صدای معلم

برنامه های آموزشی جدید کمینه متخصصان اسلام شناسی ؛

در نظام آموزشی عربستان تبلیغ وهابیت حذف می‌شود ؛ 12 هزار معلم با گرایش وهابی و 35 هزار معلم مصری بازداشت شدند

" بر عکس روال 80 سال گذشته این کشور، دیدگاه های اسلامی مسامحه‌آمیزتر را با استناد به قرآن کریم جایگزین می کند "

گروه اخبار/  وزارت آموزش عربستان سعودی توزیع 35 میلیون نسخه کتاب درسی دینی را با همکاری ارتش و گارد ملی در مدارس این کشور آغاز نموده و کتاب‌های قدیم درس «پرورشی» را از سطح کشور جمع‌آوری کرد.

 

اصلاحات آموزشی در عربستان سعودی

کتاب‌های جدید هر چیزی که مؤید تفکر اخوان المسلمین و تفاسیر آنان از قرآن کریم باشد را حذف کرده و بر عکس روال 80 سال گذشته این کشور، دیدگاه های اسلامی مسامحه‌آمیزتر را با استناد به قرآن کریم جایگزین می کند.

به گزارش انتخاب وزارت آموزش عربستان سعودی توزیع 35 میلیون نسخه کتاب درسی دینی را با همکاری ارتش و گارد ملی در مدارس این کشور آغاز نموده و کتاب‌های قدیم درس «پرورشی» را از سطح کشور جمع‌آوری کرد. کتاب‌های جدید هر چیزی که مؤید تفکر اخوان المسلمین و تفاسیر آنان از قرآن کریم باشد را حذف کرده و بر عکس روال 80 سال گذشته این کشور، دیدگاه های اسلامی مسامحه‌آمیزتر را با استناد به قرآن کریم جایگزین می کند.

الدیار در این رابطه می نویسد که جمع آوری کتب قدیمی و توزیع کتاب‌های جدید به دستور شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی انجام می‌شود و قرار است ظرف مدت 10 روز پایان یابد. همچنین قرار است 200 میلیون نسخه کتاب از مدارس جمع آوری شده و برنامه پرورشی قبلی، لغو شود به گونه ای که تفکر اسلامی تغییر ریشه‌ای پیدا کرده و عقاید اخوان المسلمین باطل دانسته شود.

روزنامه الدیار لبنان در ادامه می نویسد: در همین راستا گارد ملی عربستان سعودی تا کنون 12 هزار معلم (با گرایش‌های وهابی) را که برخی سوری الاصل، عراقی و یا تونسی هستند بازداشت کرده اند. 35 هزار معلم مصری نیز که در مدارس عربستان علوم اسلامی تدریس می کنند هم بازداشت شده اند.

این فرمان در بین ارتش مطاوعه (ارتش دینی وهابی که موظف به حفظ و اجرای نسخه وهابی اسلام بوده و برای این کار، خودروهای گشتی در سطح شهر دارند) یک شوک یا زلزله محسوب می شود. اما ارتش عربستان دستور یافته که اعضای ارتش مطاوعه را سرکوب کرده و کسانی که قصد نافرمانی دارند در کامیون های نظامی بازداشت نموده و در مراکز خودشان زندانی کند.

اما کتاب های دینی جدید قرار است از رسالت تبلیغی و تبشیری حضرت محمد (ص) سخن گفته و سخنی از عقاید وهابی، نظریات ابن تیمیه و یا حتی خلفای راشدین به میان نیاورند.
کمیته متخصصان اسلام شناسی، برنامه های آموزشی جدیدی تهیه کرده‌اند که طبق آن اسلام، دین محبت، تسامح و صلح معرفی می شود و به آن دسته از آیات قرانی که در رابطه با قتل یا زدن یا خشونت است اشاره ای نشود.
سایت بهار نیوز
جمعه, 03 فروردين 1397 14:47 خوانده شده: 993 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 -1 --
....... 1397/01/03 - 15:40
عبرت برای کسانی که ترویج دهنده خطاها و لرزش های بیشماری در نظام آموزش و پرورش هستند.
اگر روزی عربستانی ها چنین خطایی کرده اند حداقل امروز شهامت اعتراف به خطا و حذف آمار بالای معلمین وهابی را دارند.
همیشه تاوان حماقت سیاست مداران را افراد عادی می دهند. جرم آنها پیروی از چیزی بوده که روزی نظام سیاسی آن را درست اعلام کرده بود یا آمریکا چنین می خواست. کجاست بدعت گذار روال غلط تفکر دیروز تا بجای 12 هزار معلم امروز مجازات شود مثلا یکی از ملک زاده ها .
مراقب باشیم ما معلمان را قربانی امیال زودگذر و خطاهای سیاسی - آموزشی خود نکنیم.
پاسخ + +6 -1 --
نادانترین 1397/01/03 - 22:55
پس از بوی افراط، بوی تفریط در پیش است.
پیامبر مکرم(ص) هم بشیر بوده و هم نذیر و نه فقط بشیر و بلیغ بودن هر دو را شامل می شود.
داعش و وهابیت خشک و بی مغز چون به ثمر نمی نشیند حال پس از یک فضای بسته جاذبه خود را در تسامح و اسلام سهل انگاری و آمریکایی جستجو می کند.
البته ما هم بدون اشکال نیستیم؛ آنها در زنده به گور کردن دختران و ما در زنده به گور کردن استعدادها مثل جرم عبور از 40 سالگی و معرفی نکردن به مصاحبه در آزمون استخدامی آ.پ در سال 96 و ده ها مثال دیگر.
پاسخ + +4 0 --
دبیر م 1397/01/04 - 05:22
کار خوب قابل تقدیره قارغ از مذهب کشور و...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با تصاحب صندوق ذخیره فرهنگیان توسط دولت ( هر دولتی ) موافق هستید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور