صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

پس از انتشار یک یادداشت در صدای معلم :

علی اللهیار ترکمن کانال تلگرامی خود را از دسترس خارج کرد

گروه اخبار/

روزمه و اتوبیوگرافی علی اللهیار ترکمن

پس از انتشار یک یادداشت در صدای معلم با عنوان " علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری ندارد ؛ ایمیل ارسالی و پاسخ دانشگاه آلبرتا در اختیار صدای معلم است " ( این جا ) ؛ علی اللهیار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش کانال تلگرامی خود را از دسترس خارج کرد .

پیش تر این کانال در آدرس

AliAllahyarTorkman@

قایل دسترسی بود .

« اللهیار ترکمن در این کانال خود را چنین معرفی کرده بود :

"
[ کانال رسمی علی الهیارترکمن]
بسم الله الرحمن الرحیم
در سالروز میلاد مبارک نبی مکرم اسلام و سلاله عالم ایشان، این کانال برای بیان دیدگاههای معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده است.

خود زندگی نامه نویسی یا به قول فرنگی ها، اتوبیوگرافی:
علی الهیارترکمن هستم. در خرداد ماه ۱۳۵۰ در محله پیروزی در شرق تهران متولد شدم. تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در مدرسه ۱۷ شهریور منطقه ۱۴ و دبیرستان خود را در دبیرستان شیخ بهایی منطقه ۱۳ در رشته علوم تجربی به پایان رساندم. در سال ۱۳۷۰ در رشته روانشناسی دانشگاه تهران پذیرفته شدم، سال  ۱۳۷۳ وارد سازمان برنامه و بودجه شده و پس از مدت کوتاهی بعنوان کارشناس دفتر امور آموزش و پرورش سازمان مشغول بکار شدم، علت حضور من در دفتر آموزش و پرورش با مدرک روانشناسی این بود که در آن زمان یک گروه روانشناس، جامعه شناس و اقتصاددان روی برنامه های توسعه آموزش و پرورش کار می کردند. دوره کاری بسیار خوبی بود و توانستم موارد زیادی را بیاموزم. در سال ۱۳۸۲ با اخذ پذیرش از موسسه بین المللی برنامه ریزی آموزشی برای تحصیل در کارشناسی ارشد برنامه ریزی و تحلیل آموزشی عازم پاریس شدم و توانستم در محضر اساتید بنام  برنامه ریزی آموزشی مثل کلود ساواژه، پوان یون، هرنز، سایتو و دولاتا تلمذ کنم، پایان نامه کارشناسی ارشد من در خصوص تحلیل الگوی توزیع و بکارگیری معلمان دوره راهنمایی در ایران بود. متعاقب پایان دوره کارشناسی ارشد،موفق به کسب پذیرش دوره دکتری سیاستگذاری آموزشی از دانشگاه آلبرتا کانادا شدم اما به دلیل عدم موافقت سازمان برنامه با مرخصی بدون حقوق، مجبور شدم دوره دکتری را بصورت از راه دور ادامه داده و در سال ۱۳۹۳ با دفاع از تز تحلیل سیاستهای کیفیت آموزشی ایران فارغ التحصیل شوم.
کل دوران خدمت من در سازمان برنامه در بخش آموزش و پرورش بود، البته ۱۰ سالی را هم علاوه بر بخش آوپ، کارهای آموزش عالی و پژوهش و فرهنگ را انجام می دادم. مشاغل تحت تصدی اینجانب به شرح زیر است:
کارشناس برنامه ریزی و بودجه آموزش و پرورش ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۹
رییس گروه برنامه ریزی آموزش و پرورش ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۴
معاون دفتر آموزش و پرورش ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶
از مهرماه سال جاری هم پس از انتصاب آقای بطحایی بعنوان وزیر آموزش و پرورش در سمت معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی به این وزارت مامور شده ام.
اینجانب اگرچه در سازمان دیگری بودم اما ارتباط تنگاتنگی با مجموعه آوپ داشته ام. به تعبیر برخی دوستان، به دائره المعارف تاریخ شفاهی آوپ بدل شده ام، در طول دوران خدمتم، با ۹ معاون اداری و مالی و ۷ مدیرکل بودجه در آموزش و پرورش کار کرده ام.
امیدوارم در طول دوران تصدی این مسئولیت در وزارت آوپ بتوانم تجربیات و دانسته هایم را برای اعتلای بخش آوپ میهن عزیزم در خدمت فرهنگیان معزز قرار دهم و برای این کار از نقد منصفانه و راهنمایی های فرهنگیان بزرگوار بی نیاز نیستم.
خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خشنود باشی و ما رستگار
اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

روزمه و اتوبیوگرافی علی اللهیار ترکمن

پایان پیام/

یکشنبه, 17 دی 1396 ساعت 21:19 خوانده شده: 965 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +13 -2 --
......... 1396/10/17 - 21:50
بلای جان همین کانال تلگرام شد. مانده ام چگونه سال 70 در رشته روانشناسی
مشغول شده اند و سال 73 وارد سازمان برنامه و بودجه شده اند ؟
نه تناسب رشته هست و نه دانشجو یی در این سال و شاید سالهای بعدی
چنین شانسی نداشته است ؟
پاسخ + 0 0 --
معلم ...... 1396/10/17 - 23:51
دروغگو کم حافظه است
پاسخ + +3 -10 --
شهرابی 1396/10/17 - 21:58
با تجسس در موارد شخصی ایشان دنبال چه چیزی هستید؟ چرا برنامه های ایشان را ارایه و تخلیل نمی کنید؟ این چه رسانه ای است که برای خودتان درست کرده اید؟
پاسخ + 0 0 --
معلم ...... 1396/10/17 - 23:51
از دوستان ترکمن ....
پاسخ + 0 0 --
اسماعیلی 1396/10/18 - 01:39
جناب شهرابی خانه اگر فونداسیون وپی آن لرزان بنانهاده شود هرچقدر هم که بالا برود خطر ناکتر ودامنه تخریبش به مراتب بیشتر ،فکر می کنم همین قدر توضیح کافیست
پاسخ + 0 0 --
دبیربوشهری 1396/10/18 - 07:21
مورد شخصی نیست. اگر شخصی بود کانال تاسیس نمی کرد واطلاعات مربوط به مدرک تحصیلی خود را روی کانال و صفحه لینکدین قرار نمی داد. او خود علاقمند بود که اطلاعات تحصیلی خود را از جنبه شخصی خارج کند وجنبه عمومی به آن بخشد.اگر شخصی بود اخلاقا صحیح نبود که به آن ورود پیدا شود اما به عنوان عرصه ای عمومی کاملا بجا و مجاز است.او علاقمند بود تا سلبریتی شود و چنین خواسته ای پیامدهای مخصوص به خود را دارد که همانا ورود عموم به موضوعات منتشره است
پاسخ + 0 0 --
......... 1396/10/18 - 08:26
جناب کدام برنامه؟ شما چیزی روی میز
وزارت برای اجرا می بینید؟
یا منظورتان مجموع سخنرانی و مصاحبه های
ایشان است؟ زیاد رویش حساب باز نکنید
مسولان زیاد حرف می زنند خودشان هم
نمی دانند کی و چی گفتند.
در ضمن کتاب گوسفند نباشیم را مطالعه
کنید.
پاسخ + 0 0 --
معلمی از تهران 1396/10/18 - 10:09
ایشان هیچ برنامه مدون و منسجمی ارایه نکرده اند و صرفاً با گرفتن ابلاغ و حفظ شرایط پیشین بر کرسی معاونت تکیه زده اند...
پاسخ + +12 -1 --
راستین 1396/10/17 - 22:41
دست مریزاد صدای معلم
انشاالله با رساتر شدن صدای معلم پشت همه دروغگویان این چنین بلرزد
پاسخ + 0 0 --
آزاد اندیش 1396/10/18 - 01:11
سلام
درود بر نشریه ارزشمند صدای معلم
چرا دوست عزیز شما ناراحت شدی ازینکه صدای معلم گفته ایشون مدارک عالیه نداره ؟ نکنه از نزدیکانشون هستید که به شما برخورده ؟
متاسفانه در بسیاری از موارد همین دروغ ها بلای جان ملت ما شده و با آن در حال حکمروایی بر ما هستن ، چرا از حقیقت گویی و حقیقت جویی یک نشریه آزاده ناراحت میشین ؟ تا کی باید اجازه دهیم که کذب و دروغ و نراستی بر سازمان های این کشور حکمرانی کنند ؟ آیا کسی هست که صدای راستی و درستی را بشنود و به آن رسیدگی نماید ؟
پاسخ + +6 0 --
دبیر م 1396/10/18 - 06:43
تلگرام یه خوبیش همین افشاگریهای اندک مسولین دروغگوست
حقش استعفا نیست؟
پاسخ + 0 0 --
....... 1396/10/18 - 21:34
استععفای مسول در ایران !!!!
طفل معصوم ها با نذر و نیاز و کلک
وحقه شدند مسول ،به این راحتی
بذارند برند ؟
پاسخ + +5 0 --
کارشناس سازمان برنام 1396/10/18 - 08:16
ای کاش الهیار و امثال الهیار نفس خود را مهار می کردند و از جاه طلبی پرهیز می کردند.مگر اسلاف ایشان چون آقای کیارشی و فرزانه سالها معاون توسعه مدیریت نبوده اند؟ آنها بدون حاشیه سالها به کار خود پرداختند و ادعایی در مورد مدرک تحصیلی خود مطرح نکردند و کانال راه نینداختند. متاسفانه الهیار طمع کرده بود که هم از مزایای مدیریت اجرایی استفاده کند و هم از مطرح شدن به عنوان یک صاحب نظر و شخصیت علمی. برای دسترسی به دومی به این دلیل نیازمند لوازمی بود که از آنها بی بهره بود متاسفانه روی به رزومه سازی آورد و برای خود مدارک تحصیلی ساخت با این امید که کسی متوجه نمی شود و پی گیری نخواهد کرد. وی که حتی یک مقاله هم ندارد هوس کرده بود تا خود رابه عنوان یک اندیشمند مطرح کند بدون اینکه زحمات آن را تقبل کند و عمر خود را صرف تحصیل و تحقیق و تدوین و نگارش کند.
پاسخ + +1 0 --
کارشناس سازمان برنام 1396/10/18 - 08:17
به اصطلاح هم خر مدیر بودن و کبکبه و دبدبه مربوطه و چاپلوسی زیردستان را می خواست و هم خرمای شرکت در همایشها و ایراد سخنرانی و حضور در پنلهاو کرسیها را.متاسفانه این هوس و زیاده طلبی به جای آنکه به تلاش و آموختن بیشتر ختم شود به خلاف بافی و ادا درآوردن و ... از خدا عاقبت به خیر شدن را طلب می کرد و پس از آن به فریب خلق خدا مشغول می شد.
پاسخ + +2 0 --
معلمی از تهران 1396/10/18 - 10:08
در آبان ماه در سایت صدای معلم مطلب با عنوان «آقای بطحایی ! کارنامه و عملکرد فانی پیش روی شماست...به عقب بازنگردیم !» را مطالعه کردم، امروز که این مطالب را درباره آقای اللهیار ترکمان خواندم خواستم یادآوری کنم که چرا مسوولان وزارتخانه خود را به خواب زده اند و نمی خواهند به رصد و نظارت مردمی توجه کنند. از دیگ بطحایی هم چیزی برای آموزش و پرورش نخواهد جوشید....
پاسخ + +2 -3 --
بصیرت 1396/10/18 - 10:39
چرا متوجه نمی شوید که این توطئه کشور کانادا است که همیشه به دنبال سیاستهای آمریکا است. این احتمال وجود دارد که سرویسهای اطلاعاتی کانادا به دانشگاه آلبرتا دستور داده اند تا منکر مدرک دکترای الهیار شوند و جواب منفی به استعلام دهند و بدین وسیله برای دولت تدبیر و امید چالش درست کنند.
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/10/19 - 14:17
خدا شفا بده
خیلی باهوشی
پاسخ + 0 0 --
معلم 1396/10/19 - 14:17
خدا شفا بده
خیلی باهوشی
پاسخ + 0 0 --
معلم عشایر 1396/10/24 - 06:13
چه با بصیرت!!
پاسخ + +3 0 --
آموزگار 1396/10/18 - 11:58
بهتر بود در کانال خود، واقعیت را می گفت و با پوزش از فرهنگیان اعلام می کرد که دلیل تعطیل کردن کانال چیست و سپس آن را تعطیل و از معاونت کناره گیری می کرد. امیدوارم الهیار از این تجربه درس گرفته باشد و در عرصه های غیر مدیریتی منشا خیر برای دست کم خانواده اش باشد. جناب الهیاربدرود
پاسخ + 0 0 --
ردبیل پاک 1396/10/18 - 12:55
عزیزان کجاش را دیدی !!!!!
حاج .. ا.پ اردبیل با مشکلات اخلاقیش که بماند و در این سایت وزین من حقیقت را نوشتم در کامنت های قبلیم


در سایت لینک خودشان را با تخصص امریکا معرفی کردند و ........ ماندم ایشان از کجا رفتن امریکا و ایجاد این صفحات در شبکه های مجازی چه فایده ای برای این اقایان دارند ؟
البت شغل ایشان و تخصص شان در مهندسی مکانیک و زن بازی است نانشان از زن بازی و دوستی با زنان است
اموزش و پرورش که همه اش زن هستند ... میخواد
پاسخ + 0 0 --
سقز 1396/10/18 - 12:57
کانال تلگرام که قطعه

همکاران صدای معلم لطفا یه فیلتر شکن خوب در سایت بذارید یا معرفی کنید
در شهر من فری گت و سایفون ..... هم از کار افتاده باید بیشتر از 5 فیلتر شکن داشته باشی !!!!!
پاسخ + 0 0 --
نقوی 1396/10/18 - 15:28
اقای الهیار حالا چرا زود ترسیدی کانالتو بستی
اینجا کی به کیه کی می اومد کاتال تورو رصد می کرد حالا هم نترس زود استعفا نده فکر نمی کنم کسی سراعت بیاد همین الن شروع کن یه دکترا ار سوربن کمبریج یا اقلا هاروارد تهیه کن دیر نشده
پاسخ + 0 0 --
خوانساری 1396/10/18 - 15:34
خوانندگان گرامی جوابیه وزارت فخیمه متبوع رو ببینین
گفتم ایشون هیچ جا نگفته من مدرک دکتری دارم
موندم مگه اینا سواد رسانه ای ندارن بیان اینجا این ادعاهارو بخونن یعنی اینا فرهنگیان رو چی فرض می کنند نطر بدین به مطرم تک سلولی رده آعازیان و گرنه بقیه موجووات زنده به فراحور تعداد سلول هایشان اندک دریافتی دارن
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/10/26 - 17:00
خدا کنه خودش هم از دسترس خارج بشه.!
آدم به درد نخور
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/03/31 - 23:41
جناب اللهیار ترکمن نیازی به معرفی خودت نیست عملکردتان معرف شماست اجحافی که در حق بازنشستگان96 کردید با دروغهای شما و بطحایی دروغگو شخصیت شما برهمه بخصوص فرهنگیان عیان است. اگه غیرت داری کمی خجالت بکش. بعید می دانم.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور