صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشوری :

81 درصد جامعه حقوق‌بگیر ما بازنشستگان‌اند و بیشترین آنها در تهران ساکن‌اند ؛ بیشترین جامعه حقوق‌بگیران ما مربوط به وزارت آموزش‌ و پرورش است

آمار بازنشستگان و حقوق بگیران کل کشور و تهران  گروه اخبار/

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشوری آخرین آمار بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری را اعلام کرد و گفت: بیشترین آمار بازنشستگان مربوط به تهران و کمترین آمار مربوط به استان ایلام است.

انتظاری با بیان اینکه هر سه ماه یک ‌بار کل جامعه مخاطب را آمارگیری می‌کنیم، گفت: طبق گزارش‌ها از ابتدای تشکیل تا پایان خرداد سال جاری مجموعا یک‌ میلیون‌ و ۳۷۱‌هزار‌ و ۱۲۴ نفر بازنشسته داریم که از این تعداد ۶۹ درصد را مردان و ۳۱ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.  او افزود: ۸۱ درصد جامعه حقوق‌بگیر ما بازنشستگان‌اند و بیشترین آنها در تهران ساکن‌اند.

۳۰۰‌هزار‌ و ۸۵۲ بازنشسته در تهران داریم که 26.5 درصد کل بازنشستگان را در بر می‌گیرند. کمترین تعداد بازنشستگان نیز مربوط به استان ایلام است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه سیستم‌های صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بیشترین جامعه حقوق‌بگیران ما با ۸۰۲‌ هزار‌ و ۸۴۶ نفر مربوط به وزارت آموزش‌ و پرورش است که 58.5 درصد کل بازنشستگان را در بر می‌گیرد گفت: ۱۸‌هزار‌ و ۵۴ نفر دارای مدرک تحصیلی دکترا و به بالا، ۴۱‌هزار‌ و ۳۹۱ نفر دارای مدرک فوق‌لیسانس، ۳۱۵‌هزار‌ و ۳۴۶ نفر دارای مدرک کارشناسی و ۲۵۰‌هزار‌ و ۲۴۵ نفر فوق‌دیپلم و ۳۸۹‌هزار‌ و ۱۶۸ نفر دارای مدرک دیپلم هستند.

او در پاسخ به اینکه چگونه از تجارب بازنشستگان نمونه بهره‌برداری می‌شود؟ گفت: در دوره‌های قبل چند نفر از بازنشستگان نمونه را به چند کارخانه معرفی کردیم؛ ولی پس‌از‌آن دیگران به سراغ اینها نیامدند. اینها کوهی از تجربه‌اند و خوب است که از تجارب آنها استفاده شود.

ایسنا

دوشنبه, 01 مرداد 1397 ساعت 12:50 خوانده شده: 480 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/05/01 - 13:32
طبیعی است بیشترین درصد مربوط به اموزش و پرورش باشه چرا فکر می کنید غیر طبیعیه این موضوع .... وقتی معلم در کسری از ثانیه حداقل ۳۰ ارباب رجوع دارد که باید با تمام وجود پاسخگوی آنها باشد نگوییید معلمان زیادی ان ...
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1397/05/01 - 15:00
من مانده ام که در کل کشور بجز بخش خصوصی ،
در جامعه یعنی فقط 19 درصد فعال شاغل داریم !!!!!! وا اسفا این آمار که گند زد بر پیکر اقتصاد کشور !!!! تیم اقتصادی کشور جسارت داشته باشید و با برخی از کشورهای هم موقعیت یا هم جمعیت چون ترکیه مقایسه نمائید تا ما هم به قضاوت بنشینیم.
برای همین بازنشستگان بدترین موقعیت شغلی را خصوصا خصوصا در آموزش و پرورش دارند. معجزه الهی ، کلاس های درس را چه کسانی اداره می کنند !!!!
شکر کارخانه ها تعطیلند ، مدارس چه خبر ؟
جامعه ای که با خرید و فروش ارز و سکه توسط عده ای محدود می چرخد و روزگاری موبایل و خط تلفن همراه (یادتان است یک نفر اجازه داشت 500 و یا بیشتر خط شماره بخرد !!) طبیعی است که جمعیت شاغل نداشته باشد. بگوئید آنچه هم بوده یا تحصیل کردۀ قبل انقلاب بوده و یا یادگار شاغلان آن عصر !!!
پس شما چه کردید !!!!
قبلا خبر را در سایت خبری آ.پ دیده بودم اما اینجا چندین بار دقت کردم که اشتباه نکنم . امیدوارم من عوضی فهمیدم.
پاسخ + +2 -1 --
بازنشسته 1397/05/01 - 23:42
آقایان با آمار وارقام می خواهند کم کاری وعدم لیاقت خود را در رفع مشکلات به گردن زیادی بازنشستگان بیندازند وباید ازخود بپرسند که همین بازنشستگان با آمارهای بیشتر در کشورهای خارجی وجود دارند وبازنشستگانشان در امنیت خاطر جسمی ، روحی و اقتصادی وتفریحی و ... برخوردارند
پاسخ + +3 -1 --
سیستم توسعه صندوق 1397/05/02 - 01:38
این دوغی که در صندوق درست می کنید چطوره؟
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/05/05 - 16:57
سلام دوستان این هزینه سفرکه میگن من توشهرخودمون سوال کردم گفتن باهواپیماحدود۵۰۰هزارتومنه واگه خودمون بخایم باقظاریاماشین بریم انگارهزینشو بهمون نمیدن وحتمابایدباتوری که خودشون دارن بایدبریم که ۵۰۰هزارتومن بایدبدیم۳شب تامشهد اگه خودمون خونوادگی باماشین بریم خیلی هزینه کمتره شمااطلاع نداریدکمک هزینه رومیتونیم بگیریم وباهروسیله که بخواههیم بریم لطفااگه کسی دراین زمینه اطلاعی داره بگه ممنون
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/10 - 16:22
سلام
خیر نمی توانید بگیرید.در طرح خاتم اصلا از وسیله شخصی صحبتی به میان نیامده است.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/12 - 11:49
دوست گرامی ممنون ازپاسختون ولی سوالم ازمسولی که هواپیمارودرنظرگرفته براسفرمون اینه که مگه ازمیزان حقوقمون خبرنداره خوب حداقل باقطاریایه هتلهایی که هزینش کمترمیشددرنظرمیگرفتندمثلامن اگه یه نفر همراه هم همسریافرزندم بیادباهام نصف حقوق ماه رفته نهایتش ۴روزمشهدیم بقیه ماه وخرجای دیگه رو چجوری بگذرونیم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

کدام یک از طرح های وزارت آموزش و پرورش در طی سال گذشته را بیشتر پسندیدید؟

تلاش برای حذف مدارس سمپاد - 13.9%
حذف مشق شب و جایگزینی تکالیف مهارتی - 4.6%
ایجاد اطاق بازی در مدارس - 3.2%
حذف پیک نوروزی - 4.9%
انتخابات شورای عالی آموزش و پرورش - 1.9%
همه موارد - 9.1%
هیچ کدام - 62.5%

مجموع آرا: 1025

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور