چاپ کردن این صفحه

" شصت و هفت و هفت دهم درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش یافته است "

نشست روسای کانون های بازنشستگی آموزش و پرورش سراسر کشور با مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری

گروه بازنشستگان - حمزه رستمی /

نشست روسای کانون های بازنشستگی آموزش و پرورش سراسر کشور با مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری

نشست روسای کانون های بازنشستگی آموزش و پرورش سراسر کشور با حضور « تقی زاده  » مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در تاریخ هجدهم دی ماه برگزار گردید .

حمزه رستمی رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش فارس موارد ذیل  رادر خصوص مشکلات، مطالبات و خواسته های بازنشستگان را مطرح کرد :

او گفت که بازنشستگان در چهار محور از دولت طلبکار هستند :

۱.حقوق اندک که با توجه به شرایط فعلی اوضاع اقتصادی بایستی به افزایش حقوق بازنشستگان از جمله متناسب سازی توسط دولتمردان و نمایندگان مجلس اهتمام جدی نمایند .

 ۲. تفاوت میانگین و حقوق بین بازنشستگان مختلف با شاغلان

۳. بیمه تکمیلی کارآمد و فراگیر با توجه به ماده۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری

 ۴. عدم نظارت بر اجرای صحیح قانون مدیریت خدمات کشوری با توجه به تلاش های انجام شده هنوز ضعف های زیادی وجود دارد به طوری که شصت و هفت و هفت دهم درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش یافته است و متاسفانه صندوق بازنشستگی کشوری ۱۲ هزار رای دیوان عدالت اداری بازنشستگان رادر سالهای اخیر ابطال نموده است.

۵. عدم پرداخت کسورات حقوق بازنشستگان در ماههای آبان و آذر با تاخیر بیش از حد معمول که نارضایتی بازنشستگان را فراهم نموده است و مشکلاتی را برای کانون‌هایی که صندوق قرض الحسنه پرداخت وام دارند به بار آورده است

 ۶. حمایت و تقویت از کانون‌های بازنشستگی کشوری زیرا کانونها موثرترین پل ارتباطی بین دولتمردان و مسئولین محسوب می شوند .

۷. بحران صندوق های بازنشستگی کشوری ؛ رویکرد در تغییر ساختاری، تبدیل عملکرد سنتی به علمی فن آوری ،نظارت جامع ،تعیین سود و زیان هلدینگ‌ها، انتصاب مدیران مجرب ومتعهد و متخصص با رشته های مرتبط، شفاف‌سازی و حضور بازنشستگان خبره و صاحب نظر در هیئت امنای صندوق بازنشستگی کشوری از جمله مواردی است که باید مد نظر قرار گیرد.

همچنین در این تاریخ در حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مطالبات مشکلات و خواسته های بازنشستگان توسط حمزه رستمی کانون بازنشستگان آموزش و پرورش بیان گردید .

۱. به کارگیری فرزندان بازنشستگان با شرایط و اولویت یکسان در هلدینگ های  صندوق بازنشستگی کشوری

 ۲. ترتیبی اتخاذ گردد تا کسورات حقوق بازنشستگان به موقع پرداخت گردد .

 ۳. بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران بازنشسته ؛ باتوجه به اینکه بیمه این عزیزان ویادگاران دوران دفاع مقدس توسط بنیاد شهید و بیمه دی قطع گردیده وطبق دستورالعمل دولت به دستگاه های اجرایی محول گردیده تاکنون وضعیت بیمه تکمیلی این عزیزان در بلاتکلیفی است .

۴.کلیه خدمات رفاهی شاغلین دستگاه‌های اجرایی مشمول بازنشستگان هم شود .

 ۵. همسان سازی حقوق بازنشستگان به میزان ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸  یکی از خواسته های جدی به حق بازنشستگان است .

۶. با توجه به سرمایه های عظیم بازنشستگان که به صورت امانت در اختیار صندوق بازنشستگی کشوری است نیازمند نظارت مستمر بر چگونگی عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری می باشد .

 ۷ . تقویت و حمایت کانونهای بازنشستگی کشوری که والاترین نهاد اجتماعی بازنشستگان می باشد .

 ۸. بیمه تکمیلی بازنشستگان؛  باتوجه به شرایط جسمی و روحی بازنشستگان باید فراگیر باشد تا بتواند جوابگوی هزینه های سرسام  آور این عزیزان باشد

ضمنا از حضور نمایندگان شیراز مسعود رضایی و علی اکبری که با دلسوزی وجدیت پیگیر مطالبات بازنشستگان هستند و در جمع مدیران کانون‌ها حضور پیدا کردند و قول مساعد برای دفاع در لایحه بودجه را دادند تشکر به عمل آمد .

پایان پیام/

شنبه, 22 دی 1397 11:35 خوانده شده: 470 دفعه

در همین زمینه بخوانید: