگاه اطلاع رساني دولت شنبه 10 اسفند 98 آمده است :

توسط معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت؛

ابلاغ افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری

موضوعات :

وزارتخانه ها

آموزش و پرورش

شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رساني دولت به نقل از وزارت آموزش و پرورش، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به منظور رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌های نیروی انسانی، به  ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.

شايان ذكر است از تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۸امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری کلیه کارکنان به میزان۵۰ درصد افزایش می‌یابد و حقوق و مزایای کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) موضوع بند «ب» ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه، معادل ۸۰ درصد حقوق و مزایای کارکنان پیمانی همتراز تعیین شده است که نحوه اعمال این افزایش براساس دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام خواهد شد.

جهت تحليل اين خبر ، گفت و گوي مجازي ذيل را تقديم خوانندگان فرهيخته مي نمايم .

خلاصه قسمت  هاي قبل :

( بخش اول ) و ( بخش دوم ) و ( بخش سوم ) و ( بخش چهارم )

قبل از ورود به اين بحث ، لازم مي دانم که نظر کارشناسان در مورد اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش و افزايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي و افزايش سهم آموزش و پرورش از توليد ناخالص داخلي را مجددأ تکرار کنم .

مهم تر از پرداختن  به مزايا و معايب فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری يا رتبه بندي معلمان ، توجه به اقتصاد آموزش و پرورش است .

فقط و فقط با نگاه علمي به  اقتصاد آموزش و پرورش و ايجاد عزم ملي جهت اصلاح ِ ساختار آموزش و پرورش چالش هاي نهاد تعليم و تربيت ، ترميم مي شود .

اجراي کامل  فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری ، رتبه بندي معلمان و... بدون ِ نگاه علمي به اقتصاد آموزش و پرورش  ابتر مي ماند .

بر خلاف رتبه بندی سال ۹۴ که فقط یک آیتم از فصل دهم را افزایش داده بود، این بار سه آیتم از امتیازات فصل دهم یعنی «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» مشمول افزایش شد و هر کدام از افراد بر حسب رتبه‌های تخصیصی از افزایش‌هایی برخوردارشدند.

چندی بعد از اجرای این مصوبه، بخشنامه سازمان برنامه ابلاغ و به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده شد تا برای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان خود اقدام کنند.

الهيار  با بیان اینکه این بخشنامه سه ویژگی دارد، نخست آنکه برای همه کارکنان دولت قابل اجراست و دوم آنکه میزان افزایش امتیازات تا ۵۰ درصد است و سوم آنکه به منظور رفع تبعیض انجام شد اظهار کرد: ما بررسی کردیم که در سال‌های گذشته آموزش و پرورش نتوانسته امتیازات فصل دهم را چه برای آموزشی‌ها و چه کارکنان اداری افزایش بدهد. برای کادر آموزشی‌ نیز تنها چند آیتم در قالب رتبه بندی مشمول افزایش شده بود.

الهیار:  با اشاره به اینکه بخشنامه مذکور، همه امتیازات فصل دهم را در برمی‌گیرد گفت: فصل دهم شامل حق شغل، حق شاغل، فوق‌العاده شغل، عائله مندی، اولاد، فوق‌العاده ایثارگری، سختی کار و فوق‌العاده مناطق محروم است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در رتبه بندی احکام مشمولان از ۳۵ تا ۵۰ درصد در سه آیتم ارتقا یافته بودند و اکنون بهتر است که سایر اقلام و امتیازات هم ارتقا پیدا کند و قطعا به نفع فرهنگیان است عنوان کرد: در کل ۳۰ درصد افزایش حقوق نسبت به عدد رتبه بندی رخ می‌دهد.

در فيش حقوقي  فرضي در سال 1396 ، حقوق ثابت از سه آيتم ( حق شغل ، حق مديريت و حق شاغل )  و فوق العاده ها از چهار آيتم ( تفاوت تطبيقي ، فوق العاده بدي آب و هوا ، کمک هزينه عائله مندي و کمک هزينه اولاد ) تشکيل شده است .

نکته : بر اساس قوانين بودجه سالانه از سال 1388 به بعد تفاوت تطبيقي جزء حقوق ثابت تلقي شده اما مشمول اضافه کار و ديگر موارد قانوني نمي باشد و مستهلک نمي شود .

جهت تعيين ريالي  " حق شغل " ، " حق شاغل " ، " فوق العاده ويژه " ،  " حق شغل حرفه اي  " و ...  براي هر شغل ، شاغل  ، مديريت و ...  به جدول مربوطه مراجعه مي شود  و امتياز  آن حق را در ضريب سالانه آن ضرب مي شود .

بر اساس شنيده ها ، در همه دستگاه هاي اجرايي کليه کارشناسان و رتبه هاي بالاتر از کارشناسي ، حتي کادر اداري آموزش و پرورش از فوق العاده ويژه  (بند دهم ماده 68 از فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري ) بهرمند هستند  ولي  مشمولان طرح طبقه بندي معلمان ( آموزگاران ، دبيران ، هنر آموزان ، مربيان امور تربيتي ، مشاوران ، مراقبان بهداشت ، مديران ، معاونان و.. )  از فوق العاده ويژه بي بهره اند .

 بررسی صدای معلم در مورد رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

الهيار مي گويد :

معلماني  که قبلا رتبه ۵ را در طرح رتبه بندی گرفته بودند «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» تا ۵۰ درصد افزایش یافته است و آیتم‌های دیگر عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد ولی کسانی که رتبه‌های پایین‌تر ۱ و ۲ و ۳ بودند افزایش حقوق قابل توجهی پیدا کردند.

الهيار مي گويد :

در حال ِ حاضر امکان اجرای همزمان هر دو آیین نامه رتبه بندی و افزایش ۵۰ درصدی امتیازات وجود ندارد، زیرا ظرفیت‌های قانون مدیریت خدمات کشوری محدود است.

گفته هاي الهيار در مورد ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه تناقض دارد .

در بند دوم ماده 63 قانون ششم توسعه آمده است :

تهیه نظام رتبه‌بندی معلمان و استقرار نظام پرداخت‌ها براساس تخصص با شایستگی‌ها و عملکرد رقابتی مبتنی بر نظام رتبه‌بندی معلمان و مهندسی نیروی انسانی براساس سند تحول و نقشه جامع علمی کشور با تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب بودجه سنواتی

 بررسی صدای معلم در مورد رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

الهيار اشتباه عمل کرده مي گويد :

متن مبهم نوشته شده بود و نشان نمی‌داد که رتبه بندی باید در قالب لایحه به مجلس برود یا از طریق مصوبه دولت قابل انجام است. در نهایت تصمیم بر آن شد که بر اساس مفاد ماده ۶۳ احتیاجی به لایحه و ارسال به مجلس نیست و دولت می‌تواند رتبه بندی را در قالب مصوبه‌ای به اجرا در بیاورد .

اجراي رتبه بندي در سال 94 که ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه هنوز تصويب نشده بود در قالب فصل دهم قانون خدمات کشوري قابل قبول است ولي در حال ِ حاضر، اجراي رتبه بندي بدون ارائه لايحه از سوي دولت به مجلس ( در قالب فصل دهم قانون خدمات کشوري ) ، هم غير قانوني است و هم موجبات اجحاف به معلمان را فراهم کرده است .

اگر الهيار و ... مطابق  متن مصرح  در ماده 63 قانون برنامه  ششم توسعه عمل مي کردند و لايحه  رتبه بندي را به مجلس ارائه مي کردند . در حال ِ حاضر معلمان و جامعه با چالش  ِ حذف رتبه بندي مواجهه نمي شدند .

 

قسمت پنجم :

 

پرسش کننده :

چرا مي گوييد جامعه ؟

 

پاسخ دهنده :

رتبه بندي براي افزايش حقوق معلمان نيست ؛ براي اصلاح ساختار آموزش و پرورش است که کل جامعه از آن بهره مند مي شود .

 بررسی صدای معلم در مورد رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

پرسش کننده :

مگر امکان اجراي همزمان رتبه بندي و فصل دهم قانون خدمات کشوري وجود دارد ؟

پس چرا الهیار مي گويد :

ما می‌توانستیم اول ۵۰ درصد امتیازات را افزایش دهیم و بعد رتبه بندی را روی ۵۰ درصد اجرا کنیم. ولی قانون این اجازه را به ما نمی‌دهد. ظرفیت قانون محدود و مشخص است.

 

پاسخ دهنده  :

اگر الهيار و ... براساس نص ِ صريح ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه رتبه بندي معلمان را در قالب لايحه به مجلس شوراي اسلامي ارائه مي کردند پس از تصويب نظام رتبه بندي معلمان توسط مجلس ( به عنوان يک قانون دائمي و مستقل ) ديگر امروز الهيار از محدوديت هاي قانون صحبت نمي کرد !

البته همان طور که در ابتداي گفت و گو اشاره کردم :

بي توجهی به اقتصاد آموزش و پرورش ، عدم ِ اصلاح ساختار آموزش و پرورش ، کم توجهي به افزايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي و افزايش سهم آموزش و پرورش از توليد ناخالص داخلي ، ريشه های اصلي اين چالش مي باشد .

به عبارت ديگر ، اگر با تصويب نظام رتبه بندي معلمان در مجلس شوراي اسلامي به عنوان يک مصوبه مستقل و قانون دائمي ، موانع قانوني اجراي همزمان رتبه بندي و فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري  برطرف مي شد ؛ مشکلات تأمين منابع مالي هنوز خود نمايي مي کرد! 

 

پرسش کننده :

بيشتر توضيح دهيد .

 

پاسخ دهنده :

لطفأ هر قسمت را به طور جداگانه مطرح کنيد .

 

پرسش کننده :

اگر الهيار و ... براساس نص ِ صريح ِ ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه رتبه بندي معلمان را در قالب لايحه به مجلس شوراي اسلامي ارائه مي کردند پس از تصويب نظام رتبه بندي معلمان توسط مجلس ( به عنوان يک قانون دائمي و مستقل ) ديگر امروز الهيار از محدوديت هاي قانون ( اجراي همزمان رتبه بندي و فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري  ) صحبت نمي کرد ؟

 

پاسخ دهنده ( 1 )  :

"الهیار درباره اینکه آیا این امکان وجود داشت که کلا رتبه بندی را طرح مجزایی در نظر بگیرید و این بخشنامه را هم اجرا کنید؟ گفت:"( 1 )

"در این صورت باید طرح رتبه بندی به مجلس می‌رفت و به قانون تبدیل می‌شد. ما چون فعلا متناظر با قانون مدیریت خدمات کشوری پیش می‌رویم نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم."( 1 )

 بررسی صدای معلم در مورد رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

پرسش کننده :

اگر با تصويب نظام رتبه بندي معلمان در مجلس شوراي اسلامي به عنوان يک مصوبه مستقل و قانون دائمي ، موانع قانوني برطرف مي شد ؛ آيا  باز هم مشکلات تأمين منابع مالي مطرح مي شد ؟

 

پاسخ دهنده ( 7 ) :

تار نماي وزين "گروه صداي معلم " در تحليل ِ بخشنامه افزایش۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از کجا ؟! ( این جا ) با اشاره به :

" هنوز ماجرای فروش اردوگاه منظریه ( شهید باهنر تهران ) برای پرداخت پاداش بازنشستگان در آستانه انتخابات 96 از اذهان فراموش نشده است ! آیا قرار است برای اجرای قانون و نیز به قول این مسئولان ، " رفع تبعیض " چوب حراج بر ته مانده اموال و سرمایه آموزش و پرورش زده شود ؟

مي افزايد :

با توجه به آن که در این بخشنامه تصریح شده است : " منابع مورد نیاز برای اجرای این بخشنامه در سال ۱۳۹۹ از محل اعتبارات هزینه‌ای مصوب دستگاه‌های اجرایی، با تأکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و درآمدهای حاصل از فروش اموال و دارایی‌های منقول و غیرمنقول مازاد، با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و هم‌چنین سایر موارد پیشنهادی دستگاه‌های اجرایی با تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود " ؛ اجرای این بخشنامه با توجه به وضعیتی که وزارت آموزش و پرورش در بخش تامین منابع و اعتبارات دارد عملا بلاموضوع است . بي توجهی به اقتصاد آموزش و پرورش ، عدم ِ اصلاح ساختار آموزش و پرورش ، کم توجهي به افزايش سهم آموزش و پرورش در توليد ناخالص داخلي و افزايش سهم آموزش و پرورش از توليد ناخالص داخلي ، ريشه های اصلي اين چالش مي باشد .

             

پرسش کننده :

مگر بودجه مورد نظر تأمين نشده است ؟

 

پاسخ دهنده ( 1 )  :

الهيار مي گويد :

برای اجرای بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی، ماهانه ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که ۲۳۰ میلیارد آن در رتبه بندی دیده شده و ۱۷۰ میلیارد تومان را باید تامین کنیم.

 

پرسش کننده :

الهیار درباره برخی اعتراضات مبنی بر آنکه احکام جدید حقوقی مشمول افزایش چندانی نشده است گفت: برای کسانی که قبلا رتبه ۵ را در طرح رتبه بندی گرفته بودند «حق شغل»، «حق شاغل» و «فوق‌العاده شغل» تا ۵۰ درصد افزایش یافته است و آیتم‌های دیگر عدد بزرگی را نشان نمی‌دهد ولی کسانی که رتبه‌های پایین‌ت ر۱ و ۲ و ۳ بودند افزایش حقوق قابل توجهی پیدا کردند. بنابراین افرادی که در رتبه ۴ و ۵ هستند از افزایش کمی برخوردار شدند که طبیعی است چون قبلا دریافتی را در سه آیتم به صورت کامل داشته‌اند.

به نظر شما آيا راهکار ِ قانوني براي اين تأمين نظر اين معلمان وجود دارد ؟

گفت و گو ادامه دارد .

منابع : 

  1. پاسخ آموزش و پرورش به ابهامات فرهنگیان درباره بخشنامه جدید افزایش حقوق : ( این جا ) و ( این جا )

( 2 ) نحوه محاسبه پرداخت حقوق و مزايا و ساير پرداختي ها به کارکنان دولت و کسورات آنها بر اساس آخرين قوانين ّخشنامه ها و مقررات مربوطه در سال 1396

 ( 3 ) دستور العمل نحوه تعيين حق شغل ، حق شاغل ، فوق العاده مديريت و سر پرستي ، فوق العاده ايثارگري ، فوق العاده مناطق کمتر توسعه يافته ، فوق العاده بدي آب و هوا و فوق العاده جذب

 ( 4 ) خبرگزاري تسنيم ، متن کامل قانون برنامه ششم توسعه

( 5 ) متن كامل قانون برنامه پنج ساله دوم توسعه جمهوري اسلامي ايرا ن (1379-1375

( 6 ) قانون تشکیل حساب پس انداز کارکنان دولت

( 7 ) تار نماي وزين "گروه صداي معلم"

بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری از کجا ؟! :

( 8 ) تار نماي وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعي اداره کل روابط کار و جبران خدمت 

متن کامل قانون مدیریت خدمات کشوری فصل دهم - حقوق و مزایا

( 9 ) پايگاه تحليلي – خبري سازمان معلمان ايران


بررسی صدای معلم در مورد رتبه بندي معلمان و فصل دهم از قانون مدیریت خدمات کشوری

سه شنبه, 16 ارديبهشت 1399 14:49 خوانده شده: 1224 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/02/16 - 19:28
تاسف فقط
پاسخ + 0 0 --
معلم قمی 1399/02/17 - 02:27
اظهار نظرم سیاسی نیست. تمام معلمین و تشکلهای فرهنگی که در روی کار آمدن دولت روحانی و مجلس لیست امید نقش داشتند باید پاسخگوی عملکرد روحانی در حوزه آموزش و پرورش باشند. روحانی در دولت اول چه کاری برای آموزش و پرورش انجام داد که دور دوم هم برای او تبلیغ کردند؟
ماده 63 برنامه ششم و ارائه لایحه رتبه بندی چرا به سال آخر دولت روحانی کشید؟
چرا سند تحول که معلمی را یک شغل ویژه می داند و نقشه جامع علمی کشور معلم را محور تحول علم می داند توسط روحانی دفن شد و هیچ تشکل فرهنگی در سال 96 از او نپرسید اجرای سند تحول چه شد؟
و حالا فاجعه ملی کمبود معلم...
شما هم پاسخگو هستید چرا ژست منتقد گرفته اید؟!
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/17 - 16:21
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای سید جناب آقای معلم قمی سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

چون شما نظر غیر سیاسی مطرح نمودید ! حقیر هم پاسخ غیر سیاسی تقدیم می کنم .
بی مهری به معلمان بیش از پنجاه سال است .

برای اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش نیاز به عزم ملی است .

حقیر در این رابطه بسیار نوشته ام .
امید حضرتعالی با قلم توانمند خود ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش مطلب ارائه کنید و دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .
بنده از اقدامات مثبت هر دولتی حمایت نموده و حمایت خواهم کرد ( بشرط حیات ) و به اقدامات منفی هر دولتی انتقاد می کنم .


با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
دبیر مهربان 1399/02/19 - 01:41
رتبه بندی شده بازی امثال نوبخت ترکمن و...با معلما
اما از سازمان نطام معلمی جه خبر؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/19 - 22:09
به نام دوست

استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای دبیر مهربان سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

طرحی با امضای چند نماینده محترم در مجلس جاری به هیآت رئیسه محترم مجلس در رابطه با

سازمان نظام معلمی

ارائه شده است .

این طرح نیاز به نقد و بررسی دارد .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +4 0 --
یک معلم 1399/02/16 - 21:36
ازاین که مارابه بازی گرفته اند وسر کار گذاشته اند برای خودم متاسفم اگرقرارنیست رتبه بندی رااجراکنند نیازبه این همه پیچاندن ودوپهلوصحبت کردن نیست .خداعاقبت ماراختم بخیرکند
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/17 - 16:29
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای سید جناب آقای یک معلم ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

خواست معلمان همترازی دریافتی با دیگ کارکنان دولت است .

خواست جامعه ، اصلاح ساختار آموزش و پرورش است که یک راهکار آن ارائه لایحه رتبه بندی همزمان با مقررات سازمان نطام معلمی است .


حقیر در این رابطه بسیار نوشته ام .
امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +7 0 --
مهدی 1399/02/16 - 21:38
فقط بازی با تبصره های قانونی و بندهای احکام حقوقی و دگر هیچ ...خاک بر سر مسئولین کنن از بالا تا پایین ...برای حقوقای نجومی قانون دارین اما واسه همزمان اجرا کردن قانون ندارین ! واسه دزدی و حقوقای نجومی قانون دارین اما واسه حق معلم قانون ندارین ..! فقط اینو میدونم که تجزیه و تحلیل و حرف آدمی زاد زدن با شماها فایده نداره تنها راه آینه که از ریشه کنده بشید ...این خانه از پایبست ویران است ! خدا صاحب اصلی ما مهدی صاحب زمانو زودتر برسونه ...همتون برین گم شین. حرص قدرت و ثروت چشماتونو کور کرده ، نه وجدانی واستون مانده نه دینی ..! تازه .... گوش دنیا رو کر کرده و با وقاحت دنبال جهانی کردن این تز شکست خورده و اختلاس پرور و نزول خور و کلاشو در سر دارید ..! چه گلی به سر ملت خودتون زدین که حالا میخواین صادرشم بکنید ...
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/17 - 16:34
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای سید جناب آقای مهدی ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

با ناله و نفرین چالش های اجتماعی بر طرف نمی شود


امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1399/02/16 - 22:33
من خودم از زبان نوبخت شنیدم که گفت احکام زیر پنج میلیون و صد هزار تومان پلکانی خواهد بود ولی احکام صادر شد نه پلکانی و نه رتبه بندی فقط افزایش ۱۵ درصدی حالا سوال از جناب شهسوار زاده اینکه چرا یک نفر فقط یک نفر در این مملکت نیست که نوبخت رو صدا بزنه نوار حرف هایش را جلویش بگذرد و از اون بپرسد که چرا وقتی جلوی دوربین ها گفتی زیر پنج و صد پلکانی است پس چرا پلکانی نشده؟ یعنی دروغ گویی تا این حد دراین مملکت عادی شده؟
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/17 - 16:37
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای سید جناب آقای نا شناس ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

یک دست صدا ندارد . شما آن یک نفر هستید که در تار نمای وزین " گروه صدای معلم " فریاد زدید.


امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/02/16 - 23:24
کسی میدونه کاربرد درخت موز در کجاست ؟
پاسخ + 0 0 --
صادق 1399/02/18 - 01:51
الهیار ترکمن ازش استفاده خصوصی میکنه
پاسخ + +2 0 --
معلم ارشد 1399/02/17 - 07:14
داری 30 سال سابقه ارشد فوق لیسانس دارم با افزایش 15 درصدی سال99 تقریبا چه لیسانس چه فوف حدود 700 تا 800تومن اضافه شده چرا من باید با اینهمه سابقه با همکار دارای لیسانس حقوق برابر بگرم و از رتبه بندی و فوق العاده ویزه محروم باشم؟
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/17 - 16:45
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای سید جناب آقای معلم ارشد ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

تبعیض بین معلمان و دیگر کارکنان دولت از دیر باز وجود داشته است ..خواست معلمان ( نهاد های مدنی و رسانه ها ی فعال در حوزه آموزش و پرورش رفع این تبعیض است .
ولی خواست جامعه اصلاح ساختار آموزش و پرورش ( اجرای رتبه بندی توسط سازمان نظام معلمی است .)


امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +4 0 --
فرهنگی 1399/02/17 - 09:48
به نظر من اینها با این طرح رتبه بندی دارند سر معلمان کلاه می گذارند یکبار برای همیشه معلمان باید بگویند اصلا ما رتبه بندی نخواستیم ولی حقوق و مزایای ما را مانند بقیه کارمندان کنید چون الان نسبت به بقیه کارمندان حقوقمون خیلی کم هست
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/17 - 16:54
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای سید جناب آقای فرهنگی ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

تبعیض بین معلمان و دیگر کارکنان دولت از دیر باز وجود داشته است ..خواست معلمان ( نهاد های مدنی و رسانه ها ی فعال در حوزه آموزش و پرورش رفع این تبعیض است .


ولی خواست جامعه اصلاح ساختار آموزش و پرورش ( اجرای رتبه بندی توسط سازمان نظام معلمی است .

لذا من و شما و هیچ معلمی نمی توانند اعلام کنند که اصلا رتبه بندی را فراموش می کنیم .
امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/17 - 14:37
جالبه اینقدر ما رو می پیچونن، باز هم درس نمیگیریم. خیلی کند ذهن تشریف داریم
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/17 - 17:00
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای سید جناب آقای نا شناسِ ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

معلمان‌کند ذهن نیستند ولی در امور اجتماعی کند کار هستند .
با نگاهی به رسانه های فعال در حوزه آموزش و پرورش ( رکن چهارم دموکراسی ) و نهاد های مدنی ( حلقه واسط بین مردم و مسئولین ) کند کاری معلمان بخوبی نمایان می شود .

امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + +1 0 --
محمد باقر شیبانی 1399/02/17 - 18:15
هفته معلم تمام شد .نه از حکم 15 درصدی خبری شد و نه از ترمیم رتبه بندی(طبس)
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/18 - 07:43
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای محمد باقر ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.
معلمان‌ در حوزه های عمومی و رسانه ای کم کار هستند .
با نگاهی به رسانه های فعال در حوزه آموزش و پرورش ( رکن چهارم دموکراسی ) و نهاد های مدنی ( حلقه واسط بین مردم و مسئولین ) کم کاری معلمان بخوبی نمایان می شود .

امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .
تا هم منافع صنفی ما معلمان تامین شود و هم جامعه از اصلاح ساختار آموزش و پرورش بهرهمند شود .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
دبیر از تهران 1399/02/18 - 15:14
زنبور خرد بی انصاف را گو ...باری چو عسل نمی دهی نیش مزن(سعدی)
تمام رسانه ها را پر کردند از مصاحبه اللهیار که در چهره اش خودنمایی و حسرت دیده شدن های مکرر است. همه جامعه هشتادمیلیونی ایران و افاغنه محبوب و ساکن این خاک همیشه مظلوم هم فهمیدند معلم ها در چه چنبره ای افتاده اند. این همه کارکنان دولت حقوقشان بالا می ره و‌خود این آقایان تا فلک الافلاک، هیچ جا گفته نمی شه .برای ما که سی هزار تومن اضافه شده خبر به خبر از رسانه به رسانه و مصاحبه به مصاحبه پر شده.
.وزارت گویا خودخواسته به تحقیر ما داره می پردازه
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/18 - 21:18
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای دبیر از تهران ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید .
اصلاح ساختار آموزش و پرورش یک خواست عمومی است که جهت اجرای آن باید عزم ملی ایجاد شود .

تا ساختار آموزش و پرورش اصلاح نشود و مقام شامخ معلم برای مسئولین و برخی از ...مشخص نشود ؟ در بر همین پاشنه می چرخد .

امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .
تا هم منافع صنفی ما معلمان تامین شود و هم جامعه از اصلاح ساختار آموزش و پرورش بهرهمند شود .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما
پاسخ + 0 0 --
رضایی م س 1399/02/18 - 21:50
نظام پرداخت در برابر کار و خدمت مورد نظر دولت براساس اصول مساوات و تناسب کار وخدمت؛ حداقل توقع و البته وظیفه دولت و کارفرماست . بهمین جهت نظام طبق بندی مشاغل پیش بینی و بر اساس ان شرح وظائف و میزان پرداختهای متناسب تدوین و اجرا می شوند و امر اموزش و پرورش در نظام هماهنگ پرداخت در م ۸ پیش بینی ۸۰درصد اعضائ هیات علمی شده بود .گرچه به هیچ وجه بدرستی اجرا نشد
پاسخ + 0 0 --
رضایی م س 1399/02/18 - 21:56
ادامه: و با تصویب ق م خ کشوری ضریب ۱/۱ زا برای آموزشی های آموزش و پرورش و وزارت بهداشت قرار دادند. ولی بعدها اکثر سازمانها بفکر استثنا کردن خودشان از این قانون افتادند . گروهی هم چون هیات امنایی هستند هم از قانون مادر و هم از مصوبات خودشان بهره مند شدند و این امر فاصله را بیشتر و بیشتر کرد. لذا برای جبران خدمات اموزش و پرورش به فکر رتبه بندی و تدوین. آن افتادند مسئولین خواهان اجرای سند تحول ذیل برنامه ششم بدون توجه به نظام جبران خدمت شدند همین امر مشکلات را بیشتر کرد و با بازی بروکراتیک که برای حقوقی ها و مورخین و جامعه شناسان آشنا بود. ولی کسی دم بر نیاورد.
پاسخ + 0 0 --
رضایی م س 1399/02/18 - 22:05
و دیدیم که اللهیار به ابهام در متن قانون اشاره داست و در حال حاضر نیز که رئیس برنامه و بودجه دستور پرداخت میدهد خواهان طرح در دولت یا مجلس میشود. ناگفته پیداست که این اقا فقط در زمان خریدن تبحر دارد. بنده در همان سال بصورت مکتوب برای نناینده شهرم نوشتم که فعلا تا تصویب نظام اداری مالی مسقل از همان افزایش ضریب ۱/استفاده و با اصلاح این تیصره به میزان ۵۰درصد یا میزان توافقی اصلاح شود که نیازمند هیچ دستورالعمل دیگری نیست تا در فرصت مناسب با اداری مالی مستقل و رتبه بندی با احراز صلاحیتهای علمی و اموزشی ذیل اقدامات سازمان معلمی برای همیشه به پایان برسد که متاسفانه اینگونه نشد و الان هم آسانترین را اصلاح تبصره فوق و افزایش ضریب از یک و یک به میزان توافق است . تا در فرصت مناسب بدون شتاب زدگی این امر به پایان برسد. در خاتمه از سایت وزین صدای معلم تشکر و از جناب شهسوار زاده که فرصت اظهار نظر را مهیا فرمودند
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/19 - 22:03
به نام دوست
استاد بزرگوار ، فرهیخته گرامی جناب آقای رضایی م س سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

از شما استاد اندیشمند و پر تلاش تقاضای عاجزانه دارم که حقیر و دیگر خوانندگان عزیز و گرامی را از قلم توانا و اطلاعات فراوان خود بی نصیب نگذارید.
لطفا مطالب ارزشمند خود را در قالب مقاله جهت انتشار به تار نمای وزین " گروه صدای معلم " ارسال کنید .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/21 - 15:22
بازم دلمون با چندصدهزار خوش کردند.‌همترازی با دیگر کارمندان هم‌پرید
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/21 - 22:54
به نام دوست
استاد بزرگوار و اندیشمند گرامی جناب آقای ناشناس ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید .
اصلاح ساختار آموزش و پرورش یک خواست عمومی است که جهت اجرای آن باید عزم ملی ایجاد شود .

تا ساختار آموزش و پرورش اصلاح نشود و مقام شامخ معلم برای مسئولین و برخی از ...مشخص نشود ؟ در بر همین پاشنه می چرخد و با صد و چند هزار دلمون را خوش می کنند .

امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرتان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .
تا هم منافع صنفی ما معلمان تامین شود و هم جامعه از اصلاح ساختار آموزش و پرورش بهرهمند شود .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ساسان 1399/02/24 - 07:27
در مدرسه غیر انتفاعی یا بهتر بگم مدارس خانگی اجاره یک حانه چند اطاقه برای کم کردن بار مالی آموزش و پرورش که از راه پله این مدارس امکان تردد نیست چون برای 3 نفر ساخته شده یا کلاسهای 3در 3 و ... در این مدارس همه خیلی خوب میشن و معلم این مدرسه با حقوق یک میلیون در کلان شهر کرج برای 22 دانش اموز در ماه شهریه هر نفر 6 میلیون حقوق معلم بدبخت 8 میلیون در سال جالبه معلم ابتدایی بچه خودش هم در کلاس خودش هست از 8 میلیون 6 میلیون کم کن می شود 2 میلیون در سال برای این مدرسه خانگی برای یک کلاس موسس عزیز که اکثرا خودشان معلم بودن و هستند 122 میلیون سود می کند چطوری اجاره یک اطاق براش می افند ماهی 500 هزار تومان اینهم از طریق پول کتاب و اردو و پول کاغذ از دانش اموز می گیرد جالبه خانم می گفت یک نیسان کاغذ a4 مدرسه فروخت و ... و دوستان این موسسی که اینقدر نامرد و خائن هست خودش معلم هست در نتیجه از ماست بر ماست
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/27 - 07:10
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای ساسان سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

به نظر حقیر روی دوم سکه ای که شما نمایان نمودید چنین بیان می شود :
دولت برای حضور بخش خصوصی در بهداشت و آموزش سیاستگذاری می کند و اجرا بعهده بخش خصوصی است .
این درد نامه واقعی به قلم زیبای شما استاد فرهیخته نشان می دهد که از گزاره فوق الذکر فقط وفقط کاریکاتوری مضحک ترسیم و اجرا شده است .
ازشما استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی تقاضا می کنم با نگارش بیشتر ، این چالش را بیشتر نمایان کنید تا راه ِ حل ها هم نمایان شود .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما
پاسخ + 0 0 --
ساسان 1399/02/24 - 07:29
نام خدا امروز با سوادترین قشر جامع شده بی سوادترین قشر جامع راستی معلمی که توان محاسبه و گرفتن حق خود را ندارد چطور می تواند دانش آموزی تربیت کند فردا در مقابل حق خود دفاع کند راستی معلمی که الهیار نفوذی از یک سازمان آغشته از پول اگر زندگی کارمندان سازمان برنامه بودجه را ورق بزنید یا بودجه این سازمان را بخونید می فهمید این سیراب از پول چه می فهمند گج و تخته چیست ؟ امروز داستان پاس کاری معلمان بی کس که تعدادشان به اندازه کل کارمندان دیگر است و و.. دروغگو که دارد وسط داستان سوت می زند هر از گاهی مثل مادر داماد حرفی میزند انگار در گله های یک گ...جدا افتاده و هیچ اطلاعاتی از این گله ندارد از قیافه و حرف زندش مشخص است
پاسخ + 0 0 --
سینا 1399/02/24 - 07:29
اما ما چه کردیم مای که وقتی صحبت می شود دم ازفرهنگ و اقتدار می زنیم ماها هم یک سری بی خیال شدیم رفتیم دنبال شغل دوم که حتی مهم نیست چقدر حقوق می دن فقط بیمه و مزایا استفاده می کنیم و یک سری یعنی بیش از 60 درصد حقوق دوم خانواده است و زیاد اهمتی در حقوق خانواده ندارد و می ماند چند درصد خیلی کوچک که ماها هستیم شاید 15 درصد که وابسته مستقیم هستیم فقط یک حقوق معلمی وارد خانه می شود که تمام این بی عدالتی را تحمل می کنیم همیشه قر می زنیم و لی جای نمی رسد چون نسبت ما به مجموعه خیلی کم است در آمارها هم آقایون محاسبه گری خوبی هستند پس نتیجه می شود بی توجهی سران به ما ها که هر ازگاهی با جذب معلم شرکتی یا خدمتی یا کرایهای یا روزمزدی یا تدریسی یا ساعتی یا آزاد یا حوضوی یا بسیجی ویا ....دهن ما را هم می بندد همین می شود درصد قبولی در مدارس 100 درصد می باشد ولی درصد سواد زیر 10 درصد
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/27 - 07:15
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای سینا سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

جانا شما سخن آر دل ما می گوئید .
ازشما استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی تقاضا می کنم با نگارش بیشتر ، این چالش را بیشتر نمایان کنید تا راه ِ حل ها هم نمایان شود .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1399/02/25 - 17:56
من به هیچ کس کار ندارم بقول یکی از معصومین ؛ مردم پیرو دین و منش حاکمانشان هستند ، پس به نمایندگی از طرف تمام کسانی که این استخوان در گلوشون گیر کرده میگم ؛ .....
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/27 - 07:22
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای مهدی سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

حقیر به نمایندگی از طرف تمام کسانی که این استخوان در گلوشان گیر کرده با همه شما فرهیختگان و اندیشمندان سخن می گویم :

ازشما استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی تقاضا می کنم با نگارش بیشتر ، این چالش را بیشتر نمایان کنید ( در قالب مقاله یا ... ) تا در نشر پیام معصومین ، متفکرین و ...نقش آفرینی کنیم .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/27 - 12:50
سلام
آقا جان با من بمیرم و تو بمیری و تو روخدا و ... مشکل فرهنگیان حل نمیشه.
چرا ؟؟
چون با آدم های با فرهنگی طرف نیستین که با فرهنگ حرف بزنید.
آدم با فرهنگ دروغ نمیگه
نوبخت و اللهیار و ترکمن و... درباره رتبه بندی تا حالا چقدر دروغ تحویلمون دادن؟؟
آدم محترم و بافرهنگ ک انقد دروغ نمیگه
تو گروه ها اعلام کنیدو در قدم اول تحریم امتحانات نهایی. هیچ همکاری برای مراقبت و منشی و ... همکاری نکنه .
مرحله دوم تحریم تصحیح اوراق امتحانات نهایی . بعد تحریم مراقبت کنکور و...
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/27 - 21:40
معلم ها فقط و فقط باید امتحانات نهایی رو تحریم کنن.
از نظر قانونی هم کسی نمتونه به کسی گیر بده . کمپینی راه بندازید که هیچ معلمی برای مراقبت امتحانات نهایی و تصحیح اوراق نهایی و مراقبت کنور همکاری نکنه . همین راه حل ساده گره گشای خیلی از مسائل خواهد بود
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/02/27 - 22:43
به نام دوست
استادان بزرگوار و اندیشمندان گرامی جناب آقایآن معلم ، سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید .
اصلاح ساختار آموزش و پرورش یک خواست عمومی است که جهت اجرای آن باید عزم ملی ایجاد شود .

تا ساختار آموزش و پرورش اصلاح نشود و مقام شامخ معلم برای مسئولین و برخی از ...مشخص نشود ؟ در بر همین پاشنه می چرخد .

امید است ، حضرتعالی به اتفاق دیگر همکاران عزیز و گرانقدرمان در نهاد های مدنی معلمان ، جهت ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش نقش آفرینی کنید تا دست در دست یکدیگر ، ساختار معیوب آموزش و پرورش کشورمان را اصلاح کنیم .
تا هم منافع صنفی ما معلمان تامین شود و هم جامعه از اصلاح ساختار آموزش و پرورش بهرهمند شود .
به نظر حقیر این پیشنهاد بهتر از پیشنهاد شما دو بزرگوار است .با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1399/02/30 - 11:58
چرا معلم نمونه در بین چهار هزار معلم ، میشی به جز تقدیر ،کارت هدیه ،ناقابل هیچ مزایا نداری ،نه افزایش گروه ،،نه عدم کسورات
در صورتی معلم جانبازان نوش جانشان حق جانبازی دارند در فیش ،،،عدم کسورات دارند
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/03/02 - 00:24
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای ناشناس سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.


استاد فرهیخته به نکته بسیار مهمی در مورد جانبازان عزیزمان اشاره فرمودید :
نوش جانشان ، گویای وجود عزیز شان باشد که من و شما و کل مردم کشور مدیون این بزرگواران هستیم .
قابل ذکر است :
اگر ، پای صحبت این ایثار گران بنشینیم که عموما گله و شکایت خود را در چاه فریاد می زنند . متوجه ظلم مضاعف به این ایثار گران می شویم .
حقیر تمام قد در مقابل آنان سر تعظیم فرو می آورم ‌.

مشکل شما معلم نمونه و همه معلمان نمونه کشور عزیزمان ناشی از کم توجهی من و شما و همه آحاد کشور ( جانباز و غیر جانباز ) به رسانه ها بعنوان رکن چهارم دموکراسی و نهاد های مدنی بعنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولین می باشد .
امید است با ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش در آینده‌ای نزدیک ، شاهد رفع ارتقای کیفیت آموزش و پرورش باشیم .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/30 - 12:16
با سلام ضمن تشکر از جناب شهسواری بزرگوار
اراده و عزم ملی برای بازگرداندن شان و منزلت از دست رفته معلم لازم هست ، و کلام شما را کاملا تایید میکنم.
اما آن چیزی که امروز به عینه مشخص هست ، اللهیار ترکمن (یار غار نوبخت) ماموریت داره تا معلمها را با الفاظی مانند : در کمیسیون ها در حال بررسی است، فعلا کار کارشناسی میخواد، در دستور کار قرار داره، باید تصویب بشه، در مرحله پیش نویس هست ، و... به دنبال خریدن زمان اتمام سال تحصیلی هست و این ماموریت بدون شک از طرف نوبخت به ایشان محول شده ... ادامه...
پاسخ + 0 0 --
معلم 1399/02/30 - 12:19
در شروع مهر فقط آقایان چند ماه وقت لازم دارند تا عمر دولت به سر بیاد و اونوقت نه نوبختی هست و نه اللهیار و دوبراه ماموریت به افراد دیگر سپرده میشه.
لذا برای به دست آوردن حقوق از دست رفته فی الحال زمان وقت کشی نیست و از اهرم هایی مانند امتحانات نهایی باید به عنوان ابزار بهره گرفت
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1399/03/02 - 00:34
به نام دوست
استاد فرهیخته و اندیشمند گرامی جناب آقای معلم سپاس بیکران از محبت شما که با حقیر به دیالوگ نشسته اید.

مقاومت مدنی یا مبارزه مدنی مورد اشاره شما استاد فرهیخته ، نیاز به سازماندهی دارد .

نهاد های مدنی بعنوان حلقه واسط بین مردم و مسئولین وظیفه دارند در مذاکره با مسئولین چالش ها را هوشمندانه مطرح نمایند .

من ِ حقیر ، شما استاد فرهیخته و تمامی معلمان گرامی کشورمان وظیفه داریم با حضور موثر ، نهاد های مدنی و رسانه ها را تقویت نمائیم .

امید است با ایجاد عزم ملی جهت اصلاح ساختار آموزش و پرورش در آینده‌ای نزدیک ، شاهد رفع ارتقای کیفیت آموزش و پرورش باشیم .

با تقدیم شایسته ترین احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
بهداد 1399/03/16 - 22:38
ما خواهان رتبه بندی به تمام معنا هستیم. این چه عدالتی است؟؟ رتبه بندی یعنی حقوق ما 80 درصد حقوق شاغلین در آموزش عالیباشد. متاسفم برای دولت ناکارآمد امید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور