صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مینو امامی/ همکار صدای معلم

آقای لاریجانی ! شما هیچ می دانید یک معلم بازنشسته چگونه ایام عمر خود را سپری می سازد؟ دردها و رنج های او چیست؟

دادخواهی یا فریاد اعتراض زمانی بلند می شود که یک ملت از شرایط موجود ناراضی باشد. سازمانها و مؤسسات به وظایف خود درست عمل نکنند یا در کارکرد مناسب آنها خلل عظیمی حادث شود/ با نوشتن و نقد مسایل و مشکلات و معضلات حاکم می توان سطح آگاهی های اجتماعی را افزایش داد/ تراکم خشم ها برای سلامتی روحی روانی افراد و جامعه مضر است/ شما مسئولین برای این همه شعور و دانایی ، چه قدم هایی قرار است بردارید/ شما چند سال است که رئیس مجلس هستید و چند سال است که بازنشستگان فرهنگی با تحمل سختی و رنج پیری و بیماری جلوی تنها خانه امید برای حل مسایل تجمع می کنند....

مشکلات و مطالبات معلمان بازنشسته  امروز برخلاف گذشته دور نیست که یک ملت به حق و حقوق خود واقف نباشد . امروز قرون قبل 19 نیست که علاوه بر دست و پای انسان ، اندیشه و تفکر او نیز غل و زنجیر داشته باشد و حتی روح او نیز در تسخیر ارباب و کارفرما اسیر باشد. جهان از این برهه بسیار زمانی است که عبور کرده است.

دادخواهی یا فریاد اعتراض زمانی بلند می شود که یک ملت از شرایط موجود ناراضی باشد. سازمانها و مؤسسات به وظایف خود درست عمل نکنند یا در کارکرد مناسب آنها خلل عظیمی حادث شود. دامن زدن به فاصله طبقاتی و عدم رعایت عدالت اجتماعی یا اقتصادی و حتی سیاسی و فرهنگی باعث می شود که مردم به شرایط موجود معترض باشند و خواستار پایبندی نظام سیاسی به قانون و عدالت گردند.

اما اعتراض هم برای خود آدابی دارد. در بسیاری از کشورهای پیشرفته اروپایی و حتی آسیای دور گه گاهی شاهد اعتراضاتی علیه سیاست های حاکم یا تصمیمات اتخاذ شده خصوصا در روابط بین الملل هستیم اما نه در جهت تخریب اموالی که به خود ملت تعلق دارد و بازگشت آنها به شرایط اولیه نیازمند هزینه کرد از جیب خود ملت دارد.

در شرایط سخت اقتصادی که دولت از پرداخت حق و حقوق 8 ساله شاغلین (فرهنگیان) باز مانده است ، شکستن و سوزاندن اموال عمومی خیانت به دارایی ملت است. با نوشتن و نقد مسایل و مشکلات و معضلات حاکم می توان سطح آگاهی های اجتماعی را افزایش داد . در این کشورها با حمل پلاکارد یا راهپیمایی آرام و بی سرو صدا و استفاده از قدرت جمع ، صدای اعتراض خود را به گوش مسئولین مملکتی
می رسانند.عده ای به عنوان نماینده در مقابل واحدهای حساس یا مهم کشور بر زمین می نشینند و پیام خود را از طریق پلاکاردهایی به گوش مسئولین می رسانند ، ما نیز می توانیم صدای اعتراضات صنفی یا نارضایتی عمومی را به صورت تجمعات آرام اِبراز کنیم.

انباشت گِره های بیشمار ناشی از ناکارآمدی و بی کفایتی برخی از مدیران و مسئولان و بی اعتنایی به ایرادات یا ضعف آنان ، باعث ازدحام نارضایتی مردم در بخش های مختلف اقتصادی ،اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی می گردد. این روند نامطلوب نمره زیر ده دانش آموز نیست که بخواهد آن را زیر فرش یا تشک خویش پنهان سازد. پوشاندن خطاهای زیر مجموعه یک نظام سیاسی منجر به نارضایتی بیشتر و انفجار خشم می گردد. تراکم خشم ها برای سلامتی روحی روانی افراد و جامعه مضر است.

مشکلات و مطالبات معلمان بازنشسته

جا دارد از فرهنگیان بزرگوار کشورم شاغلان یا بازنشستگان بزرگوار، تقدیر و تشکر نمایم که علیرغم شرایط غیر قابل تحمل زندگی و امرار معاش همیشه آرامش خود را در بیان فریاد درونی اعتراض حفظ نموده اند و راضی نگردیده اند که به مسیر پر تلاطم آموزش و سرنوشت دانش آموزان که فرزندان همه آنان محسوب می شود ،آسیبی بزنند. آنان هیچگاه همانند اول انقلاب که لازمه دوام آن بود کلاس درس را تعطیل و فلج نکرده اند ،که این هم نشانگر شعور و آگاهی و تعهد این فرهیختگان در جامعه می باشد و همه مسئولین مدیون تک تک معلمین کشور هستند. یک دِین از دوران کودکی تا به امروز .

تحسین و صد تبریک به قشر فهیم جامعه که درایت و دوراندیشی آنان باید زبانزد خاص و عام باشد، امید حداقل مسئولین در قبال این تعهد شرمنده گردیده و اقدام به پاسخگویی اساسی به خواسته های بر حق فرهنگیان نمایند.
برای رسیدن به سال نو چند قدمی باقی نمانده است و معلم است و هزار یک مشکل حل نشده باقی مانده بر دوش و دستان مهربان او. پاسخ مهربانی و متانت ، مهربانی و تصمیم قاطع و مؤثر آموزشی و اقتصادی در تحول ابعاد زندگی فرهنگیان کشور است.

مشکلات و مطالبات معلمان بازنشسته

شما مسئولین برای این همه شعور و دانایی ، چه قدم هایی قرار است بردارید؟

جناب آقای لاریجانی کاش امروز چند قدمی به سوی بازنشستگانی که در سرمای زمستان جلوی مجلس تجمع کرده بودند ، برمی داشتید و به زبان نرم و مهربان با آنان سخن می گفتید. حداقل این کم حرمت را برای معلمان دیروز خود قائل می شدید و به درد دل چندین ساله دوران ریاست مجلس خود گوش می دادید و برای یک بار هم که شده وعده بررسی و پاسخگویی به خواسته های آنان را می دادید.

فقط یک بار فراموش کنید که رئیس مجلس هستید و تصور کنید که خداوند متعال به شما فرصت و توانایی حل و فصل مشکلات آنان را داده است.
شما هیچ می دانید یک معلم بازنشسته چگونه ایام عمر خود را سپری می سازد؟ دردها و رنج های او چیست؟ کاش امروز ثابت می کردید که حق و حقوق در مجلس شورای اسلامی تعریف عادلانه ای دارد و از دین اسلام تراوش می گردد.

شما چند سال است که رئیس مجلس هستید؟ و چند سال است که بازنشستگان فرهنگی با تحمل سختی و رنج پیری و بیماری جلوی تنها خانه امید برای حل مسایل تجمع می کنند؟
حتما باید شخصیت های همسنگ خودتان یا مدیران رده بالا خدمت حضرتعالی رسند تا آنان را بپذیرید ، کاش معلم بودید و می فهمیدید در این دیار ، معلمی یعنی چه؟

اعتراضات اخیر را مشاهده نمودید ، وقار و متانت و درایت فرهنگیان را هم بارها دیده اید. وظیفه شما تدوین قانونی است که امکانات معیشتی و رفاهی معلمان را از زیر سنگ هم که شده ، فراهم سازد. آقای لاریجانی فراموش نکنید که ما معلمین از خردمندی ملاحظه کاریم نه از ترس محافظه کار.....


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شنبه, 05 اسفند 1396 ساعت 17:09 خوانده شده: 1714 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +57 0 --
دبیربازنشسته ۸۶ 1396/12/05 - 18:07
ممنون از مطالب واقعی وزیبایتان کاش گوش شنوایی هم پیدا میشد اصلا مسئولین ما نمیدانند ماچقدر حقوق میگیریم وتا بحال چه حقهایی درین سی واندی سال ازماضایع گردیده وخجالت نمیکشند باپردا خت حقوق۱/۸۰۰ ما واینهمه عقب ماندگی اقتصادی مارادرین سالهای گذشته نمیبینند چون نمیخواهند ببینند وبرایشان ارزشی نداریم آن اززمان اشتغال ما اینهم اززمان بازنشستگی ماکاش حداقل تبعیضهای درونسازمانی خودمان رارفع میکردندو.......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/05 - 21:24
با سلام و احترام ،
همکار بزرگوار فعلا اخبار ضد و نقیض
اصلاح حقوق با زنشستگان به گوش
می رسد اما به قول یکی از همکاران
تا حکم دریافت نگردیده است نباید
به چیزی دل بست.
ما زمانی که شاغل بودیم برخی از
همکاران برای وعده افزایش حقوق
پیشاپیش خرید می کردند و بعد
پشیمان می شدند چون شنیدن کی
بود مانند دیدن.
پاسخ + +47 0 --
دبیر م 1396/12/05 - 18:35
احسنت بر شما و مقاله خوبتانسرکار خانم امامی
اما کو گوش شنوا و چشم بینا در بین موثرین نظام و ا.پ در توجه به مشکلات فراوان معلمان و دبیران
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/05 - 21:24
با سلام و احترام ،
سپاسگزارم .
پاسخ + +46 0 --
باران۳ 1396/12/05 - 20:05
دست مریزاد خانم امامی .هرزمان مقاله های شما را می خوانم از این که واقعیات رامی گویید لذت می برم امیدوارم بلاخره گوش شنوایی برای مسئولین پیدا شود و معلم ارزش خود را پیدا کند نه اینکه همکاران مجرب برای بازنشستگی لحظه شماری کنند.باز هم تشکر
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/05 - 21:29
با سلام و احترام ،
از لطف و عنایت شما سپاسگزارم .
همکار بزرگوار اگر شاغلید برای
بازنشستگی ثانیه شماری نکنید که
خاطرات بد آن از روز بازنشستگی
و نحوه برخورد همکاران و کادر
اداری آغاز می شود. خاطره ای
که در ضمیر ناخودآگاه خود محبوس
می دارید چون یادآوری آن همیشه
تلخ و ناخوشایند است.
موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1396/12/05 - 21:31
بخدامن سابقم تو معلمی به هشت سال نرسیده بریدم آخه چطور میشه یکی سی سال تبعیض رو تحمل کنه
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/05 - 22:04
با سلام و احترام ،
جناب آقای مهدی ،

تنها چیزی که حقیقتا معلمان را با وجدان و تعهد
نگه می دارد عشق به آموزش است و دنیای
معصوم دانش آموزان.
و گر نه اوضاع رفته رفته نامطلوب تر و غیرقابل
تحمل تر می گردد. من شخصا شرمنده زحمت
قدم های عزیزانی هستم که قبول زحمت می کنند
و بجای تمامی فرهنگیان جلوی مجلس تجمع می کنند.
شاغلین دقت کنند که تلاش برای بهبود شرایط زندگی
بازنشستگان راه را برای آنها نیز هموار می سازد.
امید که در شرایط مطلوب ادامه خدمت دهید.
موفق باشید.
پاسخ + +19 0 --
بازنشسته متنفر 1396/12/05 - 21:28
آقای لاریجانی ها مملکت را ریر دست دارند و نه حقوق کم دارند و نه سرمایه ی کم و نه زمین کم ونه دلهره ی نداری و نه مشکل فرزند بیکار و... بلکه آنچه مشکل آنهاست عدم استفاده از اینهمه امکانات انقلاب داده است به آنها وفک وفامیلشان ، لذا چه غم دارند که فرهنگی وخانواده شان در چه غم وغصه هایی زندگی می کنند به امید روزی که خدای فرهنگیان این آقایان را بدرد ما فرهنگیان مبتلا کند ولی آنچه جای تعجب است اکثر مسولان مملکت ما حداقل دارای یک شهید درانقلاب دارند ولی تا بحال نشنیدیم که شهیدی از خانواده لاریجانی ها باشد؟؟؟!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/05 - 22:14
با سلام و احترام ،
همکار بزرگوار امید که واژه تنفر را
از عمق معنای بازنشستگی که حداقل
برای خودمان کلی ارزش دارد پاک
فرمایید . شما باعث عزت و سربلندی
نظام آموزشی هستید و فرزندان مفیدی
تحویل جامعه داده اید.
و طبق فرمایش شما تا نسوزی چه دانی
طمع سوختن را. مسولین چون نمی سوزند
لذا از جراحت های اعماق وجود ما بی اطلاعند.
عمر با عزت تان دراز باد.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1396/12/05 - 23:10
با سلام وآرزوی توفیق برای شما خانم امامی : فرمایشتان متین بنده نیز به سابقه ی معلمی خود می بالم و افتخار میکنم ، ولی تنفر اینجانب از اینهمه بی عدالتی مسولان با جامعه ی فرهنگی است
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/05 - 23:15
همدردیم و جسارت بنده را ببخشید.
پاسخ + +7 0 --
رحمانی مهر 1396/12/05 - 22:34
آیا نمایندگان مجلس ورئیس آن اعتقادی به عدالت دارند، که ما سعی می کنیم آن را دنبال کنند.
پاسخ + +29 0 --
امامی 1396/12/05 - 22:55
با سلام و احترام ،
جناب آقای رحمانی مهر،
قطع یقین خیر.
منتهی مراتب با هر حرکتی ولو نگاشتن
یا تجمع و غیره اولا قصدمان فشار وارد
آوردن بر مسولین است .
ثانیا اثبات این که تا نیل به هدف ، خسته
یا نومید از مبارزه نشده ایم و دچار فراموشی
هم نشده ایم.
چاره ای جز ایستادگی جهت بهبود اوضاع آموزشی
در جامعه و بهبود معیشیت فرهنگیان نیست.
با تشکر.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1396/12/06 - 00:30
این خستگی؛این بی انگیزگی؛این فرسایش روح و جسم؛این تتفر از وضع معیشت که من معلم دارم ولی از اول معلمی نداشتم چه کسی مسول این همه ازارهای روحی ماست؟ایا نباید به خاطر این همه ظلم در حق نا محاکمه شوند؟چرا از اول شوق و ذوق معلمی داشتیم ولی الان همه رو از ما گرفتن.به تمام بازنشستگان و شاغلین خسته نباشید عرض میکنم.خانم امامی از شما هم متشکریم .خدا به شما سلامتی و شادابی عطا کنه الهی آمین
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/06 - 09:15
با سلام و احترام ،
همکار ناشناس محترم،

موقع استخدام با یکی از اساتید دوران تحصیل
مشورت کردم که بروم دبیر شوم یا ......ایشان
پاسخ دادند : معلمی شغل فرساینده ای است
اما اگر علاقه داری برو .
گاه می گوییم یک چیز در رگهای ماست ،به نظرم
آنان که عاشقانه معلم شده اند چنین است.
آنچه که باعث فرسایش می شود سه چیز است:
1- وضعیت اسفبار معیشیت معلمان
2- سیستم و بافت سنتی آموزش و پرورش
3- عدم ایجاد انگیزش برای ادامه فعالیت
آموزش و پرورش ما در یک کوچه بن بست
گیر کرده است و راه گریز از معضل را
نمی شناسد و نمی خواهد بشناسد.
با تشکر
پاسخ + +5 -5 --
معلم 1396/12/06 - 03:01
آیا با این مقاله ها ،حرف ها ،سخن ها چیزی عوض میشه ؟؟؟اصلا کسی از مسئولین
نگاهی به این مطالب نگاهی می کنه تا مشکلات برطرف بشه
الکی وقت خودمون رو به کارهای بیهوده تلف می کنیم به عمل کار براید به سخندانی نیست
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/06 - 09:23
با سلام و احترام ،
همکار معلم محترم،

در بالا نیز پاسخ دادم تکرار نمی کنم ،
در اصطلاح جامعه شناسی به کل فعالیت های
انجام شده اعم از نگارش یا تجمع و............
گروه های فشار می گویند . ادامه همین فعالیت ها
مسولین را وادار به واکنش می نماید.
اخبار را دقت فرمایید فردای تجمع ، همسان سازی
حقوق بازنشستگان را مطرح ساخته اند و بودجه
آموزش و پرورش را افزایش داده اند. شاید فقط
یک همزمانی تصادفی است اما به هرحال مصلحت
دیده اند که بعد تجمع مطرح سازند و این یعنی
اثرگذاری.
اگر مطالبات و حق خواهی را مسکوت بگذاریم
تصور می کنند که تسلیم شدیم یا خسته شدیم
یا فراموش کردیم لذا به آرامش خواب خود ادامه
می دهند. تشکر
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1396/12/06 - 12:48
واقعا همینطور است امروزه خود مسولان صندوق بازنشستگی هم از مظلومیت بازنشستگان سو استفاده کنند و واریز کردن حقوق وعیدی را یک نوع صدقه ی خانه ی باباشان قلمداد میکنند وآنرا در رسانه های جمعی اعلام میکنند . بلکه اگر واقعا این مسولان ،مسولان لایقی باشند باید شرم کنند که چرا وضعیت معیشتی بازنشستگان شده پایین تر از بخور نمیری ، وباید بدانیم این گرسنه نگه داشتن افراد یک نوع حکومت داریست ولی امروزه این شیوه حکومت داری منقضی شده
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/06 - 13:09
با سلام و احترام ،
همکار محترم بازنشسته ،

فرمایش شما متین ، اما کشورهای درحال توسعه
یا عقب نگه داشته شده هنوز چنین حکومتهایی
دارند. از پادشاهان قاجار نقل است که اگر
می خواهی بر این ملت حکومت کنی آنها را باید
گرسنه نگه داری . حال چگونه کشور خود زا در حال
توسعه بنامیم؟
پاسخ + +3 -5 --
صفری 1396/12/06 - 11:19
باسلام.کاش هرکرمتولد نشده بودم که شرمنده ی بجه هام بشم .اقایان میلیون میلیون به جیب میرننئ اما ......کاش دردم مرا به مرک کشد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/06 - 13:16
با سلام و احترام ،
همکار محترم جناب آقای صفری ،

انشاا..... عمری با عزت و برکت داشته باشید
و سایه تان همیشه بر سر خانواده محترم تان
باشد. بجای چنین تفکراتی که بیانگر اوضاع
نامساعد زندگی است دعا کنید مسولین به
صلاح آیند و نمایندگان خفته و بی اعتنای مجلس
بر سر سفره عدل ، هموطنان خود را نیز جای دهند.
امید سال 97 سالی پر از خیر و برکت باشد. برای
ما معلمان تنها مرهم همین امید است و تلاش برای
روشنگری . عزت زیاد
پاسخ + +2 -1 --
چغندربگ 1396/12/06 - 14:46
لاریجانی ام : هیچ مهم نیست چگونه زندگی می کنند! چرا بعد از بازنشستگی فورا نمیمیرند؟ می دانید چقدر بار مالی برای دولت دارد؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/06 - 19:18
با سلام و احترام،
همکار محترم بنده متوجه نشدم دعای خیر
دادید یا خدای نکرده ........
با افزایش امید به زندگی ساختار جمعیتی
کشور ما هم به سوی سالخوردگی می رود
( زنان 80 سال و مردان 78 سال).
عمر دست خداست و وظیفه دولتها پاسخگویی
به نیازهای حیاتی - رفاهی بازنشستگان است.
چون شیرازۀ جوانی آنان را طی سی سال
مکیده اند آن هم با شرایط سخت شغلی.
شما هم روزی به جرگه پیشکسوتان خواهید
پیوست به امید 120 سال عمر برایتان.
پاسخ + 0 0 --
............ 1396/12/06 - 20:10
آن وقت با چنان قضاوتی همه مدیران باید در صف عزراییل
به صف بایستند . ببینید چند میلیون نفر همانند اسکیموها
باید به دامن طبیعت بروند و انتظار مرگ بکشند؟
تصور نمی کنم آقای لاریجانی چنین بگویند چون خودشان
و برادرشان نیز باید در این صف قرار بگیرند.
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/12/06 - 21:29
نه خانم امامی حرف من از باب طعنه و گوشه و کنایه بود وگرنه مرگ شتری است که در هر خانه ای می خوابد! من هم مثل اون کارگری هستم که می گوید مرگ بر کارگر درود بر ستمگر!
پاسخ + 0 0 --
چغندربگ 1396/12/06 - 21:31
چرا آنها نیز چنین می گویند! حرف دلشان است گاهی نیز بروز می دهند مگر نگفتند شب پرداخت یارانه ها شب عزای دولت است؟
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/06 - 21:41
همکار محترم،

یارانه چاهی است که خود دولت برای خودش
از یکسو و بر ملت از سوی دیگر کنده است.
باعث انبساط خاطر شدید تشکر
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته جدید 1396/12/06 - 21:28
سلام خانم امامی سی و واندی تدریس داشتم دروس سخت متوسطه آنقدر در کارم غرق می شدم که زنگ تفریح هم از کلاس بیرون نمی آمدم و قضایای هندسه عکس قضیه وسوال المپیادی و.... را حل می کردم وخشنودی دانش آموزان شادم می کرد بازنشسته که شدم ابتدا یک شوک قوی وارد شد کسورات میلیونی در حد 30میلیون آنقدر دوندگی کردیم تا فهمیدند کسر این مبالغ غیر قانونی است بخشنامه هم شد اما الان 3ماهه هیچ خبری از حقوق مان که کسر شده نیست هر وقت کار گزینی رفتیم بی احترامی بازنشستگی زنگ زدیم جواب ندادند این بود نتیجه زحمات ما معلمی هم که همیشه یا مرخصی استعلاجی بود یا کار نمی کرد همین شد مثل ما.ما ماندیم وحقوق ناچیز با کلی کسورات غیر قانونی هیچکس جوابگو نیست وفقط بی احترامی وحق کشی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/06 - 21:52
با سلام و احترام،

خسته نباشید و بازنشستگی تان پر از خیر
و برکت باشد.
من که از وصف ایثارتان لذت بردم. کوتاهی
کانون بازنشستگان نیز به ضرر مان است.
من ناچارا به علت بیماری پدرم با 25 سال
بازنشسته شدم و حکم حقوقم حداقل حداقل
زده شد لذا مجبور شدند قدری اضافه کنند
نهایت شد هفتصدتومان و خرده ای ، بعد هم
حق عالی ام را پرداخت نکردند که موقع زدن
حکم حقوق شما اضافه شده ، خلاصه ضعف
قانون منجر به نقض قانون می شود .
نه قوه مجریه و نه مقننه دادرس مان نیست.
با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت و برکت
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1396/12/07 - 13:52
در مملکتی که از زمین و آسمانش زر می بارد باید بازنشسته اش در آه و فغان زندگی کند ، ولی باید متوجه این هم شده باشیم که دزدی و اختلاس هم شده یک فرهنگ دربین اغلب مسولان وباید ما فرهنگیان و بازنشستگان کمر همت ببندیم واز رسوایی کردن آنها خسته نشویم وروشنگری لازم را داشته باشیم وخصوصا از صندوق بازنشستگی که با طرح های غیر کارشناسی خود ( مثل وامهای دو یا سه میلیونی و سفر های داخلی و دادن حقوق در زمان خود و طرح پلکانیشان و...) شخصیت باز نشسته ها را زیر سوال ببرند
پاسخ + +9 0 --
بهنام ع 1396/12/06 - 23:44
باسلام وخسته نباشیدخدمت خانم امامی
درپایان اختصاص اعتباربرای همسان سازی حقوق ظاهرا آقای لاریجانی مخالف اختصاص اعتبارمذکوربوده .اگه این مطلب صحیح بنده باشد ازخانم امامی خواهشمندیم با قدرت قلمی که دارد درواکنش به آن موضوع مطالبی بنویسند تاچهره واقعی اورا به ملت ایران وخصوصا بازنشستگان بشناسانند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 09:36
با سلام و احترام ،
همکار محترم جناب آقای بهنام ع،

از لطف شما ممنونم .
اجازه فرمایید اخبار را بررسی نمایم،
در صورت توان چشم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:52
جنابان آقای صفری و بهنام ع ،
با سلام مجدد ،

اطلاعات جدید همسان سازی حقوق را تقدیم کردم.
لذا ما به نوشته های خود ادامه می دهیم اما در این
خصوص منتظر بهار سال 97 بمانیم. به امید بهبود شرایط معیشتی شاغلین و بازنشستگان فرهنگی.
پاسخ + +2 -2 --
صفری 1396/12/07 - 10:30
خانم امامی ایا میدونید دفاتر نمایندکی سالی بانصد میلیون بهشون میدن ایا لاریجانی دوست معلماست.من بعد شش ماه هنور باداش تکرفته ام واقعا باید جیکار کنیم شما دستور فرمایید
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:20
با سلام مجدد همکارمحترم
جناب آقای صفزی،
هر چند اوضال فرهنگیان شبیه هم
هست اما بنده از وضعیت شما مطلع
نیستم. بنده کاره ای نیستم در جهت
همه همکاران ،معلمی ساده ام.
بنده فقط با قلم به جنگ ظلم می روم
منتظر سال 97 و آخر فروردین ماه
بنشینیم و ببینیم چه خوابی برایمان
خواهند دید!!
جسارتا از شما همکار بزرگوار رعایت
اصل دایمی فرهنگیان را در آستانه عید
دارم یعنی قناعت و تقویت بی نیازی.
در این مورد مطلب نوشته ام خانواده
فرهنگیان نیز به تبع همسر باید از این
اصل تبعیت نمایند.
وگرنه با قرض و وام شاید موقتا بتوانیم
خوشحال باشیم اما مقروض شدن ارزشش
را ندارد. دو ماه صبوری . همیشه ما محکوم
به تسلیم ناملایمات هستیم. مسولین خجالت
بکشند که چنین پدری هستند .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:25
البته اخبار را دیده ام با افزایش بودجه
بسیاری از مطالبات پرداخت خواهد شد.
انشاا..... شما هم جزو آن دسته باشید.
بازنشستگی تان پر از خیر و برکت باشد.
بعد یک عمر خدمت خسته نباشد و تبریک.
تا آخر اسفند امید معلمان نیز توفیق شادی
و رضایتمندی از احوال روزگار داشته باشند.
سلامت و موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/08 - 17:23
با پوزش اصلاح می کنم:

آقای صفری

اوضاع
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:45
کد خبر: ۷۲۲۶۶
تاریخ انتشار:۰۵ اسفند ۱۳۹۶ -
به گزارش روزپلاس، محمد حسینی، عضو کمیسیون بودجه ی مجلس در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان به رادیو گفت: اکنون شاهد یک شکاف حقوقی بین بازنشستگانی که در ابتدای انقلاب اسلامی بازنشست شدند با بازنشستگانی که اکنون بازنشست می شوند وجود دارد.

وی علت این اتفاق را این دانست که در سال 86 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب شد و در سال 88 اجرایی شد و این قانون در مورد شاغلین پیاده سازی شد و به وضعیت کارمندان بهبود بخشید اما در مورد بازنشستگان فقط محدود به افزایشهای درصدی که سالیانه وجود دارد محدود شد لذا در این زمان فاصله معنی داری ایجاد شد و اکنون مشاهده می کنیم که افرادی با حقوق های بسیار پایین زندگی می کنند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:45
حسینی با بیان اینکه برای رفع این معضل در برنامه ششم قانونی را به عنوان همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفتیم که در آن مصوب شد که تفاوت حقوق بازنشستگان نباید بیش از ده درصد باشد گفت: این طرح در مجلس مصوب شد و به شورای نگهبان رفت و در آنجا یک ایراد جزیی به آن گرفته شد و در آن تغییر همسان به متناسب سازی تغییر کرد.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:47
حسینی عضو کمیسیون بودجه ی مجلس با بیان اینکه بالغ بر شصت درصد بازنشستگان با حقوق بسیار کمی حقوق بازنشستگی دریافت می کنند گفت:‌ این موضوع که به یکباره حقوق بازنشستگان به تعادل برسد زمان بر است چرا که برای این کار بودجه ای در حدود 10 هزار میلیارد لازم است که نمی شود این بودجه را یکباره اختصاص داد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:49
کدخبر: ۲۰۲۶۱۸ ۱۳۹۶/۱۲/۰۵
آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 97
خانه ملت : رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت تلاش می کند تا به همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۷ توجه شود و در این راستا از ابتدای سال با لحاظ تحقق کامل درآمد ۳۴۰۰ میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان، اقدامات لازم را انجام می دهد.

محمدباقر نوبخت گفت: برای ترمیم حقوق و در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 97 به تامین حداقل 3400 میلیارد تومان منابع نیازمند هستیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: در جریان بررسی لایحه بودجه سال 97 در مجموع با احتساب پیشنهاد دولت، 2000 میلیارد تومان منابع برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده که بیانگر کمبود 1400 میلیارد تومانی منابع برای همسان سازی در سال آینده است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/07 - 11:49
نوبخت تصریح کرد: با هماهنگی هایی که با مجلس صورت گرفت، مجوزی ارائه شد تا سازمان برنامه و بودجه بتواند از سرجمع بودجه و احیانا اموال تملیکی منابع کافی برای ترمیم حقوق بازنشستگان را در سال آینده تامین کند.

سخنگوی دولت یادآور شد: دولت تلاش می کند تا به همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 97 توجه شود و در این راستا از ابتدای سال با لحاظ تحقق کامل درآمد 3400 میلیارد تومانی برای ترمیم حقوق بازنشستگان، اقدامات لازم را انجام می دهد.
پاسخ + +2 0 --
پوریا 1396/12/08 - 10:19
بنده 25سال سابقه کاری دارم هرسال به امیدسال دیگه که بهتربشه زندگی کردیم به قول هاوعده هادل بستیم ولی دیدیم امروزمون بدترازدیروز شد هزاروعده خوبان یکی وفانکرد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/08 - 11:49
با سلام و احترام،
همکار محترم جناب آقای پوریا،

سال به سال دریغ از پارسال.
ما جزو حلقه مفقوده رفاه و
آسایش و آسودگی خاطر دولت هاییم.
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1396/12/08 - 13:34
مرگ بر ظلم و استبداد و تبعیض حاکم.
پاسخ + +1 0 --
پوریا 1396/12/08 - 15:05
اگه هرسال فقط یک قدم به نفع اپ ورمی داشتتد مشکلات آپ حل می شد ولی نکردند یعنی سیاست شون این بود!این همه مهندس وپزشک و نماینده و روسای جمهورو......تکنیسین ازهمین سازمان بظاهرمصرف کننده! وارداجتماع شدند 40سال فرصت کمی نبودبرای ساختن آپ واین تفکرات چنان صربه ای به آپ زد که نتیجه ان شدوضع امروز!وتا آپ کشوری درست نشه اون مملکت درست بشو نیست . پاک ترین وبی ادعا ترین افرادجامعه مامعلماهستتد کدام اختلاس یاکدام مورداخلاقی و.... به نسبت دیگرسازمان ازمعلم جماعت سرزده ویابیشترازسازمان های دیگه است ؟؟وقتی همه میدانیم راه پیشرفت هرکشوری از آپ می گذره چراباید معلم مابیادسفره خالی شوجلومجلس پهن کنه؟چرابایداکثرمعلمای ما دندان تودهان نداشته باشند؟؟خداکنه مسولین مابه این باوربرسندکه به سرنوشت میلیون های سرمایه انسانی که تو آپ هستند فکر کنند. سیاست مداران عزیز والله ما فرزندان همین نطام هستیم ودوستدار انقلاب ماروفرزندان ناتنی فرض نکنید!!سرمایه های این مملکت تودستان آپ است شماعزیرترین هارو به ماسپردین اگر به مافکر نمی کننیدلااقل به همین سرمایه های این مملکت فکرکنید....
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/08 - 16:36
با سلام مجدد،
همکار محترم آموزش و پرورش
مصرف کننده نیست، تولیدکننده
است آن هم در بخش خدمات.
فعالیت اقتصادی در سه بخش
انجام می شود :
تولیدی،خدماتی وتوزیعی.
هر کس آموزش و پرورش را
مصرف کننده معرفی می کند
قصد بهره کشی یا انحراف
واقعیت ها را دارد. تشکر
پاسخ + +2 -5 --
صفری 1396/12/08 - 16:38
وقتی اسمان ابی شود دیکر موجی نیست که با مرغان دریا برقصد.وقتی سبیده بیاید دیکر شب بو خسته در شب با رنج مرده است.خ امامی عریر کاش سبیده انکاه بیاید که شبدرها نمرده باشند.خوشحالم که شما قلمی شده اید تا کامهای سست رنکین کمان همجو ستاره سوسو کنان باشد تا ببینیم ان یکانه بیهمتا جوابمان را خواهد داد.به امید سالهای سال عمر بابرکت برای شما همکارمحترم.شکی نیست که صبح نردیک است.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/08 - 17:16
با سلام مجدد،
جناب آقای صفری،

خوشحالم که از نوشته های شما بوی
امیدواری و توانایی را احساس کردم.
همین طور باید محکم ایستاد تا دشمن
که متأسفانه هموطن است شاهد زمین
خوردنمان نگردد. ما باید پشتیبان یکدیگر
بمانیم تا رسالت مبارزه فرهنگیان ولو با
قلم اما کارآتر از هر سلاح کشنده ای
جامه عمل پوشد. ما اگر فقر و گرسنگی
و نداری و تحقیر و...... همه زشتی ها و
پلشتی ها را تحمل کرده ایم یقین خیلی
توانمندیم که هنوز سرپائیم.
سربلند و پایدار باشید.
پاسخ + 0 -10 --
صفری 1396/12/09 - 14:14
خ امامی اکه میشه شمارتوت واسم اس کنید.البته نمیخواد این رو رو صفحه بدارید.سباس09172603682
پاسخ + 0 -11 --
صفری 1396/12/09 - 15:33
هرجند مدت محدودی با صفحه شما بودم اما امیدوارم که تلاشهای شما و سایرین نتیجه دهد.به امید وقتی که اوضاع مساعد کردد.خدانکهدارتون
پاسخ + 0 -6 --
علی صادقی 1396/12/10 - 20:24
نالیدن ونالیدن ازکارگران فولاداهواز یاد بگیریدناله هیچ وقت ازخودپرسیده ایدمقرزی اول ومقرری دوم وکسورات فیش حقوقی طی سی سال کجا رفت؟اگرسرمایه گذاری شده سود ش کجارفت
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/10 - 21:54
با سلام و احترام ،
همکار محترم جناب آقای صادقی ،

نالیدن سهم انسانهای مستاصل است .
مال ما فرهنگیان نفرین است . لعنت
است . هر چند ناتوانمان ساخته اند
اما اگر طی 40 سال پشت مان به
زمین نخورده نشانه استقامت شغلی مان
است.
استقامتی که از دلسوزی و صداقت و
پاکی و صفای وجودمان نشات می گیرد.
واما کسوراتی که فرمودید سخاوت معلمان
باشد به نیازمندان ........
هر وقت سود مطالبات را دادند آنها را محاسبه
می کنند.
عقلشان نمی رسد که برای این حد حقوق حداقل
حق بیمه و مالیات و بازنشستگی و کسورات ماه
اول افزایش را بر معلمان ببخشند و آنها را رایگان
نمایند . دریغ از جوانمردی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/10 - 21:54
با سلام و احترام ،
همکار محترم جناب آقای صادقی ،

نالیدن سهم انسانهای مستاصل است .
مال ما فرهنگیان نفرین است . لعنت
است . هر چند ناتوانمان ساخته اند
اما اگر طی 40 سال پشت مان به
زمین نخورده نشانه استقامت شغلی مان
است.
استقامتی که از دلسوزی و صداقت و
پاکی و صفای وجودمان نشات می گیرد.
واما کسوراتی که فرمودید سخاوت معلمان
باشد به نیازمندان ........
هر وقت سود مطالبات را دادند آنها را محاسبه
می کنند.
عقلشان نمی رسد که برای این حد حقوق حداقل
حق بیمه و مالیات و بازنشستگی و کسورات ماه
اول افزایش را بر معلمان ببخشند و آنها را رایگان
نمایند . دریغ از جوانمردی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/11 - 13:23
همکار محترم ،
بازنشستگان فولاد اوضاع شان از ما هم
بدتر است ماهها حقوق دریافت نمی کنند.
البته چکار کرده اند که می گویید از آنها یاد
بگیریم متوجه نشدم.
پاسخ + +14 0 --
بازنشسته۹۳ 1396/12/11 - 07:37
خانم امامی ضمن تشکرازشما حق گرفتنی است نه داد ه نی پس همه ی مابازنشستگان دست دردست هم قراردهیم وازطریق کانون های بازنشستگی اعتراض سراسری به راه بیندازیم وتاحق رانگرفتیم دست ازاعتر اض برنداریم
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/11 - 13:11
با سلام و احترام ،
همکار بازنشسته محترم ،
فرمایش شما شدنی است و به صورت
سازمان یافته می توان عمل نمود.
متاسفانه کانون هرچند مستقل است
اما بالاخره زیر پوشش دولت است و
چنین اجازه ای نمی دهند.
پاسخ + 0 0 --
کیسان 1396/12/16 - 13:59
اگه میدانست که بازنشستگان چگونه ایام سپری می کنند لاریجانی نمی شد می شد علی گاندی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1396/12/16 - 16:22
سلام همکار محترم،

ندانستن را که نمی داند فقط خطاب مؤاخذه ای
انجام شده است. تشکر
پاسخ + +20 0 --
امامی 1396/12/16 - 19:43
نمونه‌ای از وندالیسم شهری

یکی از نابهنجاری‌ها گرایش جوانان به تخریب است، که در نوع خود می‌تواند شامل تخریب اموال عمومی، فضای سبز، جاده‌ها، دیوارها، … باشد. کسی را که دست به چنین کارهایی می‌زند در اصطلاح جامعه‌شناسان «وَندال» می‌گویند، و گرایش به این‌گونه تخریب‌ها وندالیسم نامیده می‌شود. تخریب اموال عمومی از سوی جوانان و نوجوانان دارای عوارض و پیامدهای مادی و معنوی است. اما در نگاه دقیق‌تر به این قضیه، می‌توان ابعاد عوارض انسانی را بسیار فراتر دید؛ بنابراین، با توجه به اینکه اکنون به دفعات شاهد تخریب اموال عمومی هستیم، تخریب اموالی مانند کیوسک‌های تلفن، اتوبوس‌ها، کندن جاده‌ها، خراب‌کردن دیوارها، شکستن شیشه‌های مغازه‌ها و به‌هم‌ریختن ورزشگاه‌ها از سوی جوانان و نوجوانان در زمرهٔ وندالیسم به‌شمار می‌روند.

دانشنامه آزاد ویکی پدیا
پاسخ + 0 0 --
رضا 1397/02/23 - 10:27
پول نیس خودکشی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/24 - 12:42
سلام همکار محترم ،

اگر قرار باشد در برابر ناملایمات همگی خودکشی

کنیم دیگر کسی در جهان هستی نمی ماند.

پاینده باشید.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور