صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

حسين طاهري‌فرد/ کارشناس ارشد جامعه‌شناسي

نگاهي متفاوت به بودجه 96 آموزش‌ و‌ پرورش ... تغییر نگاه به آموزش و پرورش را باید در اعتبارات و بودجه دید و نه در تغییر وزیر ؟!

پس از برکناري فاني، سخنگوي دولت دليل اصلي تغيير فاني را پاسخ گويي به مطالبات فرهنگيان و آن را در راستاي تغيير نگاه دولت به آموزش‌ و‌ پرورش دانست/ بودجه 1396 آموزش‌ و‌ پرورش در مقايسه با بودجه سال قبل افزايش قابل توجهي پيدا نکرده است و بودجه آموزش‌ و‌ پرورش با افزايش حدود ۱۰ درصدي به ۳۱ هزار و 681 ميليارد تومان رسيد/ در لايحه بودجه پيشنهادي سال 1396 ، سهم آموزش‌ و‌ پرورش از بودجه کل کشور از 9.8 درصد از کل بودجه عمومي به حدود 11.5 درصد رسيده است/ رشد بودجه مصوب وزارت آموزش‌ و‌ پرورش بايد با رشد بودجه مصوب دولت مورد توجه قرار گيرد که شوربختانه افزايش بودجه متناسبي در اين مقطع حاصل نشده است/ بودجه آموزش‌ و‌ پرورش در سال 1395، حدود20 درصد رشد داشت با اين حال شاهد کسر بودجه‌اي حدود 6 هزار ميليارد تومان بود. افزايش 10 درصدي بودجه براي سال آينده يعني هم‌چنان کسري بودجه و ناتواني در پرداخت معوقات فرهنگيان در سال 1396 هم ادامه خواهد داشت و سال 1396 سال دشوار مالي براي آموزش‌ و‌ پرورش خواهد بود/ سهم کم‌رنگ آموزش‌ و‌ پرورش از بودجه سال 1396 گوياي اين واقعيت تلخ است که در بر همان پاشنه قبل مي‌چرخد و دولت‌مردان اعتدال دغدغه اصلاح ساختار ناکارآمد زيربنايي‌ترين نهاد توسعه‌اي کشور را ندارند/ اولويت قرار نگرفتن آموزش‌ و‌ پرورش سال‌هاي سال است به بهانه‌هايي غير موجه به سال‌هاي بعد موکول مي‌شود/ نگاه دولت به مقوله آموزش‌ و‌ پرورش تغييري نکرده است و جابه جايي وزير صرفاً سياسي و انتخاباتي بوده است/ بودجه 1396 وزارت آموزش‌ و‌ پرورش را بايد نشان از ناتواني و انفعال آشتياني در جذب بودجه مورد نياز وزارتخانه عريض و طويل آموزش‌ و‌ پرورش دانست؛ وزيري که گفته بود: "تمام تلاشش را براي چانه‌زني و لابي‌گري براي افزايش بودجه و اعتبارات به کار خواهد بست/ واکنش نمايندگان مجلس به لايحه‌ي بودجه 1396 و سهم آموزش‌ و‌ پرورش در بودجه تقديمي دولت چه خواهد بود...

بودجه آموزش و پرورش در سال 96 و مطالبات و معوقات فرهنگیان و معلمان

14 آذر و يک روز مانده به موعد قانوني تقديم لايحه بودجه، حسن روحاني در آخرين سال فعاليت دولت يازدهم سند دخل‌ و‌ خرج کشور را به خانه ملت برد و لايحه بودجه سال 1396 را به رئيس مجلس شوراي اسلامي تقديم کرد. دولت لايحه بودجه سال آينده را با سقف بيش از ۱۰۰۰ تريليون تومان و منابع عمومي ۳۲۰ هزار ميلياردي به مجلس تقديم کرده است.  روال تصويب بودجه به اين صورت است که مجلس معمولا با کمي چانه‌زني با دولت،جابه‌جايي برخي ارقام و تعديل چند طرح و پروژه تن به تصويب بودجه پيشنهادي دولت مي‌دهد. به نظر نمي‌رسد لايحه بودجه 1396 کل کشور براي تصويب در مجلس نسبتاً همسو با دولت با مشکلات و چالش‌هاي جدي روبه رو شود.

امسال آموزش‌ و‌ پرورش علاوه بر مشکلات مالي سال‌هاي گذشته، با جنجال‌هاي جديدي نيز روبه رو بود. پس از برکناري فاني، سخنگوي دولت دليل اصلي تغيير فاني را پاسخ گويي به مطالبات فرهنگيان و آن را در راستاي تغيير نگاه دولت به آموزش‌ و‌ پرورش دانست. تغييري که با پشتيباني تمام‌ قد دولت از وزير جديد مي‌توانست اميد به اصلاح ساختار ناكارآمد آموزش‌ و‌ پرورش و باز شدن گره کور مشکلات معيشتي و تعليم‌ و‌ تربيت را تا حدودي در ميان فرهنگيان زنده کند، اما پس از سکوت خبري طولاني مدت آشتياني و رونمايي از لايحه بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور به ياس تبديل شد، چراکه درميان بهت و ناباوري فرهنگيان ، بودجه 1396 آموزش‌ و‌ پرورش در مقايسه با بودجه سال قبل افزايش قابل توجهي پيدا نکرده است و بودجه آموزش‌ و‌ پرورش با افزايش حدود ۱۰ درصدي به ۳۱ هزار و 681 ميليارد تومان رسيد.

اين ميزان افزايش بودجه با احتساب اينکه حقوق کارکنان دولت هم 10 درصد در سال آينده افزايش خواهد يافت، نشان‌ مي‌دهد که در سال 1396 هم بودجه تعيين شده آموزش‌ و‌ پرورش فقط کفاف پرداخت حقوق و مزاياي کارمندان و پرسنل اين وزارتخانه‌ را دارد و عملاً مشکلات معوقات فرهنگيان در سال آينده هم پابرجا خواهد بود.

بودجه وزارت آموزش‌ و‌ پرورش در سال 1395 با رشد ۱.۸ درصدي به ۹.۸ درصد از کل بودجه عمومي مصوب کشور رسيد.سهم آموزش و پرورش از اعتبارات هزينه‌اي مصوب، ۱۳.۸ درصد در سال ۱۳۹۵ است و در مقابل رشد ۱۸.۴ درصدي بودجه دولت،اعتبارات آموزش‌ و‌ پرورش در سال جاري رشد ۲۰.۴ درصدي داشت.

در لايحه بودجه پيشنهادي سال 1396 ، سهم آموزش‌ و‌ پرورش از بودجه کل کشور از 9.8 درصد از کل بودجه عمومي به حدود 11.5 درصد رسيده است و اين مهم زماني اهميت خود را نشان مي‌دهد که رشد بودجه مصوب وزارت آموزش‌ و‌ پرورش بايد با رشد بودجه مصوب دولت مورد توجه قرار گيرد که شوربختانه افزايش بودجه متناسبي در اين مقطع حاصل نشده است.

در لايحه بودجه سال 1396، بودجه وزارت آموزش‌ و‌ پرورش معادل 31 هزار و 681 ميليارد است که اين رقم در بودجه سال 1395 معادل 28 هزار و 690 ميليارد تومان بود.بودجه آموزش‌ و‌ پرورش در سال 1395، حدود20 درصد رشد داشت با اين حال شاهد کسر بودجه‌اي حدود 6 هزار ميليارد تومان بود. افزايش 10 درصدي بودجه براي سال آينده يعني هم‌چنان کسري بودجه و ناتواني در پرداخت معوقات فرهنگيان در سال 1396 هم ادامه خواهد داشت و سال 1396 سال دشوار مالي براي آموزش‌ و‌ پرورش خواهد بود.

سهم کم‌رنگ آموزش‌ و‌ پرورش از بودجه سال 1396 گوياي اين واقعيت تلخ است که در بر همان پاشنه قبل مي‌چرخد و دولت‌مردان اعتدال دغدغه اصلاح ساختار ناکارآمد زيربنايي‌ترين نهاد توسعه‌اي کشور را ندارند. آموزش‌ و‌ پرورش هر ساله با مشکلات بودجه‌اي مواجه بوده و هست. کم‌توجهي در بودجه آموزش‌ و‌ پرورش به‌ وضوح در هر سال تکرار شده است. اولويت‌هاي اعلام شده دولت در سال 96 نشان از کم‌توجهي بيشتر به نهاد حساس آموزش‌ و‌ پرورش است.

اولويت قرار نگرفتن آموزش‌ و‌ پرورش سال‌هاي سال است به بهانه‌هايي غير موجه به سال‌هاي بعد موکول مي‌شود. نبود عدالت بودجه‌اي نيز در همه طرح‌هاي بودجه در سال‌هاي گذشته وجود داشته و اقدام عملي براي تامين عدالت در توزيع سرمايه و منابع به طور مساوي براي همه وزارتخانه‌هاي کشور صورت نگرفته است.

نگاهي گذرا به بودجه پيشنهادي وزارت آموزش‌ و‌ پرورش،اين پيام را بدنه آموزش‌ و‌ پرورش القا مي‌کند برخلاف تمامي اظهار نظر‌ها و ادعاها، نگاه دولت به مقوله آموزش‌ و‌ پرورش تغييري نکرده است و جابه جايي وزير صرفاً سياسي و انتخاباتي بوده است.

به نظر مي‌رسد روحاني و مردان سياسي‌اش تصميمي براي چاره مشکلات آموزش‌ و‌ پرورش و معلمان ندارند که اين خود به نارضايتي بيشتر جامعه بزرگ فرهنگيان و از سوي ديگر پيامدهاي سياسي منفي براي دولت در بر خواهد داشت. بودجه 1396 وزارت آموزش‌ و‌ پرورش را بايد نشان از ناتواني و انفعال آشتياني در جذب بودجه مورد نياز وزارتخانه عريض و طويل آموزش‌ و‌ پرورش دانست؛ وزيري که گفته بود: "تمام تلاشش را براي چانه‌زني و لابي‌گري براي افزايش بودجه و اعتبارات به کار خواهد بست."

آموزش‌ و‌ پرورش در حال حاضر زير فشار زيادي قرار دارد. نابه ساماني مديريت از سويي و مشکلات اقتصادي از سوي ديگر بر آموزش‌ و‌ پرورش فشار وارد مي‌کنند. قرباني اين بي‌توجهي‌ها، خانواده بزرگ فرهنگيان و 13 ميليون دانش‌آموز خواهد بود و درنگاه کلان مي‌توان گفت بازنده اصلي حاکميت و منافع ملي خواهند بود.

بخش اعظمي از مشکلات کنوني آموزش‌ و‌ پرورش به‌نگاه نادرست سياست‌گذاران کلان کشور و دولت به مقوله آموزش‌ و‌ پرورش بر مي‌گردد. حاکمان و دولت‌مردان بايد بدانند امروزه که «عصر دانايي» ناميده مي‌شود، بخش مهمي از درآمد کشورهاي توسعه يافته صرف سرمايه‌گذاري در آموزش‌ و‌ پرورش مي‌گردد.

هزينه درآموزش‌ و‌ پرورش سرمايه‌گذاري براي آينده كشور است و منجر به توانمندسازي و توسعه نيروي انساني مي‌شود. نيروي انساني کارآمد مي‌تواند کشوري را توانا و قدرتمند بسازد. عدم توجه جدي به مشکلات آموزش‌ و‌ پرورش به‌عنوان دغدغه‌هاي ملي باعث تل‌انبار شدن مشکلات اين حوزه شده و بدون تغيير نگاه هزينه‌اي به آموزش‌ و‌ پرورش نمي‌توان انتظار تغييرات بنيادي و ساختاري در اين حوزه داشت.

با اين حساب بايد منتظر ماند و ديد، واکنش نمايندگان مجلس به لايحه‌ي بودجه 1396 و سهم آموزش‌ و‌ پرورش در بودجه تقديمي دولت چه خواهد بود؟ آيا بودجه 96 آموزش‌ و‌ پرورش يادآور اميد‌هاي از دست رفته فرهنگيان و تدبير‌هاي عمل نشده، دولت تدبير‌ و‌ اميد خواهد بود؟

بي شک ساماندهي مشکلات و معضلات مالي فرهنگيان به شعار نيست و نيازمند بودجه است، اما سوالي که مطرح مي‌شود اين است که بدون بودجه چگونه مي‌توان آن را اجرا کرد؟

بودجه بايد براساس اهدافي که در قانون برنامه آورده شده نوشته شده باشد، مشخص نيست با اين کم‌توجهي بودجه‌اي ، دولت براي سال 1396 آموزش‌ و‌ پرورش چه برنامه و اهدافي دارد؟


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 21 آذر 1395 ساعت 16:14 خوانده شده: 1618 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +28 0 --
امپراطوردرد 1395/09/21 - 17:33
متأسفانه امیدفرهنگیان به آخرین بودجه دولت تدبیروامید،به یأس تبدیل شد.معلمان هرسال فقیروفقیروفقیرترمی شوند.ناامیدی درهمکاران به حدّاعلی رسیده است.دیگرحتی نمیتوان صورت خودراباسیلی هم سرخ نگه داشت.
بی اعتباری دولتمردان،ازهرطیف وگروهی دستاوردوعده های پوچ ومحقق نشده به فرهنگیان است...وبدترازهمه دردهااینکه:فقط برای معلمان پول وبودجه نیست،بعبارتی پول هست ولی برای معلمان نیست.
قسمت اعظم این ناعدالتی هامولودفرهنگ عدم اعتراض وعدم آگاهی مابه حقوقمان است.دولت وحاکمیت صرفامعلمان رابرای سیاهی لسکرونیزبه عنوان کارگران بی جیره ومواجبی می بینندکه تنور انتخاباتهاراگرم می کنند،راهپیماییهتراشلوغ می کنند،کنکورهارابرگزارمی کنند،صندوقهارابردوش گرفته آراءملت راجمع می کنند.
پاسخ + +32 0 --
سگ حسن دله 1395/09/21 - 17:44
کلا استراتژی در برخورد با معلمان وقت کشتن و سرکارگذاشتن اونهاست !
پاسخ + +25 0 --
معلم ناامید 1395/09/21 - 18:02
مایه تاسف است اگر دولت برا معیشت ومنزلت ما معلمان کاری نکند تنها کاری ک میتونن اینه در انتخابات ب کاندیدای دیگر رای دهم و کلاسداری را رها کنم!
پاسخ + 0 0 --
معلم ناامید 1395/09/22 - 05:25
البته ب اصولگرا هم رای نمیدم
همون۸سال کاندیدای عدالت و پاکدستان کافیه!
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1395/09/22 - 13:33
اصلا رای نمیدم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/09/22 - 14:33
اگه افراد ساده لوحی مثل ما رای ندهند پس کی بیاد و ماهانه صدها میلیون از بیت المال را بکشه بالا عزیزم
پاسخ + +24 0 --
ناشناس 1395/09/21 - 18:08
سال ها پیش وزیری صاداقانه گفت معلمان باید شغل دوم داشته باشند .معلمان عزیز بهتر است در کنار معلمی شغل دوم و سوم هم داشته باشید فعلا دولت از معلمان در حد کلاس داری و مبصری توقع دارد نه بیشتر ودانش اموزانی که توانایی دارند به کلاس های خصوصی می روند ودرسها را یاد می گیرند . عجب روزگاری داریم با این دولتمردان عزیز
پاسخ + +6 -5 --
ابراهیم زعفرانی 1395/09/21 - 18:44
با سلام آقای طاهری فرد بودجه مصوب آموزش پرورش در پارسال تا انجایی که بنده میدانم 30 هزار میلیار تومان بود و مقدار 10 درصد افزایش آن 3هزار میلیاردتومان میگردد یعنی اگر ده درصد افزایش درست باشد بودجه امسال آپ باید33هزار میلیارد در نظر گرفته میشد. بودجه31 هزارو ششصد میلیارد تومانی پیشنهاد شده برای آموزش وپرورش عملا یک هزار وچهارصد میلیارد تومان کمتر میزان ده درصد (سه هزار میلیارد تومان )افزایش بودجه سال قبل است . اگر بطور متوسط میزان افزایش حقوق هر فرهنگی ماهیانه 250هزار تو مان باشد با توجه به حدود یک میلیون پرسنل فرهنگی باید سالیانه 3هزار میلیارد به این امر امسال اختصاص میافت و به بودجه افزوده میگردید پس حتی برای پرداخت حقوق وافزایش آن بودچه پیشنهادی در لایحه کفاف نمیدهد حالا معوقات حق التدریس و حق الزحمه امتحانات نهایی سال قبل وامسال و پاداش پایان خدمت بازنسشتگان سال 95 و96 و..... را نیز در نظر بگیرید .حداقل باید بودجه آموزش وپرورش 36 تا 40 هزار میلیارد باید در لایحه بودجه در نظر گرفته میشد
پاسخ + 0 0 --
طاهری فرد 1395/09/21 - 21:05
با سلام و ممنون از نکته سنجی شما.
براساس لايحه بودجه سال 95 که به مجلس شوراي اسلامي تقديم شد، بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال 95، 28 هزار و 540 ميليارد تومان برآورد شده بود و کل بودجه آموزش و پرورش اعم از اعتبارات هزينه‌اي، تملک دارايي وبخش اختصاصي ، به ميزان حدود 305 هزار ميليارد ريال پيش بيني شده بود و تصويب شد. از اين مبلغ 29 هزار و300 ميليارد تومان آن در بخش اعتبارات هزينه‌اي و مابقي آن به درآمدهاي اختصاصي و اعتبارات تملک دارايي وسرمايه اي اختصاص داشت. در سال 95 حدود 20 درصد بودجه آموزش و پرورش رشد داشته که بخش عمده‌اي از آن مربوط به بخش حقوق و مزاياي مستمر کارکنان رسمي و پيماني اختصاص يافته است.
پاسخ + +19 -1 --
شهاب 1395/09/21 - 19:19
برنامه ی این دولت نابودی آ.پ
است که با انتخاب فانی کلید خورد وچون سرعت تخریب آن سرعت موردنظر دولت نبود بنابراین با آمدن وزیر جدیدسعی دارند باسرعت بیشتری این وزارت خانه را به سمت نابودی کامل هد ایت کنند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/09/21 - 22:05
آپ کیلو چنده به خدا اینها ریشه زندگی ما را دارند می سوزانند خدایا منجی خودت را برسان و ما را نجات بده
پاسخ + +17 -1 --
بیاتی فرد 1395/09/21 - 19:39
افسوس از این همه بی توجهی.....
پاسخ + +19 -1 --
معلم سابق 1395/09/21 - 19:46
اندکی از نماینده ها رفتن مجلس 4 سال برا خودش و خانوادش یک مال و منالی جمع کنه


ساده لوحانه هست فکر کنی دغدغه معلم رو داشته باشه

باد ثروت و قدرت هر سمت بوزه اون سمتیه

عایدی معلمان از دولت و مجلس چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +30 -1 --
نیما 1395/09/21 - 20:02
من به عنوان یک فرهنگی دیگر به روحانی رای نخواهم داد
پاسخ + +28 -1 --
محمد 1395/09/21 - 20:42
من به عنوان یک فرهنگی دیگر به هیچ کسی رای نخواهم داد..!!!
پاسخ + 0 0 --
...... 1395/09/21 - 21:58
منم رای نخواهم داد
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/09/22 - 07:29
من به عنوان یک فرهنگی سال هاست که رای نمیدم
پاسخ + 0 0 --
ابوالفضل 1395/09/22 - 13:35
منم سالهاست رای نمیدم
پاسخ + +15 -3 --
قما 1395/09/21 - 20:50
من به عنوان یک فرهنگی میخام خودکشی کنم
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/09/21 - 22:03
به خدا در این مملکت این کار بهترین کار است و این مسعولین هم از خدا میخواهند که تمام ملت خود کشی کنند و خودشان تا می توانند بکشند بالا
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1395/09/21 - 21:06
من بعنوان یک فرهنگی____
پاسخ + +13 0 --
فرهنگی 1395/09/21 - 21:12
از تمامي فرهنگيان اساتيد گرانقدر ، افكار عمومي و متخصصان اقتصادي عاجزانه تقاضا مي كنيم به سايت سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور مراجعه كرده و لايحه بودجه 96 را ملاحضه فرموده و درصد رشد بودجه سال 96 به 95 همه دستگاهها را با هم مقايسه بفرمايند . جناب آقاي نوبخت شما بفرماييد چرا رشد بودجه آموزش وپرورش 10 درصد اما رشد بودجه تعداد كثيري از دستگاهها از 90 درصد گرفته تا 30 درصد هم وجود دارد .
اين رشد بودجه آموزش و پرورش كه در "رتبه بندي درصد رشد" در رديف آخر قرار مي گيرد فقط يك نكته را ثابت مي نمايد : شما خيلي خيلي خيلي برای آموزش و پرورش اهميت قائل هستيد.
پاسخ + +24 0 --
...... 1395/09/21 - 22:00
من و تمام افراد خانواده ام دیگر رای نخواهیم داد....
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1395/09/22 - 07:00
من باشماموافقم اگر همه ی ملت این تصمیم رابگیرند عالی است ودولت های بعدی می فهمند باید به بیت المال دستبرد نزنند وبه مردم توحه نمایند
پاسخ + +7 -18 --
ناشناس 1395/09/21 - 22:01
فانی کجایی که ما پشیمانیم که قدرتان را نشناختیم بیا و به داد ما برس که فقر ما را کشت
پاسخ + +8 0 --
احمد 1395/09/22 - 13:08
دولت تخدیر امید دیگه هیچ امید وآرزویی برای هیچ کس باقی نگذاشته وای به حال ما که به این ستمگران بلفطره نظردوخته ایم که دردود کردن امید ما گوی سبقت را ازتمام ظالمان تاریخ ربوده اند وره آورد آنها بدبختی وبیچارگی برای ماست ای دوصد لعنت براین ........باد.
پاسخ + +8 -1 --
احمد 1395/09/22 - 13:19
با سلام مقامات بالا هیچ وقت فکر مشکلات معلمان نبوده و نیستند.دولتها شعار می دهند وفضای روانی در ارتباط با معلمان بوجود می آورند.مجلس نیز همینطور .از نردبان ما معلمان بالا میروند وبه محض اینکه بر صندلی سبز می نشینند فراموش می کنند .مگر همین کمسیون آموزش مشکلات را نمی داند آقای زاهدی در مجلس قبلی هم بودند .حاج بابایی وزیر شعاری احمدی نزژاد هم که واقفند .اگر می خواستند یکبار برای همیشه مشکلات را ریشه ای حل می کردند ولی نمی خواهند.نگاه مسولین به آموزش وپرورش نگاه مثبتی نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/09/24 - 22:13
سلام
تا وقتی حاج بابایی رو با فانی یکی بونیم این وضع ما است.
تا وقتی نظر رییس دولت برای کمک به ارگانی نباشه هیچ وزیر و نمایندۀ مجلسی نمی تونه کاری بکنه. یعنی بلایی که تو این دوره سر ما اومد با بقیۀ دوره ها یکی است؟!!!!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1395/09/26 - 20:37
تا زمانی که لاریجانی ها تصمیم می گیرند وضع همین است از زمانی که لاریجانی قوه قضاییه سر کار آمده ، پول ها خورده می شود بعد صدایش در می آید فساد های بزرگ صورت می گیرد بعد ماجرا فاش می شود. هیچوقت هم دیده نشده که از آن صندلی بلندشود و صبحت کند می ترسد صندلی را رها کندو کسی هم اعتراض نمی کند چون می ترسند. لاریجانی مجلس هم با آن صدای نابهنجارش هر چند وقت متنی را می خواند مثل کسی که دیکته می گوید. این است وضع کشور اسلامی ! بیت المال ها خورده می شود ، آن هم توسط چه کسانی ؟ کسانی که دم از خدمت به ملت می زنند . خدا وند سرزمین هایی را که در آنها گناه های بزرگ صورت می گیرد دچار بلا می کند، علت این خشکسالی های متوالی نتیجه اعمال سیاستمدارهاست . پس خودشان آگاهانه به معلمان ظلم می کنند زیاد داد و بیداد نکنید چون کسی نمی شنود!!!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1395/09/24 - 22:10
سلام
معلم هر بلایی سرش بیاد حقشه چون خیانتی که به فرهنگی در این دوره شد در هیچ دوره و جنایی نشد ولی باز هم از انتخاب اشتباه خودش دفاع می کنه.بلایی که سر ما اومد تنها حقوقی نیست تعدادی را برای دوستان می شمارم تا متوجه اشتباه بشم
1- افزایش حقوق کارمندان دیگر و تنها معلم ها با انتخاب وزرایی غیر کار آمد نفعی نبرد
2- معوقه های این دولت که تا حالا و در هیچ دوره ای وجود نداشته است.
3- اجرای طرح ارزاشیابی جدید که اجرای اون جز خیانت به فرهنگی نیست.
4- دولت حتی یک ریال هم از سهم خودش برای صندوق پرداخت نکرد و با انتخاب افرادنالایق صندوق غارت شد و دولت براش اصلا مهم نبود .سهم هر نفر رو از این غارت ها خودتون محاسبه کنید چقدر میشه.
5- تغییرات اشباه در رده مدیریت مناطق و مدارس که باعث به هم ریختگی وضعیت آموزشی مدارس و عدم احساس آرامش معلمین در مدارس شده است.
6- سپردن بیمه تکمیلی به یه بیمه مغروض برای پرداخت بدهی های اون
پاسخ + +1 0 --
؟؟؟؟؟؟؟ 1395/09/24 - 23:05
رای نمیدم اما گمون نکنم کسی خجالت بکشه یا کسی از اون سو خیالش نگران معلم باشه چون بعد میگن در بهترین دموکراسب خا هم مشارکت بیست درصده
پاسخ + 0 0 --
علی 1395/09/27 - 23:30
به نظرم خودمان باید به فکر باشیم و پیاممون رو به مجلسیان برسونیم و یک گردهمایی بزرگ با مجوز و مسالمت امیز در جلوی مجلس برگزار کنیم و اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

کدام یک از طرح های وزارت آموزش و پرورش در طی سال گذشته را بیشتر پسندیدید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور