صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی :

بودجه 97 :" بودجه نویسی دولت و لایحه‌ای که برای آموزش به مجلس ارائه شده، ایرادهای جدی دارد ؛ آموزش و پرورش کسر بودجه‌ای را هر سال به سال بعد می‌آورد و در هیچ بودجه‌ای ترمیم نمی‌شود "

گروه اخبار/

آموزش و پرورش و بودجه 97 و کسری بودجه

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال آینده با توجه به کاهش بودجه آموزش و پرورش نسبت به بودجه عمومی کشور مشکلات زیادی را در این حوزه شاهد خواهیم بود، می‌گوید: بر اساس این بودجه آموزش و پرورش نه تنها مدارس کپری که حتی بسیاری از برنامه‌هایی که باید اجرا شود را نخواهد نتوانست عملیاتی کند.

فرهاد فلاحتی اضافه می‌کند: کاهش منابع در بودجه آموزش و پرورش، سبب خواهد شد هزینه‌های آموزش مانند سایر دستگاه‌های دیگر بالا رود چرا که با کسری شدید بودجه در تمام حوزه‌ها مواجه خواهد بود.

نماینده قائنات در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح می‌کند: کاهش بودجه ۹۷ از ایرادهای بودجه نویسی است. البته در کمیسیون آموزش تلاش می‌کنیم منابعی را در بودجه شناسایی کرده و جلوی خطرات و مشکلاتی که از طریق کسری بودجه بر آموزش و پرورش وارد می‌شود را بگیریم؛ اما واقعیت این است که بودجه نویسی دولت و لایحه‌ای که برای آموزش به مجلس ارائه شده، ایرادهای جدی دارد.

وی اضافه می‌کند: یکی از ایرادها این است که آموزش و پرورش کسر بودجه‌ای را هر سال به سال بعد می‌آورد و در هیچ بودجه‌ای ترمیم نمی‌شود. مشکل عمده آموزش و پرورش در این دوره از بودجه نویسی این است که بودجه را استانی در نظر گرفته است. این کار خسارت بسیار زیادی به همراه خواهد داشت و مشکلات آموزش و پرورش از مرکز به ۳۲ استان کشور منتقل خواهد شد.

اگر تا دیروز معلمان در نقاط مختلف کشور نگران پرداخت اضافه کار بودند و دولت به طور متمرکز باید فکری برای آن‌ها بر می‌داشت، حالا در استان‌ها تفاوت ایجاد خواهد شد. استانی که درآمدی بالاتر دارد به موقع اضافه کارها و برخی موارد رفاهی را پرداخت می‌کند. استان‌های کم برخوردار هم از عهده پرداخت آن‌ها بر نخواهند آمد.

فلاحتی با تأکید بر اینکه این کار سبب ایجاد نارضایتی بین فرهنگیان خواهد شد، بیان می‌کند: ایراد عمده بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۷ استانی بودن آن است که آموزش و پرورش را در آینده‌ای نزدیک بشدت دچار مشکل می‌کند. البته در کمیسیون آموزش و تحقیقات با آن مخالفت شده و در روند کار بررسی بودجه به آن رسیدگی خواهیم کرد.

روزنامه قدس

چهارشنبه, 06 دی 1396 ساعت 13:58 خوانده شده: 409 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 -1 --
معلم 1396/10/06 - 15:01
یه مردپیدانمیشه برایکبا ریه بودجه حسابی به ا پ بده و مشکلات راتموم کنه. فقط یکبار درست بشه وشکاف برداشته شده دیگه سالهای بعد مشکل نیست ولی افسوس اون مرد نیست
پاسخ + +9 0 --
دبیر م 1396/10/06 - 18:56
شما نماینده عزیز که مدعی عدم توجه دولت به معلمان و ا.پ هستید الان بررسی بودجه دست شماست ببینیم شما چه تغییری در بودجه بنفع معلمان میدهید از رتبه بندی عادلانه تا سازمان نظام معلمی و...منتظریم از خبر خوب شما در مجلس برای معلمان
پاسخ + +4 0 --
علی ش 1396/10/06 - 23:53
نماینده و وزیر و وکیل و نوبخت و روحانی و بطحایی ... همه و همه برای پر کردن جیب خودشون تلاش میکنند ، خدمت خدمت بهانه برای بخور بخوراشونه...
علی برکت ا...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور