صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

تقی زاده : یکی از برنامه ها به کارگیری فرزندان بازنشستگان در مؤسسات تحت اختیار صندوق است و در نظر داریم بیمه ملت را در رابطه با امور بیمه ای بازنشستگان فعال کنیم

گزارش دیدار بازنشستگان با مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور

گروه بازنشستگان- سارا ملک/

مطالبات فرهنگیان بازنشسته و دیدار بازنشستگان با مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشور

با پیگیری ها و هماهنگی های مستمر جناب غضنفری روز پنج شنبه 30 / 1 / 96 به دعوت جناب تقی زاده جلسه ای در محل صندوق بازنشستگی برگزار گردید.
جلسه راس ساعت ۸:۳۰ با قرائت قرآن مجید آغاز شد.همکاران شرکت کننده در جلسه به ترتیب به بیان مشکلات پرداختند که به طور خلاصه به آنها پرداخته می شود .


* جناب غضنفری به عنوان مدیر جلسه اعلام کردند بازنشستگان و صندوق باید با هم تعامل داشته باشند و در رفع مشکلات یکدیگر را یاری نمایند .
* جناب میرزاسیدی از ظلمی که در اثر عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری بر بازنشستگان رفته و همچنین عدم کارایی همسان‌سازی در ایجاد عدالت پرداختند .
* جناب کریمی  به موضوع عدم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره کرده و مطلبی از رئیس مجلس منتشر شده در روزنامه ارائه دادند که ایشان عدم اجرای قانون را غیر قانونی خوانده‌اند .
* جناب سلیمی ضمن برشمردن مشکلات معیشتی و بیمه از صندوق رفع این مشکلات را خواستار شدند و حمایت هرچه بیشتر صندوق را مطرح نمودند .
*بانو بصیری ضمن درخواست اجرای ماده ۶۴ قانون مدیریت خدمات کشوری مسئله نیاز بازنشستگان به یک بیمارستان مستقل را مطرح نمودند .
* بانو ملک ضمن ریشه ای اعلام کردن مشکل بازنشستگان و اینکه در زمان اشتغال نیز دریافتی بانشستگان کم بوده و به همین دلیل پس انداز اندکی هم داشتند به عدم اجرای قانون مدیریت و اصلاح نا صحیح آن اشاره کردند و همسان سازی را برنامه ای بی نتیجه خواندند .
*  بانو پورحصیری پیشنهاد وام برای امور دندانپزشکی و بهتر ساختن شرایط استفاده از تورهای مسافرتی را مطرح نمودند .
* جناب ایرانیها ضمن اشاره به آیاتی از کلام الله مجید که در باره عدالت و اینکه تنها راه برون رفت از این مشکل برقراری عدالت است و برای رسیدن به آن میتوان از تجربیات کشورهای دیگر استفاده کرد اشاره داشتند .
* بانو گنجه ای مسئله تاخیر در پرداخت حقوق و عبور از خط فقر به سوی خط گرسنگی و عدم اجرای قانون مدیریت را مطرح نمودند .
  * بانو اسفندیاری ضمن تایید سخنان دوستان  رسیدگی هرچه سریعتر به مشکل بازنشستگان پیش از تبدیل شدن به بحران را خواستار شدند.
*جناب فریاد به عدم دائمی شدن و اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری پس از ۱۰ سال و اصلاح آن به بدترین شکل ممکن است کردند و درخواست کردند در مجلس و دولت به این موضوع رسیدگی شود .

*بانو بصیری در صحبت های خود ضمن تأکید بر اینکه همسان سازی و همترازی به نفع کسانیست که از حقوق بالا برخوردارند و با توجه به سطح پایین حقوق آموزش و پرورش این امر نفعی برای ما ندارد , عدم اجرای ماده 125 را یادآوری کرده , با مثالی از حقوق خود عنوان کردند اگر این ماده اجرا شده بود از سال 86 تا کنون حقوق هر یک از بازنشستگان حداقل حدود 1,000,000 تومان بیشتر از دریافتی فعلی آنان بود , هر چند که در آن صورت هم حقوق ما زیر خط فقر بود . همچنین خاطرنشان کردند که در ماده 29 برنامه ششم آورده شده است که حقوق و مزایای شاغلان و کارکنان کلیه دستگاههای دولتی نباید بیشتر از 20% با هم تفاوت داشته باشد درحالی که در مورد بازنشستگان درماده 30 همان برنامه به صورت گنگ نوشته شده دولت موظف است جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت و رفع تبعیض از ...  بازنشستگان و مستمری بگیران اقداماتی انجام دهد .
- در باره تاخیر در پرداخت حقوق , مدیر عامل محترم صندوق آقای تقی زاده فرمودند علتش اینست که دولت اول یارانه ها را واریز می کند سپس حقوق را که همه همکاران عنوان نمودند که یارانه در تاریخ 26 هر ماه داده می شود و تأخیر در پرداخت حقوق جایز نیست .

بانو بصیری هم با اشاره به مصاحبه تلویزیونی أقای نوبخت  که گفته بودنداول سود اوراق بهادار را پرداخت می کنند بعد حقوق را .عنوان کردند  پرداخت حقوق بر سود اوراق بهادار که پس انداز افراد است باید مقدم باشد .
* آقای رشیدی که برای بهبود بیمه تکمیلی قدم هایی برمی داشتند متأسفانه تقاضای بازنشستگی کرده اند امید است از این پس نیز اقدامات پربارتری جهت بهبود بیمه انجام شود .
 جناب غضنفری در پایان چند موضوع را مطرح نمودند.


۱- اختصاص محلی برای جلسات بازنشستگان
۲- تغییر نام صندوق به سازمان
۳- برداشتن چتر امنیتی از فعالیت بازنشستگان


پس از مطرح شدن مشکلات از سوی همکاران جناب تقی زاده در رابطه با تعهد صندوق نسبت به رفع مشکل بازنشستگان صحبت نمودند و مطالب مبسوطی در رابطه با سرمایه گذاری برای بازنشستگان، پرداخت به موقع حقوق، تلاش در جهت رفع مشکل حقوقی و اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری ، تورهای مناسب ، بیمه مناسب ، برگزاری جلسات هم اندیشی با نمایندگان بازنشستگان، هماهنگی با کانونها و دفاع از حقوق بازنشستگان در دایره حقوقی مطرح کردند .
در ضمن جناب تقی زاده اعلام کردند یکی از برنامه هایشان به کارگیری فرزندان بازنشستگان در مؤسسات تحت اختیار صندوق است و در نظر دارند بیمه ملت را در رابطه با امور بیمه ای بازنشستگان فعال نمایند.
در ادامه آقایان افشاری و رشیدی به نوبه خود در رابطه با تلاش و پیگیری صندوق در جهت استیفای حقوق بازنشستگان صحبت کردند .
جلسه راس ساعت ۱۱ خاتمه یافت.

پایان گزارش/


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397 ساعت 22:37 خوانده شده: 687 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
حمد بهشتیان 1397/02/04 - 01:02
با سلام ، جناب آقای تقی زاده مدیر عامل صنندوق بازنشستگان باستحضار جنابعالی میرساند با توجه به اینکه شما هم مانند ما بازنشستها از عدم پرداخت همسان سازی که میبایستی از سال ۸۶ مانند موظفین به ما قشر زحمتکش پرداخت میشد ه که‌پرداخت نشد و این حق قانونی بازنشیتها در دوران ریاست جمهور آقای x و دیگر همکارانش به‌یغما رفت و بازنشستگان کشوری را به‌خاک سیاه نشانند ، دیگر شما مدیرت محترم نگذارید گذشته تدایی شود چون اگثر بازنشیتها در سالهای قبل چندین سال است با فقر و حتی زیر فقر زندگی میکنند ، حال که دست همت بالا زدید اکثر
بازنشستها بخصوص آموزش و پرورش که زیر بنای هر کشوری میباشد بیش از این در سال ۹۷شرمنده زن و فرزندو ع
روس و داماد بخصوص نوهایشان نکنیدو نکذارید این آخر عمر با فقر و بدبختی بسوی ابدیت روند و دادن حق حقوق قانونی این قشر زحمتکش را که سازنده ترین افراد هر جامعه محسوکب میشوند اینگونه نزد خانوادهایشان شرمنده نبا شندبا تقدیم احترام بازنشسته آموزش و پرورش قزوین
پاسخ + 0 0 --
کیسان 1397/02/06 - 07:20
این جنابان بجای مغلطه کردن در عمل کا ری انجام دهند از این بازی ها خسته شدیم عالی جنابان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ........
پاسخ + +3 0 --
بازنشسته متنفر 1397/02/04 - 01:15
نمی دانم این آقایان سطح سوادشان باید خیلی پایین باشد یا خودرا به بیسوادی می زنند ؟ ما بازنشستگان غصه وغم ناعدالتی را در نظامی داریم که خود را راهرو حضرت علی (ع) می داند وکارگزارانش یا علی ،یا علی گفتن هاشان گوش زمانه را کر کرده ودر شهادتش به دروغ سفیدی چشمانشان را سیاه میکنند ولی در عمل به عدالت علی ۳۶۰ درجه معکوس عمل میکنند وآیا از خود سوال نکرد ه اند که چرا باید یک بازنشسته از بیت المال ۱/۵ میلیون بگیرد ولی یکی دیگر از همین بیت المال ۱۰ میلیون وبالاتر هم بگیرد لذا نتیجه می گیریم نه تنها حکومت علوی نبستیم بلکه از حکومت سرمایه داری که نمونه اش حتی در جهان نبست سرمایه دارتریم وباید این آقایان خجالت بکشند که با بی شعوری خود با شعور مابازی میکنند وبعیداست برای ما بازنشستگان هم که با اینها در جلسه می نشینیم وباید ننگ ونفرین را بدرقه ریاستشان کنیم چون فقط اهل نفاق ودروغ هستند وتا بحال کدام وزیر ومسول بازنشستگان بخاطر ما استعفا داده بلکه همین آقا وزیره برای رهایی از استیضاح چه ها چاپلوسی که نکرد در مجلس وباید بگویم ازتان نفرین داریم وبس
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/02/04 - 16:04
فقط جلسه میگیرن میگن صغری چی گفت؛کبری چی گفت؛تقی اینو گفت؛نقی اینو گفت.بابا عمل ؛عمل؛عمل و....
پاسخ + +1 0 --
سید عباس 1397/02/11 - 09:45
کار ها به عمل برآید به سخنرانی نیست بهترین راه اعتراض به تبعیضن با حضور گسترده در مجلس بیت رهبری و... می باشنداصلا" ما باز نشسته بلاتشبیه مثل یک گله بی چوپان هستیم که کسی به فکر ما نیست هر سال قول می دهند ولی کو عمل
پاسخ + +1 -1 --
سید عباس 1397/02/11 - 09:45
کار ها به عمل برآید به سخنرانی نیست بهترین راه اعتراض به تبعیضن با حضور گسترده در مجلس بیت رهبری و... می باشنداصلا" ما باز نشسته بلاتشبیه مثل یک گله بی چوپان هستیم که کسی به فکر ما نیست هر سال قول می دهند ولی کو عمل
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/15 - 10:30
مجلس وصندوق بازنشستگي كشوري دردوره مديريتي جديد تعامل بالايي دارند
در مراسم افتتاح ساختمان جدید اداره کل بازنشستگی استان تهران که با حضور نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ومدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و تعدادی از مدیران ارشد این صندوق و جمعی از روسای کانون های بازنشستگی و بازنشستگان کشوری برگزار شد، ۵ تن از نمایندگان مردم شهر تهران در مجلس بر افزایش تعامل صندوق بازنشستگی کشوری و بازنشستگان با مجلس شورای اسلامی تاکید کردند.
پاسخ + +1 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/15 - 10:36
۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - پیگیر تشکیل فراکسیون بازنشستگان در مجلس هستیم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه کشور، بر تشکیل فراکسیون بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور در نشست با جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: من با جدیت پیگیر تشکیل فراکسیون بازنشستگان در مجلس هستم تا نمایندگان مردم در کنار جامعه بازنشستگی حضور یافته و با تعامل و همفکری نسبت به سیاست گذاری های مورد نیاز و انتظار اقدام کنند.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/02/16 - 02:31
پاداش بازنشستگان96را چه زمانی پرداخت می نمایید قرار بر این بود قبل از هفته معلم باشد مشگل داریم
پاسخ + 0 0 --
کرامت 1397/02/16 - 13:03
عزیز من مملکت را درک کن
پاسخ + 0 0 --
مهدي 1397/02/16 - 14:46
چرا مادرك كنيم و پز و كيفش را نجومي بگيرها و اقازاده ها و كارمندان ساير ارگان ها ببرند.
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/16 - 17:30
به هر حال بنده معتقد هستم نباید ناامید بود به ظرفیت وقدرت نمایندگان توجه داشته باشیم وآنها را قانع به انجام وظایف خود در پیگیری مصوبات قانونی کنیم صرف عدم پیگیری هدفمند نمی تواند چاره ساز باشد نمایندگانی که با سازمان مدیریت ونمایندگان مجلس گفتگو هوشمندانه ومطابق قانون داشته اند صد در صد در پیشبرد اهداف بازنشستگان برای رفع تبعیض در پرداختها است موثر بوده وخواهند بود قلم زیبا وارائه مطالب اصولی به هر حال بی تاثیر نخواهد بود
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/17 - 22:04
کد خبر: ۱۲۶۳۹۴ تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸ مدیریت و برنامه ریزی » مدیران دولتی پاداش مدیران بانک مرکزی ۱/۲ میلیارد تومان است؟! نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پاداش بازنشستگی برخی مدیران در وزارت نفت و بانک مرکزی را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

http://shoaresal.ir/fa/news/126394/پاداش-مدیران-بانک-مرکزی-۱۲-میلیارد-تومان-است
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/17 - 22:16
پیشنهاد تعامل با نمایندگان محترم مجلس با سلام خدمت همکاران محترم اینجانب برای رسیدن به اهداف بازنشستگان (همسازی حقوق -بیمه کار آمد -رفاه وگردشگری) باید کانونها بازنشستگی با دعوت از نمایندگان محترم مجلس به جلسات کانون وارائه درخواستها ومطالبه از نمایندگان در مورد اجرای قوانین مصوب ودر خواست برای نظارت براجرای قانون توسط قوه مجریه (دولت محترم ) از نمایندگان محترم برای انجام وظایف قانونی خود سوال کنیم یاد مان باشد نمایندگان بایستی مدافع حقوق شهروندانی باشند که به آنها رای داده اند تا از حقوق قانونی مردم دفاع نمایند لازم به یاد آوری است بخشی از زیادی از رای به نمایندگان مجلس توسط ستادهای فرهنگیان می باشد که تعداد زیادی بازنشسته در میان این ستادها فعالیت کرده اند حال نوبت نمایندگان محترم است خواسته به حق بازنشستگان را از طریق مصوبات مجلس واجرای آنرا از هیئت محترم دولت مطالبه کنند این روش منطقی وقانونی وموثر خواهد بود خواهشمند است موضوع را به کانونهای بازنشسگی اعلام نمائید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور