صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" وقتی دو سال آخر (برای محاسبه پاداش و سنوات بازنشستگی) را محاسبه می کنیم و زمان کوتاه می شود شکاف بین بازنشستگان جدید با قدیم زیاد می شود "

تجمعات اعتراض آمیزی که در سال گذشته از سوی بازنشستگان برگزار شد، مشکل اکثر آنها مربوط به همسان سازی حقوق بود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی :

گروه اخبار/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات و توقعات به حق بازنشستگان و مستمری بگیران طرح همسان سازی حقوق است.

مطالبات بازنشستگان و همسان سازی حقوق

  علی ربیعی افزود: تجمعات اعتراض آمیزی که در سال گذشته از سوی بازنشستگان برگزار شد، مشکل اکثر آنها مربوط به همسان سازی حقوق بود، چون قدرت خرید این افراد طی سال های اخیر پایین آمد و ما حق را به آنها می دهیم.

ربیعی تصریح کرد: بازنشستگان می خواهند به گونه ای عمل شود که قدرت خریدشان جبران شود تا در مقابل خانواده هایشان هیچ وقت شرمنده نباشند.

 

دولت ها و مجلس های مختلف 17 بلا بر سر صندوق های بازنشستگی آوردند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: متاسفانه 17 نوع بلای تحمیلی از سوی دولت ها و مجلس های مختلف به صندوق های بازنشستگی وارد شد و فقط 'مکنزی' صندوق بازنشستگی کشوری را مطالعه و اعلام کرد 450 هزار میلیارد تومان تصمیمات دولت (منظور از دولت در مفهوم عام) و مجلس در 50 سال علیه این صندوق گرفته است.
به گزارش ایرنا، مکنزی اند کامپنی (McKinsey & Company) یک شرکت مشاور مدیریت جهانی است. این شرکت به منظور ارزیابی تصمیمات مدیریتی در بخش ‌های دولتی و خصوصی تحلیل‌های کیفی و کمی انجام می ‌دهد. این شرکت به طور گسترده معتبرترین مشاور مدیریتی محسوب می‌شود.
ربیعی خاطرنشان کرد: همچنین تصمیماتی که برای صندوق تامین اجتماعی گرفته اند و سر سفره دیگران، عده ای دیگر را شریک می کنند و متاسفانه مجلس و دولت سیاست های حمایتی را با سیاست های کینه ای جدا کردند، یکی از دلایل نارضایتی بازنشستگان همین محاسبات است.
ربیعی اضافه کرد: وقتی دو سال آخر (برای محاسبه پاداش و سنوات بازنشستگی) را محاسبه می کنیم و زمان کوتاه می شود شکاف بین بازنشستگان جدید با قدیم زیاد می شود و اغلب در سایر کشورها، 20 تا 25 سال را معادل می گیرند و اگر بخواهند تشویق کنند یک فیش دیگر برای آنها در نظر گرفته می شود.
وی تصریح کرد: ما این کارها را انجام می دهیم به همین دلیل شکاف بین حقوق بازنشستگان جدید و قدیم به وجود می آید، تا این موضوع اصلاح نشود، این حق را نمی گیرند البته باید گفت که این حق قانونی آنهاست.

مطالبات بازنشستگان و همسان سازی حقوق

طی هشت سال قدرت خرید بازنشستگان 67 درصد کاهش یافت
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: طی هشت سال در کشور 67 درصد کاهش قدرت خرید بازنشستگان را شاهد بودیم و تورم بر مزد پیشی گرفته است و در هر حال این سیاستی است که در این زمینه اتخاذ کرده ایم.
ربیعی ادامه داد: اکنون مشکل کارگران؛ ناامنی شغلی و قراردادهای موقت است و عرضه و تقاضای نیروی کار یکی نیست و هر فشاری برای افزایش مزد داشته باشیم ناامنی شغلی همین تعداد کارگر هم شکننده تر می شود و معتقدم هرچقدر به شکوفایی اقتصادی نزدیک شویم باید شیب افزایش مزد را بالاتر ببریم و قدرت خرید را نیز افزایش دهیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیشترین مشکل کارگران را ناامنی شغلی دانست و گفت: من حتی معتقدم برخی مواقع پیدا کردن ناامنی شغلی خیلی راحت تر از پیدا کردن شغل است و برای آنها خیلی اهمیت دارد که شغل شایسته باشد.
وی ادامه داد: همچنین در میان دسته ای دیگر از بازنشستگان، نیازمند منزلت خواهی هستند و من با این افراد بیشتر مواجه هستم و معتقدم در حوزه زنان بیشتر به موضوع منزلت خواهی توجه دارند.
وی تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی فقط درمان نیست و مستمری ها را دارد و یکی از برنامه های من این بود که از صندوق از کارپردازی خارج و به صندوق زندگی اجتماعی مستمر تبدیل شود و اعم از مسکن مستمری بگیران، زندگی، سفر آنها باید کمک کنیم و ایده صندوق به مانند صندوق زندگی اجتماعی نیازمند فرصت برای اجراست.
براساس آمار سازمان تامین اجتماعی حدود سه میلیون نفر از 42 میلیون بیمه شده این سازمان را بازنشستگان و مستمری بگیران تشکیل می دهند و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری هم بیش از یک میلیون و 200 هزار بازنشسته دارد.

ایرنا

دوشنبه, 06 فروردين 1397 ساعت 11:58 خوانده شده: 666 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
بازنشسته ۹۶ 1397/01/06 - 15:36
مگرازارثیه پدریتان به بازنشسته حقوق میدین سی سال ازش گرفتین خوردیم حالا باید پس بدین منت نداره که طرح میدین بقیه جاها میانگین بیست ساله چراخودتون که میلیاردی ومیلیونی پاداش وحقوق می‌گیریم مشکلی نیست درضمن ۴۵۰۰۰ بازنشسته پاداش نگرفته ام الان ششماهه گذشته ان‌شاءالله روزی بشه تمام ناحقی ها دامنگیرتون بشه ملکه حلال نمیکنیم
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/01/06 - 21:50
افسوس از این همه بی عدالتی ولی کو گوش شنوا
پاسخ + +5 0 --
علی ش 1397/01/07 - 17:45
دولت پررویـــــــــــــــــان...علی برکت ا..
پاسخ + 0 0 --
۸۶ 1397/01/15 - 17:21
بودجه دارن برای اضافه کردن ۳۵٪ حقوق کارکنان وزارت کشور ۵۰٪ قوه قضاییه و،،،،، البته اینهاحساب وکتاب نیاز ندارد اما بما بازنشستگان که میرسند همه چیز به بودجه بندی نیاز دارد
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته آ.پ 1397/01/16 - 00:34
عد ازگذشت نزدیک به دوسال مرخصی استفاده نشده فرهنگیان بازنشسته سال 95 (پرسنل اداری )پرداخت نشده تاکنون از آن حتی از زبان وزیر محترم ویا معاون پشتیبانی خبری شنیده نشده !گویا اصلا جزء مطالبات فرهنگیان بازنشسته نیست ؟!به هر حال از مسئولان خواهشمندیم از یکی از مسئولان بلند پایه آموزش وپرورش از وزیر محترم گرفته تا مدیر کل بودجه ویا مدیر کل استان سوال کنند کی مرخصی استفاده نشده فرهنگیان بازنشسته پرداخت می شود؟آیاتا حالا در تامین اعتبار آن با سازمان مدیریت وبرنامه ریزی مکاتبه شده است ؟لطفا جواب دهید
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 95 1397/01/16 - 18:33
وزیر محترم ذخیره مرخصی باز نشستگان سال نود وپنج
چی شد.به اداره می رویم .اداره میگه ما رقم آن را به اداره کل ارسال کردیم .به اداره کل می رویم .اداره کل می گوید ما به وزارت آموزش وپرروش رقم را اعلام کردیم
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی بازنشسته 1397/01/24 - 14:22
وقتی اعلام می کنید، «نظر از حد معمول طولانی‌تر است!» ... شما هم، اندازه مطلب را هم به مثل دیگر سایتهای موجود در فضای مجازی، معین کنید.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/01/24 - 14:25
سلام

دوست عزیز

حق با شماست .

می توانید چند بخش کرده و سپس ارسال فرمایید .

و با در بخش " نامه های دریافتی " که محدودیتی وجود ندارد بارگذاری کنید .

پایدار باشید .
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/16 - 17:31
به هر حال بنده معتقد هستم نباید ناامید بود به ظرفیت وقدرت نمایندگان توجه داشته باشیم وآنها را قانع به انجام وظایف خود در پیگیری مصوبات قانونی کنیم صرف عدم پیگیری هدفمند نمی تواند چاره ساز باشد نمایندگانی که با سازمان مدیریت ونمایندگان مجلس گفتگو هوشمندانه ومطابق قانون داشته اند صد در صد در پیشبرد اهداف بازنشستگان برای رفع تبعیض در پرداختها است موثر بوده وخواهند بود قلم زیبا وارائه مطالب اصولی به هر حال بی تاثیر نخواهد بود

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور