صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" نامه معلمان دلفانی به صدای معلم "

آقای بطحایی ! بر بی مهری و بی عدالتی های مزمن صورت گرفته در حق معلمان دلفان پایان دهید !

گروه استان ها و شهرستان ها -  امیر اسماعیلی -غلامرضا جهانگیری مقدم/

معلمان شهرستان نورآباد لرستان با امضای طوماری که به امضاء بیش از 500 نفر از فرهنگیان رسیده است خواهان تخصیص درمانگاه فرهنگیان  و مرکز خدمات رفاهی (خانه معلم) به شهرستان  نورآبادشدند .

متن این نامه و امضاها که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است

 

نامه معلمان دلفانی به وزیر آموزش و پرورش

وزیر محترم آموزش و پرورش

جناب آقای بطحایی   
با سلام و احترام


همه می‌دانیم، و نیک می دانید معلمان، به عنوان الگوسازان و تربیت‌کنندگان آینده‌سازان جامعه، مسئولیتی بس سنگین دارند به همین دلیل باید برای این قشر فرهیخته تمهیدات رفاهی مناسبی در نظر گرفته شود تا بتوانند از نیروی خود در راستای تربیت و تعالی فرزندان این مرز و بوم استفاده کنند.
اگر از تبعیض های موجود بین  کارکنان سایر دستگاهها و معلمان بگذریم ،متاسفانه در میان کارمندان آموزش و پرورش در استان ها و شهرستان ها اختلافات فاحش در بسیاری از زمینه ها ،از جمله خدمات درمانی-رفاهی وجوددارد ،که در این میان  وضعیت درمان معلمان آموزش و پرورش دلفان و خانواده های ایشان حکایتی تلخ است .
در شرایطی که برخی از دستگاه های دولتی تلاش می‌کنند تا با فراهم کردن امتیازهای اختصاصی برای کارکنان خود در حوزه ی درمان، به نوعی از حجم مشکلات کارکنان خود و افراد تحت تکفل شان بکاهند ؛ متاسفانه آموزش و پرورش لرستان در این زمینه کوچکترین قدمی برای معلمان دلفانی برنداشته است .


دلایل این مدعا عبارتنداز:
1- آموزش و پرورش شهرستان دلفان  با احتساب منطقه کاکاوند، دارای بیش از 3000 نفر پرسنل شاغل و بازنشسته می باشد که با درنظر گرفتن  سه نفر جمعیت برای خانواده هرفردِ فرهنگی، تعداد افراد دارای دفترچه بیمه خدمات درمانی و مثلا طلائی به رقمی حدود 10.000(ده هزار نفر)خواهد رسید که با این جمعیت وجود یک درمانگاه فرهنگیان اجتناب ناپذیر می نماید که متاسفانه تاکنون به فراموشی سپرده شده است .


2- بیمه طلائی ،که بهتر است از آن به عنوان بیمه تکمیلی ناقص نام برده شود، نه در نزد پزشکان عمومی که در تنها بیمارستان شهرستان و کلینیک تخصصی ابن سینا نیز فاقد قرارداد بوده و معلمی که سالانه مبالغ هنگفتی بابت این بیمه ی به شدت ناقص که مورد تائید بیمه مرکزی ایران نمی باشد می پردازد ،نمی تواند از کمترین خدمات آن که ویزیت پزشک است بهره مند گردد ؛ بگذریم که در بیمارستان های خصوصی نیز باید نصف مبلغ توسط بیمه شده پرداخت گردد...


3- درمورد هزینه های هنگفت دندانپزشکی و چشم پزشکی و...نیاز به اشارت نمی بینیم که جنابعالی بیش از امضا کنندگان واقف به این امرید که بیمه نیم بند آتیه سازان، هیچ گونه تعهدی ندارد ؛ بنابراین در این موارد نیز فرهنگیان دلفان و خانواده هایشان مورد بی مهری مطلق قرار گرفته و از حداقل خدماتی که برای موارد فوق در درمانگاه فرهنگیان صورت می پذیرد نیز بیگانه اند .


با توجه به موارد ذکر شده در بالا که گوشه ای از انبوه مشکلات درمانی معلمان است، انتظار می رود ،احداث درمانگاه فرهنگیان دلفان ونیز یک مرکز خدماتی رفاهی (خانه معلم) به عنوان یکی از اولویت های وزارت خانه در آموزش وپرورش لرستان در سال 97، در دستور کار قرار گرفته و با اجاره یا اختصاص یک ساختمان به درمانگاه فرهنگیان در شهر نورآباد، ضمن نشان دادن حسن نیت و نگاه عادلانه به آموزش و پرورش لرستان و مشخصا نورآباد،پایانی دهید بر بی مهری و بی عدالتی های مزمن صورت گرفته در حق معلمان این شهرستان .


گفتنی است متن نامه به انضمام  امضاها در اختیار مدیرکل پیشین استان(آقای خدا نظر دریکوند )قرارگرفته است .

نامه معلمان دلفانی به وزیر آموزش و پرورش

نامه معلمان دلفانی به وزیر آموزش و پرورش

نامه معلمان دلفانی به وزیر آموزش و پرورش

نامه معلمان دلفانی به وزیر آموزش و پرورش

نامه معلمان دلفانی به وزیر آموزش و پرورش

پایان پیام/

چهارشنبه, 16 اسفند 1396 ساعت 14:16 خوانده شده: 591 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 -1 --
دبیر م 1396/12/16 - 16:17
من معلم 100 صلوات و 5هزار تومان صدقه نذر میکنم مهر97 ایشان وزیر ا.پ نباشه
مطالبات 12ماهه حق التدریس دبیران رسمی بیمه حلبی اتیه معیشت منزلت نامناسب و...
پاسخ + 0 0 --
......... 1396/12/16 - 23:20
مواظب باشید ورشکست نشوید!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/12/17 - 08:19
چرا منفی دادی ای معلم دردمند؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/12/17 - 10:47
شما دارید جناب ....بیشتر نذر کنید!!
پاسخ + +4 -1 --
اموزگار 1396/12/16 - 16:25
با سلام خدمت همه ی همکاران عزیز لطفا هر کدام از شما بزرگواران راهنمایی بفرمایید متشکرم. برای سال 97افزایش حقوق بالاخره چقدر است 10درصدیا بیشترمن که متوجه نشدم.لطفا بفرمایید با تشکر.
پاسخ + 0 0 --
......... 1396/12/16 - 23:22
10 درصد شاغلان و بازنشستگان به صورت پلکانی حتی تا 25
درصدالبته . اگر از خواب بیدار نشوند.
پاسخ + +11 0 --
دبیر م 1396/12/16 - 19:13
میگن تا28 بریم مدرسه اما با کدامین امید و انگیزه؟؟
معیشت منزلت مطالبات بیمه حلبی نبودن سازمان نظام معلمی نبودن راه ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و...
پاسخ + 0 0 --
اموزگار 1396/12/17 - 10:17
ممنوم دوست عزیز.
پاسخ + +5 -1 --
فرهنگی 1396/12/16 - 20:46
ویرانه آموزش و پرورش داره روز به روز ویران تر میشه. اضافه کار اداریهای شهرستانها را 10 ماه است ندادند . از حسابداری حتی سند هم نخواسته اند. سرویس اداریها حذف شده است. همه دارن از اداره فرار می کنند. واقعا خاک بر سر ...
دم عید هست همه خرج دارن. بی انصافها ما چرا انقلاب کردیم. انقلاب کردیم یک عده از شکم سیری بترکند . یک عده ای حق ناچیزشون را هم نگیرند. واقعا برای روحانی و این وزیر متاسفم.
پاسخ + +5 -1 --
معلم 1396/12/17 - 09:07
از وزیری که هر ماه وعده سرخرمن می دهد توقع بیشتری نیست همون بهتر که استیضاحش کنند مگر عمر ما چقدر کفاف می ده که صبر کنیم تا این اقایون کاری بکنند وزیری که فقط حرف می زنه اما عرضه هیچ کاری نداره می خواد کاری بکنه که نه سیخ بسوزه نه کباب غافل از اینکه دودش همیشه تو چشم معلما میره
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1396/12/17 - 15:23
چرا این همه گله میکنین؟؟؟ معلم هم پولداره هم کارش سخت نیست هم انگیزه داره هم خونه داره هم ماشین هم بن و هم اضافه وهمه چیز برا معلمه... البته تو صدا وسیما.... فلاکت و بدبختی وبیچارگی و دربدری وکار سخت مال باتکی ها و گمرکی ها برق و نفت و گازه که نون ندارن بخورن .. هیچ کس هم اسمی ازشون نمیبره تو صدا وسیما بنده خدا های مظلوم.. اگه میشه دم عید یه کمکی براشون بفرستین.. اصلا چطوره نفری ده هزار تومان از حقوق ما رو کم کنید بدید به اون بدبخت بیچاره ها
پاسخ + 0 0 --
دبیر رسمی 1396/12/19 - 19:35
من خدا رو شکر میکنم الوده رباخواری نشدم و وام ربا دار نگرفتم که شرعا اشکال دارد
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1396/12/19 - 20:27
بنده خودم از کسانی بودم در این شهرستان دلفان مدت یک ماه دنبال روحانی برای انتخابات گردیدم وزیاد هم تهدید شدم خاک بر سر بنده وامثال بنده که دنبال این دروغگو برای تبلیغات گشتیم واقعا از ته دل پشیمانم با این وزیر انتخاب کردنش وبا ان وعده های دروغینی که در زمان انتخابات دادند وبه نظرم ایشان به عنوان ریاست جمهور هیچ اختیاری ندارند از بس که بی عرضه هستند واگر کمترین اختیاری هم داشتند نمایندگان مجلس هم در شهرستانها این اختیار را از ایشان گرفته اند ومسئول کل انتصابات هستند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1396/12/22 - 21:16
یک رسوائی دیگر در اموزش وپرورش دلفان پسر سیاوش رستمیان برادر زاده نماینده در شهریور ماه وخردادماه وقبل از ان چون از طریق مسئول سنجش در ایام امتحانات سخت کنترل میشدند ونمی گذاشتند در سر جلسه امتحان تقلبی کند اقای نماینده هم تمام توان وتلاش خودشان را انجام دادند وایشان را از سمت خود عزل ویک پایدارچی را به جای ایشان انتصاب نمودند مرده شور ان اداره ای را ببرد که ریاستش هیچ گونه اراده ای از خود ندارد

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور