صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش پاسخ دهد برای معلمان چه کار کرده است ؟

نمایشگاه کتاب 97 و بن خرید کتاب برای معلمان ؟!

گروه رسانه/

نمایشگاه کتاب 97 تهران از 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلی برگزار می شود .

«همایون امیرزاده» سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره نحوه مشارکت دانشجویان و طلاب، نهادها و موسسات برای دریافت بن کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران مطالبی را بیان کرده است اما در این مصاحبه از " معلمان "  و " سهم آنان "سخنی به میان نیامده است .

« صدای معلم » از وزیر آموزش و پرورش می خواهد همان گونه که نسبت به استفاده از " پیام رسان های داخلی " حساس می باشد و اقدام به عقد قرارداد می کند نسبت به وضعیت مطالعه و فرهنگ کتاب خوانی میان " معلمان " که از ارکان توسعه پایدار بوده و حافظان " امنیت فرهنگی " جامعه هستند نیز اقدام لازم را انجام دهد .

 نمایشگاه کتاب 97 و بن خرید کتاب برای معلمان

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «همایون امیرزاده» سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره نحوه مشارکت دانشجویان و طلاب، نهادها و موسسات برای دریافت بن کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: بن خرید کتاب در راستای تحقق سیاست‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور کمک به جامعه علمی کشور و همچنین ترویج کتاب و کتابخوانی در جامعه هر ساله در ایام نمایشگاه کتاب تهران در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این دوره از نمایشگاه برای دانشجویان و طلاب مبلغ 1 میلیون ریال بن خرید کتاب در نظر گرفته شده است که از این میزان 60 درصد آن از سوی دانشجو و 40 درصد آن توسط معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت خواهد شد.

وی افزود: برای اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و حوزه‌‍‌ها نیز مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان بن خرید کتاب در نظر گرفته شده که 30 درصد آن توسط معاونت امور فرهنگی و 70 درصد آن توسط اساتید تامین خواهد شد.

امیرزاده با اشاره به بن‌ خرید کتاب اهالی قلم گفت: بن خرید کتاب هر یک از اهالی قلم 2 میلیون و 500 هزار تومان است که با مشارکت 100 درصدی معاونت امور فرهنگی به اهالی قلم پرداخت خواهد شد.

سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران درباره میزان حمایت مشارکتی از مراکز علمی، فرهنگی و پژوهشی نیز گفت: معاونت امور فرهنگی تا سقف 1 میلیارد ریال از دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و پژوهشی و کتابخانه‌ها حمایت خواهد کرد و میزان مشارکت معاونت امور فرهنگی با توجه به آورده مراکز علمی حداکثر 25 درصد خواهد خواهد بود. همچنین نخبگان و اصحاب فرهنگی که به تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد استان‎ها و خانه کتاب رسیده باشند، می‌تواند بن کتاب ده میلیونی دریافت کنند. میزان مشارکت معاونت فرهنگی در این بخش با توجه به آورده فرد، 20 درصد خواهد بود.

امیرزاده ادامه داد: معاونت امور فرهنگی در این دوره از نمایشگاه تا سقف دویست میلیون ریال از مراکز علمی فرهنگی، کانون‌های فرهنگی و موسسات قرآنی حمایت خواهد کرد که میزان مشارکت معاونت امور فرهنگی نسبت به مبلغ آورده شده 10 درصد خواهد بود. مراکز دیگر همچون سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها و موسسات خصوصی نیز تا سقف پانصد میلیون ریال حمایت می‌شوند که سهم معاونت امور فرهنگی با توجه به مبلغ آورده پنج درصد خواهد بود.

بنا بر این گزارش، سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 12 تا 22 اردیبهشت ماه سال جاری در محل مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

نمایشگاه کتاب 97 و بن خرید کتاب برای معلمان

انتهای پیام/

یکشنبه, 26 فروردين 1397 ساعت 09:18 خوانده شده: 888 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +4 0 --
رضایی 1397/01/26 - 18:46
شاید از جیب معلمان خبر دارند.
پاسخ + +3 0 --
سید محمد حسن حسینی 1397/01/28 - 10:59
کتب و رساله دکترای من را رایگان از سایتم دانلودد کنید

http://drelt.ir
پاسخ + 0 0 --
سلیمی 1397/01/28 - 12:28
برخی از کتابهای شما در ویترین سایت آمازون. مایه تاسف و سرمندگی است که اجازه نمیدهند کنب شما در ایران منتشر و معرفی بشه
https://www.amazon.co.uk/Books-Hosseini-Seyed-Mohammad-Hassan/s?ie=UTF8&page=1&rh=n%3A266239%2Cp_27%3AHosseini%20Seyed%20Mohammad%20Hassan
پاسخ + 0 0 --
حق جو 1397/01/29 - 18:00
امیدواریم وزرا و مدیران کل هم این کار گرانقدر را کنند - البته اگه کار علمی قابل عرضهای دارند!
پاسخ + +1 0 --
گنبد کابوس 1397/01/31 - 20:30
در چرایی ترجیح ثروت بر علم ایرانیان

http://melliun.org/iran/113669
پاسخ + +1 0 --
Ali 1397/02/06 - 01:32
سلام
يكم؛ مقصر اصلي خود معلمان هستند. كه هم فقر شكم دارند و هم فقر تفكر ، كه البته شكم را بر فكر ترجيح ميدهند. جالب است كه سالهاست بدنبال غذاي شكم هستند و به آنهم نميرسند.
من سه سال پي در پي به تمام نهادهاي مربوط به كتاب و بن كتاب نامه و ايميل دادم ، دريغ از يك خط جواب ...
سال گذشته به دانش آموزان هم بن دادند اما معلم گويا ارتباطي نبايد با كتاب داشته باشد.
مطمئنم هم اگر بن كتاب بدهند مي روند و بن ها را مي فروشند براي خريد گوشت و برنج و ،.،
پاسخ + 0 0 --
دانشجو 1397/02/09 - 23:36
شما به عنوان رسانه میتونید پیگیر این قضیه باشید و مطالبه کنید ازمسوولین

و البته تا وقتی که این چرخه ناقص جذب معلم در کشور هست و این نگاه حاکمیت که معلمی صرفا یک شغل است مثل سایر مشاغل ،طبیعی است که فردی که به دنبال شغل به هر دری زده سراغ آموزش پرورش هم برود!
امیدوارم عمر ما کفاف بدهد روزی را ببینیم که جایگاه درست و حقیقی دانش و اهلش و پرورش و اهلش در این مملکت شاهد باشیم!
پاسخ + 0 0 --
کرمی 1397/02/12 - 15:08
با سلام
مقصر معلم نیست که بن کتاب به آنها تعلق نمیگیرد بلکه ارزشی است که ملت برای معلم قائل هستند و برای ملت معلم کار چندانی نمی کند
از طرفی هم اگر همان اندازه که به سایر ارگان ها اهمیت می دهند به نظام آموزش و پرورش نیز اهمیت می دادند و انگیزه معلم را در حالی که همچنان در تلاش است را خاموش نکنند و جایگاه والای معلم در کشور را به همه نشان دهند،مسلما کسی نخواهد بود که معلم را گشنه و تشنه خطاب کند
کار معلمی کار بسیار مشکلی است که تا در این کار مشغول نباشی به هیچ عنوان نخواهی توانست سختی آن را درک کنید.
از طرفی چقدر بد است که در این ایام معلمین همه جوره به دنبال بن کتاب هستند که بتوانند هم برای خود و هم برای دانش آموزان کتابی تهیه کنند
اولین کسانی که باید به آنها بن تعلق بگیرد معلمین هستند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور