صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

هشدار رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان خطاب به وزیر آموزش و پرورش :

" ذبح دام در مدارس خسارات جبران ناپذیری برای سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و کل جامعه دارد ؛پرسنل این وزارتخانه هنوز به جدی بودن این مخاطرات واقف نیستند یا آنکه عمدا موضوع مذکور را پیگیری نمی کنند"

گروه اخبار/

« صدای معلم » تاکنون به دفعات در مورد پیامدها و عوارض سر بریدن حیوانات در مدارس هشدار داده است . ( این جا ) و ( این جا )

متاسفانه به نظر می رسد گوش شنوایی در بین مسئولان برای جلوگیری از این اقدام غیرعلمی و غیر منطقی در یک محیط آموزشی وجود ندارد .

کار به جایی رسیده است که رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان در چند نوبت به مسئولان وزارت آموزش و پرورش هشدار می دهد اما باز هم گوش شنوایی نیست !

پیش از این نیز نامه ای به وزیر آموزش و پرورش ارسال کردیم و در آن هشدار دادیم که ذبح و قربانی کردن دام به مناسبت شروع سال تحصیلی نشان دهنده انجام نادرست سنتی پسندیده است، چرا که این رفتار اشتباه جدای از ترویج خشونت و اشاعه فرهنگ حیوان آزاری و نادیده گرفتن حقوق حیوانات در میان کودکان و نوجوانان می تواند منشأ خطرات جدی برای بهداشت جسمی و سلامت روانی جامعه و به خصوص کودکان باشد/ متاسفانه اخبار حاکی از آن است که چنین اتفاقاتی در سطح کشور به صورت وسیع تکرار شده و اگر قربانی کردن دام به شیوه غیربهداشتی سبب مبتلا شدن حتی یک نفر شود مسئولیت آن بر عهده وزارت آموزش و پرورش است

ذبح دام در مدارس و خشونت در مدارس

گروه اخبار/ رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان خطاب به وزیر آموزش و پرورش هشدار دادند که ذبح دام در مدارس خسارات جبران ناپذیری برای سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و کل جامعه دارد.

در پی پخش تصاویر ذبح دام در مدارس به مناسبت های مختلف از آغاز سال تحصیلی گرفته تا مواردی دیگر، پیام محبی رئیس هیات مدیر جامعه دامپزشکان طی نامه ای خطاب به وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که در پی نامه ای در تاریخ دوم مهرماه امسال جامعه دامپزشکان در مورد تبعات و مخاطرات بهداشتی و روانی ذبح دام در مدارس تذکرات لازم را ارائه کرد، اما به نظر می رسد پرسنل این وزارتخانه هنوز به جدی بودن این مخاطرات واقف نیستند یا آنکه عمدا موضوع مذکور را پیگیری نمی کنند.

وی در ادامه این نامه تاکید کرد: با توجه به اطلاعات به دست آمده توسط جامعه دامپزشکان ایران همچنان موضوع عمل اشتباه ذبح دام در مدارس کشور صورت می گیرد، این در حالیست که قطعا این گونه اعمال می تواند خسارات جبران ناپذیری به سلامت دانش آموزان و نهایتا کل جامعه وارد کند.

لذا خواهشمند است سریعا نسبت به پیگیری موضوع مذکور بر اساس نامه قبلی این جامعه، دستورات لازم را مبذول فرموده و جامعه دامپزشکان را در جریان پیگیری ها و مکاتبات قبلی قرار دهیم.

البته پیام محبی در این باره به ایسنا گفت: پیش از این نیز نامه ای به وزیر آموزش و پرورش ارسال کردیم و در آن هشدار دادیم که ذبح و قربانی کردن دام به مناسبت شروع سال تحصیلی نشان دهنده انجام نادرست سنتی پسندیده است، چرا که این رفتار اشتباه جدای از ترویج خشونت و اشاعه فرهنگ حیوان آزاری و نادیده گرفتن حقوق حیوانات در میان کودکان و نوجوانان می تواند منشأ خطرات جدی برای بهداشت جسمی و سلامت روانی جامعه و به خصوص کودکان باشد.

ذبح دام در مدارس و خشونت در مدارس

رئیس هیات مدیره جامعه دامپزشکان افزود: ذبح دام در محیط مدرسه و محل بازی کودکان می تواند محیط را آلوده کند و این آلودگی بعضی اوقات اثراتش تا سال ها باقی می ماند اما متاسفانه اخبار حاکی از آن است که چنین اتفاقاتی در سطح کشور به صورت وسیع تکرار شده و اگر قربانی کردن دام به شیوه غیربهداشتی سبب مبتلا شدن حتی یک نفر شود مسئولیت آن بر عهده وزارت آموزش و پرورش است.

وی اظهار کرد: در نامه گذشته که ابتدای مهرماه امسال به آقای وزیر ارسال کردیم پیشنهاداتی ارائه دادیم که شامل ضد عفونی کردن و صدور بخشنامه و دستورالعملی برای ممنوعیت قربانی کردن و ذبح دام در مدارس بود که البته وزارت آموزش و پرورش و مدارس کشور می توانند در این زمینه با متخصصان سازمان دامپزشکی و جامعه دامپزشکان ایران همکاری کنند و قربانی و ذبح دام خود را در اماکن مجاز مورد تایید سازمان دامپزشکی مانند کشتارگاه های مناطق مختلف کشور انجام دهند. ( انتخاب )

پایان پیام/

چهارشنبه, 17 آبان 1396 ساعت 21:53 خوانده شده: 591 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -22 --
ناشناس 1396/08/18 - 00:50
ذبح دام کردندیک امری عادی است.بچه ها با این موارد اشنا بشوندبدنیست طوری ترویج خشونت میگویید کسی نداندفکرکنه چی کشتن وذبح کردند.پس بچه های روستا که همیشه درکوچه ها ومحیط خاکی ،وهروزصبح قصاب ها را می بینند گوسفند را آب داده و سرمیبرندحتما دچارمشکل شده اند؟اتفاقا بچه ها علاقه دارندببینندوذبح گوسفنداشکالی نداره.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/18 - 14:50
علاقه به سر بریدن جانداران خیلی مسخره است
پاسخ + 0 0 --
همکار آموزش و پرورش 1396/08/18 - 15:23
باریکلا مگه تو درس زیست شناسی و یا همان علوم در ابتدایی از جانوران استفاده میشه چیه جمع کنید این حرفهارو جلو اختلاسعارو بگیرید مسخره کردید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/18 - 16:49
خودت جمع وجود کن استاد زیست شناس یا قصاب
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/18 - 17:05
همکار آموزش وپرورش هستی یا همکار قصاب محله ذبح حیوانات ذبح وسر بریدن
پاسخ + +4 -21 --
ناشناس 1396/08/18 - 00:55
بچه های روستا هنگامیکه قصاب روستا میخواهدگوسفندذبح کنه جمع میشن نگاه میکنندوعلاقه دارندوبزرگترها سوالاتی هم میپرسند که مثلا اینا چیه؟خخخ
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/08/18 - 14:52
روستا قصاب ندارد مردم خودشان ذبح میکنند و کودکان را دور نگه می دارند مگر اینکه خیلی بیسواد و نادان باشند
پاسخ + +20 -4 --
دبیرم 1396/08/18 - 09:55
باعث تاسف و تاثر است هم در قضیه مشاهده ذبح و هم مشاهده اعدام ها توسط خردسالان و کودکان و نوجوانان و...
پاسخ + +2 -2 --
خانم فرهنگ 1396/08/18 - 20:20
جلوی چشمان یک کودک اعدام میکنند صداتون در نمیاد. دخترانمون تو کشورهای عربی خود فروشی میکنند حرف نمیزنید.برنامه جریان در تلوزیون مسول آسیبهای اجتماعی اعلام میکنه ۷۰ درصد کودکان کار خانواده دارند وفقط ۳۰ درصد استثمار شدند .انقدر در این برنامه دروغ گفت به حدی که صدای مجری در اومد و شما ساکت بودین. ظاهرا میخواهید به وزیر محترم آوپ در اختلاس بعدی صندوق وصندوقها کمک کنید. لطفا خودتان را سرکار بزارید
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1396/08/18 - 22:03
سلام . دانش اموزی میشنام که گوشت نمی خوره چون دیده که جلو چشمش گوسفند ذبح کردند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/08/19 - 14:50
مدیرانی که در مدارس جلوی دانش آموزان گوسفند ذبح میکنند فقط بخاطر این است که عکسی بگیرند جهت تبلیغات که مثلا ما قربانی میکنیم و خیلی اعتقاد داریم شما که اگر اعتقاد داشتی که با پارتی بازی مدیر معاون نمیشدی حتما صددرصد گوشت همون حیوان زبان بسته سر از اداره همان شهر جهت کسب پارتی بیشتر حیف و میل میشود لااقل معلمان که شما را خوب میشناسند
پاسخ + +1 0 --
یوسفی 1396/08/19 - 15:11
سلام
این ها همه نمایش است !
فقط برای مسئولان بالا .
مسئولان هم الحمدالله :
صم بکم !
بدبخت این دانش آموزان معصوم هستند که قربانی اصلی هستند .
من دخترم یک بار این صحنه را دیده بود .
تا مدت ها در خواب کابوس می دید و جیغ می کشید !
اف بر شما که کارتان فقط سکوت است و استفاده ابزاری از همه چیز .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

بلی - 15.5%
خیر - 84.5%

مجموع آرا: 614

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور