صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

افزایش حقوق کارمندان امکان پذیر نیست !

وضعیت افزایش حقوق کارمندان دولت گروه اخبار /

محمدباقر نوبخت در هفتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مجتمع فرهنگی و آموزشی قوه قضائیه مرکز استان مازندران اظهار کرد: با اشاره به اینکه بیش ۴ هزار میلیارد تومان به بیمارستان ها پرداخت شد، خاطر نشان کرد: مردم در بخش درمان نیاز دارند که از خدمات ارزان استفاده کنند که در این زمینه دولت سعی کرده این روند را در دستور کار قرار دهد تا جایی که در روستاها بیماران با سه درصد هزینه پرداختی درمان می شوند.

معاون رئیس جمهور درباره افزایش حقوق کارمندان گفت: ما هم دل‌مان می‌خواهد حقوق کارمندان را ۵۰ درصد افزایش دهیم اما شرایط اقتصادی این را به ما اجازه نمی‌دهد.
وی با بیان اینکه تورم از ۴۰ درصد به ۱۵ درصد کاهش یافت، افزود: مقام معظم رهبری در زمینه رشد منفی تورم در کشور دولت را تشویق کردند و خواستار کاهش بیشتر شدند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه تغییر روند رشد منفی به مثبت کار ارزشمندی بود که دولت طی دو سال انجام داد، تصریح کرد: در دو سال عمر دولت بیش از ۲۴۶ طرح ناتمام به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه دولت یک هزار و ۹۰۰ طرح ناتمام را در دو سال پیش رو دارد، گفت: برخی از طرح ها توجیه اقتصادی ندارد، اما دولت روحانی به دولت گذشته احترام گذاشت و این طرح ها را نیز ادامه داده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزار نفر بیکار شدند اما ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شد، گفت: منتقدان فقط آن ۱۰۰ هزار نفر را می بینند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما محکوم هستیم از بین طرح هایی که از گذشته کلنگ آن بر زمین زده شد آنها را انتخاب و مورد بهره برداری قرار دهد، اضافه کرد: با همه اینها موظف بودیم با محدودیت منابع آنها را اجرایی و به اتمام برسانیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه امسال بیش از ۹ هزار میلیارد تومان مجبور شدیم به گندم کاران بپردازیم، گفت: از بانک کشاورزی نیز ۳۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات چای کاران تسهیلات گرفته شد.

وی با اعلام اینکه در ۶ ماه آینده کار بسیار بسیار سختی داریم، اضافه کرد: تحریم ها همچنان پابرجاست و ما تا پایان سال باید با این تحریم ها کشور را اداره کنیم ما برای اداره کشور در مضیقه هستیم.

وی با اعلام اینکه هنر ما این است که رشد اقتصادی کشور را افزایش و تورم را کاهش دهیم، افزود: باید پای صحبت خودرو سازان بشینیم و مشکل آن ها را برطرف کنیم اما برخی از کم اندیشان در داخل در مسائل اقتصادی کشور با دشمن هم سو شدند.

نوبخت با بیان اینکه تولیدکنندگان با ۲۸ درصد سود بانکی نمی توانند تولید کنند و دولت خود را موظف به پرداخت مابه التفاوت ها کرده است، خاطر نشان کرد: رئیس جمهور دوشنبه هر هفته از مسئولان اقتصادی کشور گزارش کار می خواهد و از تک تک مسئولان و تیم اقتصادی راهکار می خواهد.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه ما در برنامه ششم نمی خواهیم به همه موارد بپردازیم بلکه می خواهیم به چند نکته مهم بپردازیم تا با بحران در کشور مواجه نشویم، افزود: آب و محیط زیست مهم ترین طرح دولت در برنامه جاری است که اگر به آنها نپردازیم کشور دچار بحران می شود.

فارس

یکشنبه, 19 مهر 1394 ساعت 14:23 خوانده شده: 1543 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 0 --
ناشناس 1394/07/19 - 15:38
کاشکی حقوق معلمها میشد مثل بقیه کارمندا
متاسفانه فقط برا معلمها پول ندارند برا بقیه دارند
همین الان دوست من در فنی و حرفه ای مشابه شرایط من داره 200 هزار تومان بیشتر از من میگیره . ممکنه بگن تعطیلی شما بیشتره . بچه من ایا حالیش میشه ؟ اون پول میخواد نه تعطیلات من رو
ممکنه بگن خب برین در اوفات بیکاری کار دوم(تازه اگه پیدا بشه یا سرمایه باشه) فکر میکنید با داشتن شغل دوم دیگه باید فاتحه اموزش رو خوند چون تمام فکر من میره به سمت کارم و دیگه فکرم به اموزش بچه ها کاری نمیتونه داشته باشه
پاسخ + 0 0 --
امیر 1394/07/19 - 22:56
فنی و حرفه ای بیشتر نیروهاش حق التدریسی دارن کار میکنن با ماهی 400 هزار . اون رسمی هاش هم 44 ساعت در هفته موظفی دارن !
کار دوم باید راه انداخت و هم حقمون رو از این دولت بگیریم . فقط یه افزایش حقوق دادن به تعداد کمی 400 تومن اضافه کردند و سفره اعتراضات جمع شد و رفت تا چند سال دیگه !!!
پاسخ + 0 0 --
معلم نا امید مشهدی 1394/07/21 - 18:31
افزایش حقوق فقط برا معلما بده!!!!!!!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ali 1394/07/23 - 17:05
سلام
خدایش این مطلب را چاپ بگیرید ودر دید عموم قراردهید
مقایسه کار و تعطیلی معلمان و بقیه کارمندان
مطلب زیر توسط یکی از « مخاطبان غیرمعلم » برای سخن معلم ارسال گردیده است :
کدام قشر بیشتر تعطيلند و کم کار و حقوق زیادی می گیرند ؟
1 - کارمندان دولت هر سال یک ماه مرخصی دارند .اگه مرخصی روند حقوق می گیرند و اگه نروند اضافه کار حساب می شود باضافه حقوق ماهانه
2 - در پایان هر ماه به کارمندان حداقل 80 ساعت اضافه کار می دهند یعنی در ماه حداقل ده روز پول کاری که اصلا انجام نشده است دریافت می کنند . در طول سال می شود حداقل 120 روز . یعنی 4 ماه .
3 - هر سال 2 ماه حقوق کامل را پاداش می گیرند ، غیر از عیدی ، حق ایاب ذهاب ، حق مسکن و دیگر مزایا ...
پس تمامی کارکنان دولت در سال حداقل 7 ماه بیکارند و حقوق می گیرند و حقوق شان هم حداقل دو برابر معلمان !
بقیه در ادامه
پاسخ + 0 0 --
ali 1394/07/23 - 17:05
ادامه مطلب فوق
جمعا 7 ماه حقوق دریافتی بدون کار برای کارمندان محترم !
کدام یک تعطیلی بیشتری دارند ؟فرهنگیان یا دیگر کارمندان دولت ؟!
من معلم نیستم ولی هیچ وقت زحمات معلمانم را فراموش نمی کنم و این پیام کمترین چیزی بود که برای دفاع از حق واقعی این قشر زحمتکش می توانستم بنویسم.
این قشر دوست داشتنی فقط از« تبعیض » می نالند و حرفشان هم حق است.
امیدوارم همه تان برای تشکر از معلمان تان « یک رسانه » باشید.
شاید سیاست مدارها هم از خواب ...بیدار شوند .
پاسخ + +16 0 --
الف 1394/07/19 - 15:57
افراد کارکشته را از امور حج در عربستان کنار گذاشتند حادثه هولناک منا رخ داد
آیا می دانید دهها هزار معلم امورات مربوط به انتخابات را در کل کشور با مسخره ترین پول انجام میدهند
وقتی دولت و وزیر معلمین را مثل بچه ها فریب میدهند و با تبلیغات فراوان ( رتبه بندی و افزایش حقوق) مردم را در مقابل معلمها قرار میدهند
چه لزومی دارد برای رفتن عده ای افراد به مجلس که فقط به جناح خود فکر میکنند به عنوان نماینده وجهه معلم را خراب کنیم اقایون از خیر 30 هزار تومان بگذرید
پاسخ + +3 0 --
عبدالرضا زمانی 1394/07/19 - 19:57
وزیر ارتباطات خبر داد

حقوق کارمندان پست بیش از ۳۵ درصد افزایش یافت/ رتبه ضعیف ایران از تجارت الکترونیکی ۱.۵ تریلیون دلاری جهان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته حقوق کارمندان شرکت پست ۳۵ درصد افزایش یافت و امسال نیز حقوق آنها بیش از ۳۵ درصد افزایش یافته که علیرغم این افزایش حقوق‌ها، امسال شرکت پست در مسیر سوددهی و افزایش درآمد قرار گرفته است.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1394/07/19 - 22:01
حرف های جناب نوبخت را می پذیرم و قبول می کنم ...اما چند سوال ..چرا با توجه به کمبود اعتبارات حقوق سایر کارمندان به غیر از معلمان و بازنشستگان اپ 35 درصد افزایش داشته است ؟ و چرا وقتی دولت کمبود بودجه دارد برای اقای کیروش و دستیارانش خرج میکند که نتیجه در خوری هم نمی گیرند و فقط ما هیانه 120 میلیون تومان بابت اجاره خانه برای انها هزینه می شود ؟ البته به جز دستمزد میلیاردی انان ....اگر بودجه نیست پس چرا اینهمه ولخرجی صورت می گیرد ؟ شما 35 در صد از سایر کارمندان کم کنید معلمان دیگر حرف نخواهند زد
پاسخ + 0 0 --
امیر 1394/07/19 - 23:12
چه از اونها کم کنه و چه به ما اضافه کنه هر دو یکسانه چون در صورت افزایش 35 درصد برای یک میلیون نفر اجناس گرون میشه و قدرت خرید کارمندا افت میکنه و این یعنی همون کاهش !
مثل بقیه بیان به ما هم بن و مواد غذایی رایگان بدند . همون سبدهایی که بن کالای برای رفاه و شهروند و اتکا به بقیه کارمندا میدن . در ماه 200 تومن فقط بن ندارند
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1394/07/19 - 23:20
جالبه هر دولتی تا وقتی بر سر کار است همه چی خوب و خوش و روبه راه است اما امان از وقتی که دولت جدید بیاید تازه معلوم می شود چقدر این امارها ساختگی بوده حالا صبر کنید عمر این دولت هم تمام شود بعد هشت سال دولت بعدی چه بگوید
پاسخ + +3 0 --
شناس 1394/07/20 - 00:43
باسلام
عذر می خوام همکاران در مثل مناقشه نیست بلانسبت شما میگن
گوسفندرا درچه عروسی و چه عزا سر میبرن. حکایت ماست
به گذشته که مینگرم هر وقت اوضاع مالی دولت ها مناسب بوده
فرهنگیان بی نصیب بوده اند وهر موقع هم اندک رکودی
داشته اند فرهنگیان اگاه به مصلحت نظام د زیر فشار فقرو فاقه
والبته بسیاری دهم مرز با فلاکت. دم بر نیاورده اند
لذا شایسته نیست که مسئولان امر. با وجود اگاهی تظلمِ
این قشر عظیم وتاثیر گذار وطن اسلامی تساهل نمایند
همه چشم امید به تدبیری انقلابی دارند
پاسخ + +2 0 --
محمد 1394/07/21 - 22:58
من به عنوان یک معلم در پی عملی نشدن وعده ها و افزایش تفاوت حقوق ما دبیران با سایر کارمندان دولت تصمیم گرفتم تلاشم رو هم به میزان حقوقی که دریافت میکنم انجام بدهم.همچنان که دولت برای ما دلسوزی نمیکند.بنده نیز نسبت به دانش آموزان دلسوزی نمیکنم.
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 1394/08/05 - 22:59
صرفدرمان شدیاروحقوق کارمندان بهداشت رفت بما میرسید همیشه ازمابازنشستگان فرهنگی طلبکارید
پاسخ + 0 0 --
کارمند 1394/10/17 - 11:30
بعضی از معلمان چه اظهارت چرتی در مورد کارمندان می نویسندیه کم تحقیق کنید
خوبه کارمندا بگن معلما با این وضع اموزش فاتحه سطح سواد خوندن وباعث بی بندو باری در سطح جامعه شدن بعلت پایین بودن سطح معلومات و عدم پایبندی به تعهدات پس چرا باید ادعای حقوق اضافه داشته باشن
در 4سال گذشته زیر 30 ساعت اضافه کار کارمندان گرفتن که در مقایسه با سالهای قبل یعنی هر چی اضافه سالانه دادن در عوض از اضافه کاری کم کردن
بجای خراب کردن هم صنفتون بفکر راهکار باشین اقا معلما

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور