صدای معلم

" پاسخ های معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش را به این معلم منتقد و سایر معلمان بشنوید"

آقای الهیار ترکمن ! عذرخواهی بلد نیستید ؟ چرا در مورد عملکرد خود در مورد پاداش بازنشستگان در بودجه 97 پاسخ گو نیستید و آدرس های اشتباه می دهید ؟

علی پورسلیمان/ مدیر صدای معلم

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

1388 نظر و 37104 بازدید برای نامه ای که یک همکار بازنشسته برای صدای معلم ارسال کرده است . ( تا ساعت 22 جمعه 11 خردادماه 97 )

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در نشست رسانه ای مورخ چهارشنبه 29 آذر ماه 1396 خطاب به خبرنگاران گفت که برای نخستین پاداش بازنشستگان از " صندوق توسعه ملی " پرداخت خواهد شد .

الهیار ترکمن در این نشست تاکید کرد :

اعتبارات آموزش و پرورش در لایحه بودجه از چند ویژگی برخوردار شده است و چهار تبصره مرتبط داریم که بسیار کمک کننده است. منابع اولیه بودجه ثابت و مشخص‌اند و تبصره‌ها عمدتا منابع ثانویه هستند که می‌توانند راهگشا باشند. یک مورد بند "و" تبصره 4 است که به استناد آن یک میلیارد دلار (معادل 3520 میلیارد تومان) از منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت پاداش خدمت بازنشستگان فرهنگی برداشت می‌شود و یکی از دغدغه‌های اصلی ما در زمینه تامین منابع پاداش پایان خدمت از این طریق برطرف می‌شود.... "

الهیار در آخر هیچ پاسخ روشن و درستی در مورد زمان انجام این پروسه اداری به حاضران نمی دهد اما تاکید می کند که این تجمعات چاره کار نبوده است و روال عادی برای پرداخت بازنشستگان طی می شده است !  در این نشست که در " هوای آلوده " پایتخت برگزار می شد صدای معلم این پرسش را مطرح کرد :

" مسئولان آموزش و پرورش وعده صرفه جویی و افزایش بهره وری می دهند ؛  اما در سیستمی که بین 95 تا 110 درصد بودجه مصوب صرف هزینه های پرسنلی می شود به نظر می رسد صرفه جویی و افزایش بهره وری یک شعار است !

در سال 95 بودجه آموزش و پرورش 28 هزار میلیارد تومان و کسری بودجه در این سال 11 هزار میلیارد تومان بوده .بنابراین بودجه امسال نسبت به عملکرد بودجه 95 دو تا سه هزار میلیارد تومان عقب تر است.

پیش بینی شما در مورد کسر بودجه سال 96 چه رقمی است؟

چرا افزایش بودجه بر اساس "عملکرد بودجه" صورت نمی گیرد تا کسری بودجه اتفاق نیفتد؟ "

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

پاسخ های معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارتخانه را می توانید این جا مطالعه کنید . ( این جا )

ایشان در بخشی به صدای معلم چنین پاسخ داد :

" ... بیایند و بنشینند و با کارشناسان بودجه با زبان بودجه صحبت کنند و اگر عدد و رقمی تحلیل می شود  آمار واقعی به فرهنگیان داده شود .

من خیلی متاسفم که خیلی از جاها ما به خاطر عدم آشنایی مان با ظرفیت های بودجه تحلیل هایی می کنیم که اذهان محترم فرهنگیان را دچار تشویش می کنیم . الهیار دائما توپ را به زمین دیگران می اندازد اما هیج گونه اشاره ای به بودجه سال قبل از آن و تعیین ردیف مستقل برای پرداخت بازنشستگان نمی کند

ما 36 هزار میلیارد تومان اگر بدهند بدون اجرای احکام برنامه ششم – خیلی شفاف عرض می کنم – بدون اجرای احکام برنامه ششم بودجه سال 97 به سرانجام خواهد رسید و با کسری  مواجه نخواهد شد ... "

این در حالی است زمانی که سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش بود ؛ در مورد پرداخت پاداش بازنشستگان گفت براي اولين بار دولت در لايحه بودجه 95، اعتباري را در رديف مستقلي جهت پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگي قرار داد. ( این جا )

حال این پرسش اساسی مطرح است که چرا بطحایی در زمانی که معاون مالی وزارتخانه بود ردیف مستقلی برای پاداش بازنشستگان در بودجه 95 دیده بود اما زمانی که به وزارت رسید و سکان معاونت مالی به دست الهیار ترکمن افتاد به صندوق توسعه ملی نقل مکان کرد ؟

آیا الهیار ترکمن که خود را در نشست ها همواره کارشناس متخصص در بودجه معرفی می کند حتی به احتمال کم پیش بینی نمی کرد که پرداخت بدهی پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش از صندوق توسعه ملی حذف شود ؟ ( این جا )

احمد صافی، رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش در اسفند ماه 95 با انتقاد از لایحه بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۶ می گوید : ( این جا )

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

" البته خوشبختانه هفته گذشته با مسوولان مختلف صحبت کردم و آنها اعلام کردند که با سازمان برنامه و بودجه در حال گفت‌وگو هستند که اعتباری بگیرند تا پاداش کسانی که در ۹۵ بازنشسته می‌شوند، داده شود. در حال حاضر در مجلس قانون بودجه در حال تصویب شدن است و وقتش است که نمایندگان و مسولان سازمان برنامه و بودجه پاداش پایان خدمت ۹۶ را پیش بینی کنند؛ چرا که ردیف مشخصی برای پاداش افراد در این سال در نظر گرفته نشده است.

رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش با بیان این مطلب که همه ساله ۴۰ هزار از شاغلان آموزش و پرورش بعد از ۳۰ سال بازنشسته می‌شوند، گفت: به این افراد بعد از ۳۰ سال رنج و زحمت و تلاش همه‌جانبه چه بگوییم؟ این افراد بعد از این همه سال، مستحق گرفتن پاداش هستند و هرچه سریع تر این پاداش باید به آنها داده شود."

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

به دنبال منتفی شدن پرداخت پاداش بازنشستگی فرهنگیان از محل صندوق توسعه ملی، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نامه ای به رییس مجلس شورای اسلامی از این اقدام انتقاد کرده و می نویسد : ( این جا )

واقعا آقای الهیار ترکمن که به قول خودش 24 سال در سازمان برنامه و بودجه ودر بخش آموزش و پرورش کار کرده است نمی دانسته که اهداف صندوق توسعه ملی چیست و این بند مخالف سیاست های کلی نظام است ؟  " به استحضار می رساند در سال ۱۳۹۶، ۴۳۰۰۰ نفر از فرهنگیان کشور به افتخار بازنشستگی نائل شده اند که اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت آنان ، ۳۶۰۰۰ میلیارد ریال می باشد. برای تامین این مبلغ، دولت در بند (و) تبصره (۴) لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور معادل ریالی یک میلیارد و شش میلیون دلار با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی پیش بینی کرده بود که این امر طی فرآیند بررسی لایحه در کمیسیون تلفیق بودجه، مورد تصویب قرار نگرفت

همان گونه که استحضار دارید یکی از مشکلاتی که همواره برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان کشور وجود داشته، تاخیرهای قابل توجه در پرداخت بوده که این امر همواره مورد اعتراض آنان قرار داشته است و احساس تبعیض و تفاوت در نحوه و زمان دریافت پاداش پایان خدمت همواره خاطر جامعه شریف معلمان کشور را مکدر می سازد .

 حذف مبلغ پیش بینی شده در قانون بودجه به دلیل اینکه از محل منابع عمومی بودجه و در حین اجرای آن قابل پیش بینی نیست، قطعاً این روند را در سال آتی با مشکل بیشتری مواجه می سازد. از سوی دیگر اضافه  شدن بازنشستگان سال ۱۳۹۷ نیاز به منابع بیشتری به وجود خواهد آورد که در صورت عدم تدبیر به موقع، مشکلاتی برای دولت و این وزارتخانه ایجاد خواهد کرد... )

الهیار ترکمن هم در پایان اریبهشت ماه 97  ترکمن در مورد پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی سال 96، می گوید :

" تأمین اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت سال 1396 یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های این معاونت است و با تلاش‌های انجام‌ شده در زمان تنظیم لایحه بودجه سال 1397 کل کشور، پیشنهاد تأمین آن از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به دولت ارائه و در تبصره 4 لایحه بودجه آورده شد، متأسفانه در فرآیند بررسی و تصویب لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی این پیشنهاد مورد تصویب قرار نگرفت و محل تأمین اعتبار پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 1396 از محل اعتبار بند (ز) تبصره (16) قانون بودجه یعنی اعتبار حاصل از یک درصد اعتبارات بانک‌های دولتی، شرکت‌های دولتی سود ده و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت تعیین شد."

پیش تر و در نشست " اصل کفایت و چالش تامین و مدیریت منابع مالی در آموزش و پرورش " که در 28 آذرماه 1396 در دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد نوشتم . ( این جا )

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

" ...مدیر کل پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در سال  95  گفت :

" با یک رشد نسبتا مناسب برای سال 96، 45 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده بودیم و در این صورت بسیاری از مشکلات این وزارتخانه رفع می‌شد ... "

این در حالی است  که نهایتا  فقط 32 هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش تصویب شد .

آقای الهیار ترکمن شما به عنوان معاون توسعه مدیریت و پشتیانی وزارت آموزش و پرورس و مقام مسئول اعلام نکردید که سال 97 بودجه واقعی آموزش و پرورش برای رفع نیازهای اصلی آن چقدر است ؟

چرا این رقم را دقیقا اعلام نکردید ؟ "

و اما پاسخ های آخرین «  علی اللهیار ترکمن » معاون وزیر به این پرسش ها جالب بود .

ایشان در پایان چنین گفت :

" این جا جایش نیست !

شما دارید  " صنفی " برخورد می کنید .

یک کم باید از خوراک های سایت ها دور شوید و کمک کنید به مجموعه مسئولان . حال این پرسش اساسی مطرح است که چرا بطحایی در زمانی که معاون مالی وزارتخانه بود ردیف مستقلی برای پاداش بازنشستگان در بودجه 95 دیده بود اما زمانی که به وزارت رسید و سکان معاونت مالی به دست الهیار ترکمن افتاد به صندوق توسعه ملی نقل مکان کرد ؟

شما دارید تفرقه می اندازید بین مسئولان و این ها .

شما اطلاعات بودجه ای ندارید . خیلی از مرحله پرت بود با عرض معذرت .

بخشنامه ای که بودجه  رئیس جمهور و شورای اقتصاد ابلاغ می کند یک حدودی دارد .

من الان می گویم حقوقم کم است و حداقل باید به من 35 میلیون در ماه پول بدهید .

این ها از همین نوع هاست .

این ها را باید بشکنیم .

این نگاه ها ، نگاه های خیلی سطحی است . "

البته درست در فردای آن روز یعنی سه شنبه در نشست رسانه ای که آقای اللهیار ترکمن با اصحاب رسانه ها برگزار کرد در پاسخ به پرسش های صدای معلم باز هم همان مواضع قبلی خویش را تکرار کرده و چنین گفت :

" من خیلی متاسفم که خیلی از جاها ما به خاطر عدم آشنایی مان با ظرفیت های بودجه تحلیل هایی می کنیم که اذهان محترم فرهنگیان را دچار تشویش می کنیم ! شما اگر بودجه را می شناختید این جوری نمی گفتید ! "

علی لاریجانی در نشست علنی نوبت بعد از ظهر یکشنبه ۸ بهمن ماه 96 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر داوود محمدی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز درباره پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش می گوید :

  امروز در برخی اظهارات عنوان شد که ردیف اعتباری پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش حذف شده است که این طور نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معلمان عزیز باید مطلع باشند که پیش از این دولت در تبصره چهارم لایحه بودجه این ردیف اعتباری را پیش بینی کرده بود که از اعتبارات صندوق توسعه ملی رقم آن برداشته شود؛ با توجه به اینکه صندوق برای اهداف دیگری ایجاد شده و این تصمیم مخالف سیاست‌های کلی نظام بود در تغییرات ایجاد شده در جداول لایحه بودجه این موضوع در ردیف ۵۳-۴۰۴۶ دیده شد و رقم ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ردیف اعتباری برای پاداش پایان خدمت بازنشستگان آموزش و پرورش در نظر گرفته شد.

واقعا آقای الهیار ترکمن که به قول خودش 24 سال در سازمان برنامه و بودجه ودر بخش آموزش و پرورش کار کرده است نمی دانسته که اهداف صندوق توسعه ملی چیست و این بند مخالف سیاست های کلی نظام است ؟

معلمان بازنشسته پس از 9 ماه صبر و انتظارو شنیدن قول ها و وعده ها سرانجام  سه شنبه 8 خرداد ماه در برابر وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند .

گزارش صدای معلم در این مورد در ساعت 25 / 12 همان روز در خروجی قرار گرفت .( این جا )

در این گزارش آمده بود :

" در این تجمع مسئولان وزارت آموزش و پرورش و از جمله « علی الهیار ترکمن " معاون توسعه مدیریت و پشتببانی وزارت آموزش و پرورش حضور پیدا نکردند .. "

در ابتدای گزارش اشاره شده بود که نخست تجمع کنندگان به یکی از سالن های وزارتخانه هدایت شدند .

فردی که در تریبون صحبت می کرد مشخص نبود که چه مقامی دارد و از سوی چه کسی صحبت می کند اما سخنان او با اعتراض شدید ( هو کردن ) حاضران رو به رو شد .

در این سالن الهیار ترکمن حضور پیدا نکرد اما پس از انتشار گزارش صدای معلم در مورد عدم حضورش در میان معلمان پس از حدود 5 ساعت انتظار معلمان بازنشسته و حوالی ساعت 3 بعد ظهر به میان معلمان آمد و حرف هایی را زد .

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

در پایان این تجمع که البته آغازش معلوم و اما پایانش به نظر می رسد تعیین نشده بود تعدادی از معلمان بازنشسته با « علی الهیار ترکمن « نشست برگزار کردند .

بدون آن که وارد قضاوت در مورد محتوای این نشست شوم از شما دعوت می کنم که این کلیپ را حتما  و با دقت گوش کنید .

نحوه پاسخ دادن معاون وزیر به یکی از معلمان معترض دیدنی است آن جا که می پرسد شما تفاوت یک میلیون دلار و یک میلیارد دلار را تشخیص نمی دهید ...

عملکرد علی الهیار ترکمن معاون مالی وزارت آموزش و پرورش در مورد پاداش بازنشستگان

پاسخ های الهیار را به این معلم منتقد و سایر معلمان ببینید .

الهیار دائما توپ را به زمین دیگران می اندازد اما هیج گونه اشاره ای به بودجه سال قبل از آن و تعیین ردیف مستقل برای پرداخت بازنشستگان نمی کند .

الهیار در آخر هیچ پاسخ روشن و درستی در مورد زمان انجام این پروسه اداری به حاضران نمی دهد اما تاکید می کند که این تجمعات چاره کار نبوده است و روال عادی برای پرداخت بازنشستگان طی می شده است !

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش عذرخواهی نمی داند و برای انجام وظایف خود و مجموعه خویش از دیگران طلبکار است .

جمعه, 11 خرداد 1397 21:46 خوانده شده: 1399 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 0 --
دبیر 1397/03/12 - 00:01
آقای ترکمن شما با این همه سابقه و ادعاتون نمیدونستید که برداشت از صندوق توسعه ی ملی برای پاداش بازنشستگان آ.پ یهنی باد هوا ...
شما که همیشه پز این بودجه رو می دادید ...
پاسخ + +9 -5 --
دبیر م 1397/03/12 - 00:34
انشاا....دوره بطحایی و ترکمن و...زود تموم بشه
با یک دولت تحول گرا و به معنای راستین اصلاح گرا و با وزرای قوی و جوان و نوگرا
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/03/14 - 14:05
این مختصاتی که دادید به دولت اصلاح طلب نمی خوره.

اونا میگن کاهش بودجه و هدایت اجباری مردم به سمت مدارس غیردولتی.
پاسخ + +21 -1 --
علی شیخی 1397/03/12 - 00:53
شما رابخدایی که نمیشناسید وشاید هم نمی پرستید پاداش بازنشستگی ۹۶ فرهنگیان را پرداخت کنید. بخدا نیاز داریم. بفهمید. از خدابترسید
پاسخ + +13 0 --
ناشناس 1397/03/12 - 03:57
مدرک آلبرتای آقای دکتر ترکمن
این انسان ضد معلم
به کجا رسید؟
پاسخ + +17 0 --
علي 1397/03/12 - 10:05
متا سفانه هرچي مي كشيم از دست نماينده هاي بي لياقت است! نماينده اي كه ميره با موگريني ؛ عكس سلفي مي گيره چه انتظاري بايد داشت@ اين پيگيريها كه ايشان مي فرمايند بايد سال ٩٦ باشد نه بعداز يكسال وبي ارزش شدن پول@.
پاسخ + +11 0 --
علي 1397/03/12 - 10:05
متا سفانه هرچي مي كشيم از دست نماينده هاي بي لياقت است! نماينده اي كه ميره با موگريني ؛ عكس سلفي مي گيره چه انتظاري بايد داشت@ اين پيگيريها كه ايشان مي فرمايند بايد سال ٩٦ باشد نه بعداز يكسال وبي ارزش شدن پول@.
پاسخ + +14 -1 --
ناشناس 1397/03/12 - 10:07
پر رو تر از این حرفها تشریف دارن ایشون.
ظاهرا مولفه های مدیریت در مملکت ما دروغگو بودن
پر رویی و...است
پاسخ + +13 0 --
مهدی. همدان 1397/03/12 - 12:18
از دیو و دد ملولم و انسانم ارزوست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/14 - 02:18
یافت مینشود جسته ایم ما
پاسخ + +19 0 --
ناشناس 1397/03/12 - 14:09
الهیار و نوبخت به خاطر وعده های بدون پشتوانه به فرهنگیان شاغل و بازنشسته باید عذرخواهی و استعفا دهند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/14 - 02:22
توایران این زمانه هستیم عزیزم خبری ازاین حرفها نیست.مگر تاحالا ازاین دست رفتارها دیدید؟اینجا مسئولین معصوم هستن.اشتباه مال غیر معصومه.
پاسخ + +14 0 --
بازنشسته به گل نشسته 1397/03/12 - 17:21
.... ما هر که زورش بیشتر سفره اش رنگین تر - عین جنگل.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته گل به سر 1397/03/14 - 02:25
باور کن همکار عزیز توجنگل به همدیگه دروغ نمیگن.
پاسخ + +4 0 --
Agent of Change 1397/03/12 - 19:30
من به عذر خواهی کردن حاج آقا محی الدین! محمدیان! بیشتر علاقه مندم چون ایشون لباس پیغمبر رو هم پوشیده.
پاسخ + +12 0 --
بازنشسته ۹۶ 1397/03/12 - 21:21
.... آقای ترکمن دروغگو
پاسخ + +15 -1 --
راحل 1397/03/12 - 22:57
دارندگی و برازندگی!!! معلمی که توانایی متحد شدن بر علیه تبعیض و ظلم را نداشته باشد باید هم به چنین روز و سرنوشتی دچار شوند.
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/03/13 - 08:23
درود
پاسخ + +8 -1 --
بازنشسته 1397/03/13 - 10:25
من حاصل 25 سال خدمتموکه حدود50 میشودبدهکاربانکهایی هستم که خودشان حق مردم رانمیدهندولی حق خودشان راکه درواقع پول رباوحرام است میکیرن من به خاطرپرداخت نشدن پاداش 10میلیون دیرکزد بایدپرداخت کنم مستاجرم وحتی پول رهن خانه برایم نمیماندانشااله مسولین بی کفایت سوال شب اول قبرشان حق پایمال شده ما باشد
پاسخ + 0 0 --
سید محمد حسن حسینی 1397/03/13 - 12:31
خخخخ. واقعا نمیدانم گریه کنم یا بخندم! یعنی شما "هنوز" فکر می کنید حضرات به خدا و پیغمبر و شب اول قبر و ... اعتقاد دارند؟!
پاسخ + +6 0 --
معلم 1397/03/13 - 14:38
روزقدس نزدیک است
پاسخ + +3 -2 --
کارشناس بازنشسته 1397/03/15 - 14:20
معلمان بازنشسته: چرا تبعيض ؟
فرهنگيان بازنشسته سال ‌96مي‌گويند: دولت چرا پرداخت پاداش پايان‌ خدمت و سایر مطالبات از جمله مرخصی استفاده نشده را به روز پرداخت نمی کند ؟

فرهنگیان معتقد هستند كه نوع رفتار دولت با معلمان پيامدهايي دارد كه در كوتاه‌ مدت قابل لمس نيست . معلمان شاغل نیز انگیزه خدمت را از دست می دهند چرا که می بینند با همکاران بازنشسته آنها چه رفتاری می شود .
امیدواریم دولت محترم و نمایندگان دلسوز با دور اندیشی اقدام موثری را در این مورد به سرانجام برسانند .
پاسخ + 0 0 --
عادتی 1397/03/18 - 19:51
دوستان عجله نکنید، دولت و مملکت را درک کنید عزیزان سال 93 بیش از 18 ماه پاداش نگرفتتد و چیزی نگفتند ،بنی ادم اعضای بکدیگرند که در --------------
پاسخ + +4 -2 --
بازنشسته ۹۶ 1397/03/15 - 21:58
توصیه من به همه معلمان ۲۵ سال به بالا این است که زودتر خود را بازنشست کنند و تا جان و قوتی دارند کار کردن در این وزارت خانه ضرر اندر ضرر است من اگر پارسال خودم خو
پاسخ + +2 -3 --
بازنشسته ۹۶ 1397/03/15 - 22:02
بهتر از امسال بود عمر و جوانی خود را کجا صرف کردیم که برویم برای پاداشمان خواهش کنیم از این وزارتخانه هیچ احترامی ندیدیم
پاسخ + 0 -3 --
علی شیخی 1397/03/19 - 15:09
شما را بخدایی که نمی شناسید و شایدم نمی پرستید پاداش بازنشستگی۹۶ فرهنگیان را پرداخت کنید...
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته 93 1397/03/21 - 20:39
احسان قاضی زاده هاشمی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی "
گفت ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ - بحران در صندوق های بازنشستگی نتیجه پیری جمعیت در کشور است
اقای قاضی زاده تو عضو خواربارفروشی هم نمیتونی بشی تو نه سوادشو داری نه شهامتشو داری بحران در صندوق به خاطرپیری بازنشستگان نیست بلکه بخاطر .... مثل تو وامثال تو صندوق راخالی کردند صندوق ذخیره فرهنگیان را کی خالی کرد دزدی مثل تو ( رد گم میکنی گردن پیران فرهنگی می اندازی )/ صدبار حیف نون/
پاسخ + 0 0 --
عادتی 1397/03/22 - 12:40
چه ادم بی سوادی و کوته فکری،
پاسخ + 0 0 --
محمدی 1397/03/23 - 16:04
حکم ها زدند 10درصد افزایش حقوق 200 درصد افزایش ملزومات زندگی، زندگی بازتشستگی یعنی زجر ،شرمنده زن و بچه بودن، پشیمان از اینکه در کره خاکی هستی و نفس میکشی
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/03/26 - 22:11
ایشان نه تنها عذرخواهی بلد نیستند بلکه زیادی جای دیگران هم تصمیم می گیرند. وزیر لیوان آبشان را با گفتن سمی بودن از زبان ایشان دور می ریزند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد تقسیم بندی دانش آموزان به مدارس عادی و تیزهوشان چیست؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور