صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

متاسفانه خواب تعدادی از پولداران آشفته شده و منافع شان به خطر افتاده است!

انتقاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی

گروه اخبار/

انتقاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی از تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی  در خصوص حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در دوره ابتدایی

دکتر مسعود پزشکیان عصر امروز در گردهمایی معاونین تربیت بدنی و سلامت ادارات کل آموزش و پرورش استان های سراسر کشور در باشگاه فرهنگیان تبریز با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان با اشاره به نقش 25 درصدی وزارت بهداشت در تامین سلامت مردم اظهار کرد: ۷۵ درصد دیگر در اختیار خود مردم است لذا باید به سلامت خود بیشتر توجه کنند.
وی با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست نیازمند مشارکت دانش آموزان است، افزود: در این راستا طی روزهای اخیر نهضت کاشت نهال را با کاشت 36 هزار اصله نهال توسط دانش آموز آغاز کرده ایم.

پزشکیان همچنین با اشاره به کمبود منابع مالی در دولت گفت: برای حل مشکلات موجود و بهبود وضعیت جامعه نیازمند مشارکت مردم هستیم.

پزشکیان تصریح کرد: ما با تکیه به مثلث علم، مشارکت و باور و ایمان، کوه ها را جابه جا کرده و خواهیم توانست کارهای برجسته ای انجام دهیم و تمامی مشکلات را از سر راه خود برداریم.
وی به بررسی های صورت گرفته در خصوص شاخص های اجتماعی تاثیرگذار در سلامت اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد سلامت گروهی از مردم بیش از سایرین در معرض خطر است، حال آنکه ما با سالم سازی محیط زندگی می توانیم مانع بیماری و احیانا مرگ این افراد شویم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما نمی توانیم نسبت به تامین سلامت مردم بی تفاوت باشیم، چرا که ما مسئولیت تامین سلامت مردم جامعه را برعهده داریم و در این راستا باید با تمام توان تلاش کنیم.وی تصریح کرد: در این مملکت نیازی نیست به فکر ثروتمندان و بالای شهری ها بود، بلکه باید به فکر افراد نیازمند و بی بضائتی باشیم که هر لحظه جانشان در خطر است.

پزشکیان در ادامه با انتقاد از تصمیمات اتخاذ شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:متاسفانه خواب تعدادی از  پولداران آشفته شده و منافع شان به خطر افتاده است، به همین دلیل این شورا با تشکیل جلسه اضطراری قصد دارد مانع اجرای مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در دوره ابتدایی شود.

وی با بیان اینکه برقراری عدالت جزو اصول دین بوده و حمایت از نیازمندان جزو وظایف حاکمیت است، تاکید کرد: بنابراین برای باید دست به دست هم دهیم و با برقراری عدالت در جامعه باید در جهت رفع مشکلات این افراد حرکت کنیم.

نگاه، کانال رسمی آموزش و پرورش

شنبه, 19 اسفند 1396 ساعت 22:33 خوانده شده: 323 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
دبیر 1396/12/19 - 22:56
خاک بر سر این وزارت خانه که وزیرش هیچ کاره است ...
همانگونه که آقای پزشکیان اشاره کرده اند متاسفانه مافیای قدرت و ثروت موسسات آموزشی به دنبال از بین بردن دستور وزیر بوده و ...
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/12/20 - 14:04
انشاا...استیضاح بطحایی وزیر ضعیف ا.پ و معلمان ناراضی از ایشان
پاسخ + +6 -6 --
عاشق سمپاد 1396/12/19 - 23:37
مقام معظم رهبری: معنای عدالت در اسلام این نیست که همه با هم مساوی باشند. بلکه به رسمیت شناختن تفاوتها از شاخصه های عدالت اسلامی است. سمپاد باید احیا بشود

خب حالا از جناب پزشکیان می پرسم. شما وهمفکرانتون صاحب کدوم مدارس غیر انتفایی هستید؟؟فقط نگید نه که امار همتنو دارم.دونه به دونه ی مخالفین مدارس سمپاد همه جز روسا وصاحب امتیازهای مدارس غیر انتفایی هستن. درضمن شما اقای پزشکیان لطف کنید فعلا به طرح تحول پزشکی که در حیطه ی تخصص خودتونه بپردازید وایرادات بیشمار اون طرح رو اصلاح کنید.اگه وقت فراغت باقی موند اون وقت از شورای انقلاب فرهنگی انتقاد کنید.به قول دکتر اژه ای چون اقازاده ها توانایی قبولی در ازمون ورودی سمپاد روندارن منتقد سمپادمی شن!
پاسخ + +3 -4 --
احمد 1396/12/20 - 11:43
ای کاش آقای پزشکیان متوجه می شدن که کسی انتشاراتی داره صاحبان قدرت و ثروت نیست بلکه افرادی که مدارس غیر انتفاعی خاص دارن صاحبان قدرت و ثروت هستند جناب پزشکیان ما خانواده ای محروم تنهاامیدمان مدارس سمپاد و نمونه است چون مثل شماها نیستیم که توان رفتن به مدارس غیر انتفاعی خاص را داشته باشیم متاسفانه سهمیه های خاص هم نداریم پس خواهشها احساسی وسیاسی در جهت منافع پول داران حرکت نکنید و موافق برگزاری آزمون و مدارس سمپاد و نمونه باشید واز استعدادهای درخشان روستای حمایت کنید
پاسخ + +1 -1 --
کارشناس 1396/12/23 - 00:48
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت وگو با فارس عنوان کرد
تیزهوشان قربانی شتابزدگی، منفعت طلبی و سیاست زدگی/ چرا فقط تیزهوشان حذف شد؟
خبرگزاری فارس۱ روز پیش ۰ ۲۵ ۰
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: تا به امروز هیچ دلیل محکمی مبنی بر اینکه چرا از بین حدود ۲۰ نوع مدرسه که حدود ۱۵ مورد آن غیردولتی است و قریب به اتفاق آنها با آزمون، دانش آموز می گیرند، تیزهوشان قربانی آزمون و تنوع مدارس شده است.
حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت: تا به امروز هیچ دلیل محکمی مبنی بر اینکه چرا از بین حدود ۲۰ نوع مدرسه که حدود ۱۵ مورد آن غیردولتی است و قریب به اتقاق آنها با آزمون، دانش آموز می گیرند، تیزهوشان قربانی آزمون و تنوع مدارس شده است.

وی ادامه داد: اگر ملاک از بین بردن تنوع مدارس است چرا یک طرح کلی برای همه مدارس داده نمی شود؟ و اگر ملاک آزمون و استرس است، چرا فقط برای مدرسه تیزهوشان اجرا شود؟
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1396/12/26 - 17:01
بچه‌هاوخانواده های معترض به حذف سمپاد راهنمایی غمگین و عصبانی بودند، در تجمع های اعتراضی می گفتند . مادانش آموزان سخت کوش مرغ عروسی و عزا شده‌ایم. آنها می‌گویند: «به ما گفته‌اند سمپاد راهنمایی را به‌ علت فشار روانی حذف می‌کنند اما این فشار روانی حذف نمی‌شود، چون مدارس غیر دولتی مسلما آزمون ورودی دارند و این آزمون‌های ورودی باعث می‌شود که اگر فشاری برای آزمون سمپاد وجود دارد، باز هم اتفاق بیفتد و استرس ما کاهش پیدا نمی‌کندواز طرفی استرس محرک تلاش بد نیست وشرکت در آزمون نیز اجباری نیست . اگر بررسی کنید ببیند چند نفر از مسئولان خودشان مدرسه غیر انتفاعی دارند برای این که درآمدشان بالا برود، چنین بلایی سر ما می‌آورند ویا می خواهند با توسعه مدارس غیر انتفاعی جبران کسری بودجه کنند که مردم را به سمت مدارس غیر دولتی سوق می دهند .امید است نامه 160نماینده محترم مجلس به ریاست محترم جمهوری در مورد حذف مصوبه فوق نتیجه مثبتی داشته باشد وبه این موضوع خاتمه دهند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور