صدای معلم

" در شرایط سخت اقتصادی چرا باید در یک نگاه تبعیض آمیز به حقوق شاغلان 65 درصد و به بازنشستگان تنها 15 درصد افزوده شود؟ "

اجرای درست قانون "همسان سازی حقوق بازنشستگان" و مجلس یازدهم ؟!

ابراهیم سحرخیز

اجرای درست قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و مجلس یازدهم

یکی از نمایندگان مجلس یازدهم ، هنوز از گرد راه نرسیده ، در پاسخ به درخواست شمار زیادی از بازنشستگان فرهنگی که از اجرای نادرست قانون "همسان سازی حقوق بازنشستگان" با شاغلان همتراز خود به ستوه آمده و از این مساله دل پری دارند توییت زده بود :
"اگرچه می دانم در شرایط اقتصادی سختی به سر می بریم اما حداقل وظیفه بنده ، شنیدن این مطالبات و پیگیری آنهاست."

 در پاسخ به جمله معترضه این تازه نماینده شهر تهران باید گفت :
  نمایندگان پیشین مجلس نیز  اندر رثای حقوق از دست رفته بازنشستگان فرهنگی، فراوان سرودند و نوشتند اما سرانجام کار در سال 1399 همان نمایندگان به دولت روحانی اجازه دادند با احتساب افزایش ناشی از 50 درصد امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری به حقوق شاغلان 65 درصد افزوده شود اما به حقوق بازنشستگان، تنها 15 درصد  یعنی کمتر از یک سوم تورم اعلام شده از سوی منابع رسمی !

سه ماهی نیز بازنشستگان بیچاره را با تخمین جدول لگاریتمی گونه !! افزایش نردبانی حقوق ،سر کار گذاشته ، آخر ماجرا نیز  به بیش از 110 هزار بازنشسته  ،حتی یک پاپاسی بابت" همسان سازی" اضافه نشد.
 تا نمایندگان فعلی نیز خیالشان از بابت دریافت چند صد میلیون تومان ودیعه بلاعوض مسکن ، تحویل فوری یک دستگاه خودروی به اصطلاح دم قسط ، یارانه پر و پیمان اجاره دفتر و دستک ، حقوق منظور شده به ازای همراه و ملتزمان به عنوان منشی دفتر و دستیار آسوده شود یک سالی از عمر این مجلس گذشته و سال دوم از راه رسیده  که لاجرم  همگی آنها مضطرب و نظاره گر آن خواهند بود که همای سعادت این بار شانه های چه کسی را نشانه رفته است و ردای ریاست جمهوری شایسته کیست ؟
از جمع اصولگریان است یا اصلاح طلبان به مرز اعتدال رسیده ؟ تکنوکرات میانه رو است یا انقلابی دو آتشه؟!

 سال آینده را نیز باید بی قرار ماند و به انتظار  نشست و دید کلید دار آینده پاستور کیست و چه برسر دارد؟
آیا او نیز آموزش و پرورش دولتی را، زیادی، پرهزینه و بزرگ می بیند ؟!

اجرای درست قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و مجلس یازدهم

 القصه، به این نماینده جوان و لابد جویای نام باید گفت : " تلاش شما در همین حد نیز انشاا... ماجور  و قابل تحسین است اما هنوز" اول عشق است ، اضطراب مکن" !
دوست عزیز از این دست توییت ها ، هشتگ ها، نطق های آتشین و خطابه های جانسوز خاصه از سوی نمایندگان دیروز مجلس، از جمله در همان فرکسیون بر باد رفته "امید " فراوان دیدیم و شنیدیم .
 تا مجلس تمام گشت و پایان کار  ، ریش و قیچی را  یک جا به جایی سپرد  که با تمسک به همین بهانه شما ،یعنی"سخت بودن شرایط اقتصادی کشور " قانون همسان سازی حقوق " را لوله کرده ،زیر پا بگذارد.
 در شرایط سخت اقتصادی چرا باید در یک نگاه تبعیض آمیز به حقوق شاغلان 65 درصد و به بازنشستگان تنها 15 درصد افزوده شود؟
این افزایش 65 درصدی از کجا تامین شد که وقتی نوبت به بازنشستگان رسید کفگیر به ته دیگ خورده بود ؟

 بماند که حقوق های 53 میلیون تومانی برخی نجومی بگیران کجا و میانگین دریافتی تنها 34 میلیون ریالی بیچاره بازنشستگان فرهنگی کجا ؟!
تجربه به ما آموخته است، قول اغلب نمایندگان مجلس را اعتمادی نیست ؛ باید بیهوده به آن دل نبست ، همواره نیمه خالی لیوان را دید ، به ندرت نمایندگانی را می توان سراغ گرفت که برای حل مشکل بازنشستگان فرهنگی ، آستین همت بالا زده ،کاری کرده باشند کارستان!
آنچه تا کنون دیده ایم و شنیده ایم تنها فسانه بوده است و دیگر هیچ !

 کم نبودند نمایندگان فرهنگی که با کسوت و حقوق ناچیز معلمی در آموزش و پرورش ، با هزار وعده راهی خانه ملت شدند آما سرانجام با بستن ساک خویش ، سر از وزارتخانه های علوم یا نفت درآورده ، نه تنها در عمل قدمی برای معلمان شاغل و بازنشسته بر نداشتند بلکه برسر دولتی ماندن آموزش و پرورش نیز به تردید و تشکیک افتاده ، یا به صاحبان مدارس غیردولتی مدال افتخار بخشیده یا طرفداران ایده خصوصی سازی از جمله خرید خدمات آموزشی در آموزش و پرورش را شایسته  دریافت جایزه نوبل دانستند.
امیدوارم شما نیز از آن جمله نباشید!


ارسال مطلب برای صدای معلم
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اجرای درست قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان و مجلس یازدهم

سه شنبه, 20 خرداد 1399 13:41 خوانده شده: 2125 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
معلم 1399/03/20 - 14:16
همسان سازی فقط شده یه حربه در دست دولت که بگوید ۱۵ درصد افزایش حقوق + همسان سازی انجام دادیم. همسان ساری برای خیلی همکاران صفر ریال یا جزیی بوده. مسئول صندوق بازنشستگی لطفا کمی صداقت داشته باشید!
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1399/03/21 - 07:08
واقعابازنشستگان مهر98مظلومترینند عدالت وانصاف کجاست نه رتبه بندی نه فصل دهم نه همسانسازی شدند گویی درعالم برزخند نه جز شاغلینند نه جز بازنشستگان ماداش که بماند
پاسخ + +2 0 --
معلم بازنشسته 1399/03/23 - 09:01
همه ی فرهنگیان بازنشستگان مظلومند . این امتیازات به ما هم تعلق نگرفته.
پاسخ + +9 0 --
داود 1399/03/21 - 10:10
سلام . به نظرم بازنشستگان خودشان باید حق خود را بگیرند که البته این همت در فرهنگیان نیست . مگه بازنشسته برای این نرز و بوم زحمت نکشیده . چرا این دولت و مجلس صدای چند ساله آنها را نمی شنوند . آنوقت هر روز و هر لحظه خبرهای آمریکا را از شبکه های مختلف با آب و تاب پخش می کنند که دارند به مردم شان ظلم می کنند . مگه ظلم شاخ و دم دارد که در آمریکا هست و در ایران نیست . قضیه حقوق شاغلان و بازنشستگان فرهنگی در ایران بالاترین نوع ظلم موجود در دولت جمهوری اسلامی هست .
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1399/03/21 - 12:12
بعد از پنج سال هنوز چشم به ره همسان سازی نشسته ام کی نوبت ما میشود کاش مثل خودروسان قرعه کشی میکردند اگر اسمم در نمی امد شانس را مقصر میدانستم .تسکین قلبم می شد!!!! نه نوبخت شیاد و نجومی بگیران و دولت بی تدبیر بی لیاقت و مجلس پوپولیسم را ؟؟؟
به همه چه بدبینم وقتی به چشم خود سوز فقر و نداری را می بینم .از خود می پرسم اگر خدا هست چرا این همه بی عدالتی؟؟؟ ایا وعده بهشت و جهنم فقط برای دزدی پنهان از جیب مظلومان رواج یافته؟؟؟؟
پاسخ + +3 -1 --
م ج 1399/03/21 - 20:54
اقای نوبخت همانطور که به مابازنشستگان ۹۸ رسیدی خدا به تو هم در دنیا واخرت برسد وعدالتش را در حقت همین طور اجرا کند که حتی با۳۹۰۰۰۰۰ همستنسزی را هم از ما گرفتی رتبه بنی و۵۰درصد بماند خدا از شما در نگذرد
پاسخ + +8 -1 --
ناشناس 1399/03/22 - 08:43
سلام به نظرم دولت تدبیر و امید هدفی جز نا امیدی دودستگی و فاصله انداختن و بد بین کردن بازنشسته ها فرهنگی با نظام که ۳۰ سال با جان ودل زحمت کشیده اند هدف دیگری ندارد فرهنگیان بازنشسته اکثرا همان دلاوران دوران دفاع مقدسند شاید بعضی ها ازشون دل نگرانند باشد صبر ما زیاد است دوستان بازنشسته فرج نزدیک است مجلس یازدهم انشالله مجلس همرزمان سلیمانی است و مخالف تبعیض انشالله
پاسخ + +7 0 --
محمد 1399/03/22 - 09:49
بازنشستگان فرهنگی مظلومترین قشر جامعه هستندآه مظلومیتشان باعث وبانی آن را می گیرد.
پاسخ + +6 0 --
حسن 1399/03/22 - 17:21
واقعا آدم نظرات همکاران محترم رو درباره تبعیض بین شاغلان و بازنشسته ها میخواند اشک در چشمانش جمع میشه مخضوصا اونهایی که مهر ۹۸ بازنشست شده اند. چه ظلم آشکاری!!!!
فقط میگم خدایا مسئولین نالایق رو از صفحه روزگار محوشان گردانو یه فرجی در این زمینه عطا فرما.
پاسخ + +5 0 --
معلم بازنشسته 1399/03/23 - 15:15
دولت تدبیر،حقوق فرهنگیان را افزایش داده تا فرهنگیان در شرف بازنشستگی، استمرار خدمت بدهند. سال بعدم که دولت می رود ...
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته 1399/03/26 - 01:03
باسلام همه بازنشسته هامظلوم واقع شدن به خصوص سالهای قبل که سختی های زیادی کشیدن بامشکلات رفت وآمددرروستاهای دورافتاده .کاردوشیفته درمدارس باحقوق ناچیز .این اضافه حقوق اول بایدشامل حال آنهاشودنه معلمان امسال که5ماه سرکاررفتندبعدهم گفتندمجازی درس دادیم .دانش آموزان تومدرسه درس نمیخونن بعدبافضای مجازی درس یادمیگیرن.بچه های ماکه بیسوادترازقبل شده اند
پاسخ + +2 0 --
محمدی 1399/03/26 - 16:46
این قدر در این زمان خدمت در آموزش و پرورش کشور به اصطلاح اسلامی ، ظلم و تبعیض دیدیم که در هیچ کشور کافری نمی شود چنین اجحافی را دید.
ظلم و ستم به فرهنگیان تا زمان مرگ ادامه دارد. مگر اینکه این سیستم و این حکومت تغییر کند. و گرنه زهی خوش خیالی خواهد بود که به بازنشستگان فرهنگی کسی چشم کرمی داشته باشد.
پاسخ + +3 -1 --
حسین 1399/03/29 - 15:46
فسیعلموالذین ظلموت ای منقلبون ای ظالمین چندرور دنیا بخورید بزودی خواهید دانست بازگشت شما به کجاست و....
پاسخ + +2 -1 --
ناشناس 1399/04/02 - 15:18
بازنشسته گرامی
صندوق بازنشستگی کشوری به منظور ایجاد فرصت خرید سهام سرمایه گذاری قابل معامله با نام "مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری"، تسهیلات قرض الحسنه 10.000.000 ریالی با اقساط ۱۲ ماهه در نظر گرفته است. لذا در صورت علاقه برای بهره مندی از این اعتبار، به آدرس www1.retirement.ir/Saham مراجعه فرمایید.
صندوق بازنشستگی کشوری
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/04/04 - 19:18
جزییات دریافت کارت هدیه 50 میلیون تومانی معلمان و فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از اعطای کارت خرید اعتباری به فرهنگیان عضو موسسه با اعتبار 5 تا 50 میلیون تومان خبر داد.
خبرگزاری برنا . کدخبر: 1019816 .۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۱۳
https://www.borna.news/
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1399/04/09 - 12:59
آقای وزیر سلام مگر اول مهر جز نیمه دوم نیست چرا رتبه بندی شامل بازنشستگان اول مهر نشد چه تعریفی برای اول مهر که به حساب نیمه دوم نیاوردید دارید بررسی فرمایید ممنون
پاسخ + +2 0 --
بازنشسته ۸۶ 1399/04/19 - 09:52
زرای بازنشسته هادردوران بازنشستگی هیچ پاسخگویی وجود ندارد ودیگر مارا معلم نمیدانند که پاسخگویمان باشند البته همه اینها راماتجربه کردیم ...اگر ازدستشان براید ما معلمان بازنشسته رابدریا میریزندبخاطر اینکه متولی امامزاده ای پیدا نمیشود که حرمت نگهدارد
پاسخ + +3 0 --
عبدالله حقگو 1399/04/09 - 16:58
سلام.


شایسته نظام دینی نیست که روش برخی کشورهای استعماری راپیش گرفته وملتش درفقرباشد.
ملت تحمل خودراظرف۴۱سال گذشته اثبات کرده ومنتظرعملکردصادقانه دولتمردان براساس تعالیم والای دین اسلام ورفتارعلی(ع) مانند آنان است.
زدوبندوعوامفریبی کارحکومت علوی غیر واژنبودی دین وحکومت ه ونیست.
اگر دولتیان درحدلیاقت خودنمی بینندکه مجری عدالت اجتماعی باشند،نام‌ کشوررابه غیر واژه اسلامی تعغییردهندتا حداقل آبروی حکمت دینی محفوظ بماندوانقلاب اسلامی منفورتاریخ درآینده این سرزمین وجوانان مسلمان دنیانشود.
بسیاری ازمردم کشورهای اسلامی آرزوی حکومت اسلام درسرزمینشان هستندواگرفقرملت راببینندقطعآدرشایستگی اسلام شک میکنند درحالی که همه میدانیم کسانی که ملت رافقیرمی خواهند سرسپرده ونفوذی برای ضربه به پیکر انقلابند.
غارتگران راببینید
منافق بودنشان آشکارشد.
نام وحرمت دین رسول الله(ص) وائمه شیعه(ع) رافدای ناتوانی خودیامصلحت جناح خودنکنید.یا حق
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته ۹۸ 1399/04/12 - 12:51
پس نمایند نمایندگان مجلس یازدهم با امروز و فردا کردن و یک نطق پیش از دستور که نمی شود کاری کرد باید به طور جدی پیگیری کنند
پاسخ + +3 -1 --
قدرت الله دانشیار 1399/04/14 - 13:10
باسلام وعرض ادب. جناب دکتر نوبخت چرا همسان سازی رقم صفر عین سال خای گذشته فقط افزایش حقوق 15درصد صحیحاست جانباز بازنشسته آموزش وپرورش هستم قبل از بازنشستگی حکم شاغل بودم فوق العاده ایثارگری در حکم.کارگزینی وجود دارد. متاسفانه در حکم بازنشستگی حذف شد یا قطع کردند مگر نجومی بگیرم. خواهشمند است تکلیف با صندوق بازنشستگی کشوری پاسخگو نیستند بنام قانون به دستور سازمان اموراستخدامی و دیوان محاسبات نونه جانباز بازنشسته کم درآمد آجر کردند. نجومی بگیران آزاد هستند با تشکر
پاسخ + +3 0 --
متین، 1399/04/19 - 20:57
آ تبعیض بین از نشستگان معلمینی که سئ سال از ترین دوران زندگی را در س ودر پای تخته گچی و تحمل.سختی های دوران جنگ و کل آس ی باور کم تعداد دانش آموز وسرو کار داشتن با اولیا دانش آموزان کم سواد .که هرچه زود تر بازنشست شده باشی این مشکلات را بیشتر تجربه کرده ای..چرا دولتمردان بازنشستگان قبل از سال 88 فراموش وزحماتاین قشر را ندید می گیرد.قوانین که از نتیجه تصمیمات خودتان است را بهانه ای برای ایجاد تبعیض میدانند .اگر بخواهند کاری را انجام دهند دلیلش را می آورند واگر نخواهند انجام دهند بهانه اش را می آورند.
پاسخ + +3 0 --
متین، 1399/04/19 - 21:16
رتبه بندی باید فقط در زمان شاغل بودن برای ایجاد رقابت مثبت باشد ربطی به حقوق و پاداش ندارد .ه شده یک دغدغه برای بازنشستگان سال 98 که باهمتراز های بازنشسته ی قبل. گ از سال 88 خقوق دوبرابر می گیرند و به این برتر بینی عادت کرده اند مثل فرزندی که همیشه مورد توجه پدر بوده وحالا که کمی پدر به او بی توجه شده.ایکاش دولتمردان بجای توجه به سال بازنشست شدن معلمان به دنبال ضوابط منطقی مثل مدرک تحصیلی و سنوات وگروه شغلی برای امتیاز دهی میرفتند که این سال بازنشسته شدن از رنگ پوست هم بی منطق تر تاست.
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته ۸۶ 1399/04/20 - 15:03
....مسئولین بی مسئولیت که حتی عرضه و‌توان تشخیص را هم ندارن
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/04/22 - 19:23
آفتاب‌‌نیوز :
دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی از توافق برای اجرای همسان‌سازی بازنشستگان خبر داد.

به گفته فرج کمیجانی، تاریخ دقیق اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ١٣٩٩ را محمدباقر نوبخت متناسب با ظرفیت‌های قانونی و حداکثر توان مالی دولت به زودی اعلام خواهد کرد.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/04/22 - 19:24
وی اعلام کرده همه بازنشستگان کشوری، لشگری، هیات علمی یا مقامات با هر شرایطی که بازنشسته شده‌اند چه با سی سال خدمت چه کمتر چه بیشتر، از این همسان‌سازی بهره‌مند خواهند شد و جداول مربوطه هجدهم تیرماه تصویب شده است.

از قرار معلوم، جدول مربوطه در جلسه هجدهم تیرماه به تصویب رسیده است. جدول مصوب شده شامل حال همه گروه‌های شغلی ٢٠ گانه خواهد بود.

کد خبر: ۶۶۰۶۸۸
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۹
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/04/24 - 13:49
تهران- ایرناپلاس- بعد از هشت سال انتظار سرانجام قدرت خرید بازنشسته‌ها در چارچوب سیاست همسان‌سازی حقوقی به میزان زیادی به شاغلان هم گروه خود می‌رسد.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/04/28 - 06:47
خبر مهم/ افزایش حقوق بازنشستگان کشوری
اقتصاد نیوز:از ابتدای مهرماه کلیه بازنشستگان کشوری و لشگری معادل ۹۰ درصد حقوق همتایان شاغل خود، صرف نظر از سال بازنشستگی، دریافتی خواهند داشت.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/04/28 - 06:48
اقتصاد نیوز: همه بازنشستگان تا مهر پاداش بازنشستگی شان را دریافت می کنند.
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/05/14 - 02:05
باسلام وام۴درصدبانک ملت راکه به شاغلان میدن به معلمان بازنشسته هم بدن ماخیلی گرفتاریم.وامش هم۳۰و۵۰و۱۰۰میلیونیه
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1399/06/11 - 01:40
سلام به همه فرهنکیان بازنشسته و شاغل ۰ امروز استاد عسگر فریاد عضو گروه مذامره کننده با دولت در مورد همسان سازی این ابر مرد که زحمات زیادی در مورد همسان سازی متحمل شده اند فرمودند با دعوت نوبخت هفته آتی از تبریز به تهران می روند تا حدول همسان سازی حقوق را که استاد فریاد عزیز خیلی از آن رضایت دارند بررسی و به همراه دوستانشان تائید کنند تا دستور صدور احکام حقوق جدید صادر شود من این موفقیت را به همه بازنشستگان و حتی شاغلین تبریک عرض می کنم چون شاغلین عزیز نیز دیر یا زود بازنشسته خواهند شد ۰ از مدیران صدای معلم تقاصا دارم در صورت امکان یک گزارشی در این امر مهم داشته باشند با تشکر ۰
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/07/01 - 07:58
آینده نامعلومِ‌ حراج اموال بازنشستگان کشوری / آیا «مزایده» برای تامینِ بودجه‌ی همسان‌سازی است؟!
جی پلاس ۳۱ شهریور ۹۹
علاقمندان مطالعه نمایند.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1399/07/01 - 07:59
همسان‌سازی حقوق یک و نیم میلیون بازنشسته‌ی صندوق کشوری، در سال جاری نیاز به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار دارد؛ این اعتبار قرار است از مهرماه صرف اجرای همسان‌سازی و ارتقای دریافتی بازنشستگان شود؛ صندوق کشوری از نظر ضریب پشتیبانی و توانمندی مالی نیز وضعیت خوبی ندارد؛ بنابراین پربیراه نیست که حدس بزنیم وقتی خود بازنشستگان نظارت و مدیریتی بر عملکرد صندوق ندارند، صندوق شرکت‌های زیرمجموعه پنج هلدینگ خود را خیلی راحت به مزایده بگذارد و از آن طریق، بودجه مورد نیاز برای همسان‌سازی را تامین کند!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما ، کدام یک از دولت های ذیل توانستند حداقل انتظارات جامعه تعلیم و تربیت را فراهم کنند ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

راهنمای ارسال مطلب برای صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور