چاپ کردن این صفحه

" وزارت آموزش و پرورش قانون را کامل اجرا کند "

بخشنامه کسری مقرری ماه اول و اجرای گزینشی قوانین توسط وزارت آموزش و پرورش + بخشنامه

بخشنامه کسری مقرری ماه اول و اجرای گزینشی قوانین توسط وزارت آموزش و پرورش

گروه  گزارش /

کسری مقرری ماه اول که بر اساس ماده 100 قانون استخدام کشوری صورت می گیرد اعتراض تعداد قابل توجهی از فرهنگیان و معلمان را برانگیخته است .

برخی از آنان معتقدند اگرچه این یک کسر قانونی است اما چرا در مورد برخی کارمندان و در سایر دستگاه های دولتی اعمال نمی شود .

این کسورات قانونی در حالی انجام می شود که وزارت آموزش و پرورش تاکنون در مورد برخی از موارد و بندهای پرداختی که برای سایر کارکنان دولت انجام می شود اما تاکنون برای فرهنگیان و معلمان اعمال نشده است سکوت کرده است .

به یک مورد توجه شود :

" نیمه های فروردین ماه ۹۴ بود که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مصوبه هیئت وزیران درباره ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور را برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

 

اما بر اساس ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۴کل کشور کمک‌های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم در سقف اعتبارات مصوب تخصیص یافته مندرج در موافقت نامه دستگاه‌های اجرایی قابل تأمین و پرداخت می‌باشد به طوری که کمک هزینه غذای روزانه حداکثر پنجاه و دو هزار (۵۲٫۰۰۰) ریال، ایاب و ذهاب کارمندانی که از سرویس سازمانی استفاده نمی‌نمایند در تهران ماهانه حداکثر یک میلیون و نودهزار (۱٫۰۹۰٫۰۰۰) ریال و در شهرهای دارای پانصد هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهانه حداکثر هفتصد و سی هزار (۷۳۰٫۰۰۰) ریال، مهدکودک برای زنان کارمند به ازای هر فرزند زیر شش سال، ماهانه حداکثر هشتصد و شصت و شش هزار (۸۶۶٫۰۰۰) ریال قابل پرداخت است ( بقیه در این جا )

 

« گروه سخن معلم » می تواند به قوانین و مصوبه های پر تعداد و قابل توجهی استناد کند که در آموزش و پرورش اجرا نشده و یا ناقص اجراء شده اند و یا پس از مدتی ، اجرای آن ها متوقف شده است .

از نظر ما ، قانون باید اجرا شود اما این اجرا نباید فقط در بخش " دریافت ها " باشد .

شایسته است که مسئولان وزارت آموزش و پرورش به اجرای کامل و غیرگزینشی قوانین و مصوبه ها توجه کافی و وافی داشته باشند .

پایان گزارش/

images/akhbar2/nameh/mogharrari2.jpg


آخرین اخبار و تحلیل ها در حوزه آموزش ایران و جهان در سایت سخن معلم
با گروه سخن معلم باشید .

https://telegram.me/sokhanmoallem

چهارشنبه, 06 آبان 1394 18:08 خوانده شده: 2786 دفعه

در همین زمینه بخوانید: