صدای معلم

چگونگی کسر مقرری ماه اول از کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری تابع صندوق بازنشستگی کشوری + بخشنامه

چگونگی کسر مقرری ماه اول از کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری تابع صندوق بازنشستگی کشوری  گروه اخبار /

چگونگی کسر مقرری ماه اول از کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری تابع صندوق بازنشستگی کشوری :

بخشنامه شماره 15049 / 200  مورخ 31 / 6 / 1390   معاون توسعه مدیریت مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور درخصوص چگونگی کسر مقرری ماه اول از کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری که تابع صندوق بازنشستگی کشوری می باشند.


بسمه تعالی
بخشنامه به کلیه دستگاه های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری
شورای توسعه مدیریت وسرمایه انسانی در جلسه مورخ 7 / 6 / 1390  بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور و به استناد بندهای (۴) و (۵) ردیف «ب» ماده (۱۱۶) قانون مدیریت خدمات کشوری و با عنایت به ابهامات و سوالات دستگاه های اجرایی و صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص چگونگی کسر مقرری ماه اول از کارمندان مشمول قانون مذکور که تابع صندوق بازنشستگی کشوری می باشند تصویب نمود :
مبنای کسر مقرری ماه اول (موضوع ماده ۱۰۰ قانون استخدام کشوری) کارمندان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری که تابع صندوق بازنشستگی کشوری می باشند، حقوق ثابت و فوق العاده های مذکور در ماده (۱۰۶) قانون اخیرالذکر خواهد بود . این بخشنامه از تاریخ ابلاغ قابل اجراست .
لطف ا… فروزنده دهکردی 

توضیحات:
«ماده ۱۰۶- مبنای محاسبه کسور بازنشستگی و برای محاسبه حقوق بازنشستگی کارمندان مشمول این قانون حقوق ثابت به اضافه فوق‌العاده‌های مستمر و فوق‌العاده بند «۱۰» ماده (۶۸) این قانون می‌‌باشد.»
بند ۱۰ ماده ۶۸: – فوق‌العاده ویژه در موارد خاص با توجه به عواملی از قبیل بازار کار داخلی و بین‌المللی، ریسک‌پذیری، تأثیر اقتصادی فعالیت ها در درآمد ملی، انجام فعالیت و وظایف تخصصی و ستادی و تحقیقاتی و حساسیت‌ کار با پیشنهاد سازمان و تصویب هیئت وزیران امتیاز ویژه‌ای برای حداکثر (۲۵%) از مشاغل،‌در برخی از دستگاه های اجرائی تا (۵۰%) سقف امتیاز حقوق ثابت و فوق‌العاده‌های مستمر مذکور در این فصل در نظر گرفته خواهد شد. تبصره- پرداخت فوق‌العاده‌های مذکور در بندهای (۵) و (۶) این ماده در هر کدام از دستگاه های اجرایی،‌مشروط به اعمال اصلاحات ساختاری، نیروی انسانی، فن آوری و واگذاری امور به بخش غیر دولتی (احکام مذکور در این قانون) و استفاده از منابع حاصل از صرفه‌جویی‌های به عمل آمده، در سقف اعتبارات مصوب از سال ۱۳۸۷ امکان پذیر می‌باشد و این فوق‌العاده‌ها جزو دیون منظور نمی‌گردد. انجام اصلاحات مذکور در این تبصره باید به تأیید سازمان برسد.


تعریف کسور بازنشستگی
کسور بازنشستگی ، درصدی از حقوق و مزایا است که حسب مقررات ذیربط ( مفاد مواد ۷۱ و ۷۳ ق.ا.ک و ماده ۷ قانون اصلاح مقررات بازنشستگی و وظیفه مصوب13 / 12 / 1368  و ماده ۳۸ آئین نامه استخدامی شهرداری ها ) برای تامین پوشش بازنشستگی و وظیفه مشترکین ( مستخدمین ) صندوق به طور ماهانه به صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی شهرداری ها حسب مورد پرداخت می گردد . درصدی از این وجوه توسط مستخدمین ( کارکنان ) و درصدی هم توسط کارفرمایان ( دستگاههای محل اشتغال کارکنان ) پرداخت می گردد .


نرخ کسور بازنشستگی
نرخ کسور بازنشستگی ، نرخی ( درصدی ) است که با اعمال آن در جمع حقوق و مزایای مشمول کسر کسور بازنشستگی ، میزان کسور بازنشستگی مشخص می گردد . این نرخ علی الاصول بر مبنای محاسبات آماری تعیین و در مقاطع چند ساله با توجه به وضعیت مالی صندوق های بازنشستگی مورد بررسی قرار می گیرد .  نرخ کسور بازنشستگی در مورد مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری در حال حاضر به موجب ماده ۱۲ قانون اصلاح پاره ای از مقررات مربوط به حقوق بازنشستگی مصوب 13 / 2  1379  و مصوبه شماره ۵۵۸۸۰/ت ۲۳۳۵۸ هـ مورخ  7 / 12 / 1379  هیئت وزیران از تاریخ 1 / 7 / 1379   برابر 5 / 22 %  می باشد که ۹% آن مربوط به مستخدمین ( کارکنان ) می باشد و ۵/۱۳% ( معادل یک برابر و نیم سهم کارکنان ) از آن مربوط به کارفرمایان (‌دستگاه های محل اشتغال کارکنان ) می باشد .


مقرری ماه اول
مقرری ماه اول به وجوهی اطلاق می شود که در هنگام تبدیل وضعیت استخدامی ( آزمایشی به رسمی ) و یا افزایش حقوق و مزایا به شرح موارد ذیل از حقوق مستخدم برداشت و به صندوق بازنشستگی واریز می گردد .
به موجب ماده ۷۲ ق.ا.ک وزارتخانه ها و موسسات دولتی مشمول ق.ا.ک مکلفند حقوق و فوق العاده شغل اولین ماه کسانی را که دوره آزمایشی را طی کرده و به استخدام رسمی پذیرفته می شوند برداشت و به صندوق بازنشستگی کشوری بپردازند .
حسب مفاد ماده ۱۰۰ ق.ا.ک ، مبلغ ماه اول هرگونه افزایش حقوق و تفاوت تطبیق حقوق و فوق العاده شغل مستخدم بایستی به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت گردد .

چگونگی کسر مقرری ماه اول از کارمندان مشمول قانون خدمات کشوری تابع صندوق بازنشستگی کشوری

شنبه, 18 مهر 1394 15:56 خوانده شده: 5674 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +19 0 --
معلم ناامید مشهدی 1394/07/18 - 17:35
من معلم افسرده ام!
کمکککککککککککک
پاسخ + 0 0 --
.................... 1394/07/18 - 20:24
بعد از صبحانه یک عدد قرص "سرترالین 50" و شبها نصف قرص "کلونازپام" بمدت 2 ماه مصرف کن! من هم مثل تو بودم با این نسخه شفا بخش به معلمی بی درد و شاد تبدیل شده ام.
پاسخ + 0 0 --
امیر 1394/07/19 - 15:34
یک بالشت نرم تهیه کنید مشکلتون حل میشه . قرص و دارو نخورید که اینها زود اثرش میپره دوباره به حالت قبل بر میگردید .
پاسخ + 0 0 --
فریب خورده 1395/01/24 - 14:17
یعنی خوش بحال همکاران که با این حقوق به غیر از خورد خوراک می توانند قرص و بالشت بخرند بابا شما دیگه کی هستید ای ثروتمندان بی درد
پاسخ + +19 0 --
ناشناس 1394/07/19 - 23:16
چرا این مقرری ماه اول تنها شامل معلمان می شود کسی می داند لطفا جواب بدهد
پاسخ + +14 0 --
يک معلم 1394/07/20 - 10:30
حسابداري ما ديروز فيش اين برج ما رو نشون دادند . افزايش که واريز نشده هيچ ، ماليات و بيمه و کوفت و زهرمار همه با اشل جديد کسر شده . از برج قبل 140000 تومن هم کم آوردم . ايول به اين تدبير به اين افزايش . ... احکامتون .
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1394/07/21 - 14:38
بهترین راه حل این است این دولت دیگر راس کار نباشد 4 سال د بس است بیش از این برای مردم ضرر دارد انشا ا.. اسفند 94 و خرداد 96 معلمان ساده رای بدهند امثال نوبخت ها و سیف ها طیب نیا پدر مردم به خصوص معلمان را در بیاورند بر ما اقایی کنند مشخص کنید کدام ارگان جز خدمات کشوری است به خدا فقط معلمان هستند چون سرشان را می اندازند پایین و کار می کنند حتی کادر اداره هم جز خدمات کشوری نیست چون اون ها را هم ماه بعد با اضافه کاری به خودشان بر می گردانند بیچاره معلم
پاسخ + 0 0 --
حقمونه 1394/07/24 - 14:50
جناب ناشناس به همين خيال باش توآموزش وپرورش فرمايش شما امكان نداره چون هشتاد درصد افراد قدرت تحليل ندارن بيست درصد هم تواقليتن بابا فرهنگيا قبل از اينكه بميرن مرده اند
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1394/07/23 - 22:37
کدام اداره مقرری کم می کند اعلام کنید ما هم بدانیم هکاران افزابش در کار نیست این ماه افزایش در جیب نوبخت و در ماه بعد ابان ماه در جیب طیب نیا خواهد بود حال ببینید
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1394/07/25 - 14:21
باور کن به خیلی از معلمان همین حقوقی هم که می دهند زیادی است زیرا نه معلم هستند و نه جرأت انجام هیچ کاری را ندارند .ولی حیف که اقلیتی نیز فراتر از آموزش و پرورش هستند که آنها نیز فدا می شوند و حقشان پایمال.
پاسخ + +1 -10 --
سلیمی 1394/08/06 - 09:49
نظرات واقعا تاسف بار هستند. معلمان عزیز که علی القاعده باید آموزش دهنده قانون و مقررات باشند خود باید به قانون تن بدهند هر چند به ضررشان باشد. طبق قانون مقرری ماه اول به صندوق بازنشستگی واریز می شود. این چه حرفی است که من معلم بگویم: من این ماه درس نمی دهم. این جملات دون شان معلمی است. بنده خودم معلم هستم و واریز نشدن افزایش این ماه برایم خوشحال کننده نبود ولی به هر حال دولت به قانون عمل کرده است. اینکه ما معلمان خود را برتر از دیگران بدانیم کار درستی نیست.
پاسخ + 0 0 --
من 1397/04/29 - 13:05
این قانونو کی نوشته؟ یجوری میگی قانون انگار از خلقت بوده؟؟؟ خب اعتراض ما به همین قانونه! قانونی که بر محور عدالت نباشه باید تغییر کنه! نمیشه که با یه فرمون اشتباه به ته دره رفت و دیگه فرمونو به سمت مسیر مستقیم نچرخوند! آموزش و پرورش هرچی میکشه از تفکرات امقال شماهاست تو که خودت معلمی اینو میگی بقیه چی بگن! من برای شما متاسفم
پاسخ + 0 0 --
اکبری 1394/08/08 - 12:18
دوستان و همکاران محترمی که دستی در وب و شبکه های اجتماعی دارند حالا که مسولین برای آ پ روال قانونمداری را سرلوحه کار قرار می دهند ، در جهت اجرایی شدن بخشنامه ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۴ ***ما بر اساس ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۴کل کشور کمک‌های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم در سقف اعتبارات مصوب تخصیص یافته مندرج در موافقت نامه دستگاه‌های اجرایی قابل تأمین و پرداخت می‌باشد به طوری که کمک هزینه غذای روزانه حداکثر پنجاه و دو هزار (۵۲٫۰۰۰) ریال، ایاب و ذهاب کارمندانی که از سرویس سازمانی استفاده نمی‌نمایند در تهران ماهانه حداکثر یک میلیون و نودهزار (۱٫۰۹۰٫۰۰۰) ریال و در شهرهای دارای پانصد هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهانه حداکثر هفتصد و سی هزار (۷۳۰٫۰۰۰) ریال، مهدکودک برای زنان کارمند به ازای هر فرزند زیر شش سال، ماهانه حداکثر هشتصد و شصت و شش هزار (۸۶۶٫۰۰۰) ریال قابل پرداخت است و ... *** کمپین یا هشتگ یا نظرسنجی یا هر قسمی که بتوان آمار قابل توجه فرهنگیان را به مطالبه و اعمال این بخشنامه قانونی برای فرهنگیان به رخ مسئولان کشور رساند ، اقدام کنیم .
پاسخ + +4 0 --
جعفر 1394/08/15 - 00:37
اتفاقا حق مدیریت و مالیات منم حدودا 470000 تومان کم شده نمیدونم چرا عجب بخشنامه مزخرفی
پاسخ + 0 0 --
alish52 1395/02/09 - 23:26
نکته بسیار قابل تامل و سوژه مناسب برای احقاق حق و حقوق معلمان این که:
در قضیه مقرری ماه اول ما معلمان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم و علی رغم میل باطنی ما این مقرری کسر میشود و در ماه اول مالیات رقم افزایش یافته ی هنوز نگرفته نیز از حقوق برداشت میشود! اما در سایر موارد این قانون که جناب اکبری بزرگوار بیان فرمودند یعنی مزایایی که ادارات دیگر پرداخت میکنند ولی آ.پ نه!!!! چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا ... معلم جماعت مشمول نمیشود!!!!؟؟؟؟؟
نکته: کمترین رقم پرداختی سالیانه فرهنگیان بابت مالیات ۶۰۰ هزار تومان به بالاست!!
راستی بقیه مشاغل چقدر مالیات میدهند!!!!؟؟؟؟؟اگر بدهند!!!بجز کارمندان به ویژه فرهنگیان
پاسخ + 0 0 --
سعید 1395/04/12 - 08:30
چرا دولت تدبیر و امید این همه داره در حق معلما ظلم می کنه صد رحمت به دولت قبل حداقل مقرری ماه اول و مالیات مثل الان و ... را نداشتیم . (اگه دولت تدبیر و امید به این شکل باشه واقعا تمام انگیزه را در معلما ازبین می بره ....
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/02 - 10:38
من یک پرستارم با 23 سال سابقه دریافتی ام 2 میلیون و 300 هزار تومان بدون وام و ...
نه تنها مقرری ماه اول را از حقوق اردیبهشت کم کردند بلکه 400 هزار تومانی که فروردین ماه دولت به همه داد را هم کم کردند
پاسخ + 0 0 --
حسین 1398/03/05 - 07:48
سلام چرا بنده باتوجه به این که 30 سال از خدمتم گذشته ودیگر صندوق بازنشستگی کسر نمیشود ولی مقرری ماه اول از ما کسر شده .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/04/12 - 14:12
با فیش به صندوق بازنشستگی مراجعه کنید.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1398/04/12 - 14:13
بهتر است بگویید بیمه بازنشستگی تا زمانی که کار می کنید، کم بشود. چون بعدا حقوق بازنشستگیتون بیشتر می شود.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

نظر شما در مورد مدارس سمپاد ( تیزهوشان) به کدام گزینه نزدیک تر است؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور