چاپ کردن این صفحه

معلم آموزش استثنایی

آیا گرفتن تعهد نامه از معلمان استثنایی که در شرف بازنشستگی در سال 97 هستند وجه قانونی دارد یا خیر ؟

انتقال حق بیمه پرداختی برخی از همکاران به سازمان تامین اجتماعی جهت برگشت به صندوق بازنشستگی
 
سلام خدمت دوستان عزیز 
من در « صدای معلم »  پیگیر خبرها و تلاش های شما از پیگیری حقوق معلمان هستم و به همین دلیل این نامه را برای شما می فرستم تا اگر می توانید در انتشار این خبر همکاری کنید شاید کمکی به احقاق حقوق همکاران محترم بشود.
 
موضوع : انتقال حق بیمه پرداختی برخی از همکاران به سازمان تامین اجتماعی،جهت برگشت به صندوق بازنشستگی
 
بعد از اجبار و الزام معلمان به عضویت در بیمه خدمات درمانی ، همکارانی هستند که داوطلبانه یا اجباری در طی سال های گذشته چند سالی از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده نموده اند ؛ طبیعتا بعد از تغییر نوع بیمه از تامین اجتماعی به خدمات درمانی ،بیمه قبلی باید نسبت به انتقال سوابق بیمه ای بیمه شده به صندوق جدید اقدام نماید ،اما این موضوع برای معلمان استثنائی، با مقاومت سرسختانه مسئولین تامین اجتماعی مواجه شده است .
 
بنابراین همکاران در شرف بازنشستگی در صورت عدم انتقال سوابق بیمه ای مورد اشاره شخصا ناگزیر به واریز حق بیمه که اتفاقا مبلغ زیادی هم خواهند بود به صندوق باز نشستگی خواهند بود ،به رغم تقاضاهای مکرر همکاران تاکنون این مهم  بلا تکلیف مانده است .
همکارانی که در سال ۹۶ بازنشست شده اند علیرغم پیگیری های فراوان هنوز به دریافت حکم بازنشستگی و برقراری حقوق موفق نشده اند و هر روز از این اداره کل به وزارت خانه واز وزارت خانه به آموزش استثنایی و از آن جا به سازمان بازنشستگی و …. می روند و دریغ از یک جواب درست .
 
امسال آموزش و پرورش استثنایی برای بازنشستگان سال ۹۷ اجبار کرده که اگر خواهان بازنشستگی هستند  باید این فرم تعهد نامه پرداخت خسارت بیمه را پر کنند. در غیر این صورت با بازنشستگی آن ها موافقت نمی شود .
 
و با توجه به این نوشته ی بالا آیا گرفتن تعهد نامه از معلمین استثنایی که در شرف بازنشستگی در سال 97 هستند وجه قانونی دارد یا خیر ؟
 
 
کپی فرم تعهد نامه به پیوست ارسال می شود :
 
انتقال حق بیمه پرداختی برخی از همکاران به سازمان تامین اجتماع جهت برگشت به صندوق بازنشستگی

ارسال مطلب برای صدای معلم
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
چهارشنبه, 09 اسفند 1396 22:07 خوانده شده: 1112 دفعه

در همین زمینه بخوانید: