صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

سیدمحمد بطحایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران:

" هیچ تصمیمی در زمینه برگزاری و یا لغو آزمون سمپاد گرفته نشده است‌ ؛ مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در این زمینه اکنون در خدمت آقای رئیس‌جمهوری است تا ابلاغ شود ؛ اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در سال جاری برای پرداخت‌های طرح رتبه بندی کفایت نمی کند "

گروه اخبار/ وزیر آموزش و پرورش با اشاره به جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت که در این جلسه تصمیمی برای برگزاری و یا لغو آزمون سمپاد گرفته نشده است.

 

 وضعیت لغو آزمون سمپاد و رتبه بندی معلمان

سیدمحمد بطحایی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد جلسه خود با شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص آزمون سمپاد گفت: «در شورای انقلاب فرهنگی اساس‌نامه سازمان سمپاد مطرح بود و هیچ تصمیمی در زمینه برگزاری و یا لغو آزمون سمپاد گرفته نشده است‌.»

وی افزود: «در این زمینه اطلاع‌رسانی دقیق را دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد داشت و یا قبل از این داشته است. اما در مورد حذف آزمون‌های مخربی که در دوران ابتدایی داریم همان طورکه می‌دانید این تصمیم مورد استقبال آحاد مردم قرار گرفت و بخش‌های علمی و افرادی در علوم تربیتی آن را تایید کردند و ما را به استمرار این موضوع ترغیب کردند.»

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد:‌ «مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در این زمینه اکنون در خدمت آقای رئیس‌جمهوری است تا ابلاغ شود. در آن مصوبه به لحاظ رعایت برخی از بخش‌هایی که دانش‌آموزان ممکن است پیش از این خود را آماده کرده باشند و یا مشکلی داشته باشند یک پیش بینی انجام شده است و اجازه می‌خواهم ظرف یکی دو روز آینده اگر این مصوبه ابلاغ شد تکلیف را مشخص کنیم.»

وی افزود: «اما اصل ممنوعیت آزمون در دوره ابتدایی و استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی و فشارهای بسیار زیادی که اکنون به دانش آموزان وارد می‌شود و آنها و خانواده‌شان را اذیت می‌کند هیچ کس تردیدی نداشت و کماکان به این موضوع پافشاری داریم.»

بطحایی گفت: «آزمون‌ها و کتاب‌های کمک آموزشی کماکان در دوره ابتدایی ممنوع است اما اینکه در پایه هفتم برای برخی از گروه‌های دانش‌آموزی تمهیداتی ایجاد شود برای امسال اجازه بدهیم تا پس از ابلاغ مصوبه ذکر شده تکلیف را مشخص کنیم.»

وی در خصوص حذف دستورالعمل آزمون تیزهوشان گفت:‌ «در این زمینه هیچ حذف دستورالعملی صورت نگرفته است و باید بگویم بنده اطلاع ندارم.»

 

اجرای بخشی از طرح رتبه بندی معلمان از مهر 97

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره وضعیت اجرای رتبه‌بندی معلمان در سال جاری گفت: «این تکلیف قانونی برعهده دولت است که طرحی را در قالب لایحه در این زمینه به مجلس ارائه دهد و این لایحه هم اکنون در دست طراحی است.»

وی خاطرنشان کرد: «اعتبارات وزارت آموزش و پرورش در سال جاری برای پرداخت‌های طرح رتبه بندی کفایت نمی کند. یعنی اعتباراتی که در بودجه 97 پیش بینی شده صرف نظر از اجرای طرح رتبه‌بندی است. با این وجود امیدواریم برای مهر 97 با مدیریت منابعی که صورت خواهد گرفت، بخشی از طرح را مورد اجرا قرار دهیم.»

 

امتحان تعدادی از دروس در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد​

بطحایی همچنین درباره تقارن زمان برگزاری تعدادی از امتحانات پایان سال تحصیلی مدارس با ماه مبارک رمضان هم اظهار کرد: «دوستان ما در حوزه کارشناسی بررسی‌های زیادی درباره سازماندهی برگزاری امتحانات پایان سال برای عدم تقارن با ماه مبارک رمضان انجام داده‌اند؛ اما متاسفانه تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشد. با توجه به تعطیلات مکرری که در سال تحصیلی جاری داشتیم، نمی‌توانیم دیگر سال تحصیلی را کوتاه کنیم. بنابراین امتحان تعدادی از دروس در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.»

وی گفت: «با این وجود تلاش خواهیم کرد که ملاحظاتی را برای دانش‌آموزان روزه‌دار در نظر بگیریم تا سختی کمتری متحمل شوند.» ( پانا )

پایان پیام/

چهارشنبه, 22 فروردين 1397 ساعت 15:37 خوانده شده: 20924 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +11 -10 --
عاشق سمپاد 1397/01/22 - 17:19
حرف مفت کمتر بزن جناب وزیر. تصمیم گیری در خصوص مدارس سمپاد دراختیارتو نیست. فقط شورای انقلاب فرهنگی مرجع تصمیم گیریه. ضرغامی هم بیکارنیست که خبر الکی تولید کنه. وقتی شورای انقلاب فرهنگی داره می گه ازمون برگزار بشه یعنی باید بشه. شما دوست نداری با این قوانین کارکنی استعفا بده.
پاسخ + 0 0 --
دبیرم 1397/01/23 - 06:34
دانش اموز دبستانی نباید استرس ازمون داشته باشه و مدارس خاص و سمپاد و‌..فقط در متوسطه دوم و در اینده همه دولتی و غیر انتفاعی شوند انشاا‌...
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/01/23 - 11:00
با جناب دبیرم موافقم
پاسخ + +8 -2 --
معلم 1397/01/22 - 18:55
طرح رتبه بندی هگ به درد خودشون می خوره فقط می خوان دهن معلمارو ببندند
منی که تازه وارد اموزش و پرورش شدم مشمول رتبه بندی نمی شم تازه بعد از این که شامل شدم و افزایش حقوق داشتم با این حال بازم حقوفم از خیلی از دستگاه ها پایین تره خوب اینجوری به چه دردی می خوره به درد نخور ترین وزیری که دیدم همین اقای بطحایی بوده خدا خیری حاجی بابایی رو بده که افزایش پلکانی رو برای ما لحاظ کرد
پاسخ + 0 0 --
احمد 1397/01/22 - 22:23
کاملا درسته جناب وزیر به اندازه صد آزمون به خانواده ها استرس وارد کرد ای کاش به مسائل ومشکلات اموزش وپرورش می پرداختن ومدارس سمپاد ونمونه روال خودشان رو طی میکردن
پاسخ + +9 -4 --
معلم 1397/01/22 - 18:58
اگر معلم های ایران هم مثل امریکا باهم اتحاد داشتند و از رفتن به مدرسه خودداری می کردند الان وضع معلما این نبود
پاسخ + 0 0 --
تحصیلکرده بیکار 1397/01/24 - 11:59
معلما جرأت ندارند مدرسه نروند چون مردم به سرعت جذب افراد با سواد تر می شوند که با قوانینی مسخره نتوانسته اند جذب آ.پ شوند. افتاد!
پاسخ + 0 0 --
حمید 1397/01/29 - 14:47
اای کاش این تحصیل کرده بیکار سری به مدارس حاشیه شهرهای بزرگ میزد تا قدر بیکاری خود را بداند.
پاسخ + 0 0 --
دبیر 1397/01/27 - 22:45
حالا اگر به قول جناب آقای بطحایی وزیر محترم قرار است پولدار و بی پول ،با استعداد و کم استعداد همگی در یک کلاس و در شرایط یکسان بدون استرس درس بخوانند اول لایحه به مجلس ببرند و اول مدارس غیردولتی و معاونت مشارکتها را برچینند. بعد هم مدارس هیات امنایی و شاهد و وابسته به دانشگاه آزاد و وابسته به سازمان تبلیغات و سمپاد .... را جمع کنند.نه اینکه دو مدرسه با کیفیت بالا(تیز هوشان ونمونه ) را حذف کنیدولی در توسعه مدارس غیر انتفاعی کوشا باشند.راز طرح مسئله استرس را در معاونت محترم آموزش ابتدایی خانم « رضوان حکیم زاده »که همزمان که هم زمان معاونت آموزش ابتدایی و عضویت در هیات علمی دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران را بر عهده داردباید جستجو کردوسپس تئوری مبارزه با مافیایی آزمون را لطفا در مورد مافیای مدارس غیر انتفاعی وحرکت به سوی غیر دولتی کردن مدارس دولتی مرگ تدریجی اصل 30قانون اساسی واینکه چه کسانی از آن سود می برند نیر وزارتخانه محترم نظریه روانشناسی ارائه نماید !!!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور