صدای معلم

" مسئولان پاسخ گو باشند "

پرسش یک معلم از اداره کل آموزش و پرورش خوزستان : آیا جذب و به کارگیری و استخدام نیروها بدون هیچ آزمونی صحت دارد؟

گروه استان ها و شهرستان ها/

موضوع « استخدام » همواره یکی از موضوعات چالش برانگیز در وزارت آموزش و پرورش بوده است .

نامه ی زیر توسط یکی از فرهنگیان خوزستانی برای صدای معلم ارسال شده و پرسش هایی مطرح شده است .

« صدای معلم » آمادگی خود را برای انتشار پاسخ مسئولان وزارت آموزش و پرورش به ویژه اداره کل آموزش و پرورش خوزستان اعلام می کند .

استخدام در وزارت آموزش و پرورش و پرسش از اداره کل آموزش و پرورش خوزستان

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم گروه و پایگاه خبری تحلیلی صدای معلم

احتراما به اطلاع می رسانیم که اوایل سال تحصیلی ۹۷ - ۹۶ به دلیل کمبود نیرو نزدیک به ۳۰۰۰ نیرو به صورت حق التدریسی و پیش دبستانی در استان خوزستان جذب و استخدام شدند که بررسی چند نکته و پیگیری شما و جواب مسئولین وزارتی را خواستاریم:

۱- آیا جذب و به کارگیری و استخدام این نیروها بدون هیچ آزمونی در خوزستان صحت دارد؟

۲- آیا جذب و به کارگیری و استخدام افراد به صورت حق التدریسی و پیش دبستانی در خوزستان بدون هیچ گونه آزمون و سابقه ی تدریس می تواند قانونی باشد؟

۳- آیا جذب و به کارگیری افراد با رشته های غیرمرتبط مانند نفت، عمران و راه و ساختمان، کشاورزی، حقوق، الهیات، فیزیک، شیمی، ریاضی، علوم سیاسی و مهندسی در پیش دبستانی با این عنوان که فرزند فرهنگی هستند، مطابق با آیین نامه ها و دستورالعمل های پیش دبستانی است یا خلاف قانون می باشد؟ 

۴- آیا خبر جذب و به کارگیری همسران و خویشاوندان مسئولین اداره ی آموزش و پرورش شهرستان لالی صحت داشته یا خیر؟
الف) اگر صحت داشته طبق جوابیه ی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان که گفته در اسرع وقت با متخلفان برخورد می شود، آیا با متخلفان برخورد شده یا نه ؟( ما که فکر نمی کنیم برخوردی صورت بگیرد)
ب) اگر صحت نداشته پس چرا سهمیه ی حق التدریسی شهرستان لالی که حدود ۳۰ تا ۵۰ نفر بود لغو شد؟ 

۵- آیا نیروهایی از شهرستان لالی به شهرستان های دیگر جهت حق التدریسی یا پیش دبستانی فرستاده شده یا خیر؟
الف) اگر صحت دارد، در صورتی که نیروهای همان مناطق در اولویت هستند آیا این تبانی و خلاف قانون نیست؟
ب) اگر صحت ندارد پس این نیروها در مناطق دیگر جهت تدریس چه می کنند؟
ج) اگر بعد از یک یا چند سال این تبانی با آمدن آنها به مناطق خودشان آشکار شد آیا حقی برای شکایت و برخورد وجود دارد؟ 

۶- آیا نماینده های محترم مجلس قانونا می توانند به صورت سفارش شفاهی یا کتبی افرادی را به رئیس اداره ی آموزش و پرورش برای جذب و به کارگیری سفارش کنند؟

۷- آیا مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان قانونا و اخلاقا می تواند چندین نفر را با جمله ی 《 جهت جذب در پیش دبستانی یا حق التدریسی اقدام شود 》در پایین درخواست های آن ها به صورت ویژه و سفارشی به رئیس اداره معرفی کند؟
الف) اگر می تواند پس حق کسانی که رشته ی مرتبط دارند و نامه ی مدیرکل را ندارند یا به هر دلیل آشنایی جهت سفارش ندارند ضایع نمی شود؟ 

۸- آیا افرادی که فرزند فرهنگی نیستند و رشته ی غیرمرتبط دارند قانونا می توانند با نامه ی مدیرکل استان خوزستان جذب شوند؟ و آیا قانونا مدیر کل چنین حقی دارد؟

با تشکر از گروه و پایگاه خبری تحلیلی صدای معلم


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

یکشنبه, 10 دی 1396 10:19 خوانده شده: 1407 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 -2 --
ناشناس 1396/10/10 - 11:00
این مشکل فقط در خوزستان نیست بلکه در هر منطقه ایران که فکرشو بکنید به همین منوال اقدام شده ...هر کسی که در توانش بوده از پارتی بازی استفاده کرده بدون هیچ قانونی با روشهای من دراوردی در آموزش وپرورش جذب کردند حالا به بهانه کمبود نیرو ..یا پرونده سازی پیش دبستان و..باسابقه ها کنار گذاشته شدندبه همین راحتی .آزمونم برقرار بشه فکر میکنید حق به حق دار میرسه ؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/10/10 - 22:21
فقط شفافیت عدالت و... و نه رانت و تبعیض و...
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1396/10/10 - 11:56
در استان خوزستان متاسفانه با توجه به کمبود بالای نیروی انسانی ,اتفاقاتی افتاد که جز تضییع حق قانونی آموزش دهندگان چیزی همراه نداشت.
بهانه تراشی های وزارت برای دور زدن حق آموزش دهندگان جهت جذب بصورت حق التدریس باعث شد که کمبود نیرو از افراد بدون سابقه تدریس و با مدارک غیر مرتبط و با آشنا بازی و نورچشمی بودن جبران شود
بسته های حمایتی که از سال ۹۳ مشغول شدند هم جذب شدند و حق التدریس شدند در صورتی که متن قانون شامل ۴ گروه(پیش دبستانی و خریدخدمات و حق التدریسان ,قبل ۹۱و آموزش دهندگان قبل ۹۲) میشد.
ولی متاسفانه فقط آموزش دهندگان را بهانه ی نبود آیین نامه جذب نکردند ولی نیروهای دیگر .........
پاسخ + +2 0 --
زهرا طاهري 1396/10/10 - 12:28
سلام لطفا درباره وضعيت اسفبار معلمان باسابقه اَي كه در پرونده ي خود سابقه حق التدريسي پاره وقت يا تمام وقت دارند بكنيد من يك بار در ابتداي استخدام همه ي حقوق ماه اولم براي صندوق بازنشستگي كسر شد دوباره با راهنمايي كارگزيني منطقه در ٩٦/٢/١١ نود وهفت هزار تومان براي صندوق واريز كردم ناگهان صندوق در خرداد ماه اعلام كرد كه واريزي هاي بعد از٩٦/٢/٥ قبول نيست حالا براي شش روز كه نتيجه تصميم خلق الساعه آقايان بود بايد هشت ميليون تومان پرداخت كنم اين وضع نزديك به پنج هزار معلم رسمي آموزش وپرورش است لطفا صداي مارا به نمايندگان مجلس ورئيس جمهور ووزير آ.پ برسونيد
پاسخ + +3 0 --
معلم 1396/10/10 - 12:48
در تهران که من‌کار می کنم ، تعداد زیادی معلم در ابتدایی وارد شده اند که قبل در جاهای مختلف بودند و معلم شدند تا پیمانی شوند . این ها گذشته کاری مشخص ندارند و ابتدا به اسم نیروی شرکتی وارد آ.پ شده اند . تقریبا همه ی این ها از طریق آشنایی و فامیل بودن با کارکنان اداره های آ.پ وارد کار شدند. نه مدرک تحصیلی مرتبط با تدریس در دوره ی ابتدایی دارند و نه دوره های تخصصی مربوط به تدریس را گذرانده اند.‌ یک علت بیکاری در جامعه این هست که همه فامیل و آشناهای مقامات سر کار هستند و همه ی فرصت های شغلی خود را به ناحق تصاحب کردند. اگر آدم ذره ای ایمان داشته باشد، می داند حقوق این افراد مشکل دارد .
پاسخ + 0 0 --
مسئولیت 1396/10/10 - 16:35
این قبیل افراد و مسائل دیگر متاسفانه جای برخی افراد آپدیت و ممتاز و کم نظیر در تدریس را گرفته است که گاهاً برخی از آنها از سن 40 سالگی عبور کرده اند؛ حوادث و تدبیرهای غلط چندین ظلم را به وجود می آورد: 1- ظلم به افراد شایسته تر 2- ظلم به بیت المال 3- ظلم به شاگردان به دلیل غیبت جبری افراد شایسته تر 4- ظلم به بهینه کاری و بهره وری به دلیل غیبت اختیاری افراد شایسته تر پس از بی احترامی، قدرنشناسی، سوء استفاده و غیبت اجباری آنها 5- یا در یک کلام ظلم به معلم و متعلم و علم 6- ظلم به تمام اعمال چون مقدمه هر عملی، علم است 7- ظلم به سیستم کل اجزاء کشور به دلیل ظلم به علم و عمل 8- مجدداً ظلم به بهینه کاری 9- ظلم به عمر و محصول کل و اجزاء کشور برای کار مجدد و جبران خسارت های جبران ناپذیر 10- و ظلم به ثمراتی که می بینید و خواهید دید!!
تولید موشک یک ثمره لازم و بسیار مفید است و لیکن چرا ثمره های دیگری مثل مجرد ماندن دختران بالای 36 سال فراوان داریم، از پسران بالای 41 سال بپرس.
پاسخ + +3 0 --
مسئولیت 1396/10/10 - 16:35
این قبیل افراد و مسائل دیگر متاسفانه جای برخی افراد آپدیت و ممتاز و کم نظیر در تدریس را گرفته است که گاهاً برخی از آنها از سن 40 سالگی عبور کرده اند؛ حوادث و تدبیرهای غلط چندین ظلم را به وجود می آورد: 1- ظلم به افراد شایسته تر 2- ظلم به بیت المال 3- ظلم به شاگردان به دلیل غیبت جبری افراد شایسته تر 4- ظلم به بهینه کاری و بهره وری به دلیل غیبت اختیاری افراد شایسته تر پس از بی احترامی، قدرنشناسی، سوء استفاده و غیبت اجباری آنها 5- یا در یک کلام ظلم به معلم و متعلم و علم 6- ظلم به تمام اعمال چون مقدمه هر عملی، علم است 7- ظلم به سیستم کل اجزاء کشور به دلیل ظلم به علم و عمل 8- مجدداً ظلم به بهینه کاری 9- ظلم به عمر و محصول کل و اجزاء کشور برای کار مجدد و جبران خسارت های جبران ناپذیر 10- و ظلم به ثمراتی که می بینید و خواهید دید!!
تولید موشک یک ثمره لازم و بسیار مفید است و لیکن چرا ثمره های دیگری مثل مجرد ماندن دختران بالای 36 سال فراوان داریم، از پسران بالای 41 سال بپرس!
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1396/10/13 - 08:31
ای کاش بازرسینی وجود داشتند که حداقل از اول مهر امسال رسیدگی کنند وافرادی که با پرونده نامشخص ورانت وپارتی روی کار امدند شناسایی شود کار سختی نیست اگرآینده سازان کشور برای اموزش وپرورش مهم باشد کمی بیشتر توجه میکنند در ادارات شهرستانهای استان تهران اوضاع تاسف باری هست
پاسخ + +1 -1 --
معلم 1396/10/13 - 11:52
اخیرا یکی از مسوولین برنامه بودجه گفته اند 10 سال پیش که جمعیت دانش اموزان20 میلیون بود اموزش و پرورش 1 میلیون نیرو داشت الان هم که 13 میلیون دانش اموز وجود دارد 1 میلیون معلم وجود دارد حالا چه اصراری هست دو باره نیرو جدبد جذب شود؟
پاسخ + +1 0 --
شایسته سالار 1396/10/15 - 14:52
می توان تعدادی را جذب و تعدادی را اخراج کرد! البته فقط بر مبنای شایسته سالاری
پاسخ + 0 0 --
امین 1397/03/10 - 18:53
سلام
پاسخ + 0 0 --
روح اله 1398/01/12 - 15:01
سلام من یک سرباز معلمم و در یک منطقه محروم از استان زنجان به نام انگوران تدریس می کنم .
نیروی بومی خیلی کمه و من با دو فرزند و با شرایط مستاجری باید یه عمر به دنبال کار بگردم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/03/02 - 14:45
سلام
من هم به عنوان یک فرهنگی خواستار جوابگویی مسولین مربوطه در ارتباط با استخدامات بدون آزمون و رشته غیر مرتبط و استخدام همسران به خصوص اداری وسفارشات نماینده شهر و ... درشهرستان مسجدسلیمان هستیم.
لازم به ذکر است اگر کسی پاسخگو نبود یعنی استخدامات به شکل بالا صحت دارد و باید مسول مربوطه قضایی با قانون گریزان برخور کند .
تشکر از صدای معلم

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه