صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :

موضوع سمپاد باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم‌گیری شود ؛ موضوع مدارس تیزهوشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان جزو موضوعات ملی است

گروه اخبار/

شورای عالی انقلاب فرهنگی و حذف مدارس سمپاد

 محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران گفت:‌ موضوع سمپاد باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم‌گیری شود. زیرا این موضوع و مدارس تیزهوشان و باشگاه دانش‌پژوهان جوان جزو موضوعات ملی است و شورای عالی انقلاب فرهنگی مرجع تصمیم‌گیری این موضوعات است.

مخبر دزفولی گفت: اینکه کسی مخالفت یا موافقتش را اعلام کرده باشد ملاک نیست زیرا شورا تاکنون هیچ تصمیمی نگرفته و تصمیم نهایی پس از تعطیلات نوروز گرفته می‌شود.

خبرگزاری فارس

چهارشنبه, 23 اسفند 1396 ساعت 07:45 خوانده شده: 551 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 -16 --
احمد 1396/12/23 - 08:49
درود بر آقای دکتر مخبر دزفولی که انشاالله از حذف تیزهوشان و نمونه مخصوصا دراین موقع سال جلوگیری کنند چون به بهانه رفع استرس و ایجاد نشاط نباید استعدادها رو ازبین برو هرکسی که دوست نداره در آزمون سمپاد شرکت نکنه و هرکسی که علم ودانش و کیفیت اون براش مهمه شرکت می کنه وبرای رسیدن به اهداف متعالی استرس و تلاش و کوشش زیاد رو با دل و جان مسخره گاه در بسیاری از موارد استرس باعث تلاش بیشتر میشه از کل دانش آموزان ششم فقط ۲۰درصد شرایط شرکت در آزمون سمپاد رو دارند و۸۰درصد هیچ گونه دسترسی ندارن چون در آزمون شرکت نمی کنن
پاسخ + +5 -6 --
احمد 1396/12/23 - 09:07
درمتن بالا با دل و جون می خره صحیح است و هیچ گونه استرسی ندارند درست است
پاسخ + +6 -12 --
کامبیز 1396/12/23 - 10:47
بسمه تعالی
با تشکر از شورای عالی انقلاب فرهنگی به خاطر ورودش به حذف سمپاد
پاسخ + +7 -10 --
لیلا 1396/12/23 - 14:32
سلام. ممنون از این سایت که قسمت نظرات داره.
دردو بر آقای دزفولی. ما مخالف تصمیمات یه شبه وزارت آموزش و پرورش هستیم.
پاسخ + +7 -9 --
کارشناس 1396/12/23 - 14:50
واکنش ضرغامی به حذف دوره متوسطه سمپادها
اینگونه تصمیمات در راستای تقویت شبکه های مدارس غیرانتفاعی و حاکمیت پول و سرمایه است به گزارش جماران، عزت الله ضرغامی در کانال تلگرامی خود نوشت: این روزها کلیدواژه «سمپاد» مورد بحث بخشی از مردم و تاحدی موجب نگرانی در خانواده های مرتبط شده است. «سمپاد» مخفف «سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» است.

از وظایف این سازمان اداره مدارس ویژه ی دانش آموزان دارای استعدادهای درخشان است.

دانش آموزان صاحب استعدادهای درخشان در سراسر کشور بدون توجه به بضاعت و تمکن مالی می توانند مورد «سنجش ملی» قرار گرفته و با هزینه کم و حتی در موارد خاص به صورت رایگان در این مدارس تحصیل کنند.

این فرآیند خیلی خوب است. عدالت آموزشی برای استعدادهای درخشان.
پاسخ + 0 0 --
محمد 1396/12/24 - 00:07
متاسف که از استرس بچه ها چیزی متوجه نمی شوید.
پاسخ + +15 -5 --
دبیر م 1396/12/23 - 14:56
جناب مخبر دزفولی استرس دانش اموزان دبستانی را نمیبینید؟؟؟؟
انواع ازمونها و مدارس خاص باید فقط در متوسطه دوم باشد
پاسخ + +10 -6 --
حقی 1396/12/23 - 22:59
آقای دزفولی مگر شما ها متخصص امر هستید که در این مورد تخصصی باید تصمیم بگیرید؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/12/24 - 10:34
متخصص امر؟؟؟نکنه حاج بابایی که سابقه ی 4 سال وزارت و ریاست فراکسیون فرهنگیان مجلس روداره ودکتر زاهدی که سابقه ی وزارت علوم وریاست کمیسیون اموزش مجلس دارن جز متخصصین به حساب نمیان؟؟؟نکنه مدال اوران المپیاد جهانی ریاضی کامپیوتر فیزیک شیمی رزیست شناسی و غیره که متفق القول درنامه اشون از سمپاد حمایت می کنند غیر متخصص هستن؟؟؟اگه شما اینا رو متخصص نمی دونید خب بالطبع ما هم امثال حکیم زاده وبطحایی رو متخصص حساب نمی کنیم!
پاسخ + +3 -3 --
کارشناس 1396/12/24 - 10:32
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت وگو با فارس عنوان کرد
تیزهوشان قربانی شتابزدگی، منفعت طلبی و سیاست زدگی/ چرا فقط تیزهوشان حذف شد؟
خبرگزاری فارس۱ روز پیش ۰ ۲۵ ۰
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: تا به امروز هیچ دلیل محکمی مبنی بر اینکه چرا از بین حدود ۲۰ نوع مدرسه که حدود ۱۵ مورد آن غیردولتی است و قریب به اتفاق آنها با آزمون، دانش آموز می گیرند، تیزهوشان قربانی آزمون و تنوع مدارس شده است.
حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت: تا به امروز هیچ دلیل محکمی مبنی بر اینکه چرا از بین حدود ۲۰ نوع مدرسه که حدود ۱۵ مورد آن غیردولتی است و قریب به اتقاق آنها با آزمون، دانش آموز می گیرند، تیزهوشان قربانی آزمون و تنوع مدارس شده است.

وی ادامه داد: اگر ملاک از بین بردن تنوع مدارس است چرا یک طرح کلی برای همه مدارس داده نمی شود؟ و اگر ملاک آزمون و استرس است، چرا فقط برای مدرسه تیزهوشان اجرا شود؟
پاسخ + +3 -1 --
کارشناس 1396/12/24 - 10:49
حسینی: فربه شدن مدارس غیردولتی به دنبال انحلال سمپاد/ شیوه جذب دانش‌آموز در مدارس سمپاد تغییر کند

در این رابطه نماینده مردم تهران ری شیمرانات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: اگرچه شیوه جذب دانش‌آموزان مدارس سمپاد مشکلات بسیاری دارد و باعث ایجاد استرس و نگرانی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌شود اما با این دلیل نمی‌توان مدارس سمپاد را به کلی منحل کرد.

فاطمه حسینی
حسینی با بیان اینکه شیوه نادرست جذب و انتقادها در راستای ارتقا کیفی این مدارس نباید عاملی برای حذف و انحلال مدارس سمپاد شود، افزود: با انحلال این مدارس عدالت آموزشی تحت تاثیر قرار می‌گیرد چرا که پس از انحلال سمپاد دانش‌آموزان مستعدی که توانایی مالی مناسبی دارند به مدارس غیردولتی مراجعه می‌کند درصورتی که دانش‌آموزان مستعدی که خانواده آنها در چرخه فقر گرفتار است امکان بهره‌مندی از امکانات مناسب آموزشی را ندارند؛ با انحلال مدارس سمپاد دانش‌آموزان نخبه به سمت مدارس غیردولتی سوق داده می‌شوند.
پاسخ + +1 0 --
معلم 1396/12/24 - 11:13
اکنون با حذف عایله مندی بانوان مجرد هزینه ی تامین اجرای برنامه ی ششم در خصوص ایثارگران تامین شده خواهشمندم ان را اجرا کنید حق عایله مندی غیر قانونی پرداخت میشد اما برخورداری از یک مدرک بالا مصوبه ی مجلس اجرا نمیشود از نمایندگان محترم مجلس تقاضای رسیدگی دارم
پاسخ + 0 -2 --
ناشناس 1396/12/24 - 13:06
ایثارگران کی بازنشست میشن مگه باز هم داریم چند سال باید مردم جور اینها رو بکشند
هر آزمون و مزایایی میشه یکی دو نفر ژن خوب یکی دو نفر خانواده شهید ایثارگر قبل شما حضور دارند بذارید مردم هم نفس بکشند
مگر در راه خدا نرفتید از مملکت دفاع کنید چرا اجرشو با تضییع حق دیگران از بین میبرید
پاسخ + +3 -3 --
ناشناس 1396/12/24 - 13:10
چند درصد از دانش آموزان مدارس سمپاد از نظر مالی تمکن ندارند؟ اصلا دانش آموزان محروم در جریان این آزمونها هستند و شرکت میکنند؟
آیا این دانش آموزان مستعد و محروم شرایط لازم را دارند که برای آزمون مدارس سمپاد آماده شوند؟

به امید حذف کلیه مدارس غیر دولتی و برقراری عدالت آموزشی با تقویت مدارس دولتی و آموزش رایگان برای همه
پاسخ + 0 0 --
عاشق سمپاد 1396/12/24 - 14:30
شما اگه آقای ده مرده رو بشناسید.می دونید که ایشون سالها در محروم ترین استان کشور یعنی سیستان وبلوچستان مشغول خدمت رسانی به مردم بود وبه شدت هم هوای مستضعفین این استان رو داره ‌.وهمین ایشون هم به اهمیت سمپاد واقفه وجز مدافعین سمپاده.نمی دونستید بدونید که دومین استان کشور بعد از تهران که صاحب مدارس سمپادشد استان سیستان و بلوچستانه.والان هم نخبه های مستضعف در مدارس سمپاد این استان مَغول تحصیل هستن.حذف سمپاد یعنی خیانت در حق استعدادهای مناطق محروم.
پاسخ + +3 -2 --
ناشناس 1396/12/24 - 14:24
آقای وزیر و تیم مشاوره اش ، خوب تونستند ، کل مردم و فرهنگیان رو با این حربه کثیف و عوامفریبانه ، سرکار بزارن .
یه موضوع با درجه اولویت پایین یک ماهه شده تیتر یک تمام اخبار آموزشی کشور .
کسی دیگه نمیپرسه : صندوق ذخیره فرهنگیان چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : معوقات پرداختی دبیران چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : حقوق حق التدریسی ها چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : حق سنوات و پاداش بازنشستگان چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : حق و حقوق امتحانات سال گذشته چه شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : وضیعت دانش آموزای سرپل ذهاب چی شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : امتحان نهایی پایه یازدهم چی شد ؟
کسی دیگه نمیپرسه : اصل 30 قانون اساسی در مورد آموزش و پرورش رایگان چه شد ؟
و
.
.
.
پاسخ + +2 -2 --
کارشناس 1396/12/24 - 19:44
ه نظر بنده که بازنشسته فرهنگی هستم وفرزندم فارغ التحصیل مدارس تیز هوشان بود والان در مقطع کارشناسی ارشد سازه در دانشگاه علم وصنعت تحصیل می کند بنده چون کارشناس بودجه بودم سوال منطقی دارم سرانه اعتباری طرح شهاب برای هر دانش آموز چقدر است ؟ اعتبار کلی آن در سال تحصیلی 98-97چه میزان است ؟آیا در بودجه 97پیش بینی شده ؟ویا آیا طرح بدون پشتیبانی مالی قابل اجراء است ؟آموزش وپرورش قادر به پرداخت حق التدریس معلمان واضافه کار کادر اداری نیست وسرانه مدارس؛شیر مدارس وحتی مرخصی ذخیره بازنشستگان 95 پرداخت نشده است .پشت پرده این تصمیم که باعث رونق مدارس غیر انتفاعی خواهد شد وهدف واقعی آموزش وپرورش کم کردن هزینه ها است وجبران کسری بودجه ورونق مدارس غیر انتفاعی است کسی دلش برای استرس بچه ها نسوخته وهمه اش بهانه است ونادیده گرفتن اصل 30قانون اساسی
پاسخ + +4 0 --
کارشناس 1396/12/24 - 20:12
آیا جدا کردن قشر متوسط وفقیر جامعه که قادر نیستند شهریه کلان مدارس غیر انتفاعی را بپردازند برای والدین دانش آموزان استرس زا نیست ؟!!!حسرت داشتن یک محیط مناسب برای یک دانش آموز پر تلاش ونخبه را برباد می دهید ومردم را ناراضی می کنید ولی در مورد شهریه کلان مدارس غیر انتفاعی سکوت می کنید ؟اگر مجلس در مورد مدارس غیر انتفاعی تحقیق وتفحص کند به نظر شما چه میزان از مسئولان رده بالای آموزش وپرورش صاحب سهام این مدارس هستند؟؟چرا به خاطر اینکه طبق قانون اساسی تحصیل در دوره عمومی رایگان است بساط غیر انتفاعی را جمع نمی کنید ؟!
پاسخ + +2 0 --
کارشناس 1396/12/24 - 21:00
مزاحمت سمپادها برای خصوصی‌سازی

گزارش 100روزه اول دولت یازدهم با تأیید این گمان، مدارس سمپاد را به‌عنوان عامل کاهش انگیزه سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در آموزش‌و‌پرورش معرفی می‌کند.

از سوی دیگر مدارس غیردولتی برای برندسازی از خدمات خود و داغ کردن بازار جذب مشتری نیاز به جذب برترین‌های المپیادها و آزمون‌های علمی دارند و طبیعی است این دسته دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان مدارس تیزهوشان را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند و فرصت را از رقبای غیردولتی خود می‌گیرند و این یعنی مزاحمت برای تحقق اهداف مدارس غیردولتی و فرآیند توسعه خصوصی‌سازی در آموزش‌و‌پرورش که دستگاه تعلیم و تربیت با تمام قوا و با استفاده از حداکثر ظرفیت‌های قانونی و اجرایی در جهت رفع این مزاحمت تلاش می‌کند.
پاسخ + +2 -1 --
کارشناس 1396/12/24 - 21:12
سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه مجلس درباره سرنوشت نامه نمایندگان مجلس به رئیس جمهور درباره انحلال مدارس سمپاد و دانشگاه‌های علمی کاربردی دولتی توضیح داد.
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۴
محمدحسین فرهنگی
محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه تعدادی از نمایندگان به رئیس‌جمهور درباره انحلال مدارس سمپاد و دانشگاه‌های علمی کاربردی دولتی، گفت: هیات رئیسه مجلس پیگیر دریافت پاسخ این نامه‌ها بوده است و شنیده شده رئیس‌جمهور و مسئولان مربوطه در حال تجدید نظر هستند.
پاسخ + +2 -1 --
معلم 1396/12/25 - 11:30
مسئولان ارشد آموزش‌و‌پرورش آزمون تیزهوشان را بدون استناد به هیچ مطالعه‌ای عامل استرس دانش‌آموزان معرفی می‌کنند. در حالی که دست‌کم 10 عامل استرس‌زای دیگر در مدارس وجود دارند که رغبت دانش‌آموزان را به تحصیل کاهش می‌دهد. تکالیف سنگین، ، مقایسه دانش‌آموزان با یکدیگر و اخذ کمک‌های اجباری و تبعات تأخیر والدین در پرداخت این کمک‌ها که دامن دانش‌آموزان را می‌گیرد، از جمله این عوامل استرس‌زا هستند که در سال‌های اخیر، دیده نشده به اندازه آزمون ورودی تیزهوشان مغضوب مدیران ارشد آموزش‌و‌پرورش قرار بگیرد.

در عین حال تفاوت نگذاشتن میان استرس محرک و اضطراب مخرب و بهره‌گیری از بار منفی واژه استرس برای همراه کردن والدین و دانش‌آموزان از سوی مسئولان آموزش‌و‌پرورش مسئله قابل‌توجهی است. به‌طوری که هیچ یک از این مدیران توجیه علمی ضرورت صفر کردن فشار محرک بر دانش‌آموزان برای تلاش بیشتر ارائه نمی‌کنند. به‌عنوان نمونه نتایج آزمون‌های تیلز و پرلز در سال‌هایی که ارزشیابی توصیفی جایگزین ارزشیابی نمره‌ای شده است، مؤید این مطلب است. افت چشمگیر نمره ایران در این آزمون‌ها در سال‌های اخیر حائز توجه است.
پاسخ + +1 0 --
دبیر بازنشسته 1396/12/25 - 14:28
160 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای نامه ای خطاب به رئیس جمهور، به انحلال مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی اعتراض کرده اند تا مشخص شود که دست کم به باور ایشان، این اقدام با «عدالت» همخوان نیست. نامه ای که در صحن مجلس هم قرائت شده و ثابت می کند، برداشت مجلس و دولت از «عدالت» در این مورد خاص هیچ نزدیکی با یکدیگر ندارد. نکته ای که اگر مورد توجه دولتمردان قرار نگیرد، دور از انتظار نیست بطحائی به مجلس فراخوانده شده و مورد سؤال یا حتی از آن فراتر، استیضاح قرار گیرد.
اتفاقی که رقم خوردن آن در شرایطی که مجلس و دولت همسو هستند، ماجرا را عجیب تر جلوه می دهد؛ آنقدر عجیب که بد نیست به وزارت آموزش و پرورش توصیه کنیم تصمیم خود در خصوص انحلال این مدارس را موقت هم که شده متوقف کنند و پس از آن، بکوشند با ارزیابی ها و پژوهش های کامل تر، به گونه ای عمل کنند که طرحشان به مفهوم واقعی «عدالت» نزدیک تر شده و موجب صف بندی مخالفان و موافقان نشود.
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1396/12/25 - 23:58
متاسفانه عده ای نفوذی با استفاده از واژگانی عوام پسند سعی بر ریشه کن کردن نظام تعلیم و تربیت در ایران را داند.آیا بدون آزمون بچه های ایران با سواد می شوند؟آیا دانشمندان تربیت شده در نظام آموزشی قدیم همگی مشکل روحی دارند؟چرا برای تقویت مدارس خصوصی درصدد حذف مدارس خوب دولتی هستید؟نظام جدید آموزش و پرورش چند نفر شبیه دکتر خدادادوست تربیت نموده است؟مقصر تربیت دانش آموزان بی هویت فعلی کیست؟به نظر می رسد عده ای ماموریت دارند که ریشه را بزنند
پاسخ + +1 0 --
دبیر بازنشسته 1396/12/26 - 00:08
چرایی مدارس غیر انتفاعی مدارس غیردولتی کیفیت پایین ساختمان های بسیاری از مدارس غیردولتی، پایین بودن سطح کادر علمی این مدارس، پایین بودن امکانات آموزشی نظیر آزمایشگاه و فضاهای رفاهی و ورزشی و ... سبب شده است که سطح آموزش در این مدارس حتی از سطح مدارس دولتی پایین ­تر بیاید و موید این امر نمراتی است که دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی در امتحانات نهایی می ­گیرند. از آنجایی که بسیاری از این مدارس متعلق به مسئولان دولتی سابق و فعلی هستند به نظر می رسد وزارت آموزش و پرورش توان بازرسی دقیق از این مدارس را ندارد و در این زمینه باید چاره اندیشی شود.واز طرفی وزارت آموزش وپرورش چون با کسری بودجه چند میلیاردی ؛مجبور است برطبل توسعه مدارس غیر انتفاعی بکوبد تا تعداد مدارس دولتی کاهش داده وبر ظرفیت مدارس غیر انتفاعی اضافه کند در صورتیکه بسیاری از مدارس غیر انتفاعی حیاط مناسبی برای ورزش بچه ها ندارند البته اشکالی ندارد موضوعات فوق استرس زا نیست فقط آزمون تیز هوشان استرس زا است

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور