صدای معلم

قانون استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت ابلاغ شد

گروه اخبار / رئیس جمهور، قانون الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را برای اجرا ابلاغ کرد.

 قانون استخدام معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت

رئیس جمهور، قانون الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را برای اجرا ابلاغ کرد.

این قانون در جلسه علنی مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ  4 / 6 / 1394 به تأیید شورای نگهبان رسیده و در تاریخ   21 / 6 / 1394 از سوی حسن روحانی، رئیس جمهوری برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ شد.
متن قانون به شرح زیر است:
قانون الحاق یک تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش
ماده واحده ـ یک تبصره به شرح زیر به عنوان تبصره (۱۰) به ماده(۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸ و اصلاحات بعدی آن الحاق می شود:

تبصره ۱۰ ـ وزارت آموزش و پرورش مکلف است فقط مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی که قبل از تصویب قانون الحاق دو تبصره به ماده(۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش (تاریخ   26 / 7 / ۱۳۹۱) با آموزش و پرورش همکاری داشته اند را به منظور تأمین نیروی حق التدریس با توجه به رشته تحصیلی، مقطع (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه ای و سنوات همکاری با آن وزارتخانه بدون الزام به رعایت ماده(۸) این قانون به کارگیرد و استفاده از سایر نیروها در این زمینه ممنوع است.

بار مالی ناشی از تصویب این قانون در حد سقف حق التدریس سالانه و از محل حق التدریس پرداختی به کارکنان رسمی و خروج بازنشستگان آموزش و پرورش تأمین می شود. بدیهی است به کارگیری این نیروها الزامی برای استخدام رسمی نمی باشد.

این قانون از تاریخ 1 / 7 / 1394   لازم الاجراء است .

چهارشنبه, 01 مهر 1394 21:15 خوانده شده: 5641 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -2 --
حسینی 1394/07/02 - 10:43
هر دروغ وسیاه نمایی که مدیران آموزش وپرورش نسبت به قبل کردند عینا با خفت باید همان راانجام دهند.
پاسخ + +8 0 --
بیاتی 1394/07/02 - 12:27
این مصوبه کاملا مصرف وخوراک انتخاباتی دارد،کسی که پنج سال از نظام آموزشی منفک بوده ودر این مدت هم کتب ساختار آموزش تغییر کرده چگونه قادر به تدریس می باشد.وای بحال بچه های معصوم که قربانی زیاده خواهی نمایندگان مجلس برای تکیه مجدد به صندلی خود دارند!!!!
پاسخ + +3 -1 --
محق 1394/07/11 - 10:24
احقاق حق یه عده جوان تحصیل کرده و زحمت کشیده که هم از دولت گذشته و مدیریت افتضاح و بی ضابطه حاجی بابایی دروغگو و هم از دولت نا امید بی تدبیر و وزارت بی درو پیکر فانی بی عرضه ضربه خوردن و با وجود داشتن شرایط و قبولی در آزمون رسمی استخدام آموزش و پرورش بکارگیری نشدن چرا اینقد به برخی افراد چشم تنگ که همه جا حرفهای بیات شدشون رو شری میریزن وسط برمیخوره ؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1395/07/18 - 11:10
واسه رای زدن چه میکنن لامصب

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور