صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" حال شما قضاوت کنید با تفاوت چندین برابری پاداش ها در کشور از سقف 800 میلیون تومان تا 20 – 30 میلیون تومان یا قدری بیشتر و یا کمتر ، عدالت در کجا موج می زند یا تلاطم قسط و عدل در سونامی نابرابری چگونه سیلی بر صورت یک کارمند ساده می زند "

پاداش پایان خدمت و درجه بندی بازنشستگان ... چرا ؟

مینو امامی/ همکار صدای معلم

پاداش پایان خدمت و مطالبات بازنشستگان  یک فرد از دوران کودکی نقش های گوناگونی برای بازی خود برعهده می گیرد و تا سپری سازی دوران تحصیلات عمومی خود در هر دوره ، شغلی متفاوت را به نسبت شرایط محیط ، آرزو ، علاقه و یا سن خود برای برعهده گیری در آینده انتخاب می کند. او یک مسیر طولانی و دشواری را برای رسیدن به نهایت مسیر واقعی شغل خود طی می کند. او تمامی انرژی و پتانسیل جوانی خود را برای فراگیری دانش مرسوم جامعه مصروف می دارد. حال نوبت آغاز فعالیت اقتصادی اوست. باز دوران جوانی اوست. سرمست از فردی مفید و مؤثر بودن برای شهر و استان و کشور و مردم خود شدن . او خود نیز موقعیت جدید خود را در شغلی که برعهده گرفته است باور ندارد. شور و هیجان وصف ناپذیری برای خدمت کردن دارد . او با تمام وجود بی کم و کاست کار می کند دقیق و مقرراتی. تا سر تکان می دهد و چشم بر هم می زند پنج سالی گذشت و ده سال و الان 29 سال و 9 ماه است که مثلا یک معلم است و سه ماه دیگر ، سی سال خدمت او پایان می پذیرد. او به دلیل پایین بودن سطح حقوق و به دلیل حاکمیت تورم و شرایط نامساعد اقتصادی ، در جریان سپری شدن ایام جوانی خود که خیلی زود دیر شده و 30 سال از آن گذشته ، نتوانسته است تا پس اندازی نماید یا زندگی مفرحی داشته باشد. در این جامعه افراد در برخی از مشاغل ، هشت شان در گِرو نه شان است. فراز و نشیب 30 سال خدمت و 16 تا 20 سال تحصیل ، او را در پیچ و خم زندگی تبدیل به شخصی نموده است که کلی تغییر یافته است یا به تکامل رسیده است.

راستی فلسفه پرداخت پاداش پایان خدمت برای این فرد که همه تارو پود خود را در اختیار دولت و جامعه گذاشته است چیست؟!

فلسفه پاداش پایان خدمت ، پرداخت بهای استفاده دولت از نیروی جوانی و عمر فرد شاغل است. کسی که سی سال از پُر توان ترین ایام عمر خود را در درون یک سازمان دولتی سپری ساخته است در دوران بازنشستگی نیازمند حمایت و پشتیبانی دولت است.

پاداش پایان خدمت بهای از دست رفتن توانایی های جسمی و روحی فرد در لابه لای چرخش ایام کار و فعالیت است. برای تأمین ایام ناتوانی و میانسالی اوست. سالخوردگی نگوئیم چون که یک فرد 50 – 55 ساله ، هنوز پتانسیل فعالیت و انرژی آن را دارد. هر چند شرایط نامساعد زندگی و شغل باعث فرسودگی برخی مشاغل از جمله معلمان در طی 30 سال خدمت ، می گردد. پاداش پایان خدمت یعنی تعدیل زندگی در ایام بازنشستگی . یعنی بهای زندگی یک فرد شاغل در جامعه . و وقتی سقف آن بخور و نمیری است متأسفانه او در می یابد که تلاشش در این جامعه برای انجام خدمت صادقانه ، بهایی نداشته است!!! ( البته به نکته ای مهم در اینجا اشاره کنم که این بازنشستگی زود هنگام برای جذب جمعیت جوان جهت جایگزینی نیروی فعال است اما شما استخدام سالانه برای این امر به طور سیستماتیک هم ندارید. در مقالی دیگر راجع به این خصوص خواهم نوشت.)

خرید مسکن یا داشتن حساب بانکی برای اطمینان خاطر از مابقی عمر و افزایش آن با سود بانکی ، یا سرمایه گذاری در بورس ، فراهم سازی امکانات ازدواج یا اشتغال یا تحصیل فرزندان ، دور هم بودن خانواده ای که بزرگ آن به دلیل مشغله شغلی خود قادر به دیدار عروس و داماد و نوه های خود نبود که نیک می دانید به هزینۀ زیادی نیازمند است ، و یا با اندک سرمایه خود آب باریکه ای برای انجام فعالیتی دلخواه و لذت بخش با کارگری و ریاست خودش فراهم سازد ، یا به آرزوی خود برای سفر حج و یا گردشگری در ایران بپردازد و......
پاداش پایان خدمت هزینه آرزوهای از دست رفته جوانی است . تکیه گاهی مطمئن برای سپری سازی مابقی عمر فرد بازنشسته است. پاداش پایان خدمت افق دوری است که او در جوانی برای آن خواب های بسیاری دیده است.

پاداش پایان خدمت و مطالبات بازنشستگان

حال شما قضاوت کنید با تفاوت چندین برابری پاداش ها در کشور از سقف 800 میلیون تومان تا 20 – 30 میلیون تومان یا قدری بیشتر و یا کمتر ، عدالت در کجا موج می زند یا تلاطم قسط و عدل در سونامی نابرابری چگونه سیلی بر صورت یک کارمند ساده می زند.

این که حداقل پاداش را 30 میلیون و حداکثر را 270 میلیون تومان برای بازنشستگان سال 97 اعلام کردید چیزی از قابلیت های ظلم انجام شده تا سال 96 نمی کاهد .

شما می بایست برای سایر بازنشستگان تا سال 97 تاوان قصور خود را بپردازید. حال مسأله این است سقف پاداش بالای جامعه شکسته شده است اما باز 9 برابر دریافت کنندگان حداقل آن است.بماند که بازنشستگان دهه اول انقلاب اصلی به نام پاداش آخر خدمت نداشتند و بعدها با پرداخت 3- 4 ماه ، ماهی 200 هزار تومان ، سر و ته قضیه را دوختید و عدالت در لابلای آن پژمرد.

سئوالی که از قانون نویسان و مجریان آن دارم :

شما در رده های بالای شغلی یک عمر حتی بدون بازنشستگی تا آخر عمر ( چون بازنشست شده و به دلیل قحط الرجال بودن دوباره مشغول فعالیت می شوید و پاداش پایان خدمت خود را دریافت و سرمایه گذاری می کنید !!!) و با سقف حقوق بالای 20- 30 میلیون تومان زندگی درخور داشته اید و حال با این دریافتی آن را بیشتر مُزیّن می سازید ، و برای ما چهار پایه هر دو یعنی حقوق ماهانه و پاداش پایان خدمت می لنگد و هم 50 سال نشده کنارمان می گذارید ، ما زندگی خود را چگونه تأمین کنیم؟ هر دویمان عمر و جوانی سپری ساخته ایم حال مفید و غیر مفید بودن آن را بگذاریم برای محاسبه پروردگار.
قدری جای تأمل دارد که بهای زندگی شما بسیار گران و زندگی ما بسیار ارزان است! مهم اصل خدمت و عمری است که برای عمران و آبادی یا باروری علم و دانش کشور سپری شده است. تفاوت موقعیت شغلی باعث می گردد این مهم برای شما دو یا سه برابر شود نه 9 برابر یا تا پایان سال 96 تا 26 برابر.

تضاد طبقاتی این چنین در جامعه به رشد بی عدالتی دامن می زند. شکاف زندگی افراد این چنین روز به روز بیشتر می شود. خزانه مملکت این چنین کاهش می یابد . ارزش پول کشور با انباشت آن در مالکیت 20 – 30 درصد جامعه این چنین کاهش می یابد. سرمایه گذاری برای تولید و فعالیت این چنین کاهش می یابد . بیکاری و فقر و بزه و جرم این چنین در جامعه افزایش می یابد.

پاداش پایان خدمت و مطالبات بازنشستگان

آری !

من شخصا در چنین جامعه ای آفتابه دزد را مذمت نمی کنم ، آنان زائیده شکاف طبقاتی ایجاد شده هستند. وجدان شغلی این چنین رنگ می بازد . انگیزه و انگیزش های شغلی در سایه همین قیاس ها از بین می رود. شما مسئولین با این سیاق از ملت جدا می گردید چون خود را در عرش و مابقی شاغلین را در فرش که چه عرض کنم در زمین پر از خار و خاشاک می بینید. در این جامعه هر فرد باید خدمتگزار مردم و کشور باشد. این گفته بزرگان انقلاب نیز هست. همه در این جامعه نیازمند تأمین شدن هستند . این یک حق شهروندی و ملی است. از بدیهی ترین و ساده ترین حقوقی که یک فرد در یک کشور باید داشته باشد. حق تأمین.

ما همگی ایرانی هستیم . ما همه زحمتکش و جان نثار وطنیم. شما باد عِرق ملی بودن ملت را تقویت و احیا سازید. شما باید بیشتر از من معلم به دور از سیاست های کلی کشور مراقب امنیت پولی و مالی کشور باشید

. یادمان نرود هیچ گاه ملت برای قانون درست معترض نمی گردد. هیچ گاه قشری از جامعه برای دسترسی به عدالت بیهوده فریاد بر نمی آورد. هیچ گاه کسی عَلم مخالفت با جریان یا روالی را برافراشته نمی سازد مگر زمانی که بی عدالتی باشد یا منافع و رفاه آن قشر و گروه نادیده گرفته شود. امروز ما معلمان با تمامی وجود خود معترض هر نوع بی عدالتی در سقف حقوق ماهانه و پاداش آخر خدمتیم. امروز ما از اوضاع اسفبار زندگی خود و ارمغان آن به خانواده مان بیزاریم . ما فقط می گوئیم یا همه کس یا هیچکس. قدری تا جایی که عقل حکم می راند عدالت را برقرار سازید و تفاوتها را به حداقل برسانید. بهای وطن پرستی و وطن دوستی این همه گران نیست. بیت المال کیسه ای است برای تمامی آحاد جامعه .

دایره محصوری برخی از مشاغل از بی نصیبی نعمات مادی و معنوی خصوصا معلمان روز به روز تنگ تر و تنگ تر می گردد و بهای زندگی بدون درد و رنج در این جامعه بسیار گران و گرانتر می شود .

حال من از شما مسئول غافل از احوال مردمی که بر آنها حکومت می کنید می پرسم جرم من به جز ایرانی بودن چیست ؟ یا با وجود خدمت کردن به خلق و وطن خود، من چرا مُستوجب چنین کیفری گردیده ام ؟ کیفر بی نصیبی از نعماتی که خدایم مرا بخشیده است و من در خلق آن سهم 50 ساله ای دارم از کلاس اول ابتدایی تا روز بازنشستگی .

مولوی می گوید:
تا نلرزد عرش از ناله ٔ یتیم
تا نگردد از ستم جانی سقیم

و عطار می گوید:
شعر و عرش و شرع از هم خاستند
هر دو عالم زین سه حرف آراستند.

پاداش پایان خدمت و مطالبات بازنشستگان

اطلاعات زیر برای مطالعه و آگاهی علاقه مندان به موضوع آورده شده است:

"کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه اکنون با مدیرانی مواجه‌ایم که 700 الی 800 میلیون تومان پاداش پایان خدمت می‌گیرند، گفت: بسیاری از مدیران دولتی هستند که ماهانه 25 میلیون تومان حقوق می‌گیرند که ضربدر 30 سال اگر بکنیم به همین ارقام برای پاداش پایان خدمت شان می‌رسیم.
وی خاطرنشان کرد: ما در کمیسیون تلفیق حکمی را برای سال 97 صادر کردیم مبنی براینکه حداکثر دریافتی پاداش کارکنان باید هفت برابر حداقل حقوق باشد. یعنی اگر حداقل حقوق یک میلیون و 200 باشد ضربدر هفت حدود 9 میلیون تومان می‌شود که آن هم ضربدر 30 حدود 270 میلیون تومان می‌شود، یعنی حداکثر پاداشی که مدیران می‌توانند بگیرند زیر سقف 270 میلیون تومان است.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 کل کشور گفت: پس این نگرانی نباید برای کارمندان رده‌ پایین‌تر وجود داشته باشد که ما پاداش پایان خدمت آنان را تقلیل داده‌ایم، چرا که کمیسیون تلفیق صرفاً پاداش مدیران و کارکنان رده بالا را کاهش داده است". 1

"رئیس سازمان اداری استخدامی کشور گفت: پاداش پایان خدمت برای 30 روز حقوق 30 ماه پاداش است، حقوق و مزایای مستمر فرد هر چقدر باشد 30 برابر آن را در زمان بازنشستگی به عنوان پاداش دریافت می کنند". 2

1 ) اقتصاد نیوز ، سایت مرجع اقتصاد ایران ،کدخبر: ۱۹۸۱۰۴ ،۱۳۹۶/۱۰/۲۶
2 ) سایت مشرق ، کد خبر 829357 ، تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 16 ارديبهشت 1397 ساعت 18:30 خوانده شده: 3162 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +21 0 --
بازنشسته۸۶ 1397/02/16 - 19:45
باسلام خدمت سرکارخانم امامی تشکر از بیان شیوا یتان کاش این مطالب رونوشت وارسال میشد برای مسئولین بی مسئولیت چون هیچکدام‌آنها نه مسئولیت بازنشستگان رامیپذیرندونهاین مطالب را میخوانندوحتی دوست ندارند بشنوند واین مطالب ارزنده شما ودیگردوستان فقط برای درددل خودمان است وزیر آ پ یکه ازیک تبریک هفته معلم از بازنشستگان دریغ میکند از دیگران چه انتظاریست حرمت امامزاده را.....وهمه این مسئولین فقط موقع انتخابات ماهارا میشناسندوبعدازآن اوا بفکر جیب خودشانند برای نمونه شمابهترازاینجانب میدانید اگر مجلسیانند که حتی معلم بودند ومعلمی رافراموش کردند واگر دولتیانند همچنین. والا سیواندی سال است که حق و حقوق ماراضایع کرده اندوالا اوایل انقلاب حقوقمان ازدیگر کارمندان بیشتر بوداما بتدریج حقمان زاپایمال کردندوهمینطورادامه دارد
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 16:00
سلام همکار محترم ،

از لطف و عنایت حضرتعالی سپاسگزارم.

تحلیل تان کاملا درست است.

اوایل انقلاب با حقوق خود می توانستیم

سکه کامل بخریم اما امروز خیر.
پاسخ + +11 0 --
سیف 222 1397/02/16 - 21:39
عدالت عدل علی(ع) کجا و عدالت شما کجا؟ اصلا برای چه ... کردید؟! خجالت بکشید از خدا و پیامبر خدا و خودتان را برای روز قیامت و حق الناس حاضر کنید که میدانم اعتقادی به آن ندارید چون اگر داشتید چنین جفایی را بر حق معلم روا نمی داشتید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 15:44
سلام همکار محترم ،

ولید وقتی درهم یا دیناری از علی به عنوان

دریافتی از بیت المال گرفت ، گفت:

این هم از علی زیاد است. حتی دشمن در

برابر عدالت علی تسلیم بود اما ما چگونه

تسلیم این همه بی عدالتی باشیم؟!!
پاسخ + +9 0 --
بازنشسته متنفر 1397/02/16 - 23:38
متأسفانه تمامی شئونات و آداب دینی در این انقلاب شد دست آویزی برای رسیدن به تمنیات نفسانی وچپاول بیت المال و جیب خود را پر کردن با خالی کردن وخالی نگهداشتن جیب دیگران و سو استفاده از شعارهای دهن پر کن همچو حکومت عدل علی و مملکت امام زمان وخادمان حسین و ... (البته به دروغ) و خیانت های میلیاردی وچپاول وکسی هم جرأت این را ندارد که آنها را به پای میز محاکمه بکشند چون اختلاس ها اغلب مثل کالاهای بازار مشترک بصورت اشتراکی انجام می گیرد ، لذا باید ما بازنشستگان وشاغلین فرهنگی با همان زندگی بخور نمیر و مقروض به سر ببریم وبا شرکت در انتخابات ها کماکان حضور میلیونی خود را اعلام نماییم و به تمامی مشکلات راضی باشیم وبه دسته گل های ... راضی باشیم . وباید متوجه شده باشیم که واقعا آقایان حاکم خیلی روانشناسانه بر ما حکومت می کنند
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 15:45
سلام همکار محترم ،

خیلی روانشناسانه و عالمانه.
پاسخ + +8 -2 --
علی شیخی 1397/02/17 - 00:32
الا ای .... پاداش ما را بدهید که شاید بتوانیم ۳۰متر آلونک بخریم بعد از ۳۰ سال تلف کردن عمر گرانمایه در آ.پ خراب مونده

علی برکت ا..
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 15:46
سلام همکار محترم ،

شما باور دارید که با این مقدار پاداش بتوانید

آلونک بخرید؟!!!!
پاسخ + 0 0 --
کرامت 1397/02/18 - 18:01
شما بعد سی سال با این پاداش می خواهی خانه بخرید برای خودتان یا نوه، اگر دولتمردان بودجه داشتند میدادند خواهشا ارزش خود را خراب نکنید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/19 - 09:37
با این وضعیت گرانی دیگه بعید می دونم الان 30 متر هم گیرتون بیاد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/21 - 21:38
سلام همکار ناشناس،

30 متر در کجا و کدام منطقه ؟!!

آن را هم نمی توان خرید .
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/03/10 - 01:07
اگر به وقتش می‌دادند شاید...
قصد دارم در همدان بخرم. ولی فعلا که مسئولان شرمنده هستند
پاسخ + +8 0 --
بازنشسته 1397/02/17 - 02:06
بعضی از کارکنان ادارات دیگر حتی بالی ۸۰۰ میلیون تومان هم پاداش گرفتند از جمله آقای حاجی بابایی نماینده مجلس فرمودند چند نفر از معاونان آقای زنگنه وزیر نفت قبل از اینکه مصوبه جدید تعیین سقف پاداش از امسال شامل آنها نشود اواخ. سال ۹۶ خود را بازنشسته کرده و هر کدام حدود یک میلیارد و دوبست هزار تومان پاداش بازنشستگی گرفتند و بدتر از آن اینکه یک هفته بعد بازنشستگی با دعوت جناب زنگنه دوباره دعوت به کار شدند ۰!!!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 15:49
وزرای 1000 میلیاردی در تراز انقلاب اسلامی نیستند

احمد علیرضا بیگی ظهر امروز در جمع نمازگزاران مسجد قیملی تبریز اظهار کرد: ولی‌فقیه به نیابت از امام زمان (عج) رهبری جامعه را بر عهده دارد و وجود ذی‌جود رهبر معظم انقلاب و تدابیر حکیمانه معظم‌له در تلاطم طوفان‌ها باعث ایجاد ثبات و امنیت در کشور شده است.
وی افزود: تبعیض و فساد به وجود آمده در کشور سبب ایجاد فاصله طبقاتی و به تبع آن نارضایتی در جامعه شده است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس بیان کرد: آمریکا درصدد آن است که شکست داعش در سوریه و خاورمیانه که شکستی بزرگ و ننگین برایشان بود را جبران کنند ولی امروز به واسطه تکیه بر ایمان و اراده مردم، پیروز نبرد بزرگی که در خاورمیانه اتفاق افتاد، هستیم.
نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وزرای 1000 میلیاردی در تراز انقلاب اسلامی نیستند به طوری که ثروت‌های شخصی وزرا را خود وزارتخانه‌ می‌خواهد.
وی افزود: فساد و تبعیض صرفاً شامل قوه خاصی نیست، بلکه موضوعی فراگیر است و باید همگان در این مسیر حرکت کنند و اسباب امیدواری ملت را فراهم سازند.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 15:49
بیگی ابراز کرد: مادران کم‌سواد و بی‌سواد ما امروز در خانه‌ها به مراتب نسبت به بسیاری از افرادی که ادعاهایی را در حوزه اقتصاد دارند بهتر هستند.
وی با استناد به تأکیدات رهبری پیرامون فراموش نکردن ارزش‌های دهه 60 (تعمیر قلب) را به ضرورت بازگشت روحیه انقلابی در مسئولان مربوط دانستند، تصریح کرد: مسوولان دنبال آن نبودند که از طریق قدرت به ثروت برسند و همه سعی می‌کردند خودشان را با معیارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی تطبیق داده و برای خدمت ‌رسانی بیشتر و بهتر به مردم حرکت کنند.

انتشار خبر : یکشنبه 6 مه 2018 | کد خبر : 38175
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 15:50
در ضمن همکار محترم ،

اوضاع زمانی خراب شد که دریافتی ورزشکاران

خصوصا فوتبالیست ها از مرز یک میلیارد تومان

گذشت.
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1397/02/17 - 07:02
باعرض سلام وادب. پاداش بازنشستگان 96 در رسانه ها بار از قول وزیر ومعاون هایش گفته شد که قبل از هفته معلم پرداخت خواهد شد بسیاری از همکاران باور کرده وبرای خود از این حرف ها حسابی بازز کردند حتی چک کشیده اند آخر تمام سخنان از رسانه ها بود وموثق به نظر می آمد تنخواه گرفته شد اما هیچ سخنی حقیقت نداشت.......
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 15:51
سلام همکار محترم ،

تا حکم نگرفته ایم و تا بانک برای دریافت نرفته ایم

هیچ خبر کذب را باور نکنیم.
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/03/10 - 01:09
مسئولان دروغگو وپررو...
پاسخ + +14 0 --
امامی 1397/02/17 - 17:07
همکاران بزرگوار در نظر داشته باشیم که ما سه

تقاضا و درخواست مهم و منطقی داریم:

1 ) افزایش منطقی میزان پاداش بازنشستگی پایان خدمت.

2) پرداخت پاداش در عرض حداقل دو ماه بعد از بازنشستگی همکار .

3 ) پرداخت تاوان به بازنشستگان سنوات قبل.

می دانم که به سُخره خواهید گرفت اما اگر

آنان از نشیدن خسته نمی شوند ما هم باید از

گفتن خسته نشویم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 17:11
پوزش :

نشنیدن

صحیح است .
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/03/10 - 01:10
خانم امامی بزرگوار
جسارتاً چرا بین خطوط نوشته هایتان فاصله زیاد است؟
البته ببخشید.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/25 - 13:01
سلام جناب شیخی ،

بین خطوط نوشته ها فاصله زیاد است برای این

که راحت تر مطالعه فرمائید. صاحب نظرید . چرا

بخشش . این حق شماست که نظر دهید. ممنونم.
پاسخ + +10 -1 --
باران 1397/02/17 - 17:31
شما ببینید اکثر مسئولین سنشان بالای ۶۰ است بعدازمشکل اشتغال جوانان سخن گفته می شود واقعا این افرادتا کی می خواهند با بی عدالتی جای جوانان رابگیرند از عناوین مختلف سازمان ها هم بگذریم که اصلا هنوز نفهمیده ایم هدف از تاسیس آنها بجز دور هم نشستن این بزرگواران چه بوده است.سال ها از حقوقمان کسر صندوق بازنشستگی می شود بعد پول خودمان را نمی دهند .این روزها معنی کلمه عدالت در فرهنگ ما ایرانیان باید جور دیگری نوشته شود.ممنون ازخانم امامی که واقعیات را بیان می کنید وصد افسوس که میخ آهنین نرود در سنگ
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 17:49
سلام همکار محترم ،

تصور می کنم آخرین تصمیمی که گرفته بودند قرار

گذاشته بودند که ماه اول اضــافات بازنشستگان را

نیز کسر و به صندوق واریز کنند که اگر عملی شود

این هم یک کوتاهی خواهد بود.

همکار محترم ،

اگر این میخ هم نباشد شما تصور کنید یکــه تازی

آنان چقـدر به ما زیان خواهد رساند؟ حداقل بدانند

که ما معلــمان به اوضاع خود آگاهیـــم و در خواب

غفلت نیستیم . در سایه این سایت همدلــی من

و شما عنــقریب کار خود را خواهد کرد بــاور کنید.

در ضمن از لطف شما سپاسگزارم.
پاسخ + 0 -3 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/17 - 21:20
ه گزارش خبرنگار مهر، فریده اولادقباد بعد از ظهر دوشنبه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه اسلامشهر، با بیان این که هدف ما این است، که جایگاه آموزش و پرورش در افق ۲۰ ساله برنامه توسعه کشور در جایگاه نخست دولت باشد، گفت: برای آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت کشور باید هزینه کرد و به این امر اهمیت داد، قطعاً اگر به آموزش و پرورش توجه ویژه‌ای داشته باشیم، می‌توانیم همه مسیرهای رشد و توسعه کشور را به دست آوریم.

وی با بیان این که در برنامه ششم توسعه که دولت به مجلس ارائه کرده بود، تنها یک بند درباره آموزش و پرورش وجود داشت، افزود: با تلاش‌های نمایندگان ۲۴ بند دیگر به این برنامه افزوده شد، که یکی از آن ها اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان است، ما برای اجرای هرچه سریع تر رتبه بندی معلمان اصرار داریم.کد خبر 4290444
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 22:08
سلام کارشناس محترم ،

اولا برای آدرس خبر ممنونم .

ثانیا شما از نیروهای ستادی هستید و ظاهرا تازه بازنشسته

شدید لذا همانند مسولین همه اش مثبت می بینید و خبرهای

شعارگونه مسولین را در جای جای مقالات و نوشته ها می گذارید.

جسارتا رنگ و بویی متفاوت با ما معلمان دارید. از پاسخ شما

تشخیص خواهم داد که حق دارم یا اشتباه می کنم.

لطفا بجای نقل گفته های شفاهی کم ارزش برخی ، از تجارب خود

استفاده کنید و با ما همدلی کنید. تشکر
پاسخ + +1 -2 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/17 - 22:02
کد خبر: ۱۲۶۳۹۴ تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸ مدیریت و برنامه ریزی » مدیران دولتی پاداش مدیران بانک مرکزی ۱/۲ میلیارد تومان است؟! نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی پاداش بازنشستگی برخی مدیران در وزارت نفت و بانک مرکزی را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

منبع خبر : سایت خبری شعار سال

http://shoaresal.ir/fa/news/126394/پاداش-مدیران-بانک-مرکزی-۱۲-میلیارد-تومان-است
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/17 - 22:18
جناب کارشناس کم لطفی است خزانه دست بانک مرکزی هاست

لذا اگر مبلغ فوق را پاداش ندهند که آنان مسیر بخوربخور را

خود می یابند. پس خلایق هر چه لایق . اونها بهتر از هرکس

می دانند که 12 میلیارد تومان چند تا صفر دارد.
پاسخ + +2 -2 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/17 - 22:16
پیشنهاد تعامل با نمایندگان محترم مجلس با سلام خدمت همکاران محترم اینجانب برای رسیدن به اهداف بازنشستگان (همسازی حقوق -بیمه کار آمد -رفاه وگردشگری) باید کانونها بازنشستگی با دعوت از نمایندگان محترم مجلس به جلسات کانون وارائه درخواستها ومطالبه از نمایندگان در مورد اجرای قوانین مصوب ودر خواست برای نظارت براجرای قانون توسط قوه مجریه (دولت محترم ) از نمایندگان محترم برای انجام وظایف قانونی خود سوال کنیم یاد مان باشد نمایندگان بایستی مدافع حقوق شهروندانی باشند که به آنها رای داده اند تا از حقوق قانونی مردم دفاع نمایند لازم به یاد آوری است بخشی از زیادی از رای به نمایندگان مجلس توسط ستادهای فرهنگیان می باشد که تعداد زیادی بازنشسته در میان این ستادها فعالیت کرده اند حال نوبت نمایندگان محترم است خواسته به حق بازنشستگان را از طریق مصوبات مجلس واجرای آنرا از هیئت محترم دولت مطالبه کنند این روش منطقی وقانونی وموثر خواهد بود خواهشمند است موضوع را به کانونهای بازنشسگی اعلام نمائید
پاسخ + +6 -1 --
حقی 1397/02/18 - 00:02
با تشکر از مقاله بسیار خوب سرکار خانم امامی

همه ما به نوعی دربی عدالتی واختلاف طبقاتی شدید که در جامعه مشاهده می کنیم، نقش داریم.

وَلْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ ۚ وَأُولَـٰئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿١٠٤آل عمران﴾
و باید از میان شما گروهی باشند دعوتگر به خیر که به نیکی فرمان دهند و از ناشایستی بازدارند و اینان رستگارانند .
اگر ما وظیفه الهی نهی از منکر رابه درستی انجام می دادیم، جلوی زیاده خواهی مسئولین وصاحب قدرتان که همچون شیطان خود را برتر از مردم می پندارند ، می گرفتیم.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/18 - 08:11
سلام همکار محترم ،

فقط ما متهم نیستیم رسانه های جمعی که وظیفه
روشنگری و تنویر افکار ملت و افشاگری فساد و تخلفات قشرهای گوناگون جامعه را برعهده دارند نیز خیلی زیاد قصور کرده اند.
در ضمن نسل جوان امروز در مقابل نصیحت و پند گارد می گیرد و از آن بیزار است از سوی هر کس که باشد والدین یا اولیای مدرسه خصوصا معلم پدربزرگ و مادر بزرگ یا دائی و خاله و.....نسل امروز به حساب قابلیت بدست آورده در سایه فضای مجازی ،خود را بی نیاز از امربه معروف و... می بیند. ملت هم از نصیحت شنیدن خسته اند. فیلم های ما نیز حاوی شعار و نصیحت و تحمیل ارزشهاست . ملت در حال خفه شدن هست و قدرت تنفس راحت و تمیز را ندارند.
من معلم درتشدیدتضاد طبقاتی چه سهمی می توانم داشته باشم؟!!!!!
تشکر از لطف تان.
پاسخ + +2 0 --
حقی 1397/02/18 - 11:48
مقصود از نهی منکر فقط گفتن لفظی نیست چرا که به تنهایی اثر خاصی ندارد.وبه فرمایش شما جوانان از آن گریزانند. یک مثال صحیح از نهی از منکر در کشور کره جنوبی رخ داد که مردم با احتماع مسالمت آمیز واستمرار آن رئیس جمهور را وادار به استعفا کردند.
متن خبر :
رئیس‌جمهور کره جنوبی پارک گئون های که به خاطر رسوایی مربوط به فساد و اعمال نفوذ دستیارش با موجی از اعتراضات روبرو شده امروز اعلام کرد به مجرد تهیه طرحی در پارلمان این کشور برای انتقال امن قدرت از سمتش استعفا خواهد کرد.

باور کنیم که مردم کره جنوبی نهی از منکر قرآن را درست فهمیده اند واجرا می کنند واز فوائد آن بهره می برند.

حساب ما هم که فقط حرفش را می زنیم از وضعیت کشورمان پیداست.
پاسخ + +10 0 --
امامی 1397/02/18 - 13:05
با سلام مجدد

رشد و توسعه اقتصادی موجب پیشرفت سایر بخش ها

خصوصا بخش آموزش می گردد. کره جنوبی با نفوذ

آمریکا به رشد فرهنگی و اقتصادی فوق العاده ای

دست یافت که ملت و جامعه پتانسیل آن را داشت اما

در همان زمان کره شمالی با نفوذ شوروی کمونیست

از هر نظر محصور ماند. آنچه امروز در کره جنوبی شاهد

هستیم تعالی عقل و درایت دولتها و ملت آن هست .

معقول ترین اعتراضات سیاسی را همیشه دانشجویان

این کشور داشته و برای همین هم به بار می نشیند.

یادم می آید حدود سال 70 یا 72 بود دانشگاه تبریز

زد و خورد شدید ترک و فارس افتاده بود در عرض 3

ساعت برخورد نیروهای امنیتی و حضور آنان موضوع

فیصله یافت. ما چنین اجازه ای به حق یا ناحق به دانشجوی

کشور نمی دهیم. رشد عقلانی کره جنوبی در اینجا نیست.

مقبولیت سیاسی و فرهنگی اعتراص هم نیست برای همین

آب از آسیاب تکان نمی خورد. حال امرش بخوانید یا نهی اش.
پاسخ + +10 0 --
امامی 1397/02/18 - 13:14
در ضمن سیاستمداران کره جنوبی و ژاپن از معدود

کشورهایی هستند که به وقت فساد مالی یا سیاسی

خود و یکی از اعضای خانواده عذرخواهی کرده و

کناره گیری می کنند .........
پاسخ + +3 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/18 - 13:28
رتبه بندی را در نظر بگیرید. دو سه سال یک مرحله را بصورت ناقص اجراکردند اما اصل سند تحول اجرا نشد و تنها یک مرهم بر درد بود و به نوعی مسکن عمل کرد. در حالیکه در سند تحول بنیادین بحث منزلت و معیشت معلمان در کنار هم عنوان شده است. روی هم رفته نه می توان در نقد عملکرد آموزش و پرورش عدد صفر برای تلاش هایش گذاشت . مثلا پرسنل اداری آموزش وپرورش بازنشسته سال 95دوسال است مرخصی استفاده نشده دریافت نکرده اند!انوقت در سایر دسگاهها مرخصی در همان زمان بازنشستگی پرداخت می شود ! ویا پرسنل شاغل دو سال حق الزحمه امتحانات را نگرفته باشند و ما امتحانات خرداد را پیش رو داشته باشیم چه انتظاری می توانیم از معلمان داشته باشیم. ما هر سال قول می دهیم مطالبات را به موقع پرداخت می کنیم و این موضوع عملیاتی نمی شودوهر سال بدتر از سال قبل است قضاوت با شماست آیا وزیر محترم کار آمدی لازم را برای این پست مهم دارد؟!
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/18 - 14:12
سلام کارشناس محترم ،

بی نظیر بودن در جهات خلاف عقل و منطق از آن مسولین

ماست. در این خصوص هیچ کشوری نمی تواند با ما رقابت

کند . داستان ما معلمان همان داستان دوچرخه سر خرمن

پدر است برای پسرش در امتحانات خرداد ماه . همان

دوچرخه ای که بارها خوابش را دید اما هرگز لمس نکرد.

هیچ علمی حتی مدیریت نیز چتین اصلی را نه به عنوان

کارکرد مناسب و یا نامناسب هرگز قادر به تعریف نیست.
پاسخ + +1 0 --
امامی 1397/02/18 - 21:04
آیین‌نامه اجرایی بند (ج) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور

ماده ۱- حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در سال ۱۳۹۷، ده درصد (۱۰%) نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش می‌یابد.

ماده ۲- حداقل حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان یازده میلیون و سیصد و هشتاد و پنج هزار (۱۱,۳۸۵.۰۰۰) ریال و حداکثر حقوق آنان هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می‌شود. پس از اعمال افزایش سالانه موضوع ماده (۱) و همسان‌سازی موضوع ماده (۳) این تصویب‌نامه، چنانچه حقوق بازنشستگانی که سی سال سابقه خدمت داشته‌اند کمتر از دوازده میلیون (۱۲.۰۰۰.۰۰۰) ریال شود به دوازده میلیون (۱۲.۰۰۰.۰۰۰) ریال افزایش می‌یابد.

تبصره- اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی از شمول حداکثر این ماده مستثنی می‌باشند.
پاسخ + +1 -1 --
امامی 1397/02/18 - 21:05
ماده ۳- در اجرای بند (ج) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح پس از اعمال درصد افزایش حقوق سال ۱۳۹۷ نسبت به حقوق سال ۱۳۹۶، با افزایش امتیازات گروه‌های شغلی جداول مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب ۱۳۸۶- در سقف اعتبارات مندرج در بند یاد شده و سایر قوانین و مقررات مربوط با ضریب یک‌هزار و هفتصد و نود و هفت (۱,۷۹۷)‌ ریال اعمال می‌گردد.

تبصره ۱- جداول افزایش امتیازات به نحوی که درصد افزایش امتیازات گروه‌های شغلی پایین‌تر (با اولویت کسانی که دریافتی ماهانه آنها کمتر از بیست میلیون (۲۰,۰۰۰.۰۰۰) ریال می‌باشد) بیشتر باشد، توسط سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور حداکثر ظرف یک هفته پس از ابلاغ این تصویب‌نامه، ابلاغ خواهد شد.
پاسخ + +2 0 --
امامی 1397/02/18 - 21:06
تبصره ۲- برای موارد خارج از قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و قانون مدیریت خدمات کشوری، تطبیق گروه شغلی آنها با رعایت طرح طبقه‌بندی مشاغل مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری عمل خواهد شد.

ماده ۴- سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی می‌توانند از محل منابع داخلی خود، حداکثر در سقف افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۷ بر اساس مفاد این تصویب‌نامه اقدام نمایند.

کد خبر 4291154
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
پاسخ + 0 0 --
کارشناس بازنشسته 1397/02/19 - 12:35
خبر 12 اردیبهشت 97: لزوم برابری حقوق و مزایای فرهنگیان با کارکنان دیگر وزارتخانه‌ها

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس دهم و تصویب برنامه ششم توسعه بحث همسان‌سازی و افزایش حقوق معلمان را تصویب شد تا دولت به‌تدریج افزایش حقوق و معلمان را لحاظ کند ضمن اینکه باید به سمتی برویم که در راستای تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی حقوق و مزایای فرهنگیان با سایر وزارتخانه‌ها برابر شود.
پاسخ + +10 0 --
مهدي 1397/02/20 - 23:19
((هیچ گاه ملت برای قانون درست معترض نمی گردد. ))

احسنت . كوتاه و نغز. دست مريزاد.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/21 - 11:40
سلام همکار محترم،

سپاسگزارم.
پاسخ + +5 0 --
عبدالله حقگو 1397/02/21 - 20:08
سلام

خداوندبه قلم حق نویست توان عطاکندوتأثیر رب اشرح لی صدری ویسرلی امری ببخشاید.
ازشمابخاطرمتن زیبایتان سپاسگذارم وبخاطرزحمتی که برای کودکان کشیدی وارزش آنرا به قبول الهی موکول کردی منت بارم.
من معتقدم گروهی عامدانه درپی ازبین بردن آبروی حکومت شیعی ودینی هستندوقصدمحوکردن عدالت علوی(ع)رادردلها دارندوسرسپرده شیطان وبیگانگانند.
مسؤلان دلسوزواقعی اگربیدارنشوندولقمه حرام وتجمل کورشان نکرده باشد،میتوانندتادیرنشده جلوی ایادی دنیاپرست شیطان رابگیرند.
موفق باشی
یاحق
پاسخ + +7 0 --
امامی 1397/02/21 - 21:12
همکار محترم سلام ،

شما لطف دارید . بنده عضو کوچکی از جامعه بزرگوار

فرهنگی کشورم که بر این مهم خیلی می بالم. از همراهی

شما سپاسگزارم. پایدار و سربلند باشید.
پاسخ + +1 -1 --
بازنشسته مهر96 1397/02/22 - 00:24
امام صادق ع فرمودندهنوز عرق کارگر خشک نشده مزدش را بپردازید سی سال به نسل جوان خدمت کردیم 8ماه پاداش ما را پرداخت نکردند گفتند هفته معلم به حرفشان حساب کردیم حالا داریم خجالت طلبکار می کشیم همه اش وعده دروغین جرا اذیت میکنید والله گناه داره خجالت بکشید مدیون ما هستید این بدور از مردانگی وعدالتست
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/02/22 - 09:29
سلام همکار محترم ،

تصور می کنم این فرمایش از رسول اکرم "ص"

است. پرداخت پاداش پایان خدمت از احکام جدید

نیز مهمتر است ، چون خستگی 30 سال خدمت

در تن می ماند و بسیار آزاردهنده هست.

نمی دانم چند کشور در جهان شرایط ما معلمان

را دارند اما حقیقتا اوضاع دیگر قابل تحمل نیست.

من شخصا تعجب می کنم که هیچکس قدرت یا

جرأت مداخله یا حل فصل مشکل را ندارد یا این

حل شدن بهای سنگینی برای مسئولان از بابت

آرامش خیال معلمان دارد؟!!

من دیگر باورم شده که سیاست چنین شرایطی

اسفباری را برای معلمان تحمیل می کند.
پاسخ + +1 0 --
عزيز حسن زاده 1397/03/08 - 23:45
چقدر بايد منتظر باشيم واسه پاداش اخه چطور ميشه با حقوق يك ميليون سر كرد بنده ٦٠٠ قسط بانك و ٤٠٠ كرايه خونه ميدم سرايدار بازنشسته هستم بيماري پاركينسون دارم وضعيت خوبي ندارم دختر دانشجو دارم و واقعا درمانده شدم شما بگيد كجا بايد فرياد بزنم تا پاداش من رو بديد ٣٠ سال زحمت كشيدم ولي هيچ ثمري نداشت به داد ما برسيد
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/03/10 - 01:15
لعنت خدا بر دروغ گویان وبدعهدان...روحانی، بطحایی، نوبخت
مسئولان کذاب و مرفه که طعم فقر را نچشیده اند هیچ وقت برای معلمان مظلوم کاری نمی‌کنند..
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/10 - 09:53
سلام همکار محترم ،

برایتان آرزوی سلامتی دارم و بسیار متأسفم

که منبع پاسخگویی در این خصوص وجود ندارد

اگر مقام رهبری می خواست یا اراده می کرد

می توانستند دخالت نمایند همانند ماجرای

دبیرستان غرب تهران . اما متأسفانه چنین

اراده ای نیست. در ضمن شماها به حق ،

دنبال دریافت پاداش خودتان هستید اما بنده

به دنبال طرح ناعادلانه بودن میزان آن هستم.

با امید نیل به حق.
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/10 - 09:55
سلام جناب آقای شیخی ،

با لعن و نفرین اگر کارها به صلاح می آمد

کشورهای پیشرفته سالیان متمادی بیشتر

از من و شما می بایست می کردند.

ما مرجعی برای پاسخگویی نداریم .
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی بازنشسته از ت 1397/03/15 - 15:53
قسمتان می دهیم به شهید عدالت امیرالمومین امام علی ع پاداش ها را بدهید جوانی وسالمی خود را در اموزش ورورش سپری کردیم العان مریض روحی و جسمی هستیم بدون داشتن مسکن. مسکن وشرمنده فرزندانمان که از یک دو ماهگی در مهد.کودک و بدون رسیدگی بزرگ شدند و اوقات استراحت در منزل هم در خدمت کارها و اوراق دانش اموزان.و مطالعه بودیم و العان هم پاذاش را اونقدر دیر می دهند که نمی توانیم یک مسکی تهیه کنیم و از فرزنذانمان خجالت نکشیم
ماهگی
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/03/25 - 13:06
سلام همکار بازنشسته بزرگوار ،

گاه با خود فکر می کنم که خدایا اگر مثلا من وزیر یا

نماینده مجلس بودم ، مجبور به مستحیل گشتن در

مابقی بودم یا مسیری درست طی می کردم ؟

شاید من و شما هم اگر مسئول بودیم همانند

امروزی ها ، عمل می کردیم.

شخصا شرمنده همکاران هستم هر چند کاره ای

نیستم ، اما حداقل کاری است که از دستم برمی آید.

پرداخت پاداش حواله شد به سه ماه تابستان .

الله اعلم شاید توانستند و شاید باز هم خیر .

در دیزی بازه ........
پاسخ + 0 0 --
سید گیسو 1397/10/19 - 23:36
ما ضرب المثلی ساخته ایم که میگوید اگر حق بگوئی شمری اگر ناحق بگوئی پسر شمری بنظر من اگر شمر باشیم بهتر است چون بپدرمان اهانت نمیشود . علی یارتان فقر همیشه همراهتان .
پاسخ + 0 0 --
امامی 1397/10/21 - 08:55
سلام
امید که فقر فرهنگی همراه مان نباشد.
فقر اقتصادی آنقدر درد مزمن ما فرهنگیان
گردیده است که درمان نمی پذیرد. سپاس

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور