صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

بطحایی : بخشی از این دلایل قابل حل و رفع است. به شرط آنکه معلمان عزیز ما در تشکل‌ها در حوزه‌های صنفی، حرفه‌ای و تخصصی کار کنند

توضیحات وزیر آموزش و پرورش در مورد بازداشت یک معلم

گروه اخبار/ وزیر آموزش و پرورش گفت: من به عنوان یک همکار وظیفه دارم پیگیر وضعیت همکارم که گرفتار شده و بازداشت است،‌ باشم و باید با توجه به ارتباطاتی که دارم، موضوع را از جایگاه‌های بالاتر در حوزه قضایی و اطلاعاتی و امنیتی پیگیری کنم تا ببینم مشکل چیست و به چه ترتیبی است. فکر می‌کنم موفقیت‌هایی در آینده در این زمینه داشته باشیم.

توضیحات وزیر آموزش و پرورش در مورد بازداشت یک معلم و عضو کانون صنفی معلمان

 سیدمحمد بطحایی درباره بازداشت یکی از معلمان در روزهای گذشته گفت: ما برای همه معلمانی که به دلایل مختلف زندان هستند تلاش‌هایی را انجام داده‌ایم و انجام می‌دهیم. بسیار امیدوارم با توجه به حسن نظری که دوستان ما در دستگاه قضایی به آموزش و پرورش و جایگاه معلمان دارند، بتوانیم قدم‌های موثری را در این زمینه برداریم.

او گفت: تعدادی از همکاران ما به دلایل مختلف امروز در زندان هستند. به نظرم می‌آید بخشی از این دلایل قابل حل و رفع است. به شرط آنکه معلمان عزیز ما در تشکل‌ها در حوزه‌های صنفی، حرفه‌ای و تخصصی کار کنند. اگر در این زمینه‌ها فعالیت‌های صنفی باشد، بعید است کسی بتواند اتهامی بزند. به عنوان مثال معلمی درباره شایستگی‌های معلمان یا معیشت معلمان اظهارنظر کند،‌ کسی نمی‌تواند به او خدشه‌ای وارد کند که چرا در حوزه تخصصی اظهار نظر کرده‌ است.

بطحایی گفت: اما وقتی فراتر از حوزه حرفه‌ای و تخصصی به نام حرفه معلمی وارد می‌شویم و اظهارنظر می‌کنیم، بعضا اتفاقاتی می‌افتد که برطرف کردن آنها، خارج از توانایی وزیر آموزش و پرورش است. من به عنوان یک همکار وظیفه دارم پیگیر وضعیت همکارم که گرفتار شده و بازداشت است،‌ باشم. باید با توجه به ارتباطاتی که دارم، موضوع را از جایگاه‌های بالاتر در حوزه قضایی و اطلاعاتی و امنیتی پیگیری کنم تا ببینم مشکل چیست و به چه ترتیبی است. فکر می‌کنم موفقیت‌هایی در آینده در این زمینه داشته باشیم.

به گفته وزیر آموزش و پرورش تعدادی از معلمان به دلیل مو‌ضوعات امنیتی و سیاسی و غیرصنفی در بازداشت یا زندان قرار دارند و البته معلمانی هم داریم که با جرایم مالی در زندان هستند.

او گفت: به نظرم وقتی یک معلمی بازداشت می‌شود، شفاف‌سازی اتهام به آرامش جامعه معلمان کمک می‌کند. معلم ها مطمئن می‌شوند اتهام همکارشان چه بوده است و چرا بازداشت شده و اکنون بازپرسی در چه مرحله‌ای است. اینها به آرامش جامعه معلمان کمک می‌کند. امکان سوءاستفاده رسانه‌های خارجی برداشته می‌شود. درخواست می‌کنم دوستان قضایی و امنیتی تا جایی که امکان دارند، درباره پرونده اطلاع‌رسانی کنند.

خبرآنلاین

انتهای پیام

دوشنبه, 21 اسفند 1396 ساعت 07:31 خوانده شده: 333 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
کیسان 1396/12/21 - 08:13
کاش به جای بازداشت معلم مظلوم شما دروغگو ها را بازداشت می کردند جناب بطحایی از زمان وزارت تا به امروز حساب کردی چند تا دروغ به جامعه ی فرهنگی تحویل دادی حالا بماند دروغ هایی که در زمان معاونت داشتی ،شما که با همه جا مثل خزانه،تامین وپرداخت مطالبات وغیره مشکل داری چرا استعفا نمی دهی تا معلمان مظلوم از دست دروغهایتان راحت سوند این است خواسته ی صنفی ما. وضع اسفبار بیمه درمانی،,اختلاس در صندوق ذخیره و دهها مورد دیگر زاییده ی بی کفایتی شماها بوده وهست حالا روش کار درست صنفی برای فرهنگیان آموزش می دهی به حق حرفای نشنیده!!!!! ........
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1396/12/21 - 21:54
انشاا...استیضاح بطحایی وزیر ضعیف ا.پ
نوبخت هم دروغگوست گفت از15تا20 حقوق اسفند پرداخت میشه اما من معلم هنوز حقوق نگرفتم
پاسخ + +3 0 --
دبیر 1396/12/21 - 12:04
با تشکردر تایید حرف شما من امسال برای مساعدت به مدرسه چند ساعت اضافه کار گرفتم که تاکنون پرداخت نشده البته مبلغ زیادی هم نمیشود جتی الامکان حقوق اسفند را تا قبل عید پرداخت کنید متشکر و موفق باشید
پاسخ + 0 0 --
هما 1396/12/21 - 22:48
حالا دلیل بتزداشت این معلم زندانی را عنوان نکردید که بدانیم.گرچه برای اسیر کردن افراد متفکر دلیل نیاز نیست برای خفه کردنش هر کاری لازم باشد می کنید
پاسخ + 0 0 --
هما 1396/12/21 - 22:54
بازداشت
پاسخ + +1 -1 --
دبیر 1396/12/21 - 23:34
دروغ دیگرشان هم برما شد
ازمون تیز هوشان و نمونه باز گشت


چراشو بایدصدای معلم از وزیر شان بپرسند

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور