صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" با توجه به ضرورت تداوم طرح همسان سازی برای سال ۱۳۹۷ نیز مبلغ ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای مرحله دوم طرح در نظر گرفته شده است "

حقوق بازنشستگان در سال 97 از 13 الی 25 درصد افزایش می‌یابد

گروه اخبار/

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال 97

سازمان برنامه و بودجه در قالب گزارشی جزئیات برنامه و اقدامات خود درخصوص متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را منتشر و اعلام کرد که با توجه به نرخ تورم بالای سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ و عدم افزایش حقوق بازنشستگان متناسب با نرخ تورم در سنوات اشاره شده، از سال ۱۳۹۲ و با آغاز به کار دولت یازدهم بهبود وضعیت بازنشستگان و متناسب سازی میزان افزایش حقوق بازنشستگان با توجه به نرخ تورم به عنوان یکی از اولویت‌های دولت تعریف شده و در دستور کار قرار گرفت. در این راستا میزان افزایش حقوق بازنشستگان از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ همواره بیش از نرخ تورم بوده است.

همچنین رفع تبعیض حقوق بازنشستگان سنوات مختلف که عمدتا ناشی از اجرای فوق‌العاده‌های موضوع ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری برای شاغلان از سال ۱۳۸۸ به بعد بوده است به عنوان یکی از مطالبات اصلی بازنشستگان به ویژه بازنشستگان قبل از سال ۱۳۸۸ در دستور کار سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی قرار گرفت و در جریان تدوین لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری پس از جلسات متعدد با بازنشستگان، صاحبنظران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی ذیربط تحت عنوان ماده (۱۰۹) اصلاحی به تصویب دولت رسید.

در این ماده دولت مکلف است ظرف بازه زمانی پنج ساله نابرابری موجود بین حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری سنوات مختلف با شاغلین مشابه در هر دستگاه را متناسب سازی کند به نحوی که حقوق بازنشستگی از سال پنجم به بعد از ۸۵ درصد آخرین حقوق و فوق‌العاده‌های کسور بازنشستگی شاغلین مشابه در همان دستگاه کمتر نباشد.

با این وجود و به منظور رفع نابرابری های موجود، در قوانین بودجه سال ۱۳۹۶ (بند هـ تبصره ۱۲) و سال ۱۳۹۷ (بند ج تبصره ۱۲) مجوز لازم برای کاهش نابرابری‌ از مجلس اخذ و در سال ۱۳۹۶ با اعتباری به میزان ۳۴۰۰ میلیارد تومان مرحله اول طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سنوات مختلف با اولویت افزایش حقوق بازنشستگان دارای حقوق پایین‌تر براساس آیین نامه اجرایی بند (ه) تبصره (۱۲) اجرایی شد و حقوق بازنشستگان بین ۱۴ تا ۲۷ درصد در سطوح مختلف افزایش یافت. این در حالی است که نرخ تورم اعلامی توسط مرکز آمار ایران در پایان سال ۱۳۹۶، حدود  ۶.۸ درصد بوده است.

با توجه به ضرورت تداوم طرح همسان سازی برای سال ۱۳۹۷ نیز مبلغ ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای مرحله دوم طرح در نظر گرفته شده است که با توجه به ابلاغ آیین نامه اجرایی بند ج تبصره (۱۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۷، دستورالعمل اجرایی آن تدوین شده و حقوق بازنشستگان از ۱۳ الی ۲۵ درصد افزایش می‌یابد. با اجرای مرحله اول و دوم طرح همسان سازی، حقوق بازنشستگان قبل از سال ۱۳۸۸ به طور متوسط به حدود ۷۰ درصد حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی شاغلان مشابه همان دستگاه خواهد رسید.

در این گزارش تاکید شده که بدیهی است عقب ماندگی ۶۵ درصدی حقوق بازنشستگان نسبت به نرخ تورم که در دولت نهم و دهم ایجاد شده است با توجه به منابع موجود کشور به صورت تدریجی قابل جبران بوده و عزم جدی دولت دستیابی به هدف مندرج در ماده ۱۰۹ اصلاحی لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری است. ( ایسنا )

پایان پیام/

چهارشنبه, 09 خرداد 1397 ساعت 17:15 خوانده شده: 1327 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -9 --
ناشناس 1397/03/09 - 17:32
خوبه انشاا...در دولت بعدی اگه اصلاح طلب باشه 30 درصد بزنند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/03/09 - 22:50
از دولتهای اصولگرا و اعتدالی که خیری به معلمان نرسید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/10 - 10:31
1400 اصلاح طلبان بروند پشت امثال لاریجانی یا...رای نمیدهم
فقط به اصلاح طلب شجاع و مستقل رای میدهم
پاسخ + 0 0 --
علی شیخی 1397/03/14 - 01:09
با این همه جفا در حق ما معلمان، از الان دارن انرژی مثبت میدن برای انتخابات 1400!!!!!!
خدایا این معلمان چگونه آدمهایی هستند؟!؟!؟!؟
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/03/19 - 01:05
عزیزمن دولت بعدی اصولگرا باشد یا اصلاح طلب به حال آموزش وپرورش ومعلم بد بخت فرقی ندارد . 30 سال دراین اداره ی خراب شده در دورترین روستاها خدمت کردم درزمان همه ی دولتها زحمت کشیدم ازهیچکدامشان جزتبعیض وناعدالتی چیزی ندیدم انتخاباتهارا مابرگذار کردیم بیشترین حق الزحمه راسایر ادارات گرفتند . مراسمات دهه ی فجر را ما برگزار کردیم کارکنان سایر ادارات که دانش آموزان مابودند فجرانه گرفتند وبه ریش ماخندیدندخلاصه 30سال خدمت کردیم الان هم بازنشسته هستیم الان وقتش هست که شما از تجربیات مااستفاده کنید اشتباهاتی راکه ما کردیم شما نکنید به وعده و وعیدهای اینها امیدوار نباشید همه یشان دروغ می گویند فقط خدا باید جواب اینها رابدهد وحق ماها را از اینها بگبرد به حق این شبهای عزیز .
پاسخ + +6 0 --
کیسان 1397/03/11 - 20:23
بالاخره بعد ازاین همه بحث ومجادله مشخص شد که میانگین افزایش ده درصد شده وافزایش ۲۰تا۲۵,درصدی برای بازنشسته های قبل از ۸۸ می باشد بنابرین نوبخت دروغگو این دفعه را هم مالیدو رفت پی کارش وهمسان سازی یک دروغی بیش نبوده وراست گفته اند سیر از گرسنه خبر ندارد .از این نوبخت چرب زبان دروغگو و همه دروغگوها متنفریم.!!!!
پاسخ + +3 0 --
مصدق 1397/03/12 - 05:22
مرد حسابی یک نفر نیست به اینها بگه سالیانه بطور میانگین سی هزار معلم بازنشسته می شود هنوز هم
که هنوز مشخص نیست اعتبار برای پرداخت از کجا تامین
شود این مدیریتی که شما دارید به کشورهای توسعه یافته صادر کنید هر چهار سالی یکی می گه اصلاح طلب
یکی می گه اصول گرا- اختلاف بیانداز به اهدافت برسد
مشگل مردم را حل کنید چپ و راست برای خودتان
پاسخ + +2 -2 --
دروغگو 1397/03/12 - 21:40
بابا نوبخت دروغگو نیس شمازود باورید
پاسخ + +8 -1 --
بازنشسته ۸۶ 1397/03/12 - 23:17
هزاررحمت به دوره احمدی نژاد که ما بازنشست شدیم اختلاف حقوق ماباشاغلین خیلی کم بود ولی الان بااینهمه تبعیض درونسازمانی وبرونسازمانی که سر بفلک کشیده البته تبعیض برونسازمانی همچون الان وجود داشت درضمن این صحبتها برای طرفداری از احمدینژاد نیست همه جناحها درقبال بازنشستگان ظلم حداکثری کردند وهیچکدامشان نمیتوانند توجیه کنند
پاسخ + +11 -1 --
بازشسته 1397/03/13 - 00:49
هر دولتی بی عرضگی خود را به دولت قبلی یا دشمنان خارجی ربط می دهند وبه دزدی و عدم لیاقت خود ربط نمی دهند
پاسخ + +3 -4 --
احمدیان 1397/03/16 - 02:21
چه زود فراموش کار شده این در دولت احمدی نژاد بیشترین ظلم به به بازنشستگان شد .تورم ۴۰ درصد بود ۵ درصد افزایش حقوق به
پاسخ + 0 -1 --
مهران 1397/03/19 - 14:07
مشکل بازنشسته های آ .پ اینه که با اینکه بالاترین آمار صندوق بازنشستگی کشور از ان آ . پ می باشد اما یک نفر از نیروهای ا . پ عضو هیات مدیره صندوق بازنشستگی کشور نمی باشد و در صندوق فوق هر کاری از جملیه اختلاس های کلان میکنند و اصلا به فکر بازنشسته های اموزش و پرورش نیستند
پاسخ + +1 -3 --
علی شیخی 1397/03/19 - 15:19
شما را بخدایی که نمی شناسید و شایدم نمی پرستید پاداش بازنشستگی۹۶ فرهنگیان را پرداخت کنید....
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/03/23 - 10:11
بااعمال این روش اضافه کردن باعث شده حقوق فوق لیسانس باحقوق دیپلم یکسان شده نمیدونم کسی نیست توی این اضافه کردن حقوق مدیریت کنه فقط حقوق زیردومیلیون اضافه میشه اگرحقوق دومیلیون وصدبود فقط ده درصد اضافه شده چقدر دروغ وفریب
پاسخ + 0 0 --
مونسی 1397/03/23 - 12:01
چه فکر و برنامه ریزی؟؟در زمینه کاری اونیکه مدرک بالاتر داره و در زمان اشتغال زحمت بیشتری کشیده و حال با توجه به امتیاز مدرک مدیریت و غیرو حقوقش بالای دومیلیون اضافه نمیشه و اون کسی که نه درسی نه تلاشی و در زمان اشتغال بدون هیچ استرسی و شاید چند شغله بوده اکنون حقوقش زیر دومیلیون و بیستر از خوان ضعف مدیریت استفاده کند،؟،عجبا براین قانون و مدیریت برنامه ریزی
پاسخ + 0 0 --
میا ولی 1397/03/24 - 15:06
قاعدتا افرادی که حقوق پایین در دوران بازنشستگی دارند یا سواد کمتری داشتند یا کار سبکتری داشتند و از این قبیل ، پس دلیلی ندارد کا در بازنشستگی حقوق بالای بگیرند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/24 - 17:11
واقعا دروغگوترازاین دولت کسی ندیده
پاسخ + 0 0 --
عبدالله حقگو 1397/03/27 - 01:45
سلام

متأسفانه همه دولتهابیکفایتی وعدم کارمثبت خودرابه گردن دیگران می اندازد.
اگردولتی اصلاح طلب باشداشتباه دولت قبل رااصلاح وقانون کند،
اگرهم اصولگراست بایدتبعیض را مخالف بااصول اولیه انقلاب اسلامی دانسته ، صریع وانقلابی احقاق حق نماید.
که باکمال تأسف شاهدبودیم نه اصلاحات انجام شده نه اصولی رعایت شده که باعث فاصله گرفتن دمادم فرهنگیان ازنظام شده است.
بیعدالتی شایسته نام ونظام اسلامی نیست وبایدبطورجدی بازنگری شود.
بیشترازفقروفشاراقتصادی به حق ترین خواسته فرق است.
واطمینان بعدالت مسؤلان باعث تحمل سختترین شایط اقتصادی است.
مسؤلان اعتراضهارتبدیل به درخواست قهرآمیزنکنندکه گناه نابخشودنی خیانت به انقلاب واسلام است.

یاحق
پاسخ + +4 0 --
احد ترصدی 1397/04/14 - 02:00
سلام . احد ترصدی.بازنشسته فرهنگی سال 88گیلان کدپرسنلی 74424330 هستم پارسال ده درصد و امسال هم ده درصد شاهد افزایش سالانه حقوق بودم تو رو خدا دروغ کمتر بگید ...کدام کشک همسان سازی و هم ترازی و هماهنگ سازی ساختگی شما تو این آش حکم حقوقی من اضافه شده که مزه تلخ آش تورم شما رو به هضم برسانم ...عزیزم دروغ کمتر بگو ...اصلا نگو ..اگه مسلمانی
پاسخ + 0 0 --
احمدیان 1397/05/21 - 09:02
نباید صندوق بازنشستگی فرهنگیان با استادان وقضات یکی باشد زیرا آنان با حقوق های بالا صندوق بازنشستگی را خالی کرده اند صندوق بازنشستگی فرهنگیان باید جدا باشد ./.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور