صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سعید شهسوارزاده / عضو شورای نویسندگان سخن معلم

نمایندگان مجلس به جای پوپولیسم آموزشی ، به فکر ارائه و تصويب نقشه راه جامع اقتصادي باشند

ظرفیت های اقتصادی ایران پس از تحریم و نقش مجلس  مقدمه :

در سايت وزين " گروه سخن معلم " پنج شنبه, 22 مرداد 1394 استاد دست به قلم جناب آقاي شیرزاد عبداللهی در مقاله ي کلاف پیچیده استخدام در وزارت آموزش و پرورش مي فرمايند :
"بیکاری گسترده فارغ التحصیلان و رکود کسب و کار در غیاب یک بخش خصوصی پر رونق در اقتصاد باعث شده که برای جویندگان کار استخدام در دستگاه دولتی مطلوب باشد. این تصور غلط عمومی که معلمی کاری آسان و غیر تخصصی است باعث شده که انبوه فارغ التحصیلان بیکار با هر مدرکی پشت دروازه های آموزش و پرورش تجمع کنند. در اقتصاد راکد و دولتی کنونی نمی توان متقاضیان کار را سرزنش کرد. به جای آن باید از دولت بخواهیم هر چه سریع تر قفل اقتصاد کشور را با برطرف کردن موانع سیاسی باز کند. با رونق کسب و کار تقاضا برای مشاغل دولتی و به خصوص معلمی کاهش می یابد."
"نمایندگان مجلس که برای رفع مشکل فارغ التحصیلان بیکار حوزه انتخابیه خود دیواری کوتاه تر از دیوار آموزش و پرورش نمی شناسند، بهتر است برای رفع تنگناهای اقتصاد کشور به یاری دولت بیایند. با برداشته شدن موانع سیاسی و لغو تحریم ها و ورود سرمایه های خارجی و سرمایه های ایرانیان خارج از کشور، اقتصاد ایران از رکود و تورم عبور می کند. صدها هزار شغل جدید به طور طبیعی ایجاد می شود. در چنین شرایطی فشار اجتماعی بر دولت برای استخدام در دستگاه های دولتی کاهش می یابد و حتی ممکن است شاهد روند خروج نیرو از دستگاه های دولتی باشیم.کشور ما عناصر و امکانات برای پیشرفت از جمله منابع زیرزمینی، نیروی انسانی متخصص و ماهر در همه سطوح و موقعیت جغرافیایی بی نظیر اقتصادی را دارد. مشکل، موانع سیاسی و ضعف مدیریتی و دخالت بی رویه حکومت در همه امور است."
"نمایندگان اگر دنبال رضایت مردم و خرید محبوبیت هستند به جای اقدامات کم دامنه عامه پسند، در مسیر توسعه کشور گام بردارند."( 1 )


براي روشن شدن موضوع ابتداء يک اخطار و يک چالش مهم  اقتصادي را مطرح نموده سپس به يکي از ظرفيت هاي اقتصادي اجتماعي جمهوري اسلامي ايران يعني صنعت گردشگري مي پردازيم .


1. اخطار و طرح يک چالش اقتصادي     
فرشاد مومنی: سرمایه گذاران خارجی متوجه می شوند در ایران سرمایه گذاری مهم تر است یا دلالی
" پس از توافق نامه لوزان و طی هفته های گذشته اطلاعات تازه ای در مورد حضور سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد ایران منتشر شده است."
 "به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، اين موضوع در حالي اعلام مي شود که آخرين آمارهاي رسمي از حضور شرکت هاي خارجي در اقتصاد ايران به دهه 50 باز مي گردد. براين اساس در دوره سال هاي 1352 تا 1356 972 شرکت خارجي به اقتصاد ايران قدم گذاشتند. فرشاد مومني اقتصاددان محل سرمايه گذاري اين شرکت ها را چنين بيان مي کند: « در این دوره، در مجموع 972 شرکت خارجی در ایران به ثبت رسیده که از این میزان 371 شرکت در زمینه واسطه گری های مالی فعالیت می کردند. 251 شرکت در زمینه بازرگانی، رستوران و هتل داری و 206 شرکت خارجی در زمینه ساختمان.به این شرح بیش از 90 درصد شرکت های خارجی که تحت شرایط آن دوره به ثبت رسیدند، فعالیت شان را در حوزه های واسطه گری متمرکز کردند. فعالیت هایی که ناظر بر پر بازده ترین، کم ریسک ترین و ساده ترین مسیرها در دسترسی به درآمدهای سرشار بوده است. "
"  او به دولت مردان توصیه می کند: «دولت باید توجه داشته باشد سرمایه گذاران خارجی تیزهوش هستند. بنابراین وقتی با مطالعه وارد ایران می شوند، بررسی می کنند که در این کشور تولید بیشتر مورد توجه است یا دلالی. اگر دیدیند دلالی پاداش می گیرد، آن ها هم تمام استعداد خود را در همان زمینه صرف می کنند. همگان باید توجه داشته باشند که انگیزه سودجویی برای شرکت های خارجی به مراتب بیشتر از تلاش گران اقتصادی داخلی است. چرا که آن ها احتمال دارد انگیزه های دینی و اخلاقی هم داشته باشند. اما خارجی ها هیچ احساس تعهدی به مردم و توسعه ایران ندارند. آن ها فقط جست و جو می کنند که با کمترین زحمت بیشترین عایدی را به دست آورند. "
" در حال حاضر يکي از نگراني هاي کارخانه هاي داخلي ايراني به رقابت با خارجي ها در بازار پساتحريم مربوط مي شود. " ( 2 )


2. صنعت گردشگري فقط و فقط يکي از صنايع هر کشوري از جمله جمهوري اسلامي ايران است که به دليل ضیق وقت و گستردگي موضوع  در اين مقاله فقط به آن مي پردازيم .

I. علاقه شرکت‌های اروپایی به سرمایه‌گذاری در ایران تحلیل گاردین از شرایط پسا‌تحریم ایران؛ چشم‌انداز اقتصادی روشن

"سرمایه‌گذاران فرانسوی به شدت به دنبال سرمایه‌گذاری در صنعت هتل و گردشگری ایران هستند که بتوانند از افزایش ظرفیت توریسم ایران بهره‌مند شوند. البته شاید یک نوع نگاه اغراق‌آمیز نسبت به تاثیرات توافق هسته‌ای و برداشته‌شدن تحریم‌ها وجود داشته باشد. آن‌ قدر پیشینه این موضوع طولانی شده که حالا مردم نسبت به انتظاراتشان و آنچه حاصل خواهد شد مبالغه می‌کنند."
آفتاب :سرویس اقتصادی:
" روزنامه بریتانیایی گاردین، روز دوشنبه با انتشار گزارشی به وضعیت اقتصادی ایران پس از دوران رفع تحریم پرداخت. این روزنامه طی مصاحبه با مدیر سایت دیجی کالا مدعی شد که بازار ایران پس از رفع تحریم‌ها رونق بیشتری می‌گیرد. در این گزارش آمده که اقتصاد ایران از زمان روی کارآمدن «حسن روحانی» رییس‌جمهوری، با 2.8 درصد رشد مثبت در سال 2014 میلادی از بحران خارج شد."

"رونق اقتصادی ایران در حالی شکل می‌گیرد که صندوق بین‌المللی پول نیز برای سال‌های 2015 و 2016 به ترتیب 0.6 درصد و 1.3 درصد رشد اقتصادی برای ایران پیش‌بینی می‌کند؛ تورم نیز از 45 درصد در زمان ریاست جمهوری «محمود احمدی‌نژاد» اکنون به 15 درصد رسیده است." ( 3 )

 

II. "پیش از شدت گرفتن تحریم ها در سال 91، گزارشی از سوی مجمع جهانی اقتصاد منتشر شد که نشان می داد صنعت گردشگری حدود 6 درصد از اقتصاد ایران را در آن سال به خود اختصاص می داد. صنعت گردشگری ما از آن زمان با مشکلات زیادی روبرو شده است، اما باید توجه داشت که وضعیت لزوما چنین نخواهد ماند و این صنعت در دوران پساتحریم بیش از پیش در رشد اقتصادی کشور نقش خواهد داشت. مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی اخیرا گفت که رفع برخی از تحریم ها به افزایش تعداد تقاضای ویزای گردشگری برای سفر به ایران انجامیده است. ...آقای سلطانی فر گفته است که بیش از چهار میلیون گردشگر در سال 92 به ایران سفر کرده اند که هر کدام از این مسافران هم تقریبا 1200 دلار برای کشور درآمد ایجاد کرده اند. "
" افزایش تعداد مسافران به کشور به معنی ورود ارز و رونق اقتصادی است و خوشبختانه در برنامه اخیر دولت برای تقویت رشد اقتصادی نیز به این ظرفیت توجه شده است. در همین راستا دولت دکتر روحانی تلاش هایی برای جذب گردشگران خارجی به کشور انجام داده است و خوشبختانه به نظر می رسد که این تلاش ها موفقیت آمیز بوده است. تنها در فروردین ماه امسال 4594 تور خارجی از ایران دیدن کردند.این رقم بیش از دو برابر تعداد گردشگران در فروردین ماه سال گذشته بود. بانک جهانی برآورد کرده که گردشگران خارجی در ایران بیش از 2 میلیار دلار پول خرج کرده اند. در ضمن مقام های دولتی هم گفته اند که امسال صنعت گردشگری می تواند حدود 5 میلیار دلار درآمد برای کشور ایجاد کند."( 4 )


III. دنياي اقتصاد شنبه 24 مرداد 1394
"معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری می‌گوید: در کنار توافق هسته‌ای، امتیازهایی نظیر خرید هواپیما و صادرات فرش به کشورهای غربی که پیش از این وجود تحریم‌ها مانع از آن می‌شد، اتفاقات خوبی است که به‌زودی حوزه گردشگری و صنایع دستی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. "

" به گفته مسعود سطانی‌فر در سه ماه نخست سال‌جاری 5گروه سرمایه‌گذار یونانی، ترکیه‌ای، عرب، کره‌جنوبی و آلمانی نسبت به سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری ایران ابراز علاقه کرده‌اند که بیشتر آنها منتظر رفع تحریم‌ها بودند. وی در حالی از فراهم شدن فرصت برای مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی در این حوزه خبر می‌دهد که پس از روی کار آمدن دولت دکتر روحانی، چشم‌های بسیاری انتظار رونق گردشگری را می‌کشند.
معاون رئیس جمهوری در گفت‌وگویی کوتاه با «دنیای اقتصاد»، به بررسی اثرات توافق تاریخی وین بر سه حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی پرداخته است:
"اکنون که توافق هسته‌ای انجام شده و قطع‌نامه شورای امنیت تحریم‌ها علیه ایران را ملغی کرده است، علاوه‌بر اینکه برخی دستاوردهای آن را در حوزه‌های مرتبط با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تشریح می‌کنید، بفرمایید برای دوره پساتحریم در حوزه گردشگری چه برنامه‌هایی دارید؟ "
" از سوی دیگر در زمینه جذب سرمایه‌های خارجی طی یک سال و نیم گذشته که بنده تصدی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را داشته‌ام، 14یا 15 گروه سرمایه‌گذار خارجی از کشورهای اروپایی، آسیای جنوب شرقی و عربی برای مذاکره به ایران آمدند و با توجه به رونق به‌وجود آمده، خواهان سرمایه‌گذاری در توریسم ایران بودند. برخی از سرمایه‌گذاران به‌ویژه اروپایی‌ها به ما می‌گفتند که مطالعات‌شان در بازار ایران جواب داده و تنها در انتظار توافق ایران و 1+5 و رفع تحریم‌ها بودند تا در کشورمان سرمایه‌گذاری کنند. اما برخی سرمایه‌گذاران عرب، خود را به تحریم‌ها محدود نکردند و سرمایه‌گذاری‌شان را در مشهد آغاز کردند و اکنون نیز پروژه‌های آنها بخش قابل توجهی از راه را پیموده است.

" نحوه همکاری و مشارکت گروه‌های هتل‌های زنجیره‌ای خارجی با ایران چگونه خواهد بود؟"
" سرمایه‌گذاران خارجی در این زمینه به دو صورت عمده با هتل‌های ایران همکاری خواهند کرد؛ یکی زنجیره‌های هتل‌سازی خارجی هستند که در امر اداره و بهره‌برداری خواهان همکاری مجزا یا مشارکتی با هتل‌های ایران هستند و می‌خواهند زمین را سرمایه‌گذاران خصوصی و دولتی داخلی تامین کنند و دیگر گروه‌ها نیز که از برندهای مهم هتل داری هستند، در بخش طراحی و مدیریت بهره‌برداری می‌خواهند همکاری کنند."

"دسته دوم از این جهت برای ما ارزشمند هستند که می‌توانیم از آنها برای افزایش سطح کیفی خدمات و آموزش نیروی انسانی بهره بگیریم؛ چه اینکه ما 70 رشته آموزشی برای تربیت نیروی انسانی در هتل‌ها نیاز داریم، ولی تنها حدود 30 رشته را در ایران داریم و حضور این گروه از هتل داران در ایران منجر به آموزش نیروی انسانی ماهر خواهد شد. در حال حاضر گروه‌های هتل داری معتبر دنیا، تنها برند خود را به یک هتل می‌برند و با روش خود از آنها بهره‌برداری می‌کنند؛ مثل هتل‌های هیلتون، شرایتون، روتانا و... که هرکدام استانداردهای خاص خود را دارند و صرفا‌ می‌خواهند در مرحله بهره‌برداری مشارکت داشته باشند. ما از هر دو گروه پیشنهاد خواهیم داشت و از هر دو گروه استقبال خواهیم کرد.

" توافق وین حوزه صنایع دستی را چگونه متاثر خواهد کرد؟"
" در بخش بازرگانی به‌خصوص بازرگانی خارجی محدودیت‌های ما برطرف خواهد شد. برنامه‌های خوبی برای صادرات صنایع دستی نفیس ایران به کشورهای غربی که پیش از این وجود تحریم‌ها مانع صادرات بود، خواهیم داشت. همچنین با حضور در نمایشگاه‌های صنایع دستی که هرسال در عرصه بین‌المللی برگزار می‌شود، سعی می‌کنیم ارزش افزوده هنرهای دستی را برای عموم مردم دنیا به نمایش بگذاریم و در سال 2016 در نمایشگاه‌هایی که به‌واسطه تحریم‌ها امکان حضور نداشتیم، حضور پیدا کنیم." ( 5 )


IV. خبر گزاري پانا :ايران یکی از جذاب ترین بازارهای هتل داری منطقه خواهد شد
   
" به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از پایگاه خبری عربین بیزنس، رئیس هتل های زنجیره ای کریستال هتلز امارات گفت، معتقد است ایران یکی از جذاب ترین بازارهای توسعه هتل داری منطقه خواهد شد."
" پیتر بلکبرن، رئیس و مدیر عامل کریستال هتلز، گفت، با توجه به هدف گذاری بلند پروازانه ایران برای دست یابی به 20 میلیون گردشگر در سال تا سال 2025، یعنی افزایش 5 برابری تعداد گردشگر، این شرکت به دنبال شراکت با شرکت های داخلی خواهد بود تا حضور خود در بازار گردشگری ایران را توسعه دهد."
"وی افزود: «صحبت هایی ( از سوی مقامات ایرانی) در مورد سرمایه گذاری 185 میلیارد دلاری در پروژه های نفت و گاز و همچنین توسعه بیشتر صنایع فلزات و خودروسازی کشور صورت گرفته در حالی که حجم کلی مبادلات تجاری مطمئنا افزایش خواهد یافت و موجب رشد قابل توجه در منطقه و دوبی به عنوان یک قطب مهم خواهد شد."
"ایران شاهد حضور پرتعداد هیئت های تجاری در این کشور بوده است و این موجب پررنگ شدن کمبود مراکز اقامتی در تهران شده که دارای 100 هتل است که بسیاری از آنها نیاز به بازسازی دارند."
"مهمان داری در سال های اخیر رشد داشته و گردشگران خارجی انتظار دریافت سطح مشخصی از خدمات، محصولات و ارتباطات را دارند که در حال حاضر در ایران موجود نیست."
"واردات خدمات اپراتورهای باتجربه در زمینه هتل داری که در این حوزه از دانش لازم برخوردارند بخش هتل داری ایران را قادر خواهد ساخت تا در کوتاه مدت خدمات خود را ارتقا ببخشدو این در شرایطی است که ما شاهد نقشی در این زمینه برای کریستال هتلز هستیم که در حال کار با شرکایی در ایران است." ( 6 ) 

3. نتيجه گيري :
ارائه و تصويب نقشه راه جامع اقتصادي براي توسعه اقتصاد پس از رفع تحريم ، برطرف کردن چالش هاي ذاتي اقتصاد ايران که هيچ ربطي به تحريم هاي ظالمانه ندارد و ... از وظايف قوه ي مقننه است .
نبايد اندک نمايندگان محترم اين نهاد قانون گذار که "مجلس در رأس همه امور است " براي رفع مشکل فارغ التحصیلان بیکار حوزه انتخابیه خودو ...در امور اجرايي کشور که قوه ديگري عهدار اين امور است ورود پيدا کنند .
هر نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي برابر اصل 84 قانون اساسي در برابر تمام ملت مسئول است .  وظيفه نمايندگان محترم ملت است که مراقبت نمايند تا :
اولأ :برپايه اقتصاد مقاومتي ساختار غلط و ناکارآمد اقتصاد کشور اصلاح گردد زيرا حدودأ 30%مشکلات اقتصادي کشور به دليل تحريم هاي ظالمانه بوده و اگر در ساختار اقتصاد مقاومتي ، توليد ناخالص ملي رشد جدي و قابل توجه نداشته باشد فقط رفع تحريم ها ما را به اهداف سند چشم انداز نمي رساند .
ثانيأ  : سند چشم انداز داري بخش هاي مختلفي است که توجه به همه آن بخش ها وظيفه دولت مردان و نمايندگان محترم است . براي خروج از بحران رکود ناشي از کنترل تورم بايد همه بخش هاي اقتصادي به ويژه صنايعي که در کشور مزيت نسبي دارند وزير بنايي مي باشند رشد متوازن داشته باشند . صنعت گردشگري  فقط  يکي از آن بخش ها ي صنايع کشور است ، نه همه صنعت کشور !
ثالثأ :  مجلس نظارت داشته باشد تا دولت مردان به صنعت گردشگري به اندازه نياز کشور در سند چشم انداز بهاء بدهند نه کمتر و نه بيشتر .
رابعأ : " در حال حاضر يکي از نگراني هاي کارخانه هاي داخلي ايراني به رقابت با خارجي ها در بازار پساتحريم مربوط مي شود. "( 2 )

چه خوش گفت شيرزاد عبدالهي :
"نمایندگان مجلس که برای رفع مشکل فارغ التحصیلان بیکار حوزه انتخابیه خود دیواری کوتاه تر از دیوار آموزش و پرورش نمی شناسند، بهتر است برای رفع تنگناهای اقتصاد کشور به یاری دولت بیایند. با برداشته شدن موانع سیاسی و لغو تحریم ها و ورود سرمایه های خارجی و سرمایه های ایرانیان خارج از کشور، اقتصاد ایران از رکود و تورم عبور می کند. صدها هزار شغل جدید به طور طبیعی ایجاد می شود. در چنین شرایطی فشار اجتماعی بر دولت برای استخدام در دستگاه های دولتی کاهش می یابد و حتی ممکن است شاهد روند خروج نیرو از دستگاه های دولتی باشیم.کشور ما عناصر و امکانات برای پیشرفت از جمله منابع زیرزمینی، نیروی انسانی متخصص و ماهر در همه سطوح و موقعیت جغرافیایی بی نظیر اقتصادی را دارد. مشکل،موانع سیاسی و ضعف مدیریتی و دخالت بی رویه حکومت در همه امور است." ( 1 )
"نمایندگان اگر دنبال رضایت مردم و خرید محبوبیت هستند به جای اقدامات کم دامنه عامه پسند، در مسیر توسعه کشور گام بردارند." ( 1 )


 منابع :
( 1 ) سايت وزين " گروه سخن معلم " پنج شنبه, 22 مرداد 1394 شیرزاد عبداللهی :  مقاله ي کلاف پیچیده استخدام در وزارت آموزش و پرورش
( 2 ) خبر آنلاين  شنبه 29 فروردين 1394فرشاد مومنی: سرمایه گذاران خارجی متوجه می شوند درایران سرمایه گذاری مهمتر است یا دلالی
( 3 ) پايگاه اطلاع رساني آفتاب در 16 تير 1394 مقاله علاقه شرکت‌های اروپایی به سرمایه‌گذاری در ایران تحلیل گاردین از شرایط پسا‌تحریم ایران؛ چشم‌انداز اقتصادی روشن
( 4 ) خبر انلاين دوشنبه 15 تير 1394چشم انداز صنعت گردشگری در دوران پساتحریم ، پورمجدکارآفرینی
( 5 ) دنياي اقتصاد شنبه 24 مرداد 1394گروه گردشگری، پرستو فخاریان :
( 6 ) ۱۳۹۴دوشنبه ۱۲ مردادخبر گزاري پانا :ايران یکی از جذاب ترین بازارهای هتل داری منطقه خواهد شد .

سه شنبه, 27 مرداد 1394 ساعت 23:31 خوانده شده: 1481 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
فرهنگی 1394/05/28 - 11:41
مگر نماینده اقتصاددان هم داریم؟!

انتظار ارائه نقشه جامع اقتصادی از این نمایندگان بعید است!

بر فرض محال نقشه راه هم ارائه و تصویب کنند، آیا ضمانت اجرایی دارد؟

مگر طرح رتبه بندی را تصویب نکرده بودند؟
مگر طرح نظام هماهنگ حقوق را تصویب نکرده بودند؟

کدامش اجرا شد؟

طرح جامع اقتصادی هم مثل سایر طرح ها، فقط به درد پر کردن رزومه نمایندگان برای انتخابات بعدی میخورد و لا غیر...
پاسخ + +3 0 --
فرهنگی 1394/05/28 - 23:36
مجلسی ها خوب می دانند که چه می کنند و برای کیا سخن می گویند آنان از تفرقه میان ما خبر دارند و خوب می دانند که بین ما تفرقه است و اتحاد نیست وقتی در یک جمع 40نفری در مدرسه همکار زیراب همکار را می زند و راحت برای همکار تهمت می زند و برای خود شیرینی و خراب کردن همکار چه ها که نمی کند!!!؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1394/05/29 - 09:18
سلام
یکی از مشکلات اساسی آ.پ عدم انسجام و یک پارچگی نیروهای آن است. به ویژه در استان هایی که به قول فانی نیروی "مازاد" بیشتری دارن این اختلاف درونی بیشتر نمود دارد چرا که معلم مجبور می شود برای ۴ ساعت کلاس جاسوسی و نمامی کنه و یا به دنبال نمایندگان مجلس یا کاندیداها بدویه.
خاک بر سر چنین آدم هایی که می خوان هدایت گر جامعه باشن!
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1394/05/29 - 10:06
موافقم.
متاسفانه حسادت و بخل در برخی از همکاران باعث چنین مسایلی می‌شود. از مدیر گرفته تا همکار هم رشته یا هم پایه دچار مشکلات شخصیتی هستند.
پاسخ + 0 0 --
جلیل 1394/05/29 - 23:54
این اقا نظرات کارشناسی خودش را در آموزش وپرورش داد و با حمایت از فانی تمام معلمان را به خاک سیاه نشاند حالا اومده اقتصاددان شده
پاسخ + +1 0 --
بهزاد 1394/06/01 - 04:23
اقای شهسوار زاده کشته مرده ی اقای روحانی برادر بزرگوار برای اولین بار نماینده ها حاضر بودن طرح اقتصادی از سوی دولت در رابطه با فرهنگیان رو دریافت و تصویب کنن اما دولت هیچ طرحی رو به مجلسنبرد متاسفانه برای اولین بار مجلس پا پیش گذاشت اینبار دولت شدیدا کوتاهی کرد چه شما بخواهی چه نخواهی این دولت بین فرهنگیان دیگه جایگاهی نداره مگر تعداد اندکی متعصب .سند حرفم درخواست چندین باره ی رییس کمیسیون آموزش مجلس.تو ارشیو خبرها موجود میتونی بری ببینی
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/01 - 20:38
به نام دوست
استاد بزرگوار جناب آقاي بهزاد
بنده در قسمت مقدمه ي ياداشت به نقل از استاد گرانقدر و فاضل جناب آقاي شيرزاد عبدالهي برخي و اندک نمايندگان را مخاطب قرار دادم :
"نمایندگان اگر دنبال رضایت مردم و خرید محبوبیت هستند به جای اقدامات کم دامنه عامه پسند، در مسیر توسعه کشور گام بردارند."( 1 )
در قسمت اول به نقل از فرشاد مومني مطرح نمودم :
" در حال حاضر يکي از نگراني هاي کارخانه هاي داخلي ايراني به رقابت با خارجي ها در بازار پساتحريم مربوط مي شود. " ( 2 )
به دليل ضيق وقت بجاي پرداختن به همه صنايع فقط وفقط به صنعت گردشگري توجه نموده
در قسمت دوم از علاقمندي سرمايه گذران فرانسوي و ... و اقدامات دولتمردان در اين زمينه نکاتي را اشاره کردم
پاسخ ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/01 - 20:39
ادامه پاسخ :
در قسمت نتيجه گيري جايگاه رفيع مجلس شوراي اسلامي را ياد آور شدم که در رأس امور است . و از اندک نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي که براي رفع مشکل فارغ التحصیلان بیکار حوزه انتخابیه خودو ...در امور اجرايي کشور که قوه ديگري عهده دار اين امور است ورود پيدا مي کنند درخواست نمودم .که امور اجرايي را به عهده قوه اجرايي بگذارند و با توجه به جايگاه رفيع مجلس تلاش نمايند که در ساختار اقتصاد مقاومتي با ارائه طرح که حق مسلم مجلس محترم است چالش توليد ناخالص ملي را شناسايي نموده در کنار دولتمردان براي خروج از بحران رکود ناشي از کنترل تورم راه هاي دستيابي به اهداف سند چشم انداز در سايه همدلي و همزباني هموار نمايند . به طور مشخص جايگاه رفيع مجلس را يآدآوري نموده عرض نمودم :
" مجلس نظارت داشته باشد تا دولت مردان به صنعت گردشگري به اندازه نياز کشور در سند چشم انداز بهاء بدهند نه کمتر و نه بيشتر ."
پاسخ ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/01 - 20:40
ادامه پاسخ :
در پايان باز هم نه همه نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي را بلکه اندک و محدود نمايندگان محترم مجلس را مجددأ مخاطب قرار داده ، همچنانکه در مقدمه عرض کرده بودم به نقل از شيرزاد عبدالهي :
" "نمایندگان مجلس که برای رفع مشکل فارغ التحصیلان بیکار حوزه انتخابیه خود دیواری کوتاه تر از دیوار آموزش و پرورش نمی شناسند، بهتر است برای رفع تنگناهای اقتصاد کشور به یاری دولت بیایند. با برداشته شدن موانع سیاسی و لغو تحریم ها و ورود سرمایه های خارجی و سرمایه های ایرانیان خارج از کشور، اقتصاد ایران از رکود و تورم عبور می کند. صدها هزار شغل جدید به طور طبیعی ایجاد می شود. در چنین شرایطی فشار اجتماعی بر دولت برای استخدام در دستگاه های دولتی کاهش می یابد و حتی ممکن است شاهد روند خروج نیرو از دستگاه های دولتی باشیم.کشور ما عناصر و امکانات برای پیشرفت از جمله منابع زیرزمینی، نیروی انسانی متخصص و ماهر در همه سطوح و موقعیت جغرافیایی بی نظیر اقتصادی را دارد. مشکل،موانع سیاسی و ضعف مدیریتی و دخالت بی رویه حکومت در همه امور است." ( 1)
پاسخ ادامه دارد .
پاسخ + 0 0 --
شهسوارزاده 1394/06/01 - 20:41
ادمه پاسخ :
"نمایندگان اگر دنبال رضایت مردم و خرید محبوبیت هستند به جای اقدامات کم دامنه عامه پسند، در مسیر توسعه کشور گام بردارند." ( 1)


همانطور که حضرتعالي اشاره فرموديد : دراين ياداشت بحٍث چالش هاي کلان اقتصادي مطرح است و همدلي دولت بعنوان قوه مجريه و مجلس بعنوان ناار و هدايتگرمطرح بوده است وهيچ ربطي به رتبه بندي معلمان ندارد . ولي در سايه رفع موانع توليد و افزايش توليد ناخالص ملي و دستيابي به اهداف سند چشم انداز مشکلات کلان جامعه از جمله مشکلات کلان آموزش و پرورش برطرف مي شود .
پس همانطور که ملاحظه مي فرماييد اين ياداشت هيچ ربطي به دلداگي به آقاي روحاني يا عدم دلداگي به ايشان ندارد. بلکه ناشي از دلدادگي به جامعه است .
با تقديم شايسته ترين احترامات ارادتمند شما شهسوارزاده
پاسخ + 0 0 --
بهزاد 1394/06/01 - 04:28
البته شما در باره ی کلان اقتصاد نوشتین بنده خواستم بگم این دولته که باید طرح بده به مجلس نمونه ی بارزش آموزش و پرورش که دولت نطام پرداخت رو در قالب رتبه بندی ارایه کرده بدون پشتوانه ی استدلالی اقتصادی و قانونی چون مجلس نقشی نداره ممکنه امسال اجرا بشه سال بعد نه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور