صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش :

معلمان ما ساختار شکن نیستند و اگر معلمان نگران هستند باید این نگرانی برطرف شود ؛ معلمان باید حرف خود را بزنند و اگر انتقاد دارند، بپذیریم

گروه اخبار/

عملکرد حراست ها در آموزش و پرورش و برای معلمان

 محمدحسین کفراشی رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به وظایف حراست، اظهار داشت: حراست از پرسنل، اسناد و داده‌های فناوری و حفاظت از امکانات از جمله وظایف مسئولان حراست ادارات آموزش و پرورش است.

وی افزود: سال گذشته از لحاظ مالی، سال سختی بود اما با همه این سختی‌ها، روحیه شادابی و نشاط در بین معلمان و دانش‌آموزان بود و امر تعلیم و تربیت به‌نحو احسن و شایسته انجام شد.

کفراشی، نیروی انسانی را مرکز ثقل و توسعه پایدار کشور قلمداد کرد و ادامه داد: نیروی انسانی، بزرگترین سرمایه کشور است.

رئیس مرکز حراست آموزش و پرورش با اشاره به شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی نام دارد، گفت: توسعه صنعت و حمایت از کالای ایرانی با برخورداری از نیروی انسانی متعهد و متدین محقق خواهد شد.

وی تأکید کرد: در آموزش و پرورش یک گنجینه داریم که نیروی انسانی است و با ارزش‌ترین گنجینه نظام است که باید حفظ شود و آموزش و پرورش هم باید از نیروی متدین، متعهد و کارآمد برخوردار باشد؛ البته معلمان ما با دلسوزی و از روی صدق و خالصانه کار می‌کنند و برای ایجاد فضای بهتر برای معلم باید امنیت روانی ایجاد کنیم.

کفراشی اضافه کرد: اگر به دنبال منزلت و معیشت معلمان هستیم باید این امنیت را فراهم کنیم؛ معلمان دلسوز و نجیب هستند و اگر اعتراضی دارند، نجیبانه است و ما باید نجیبانه برخورد کنیم؛ معلمان ما ساختار شکن نیستند و اگر معلمان نگران هستند باید این نگرانی برطرف شود.

وی با بیان اینکه باید به‌گونه ای رفتار کنیم که عملکرد ما موجب دلسردی افراد نشود، گفت: خرید اعتماد کار سخت و هزینه‌بر است و ما باید فضا را به گونه‌ای ایجاد کنیم که حراست به جایگاه واقعی خود یعنی مشاور امین دست یابد و بتوانیم شجاعت را به معلمان انتقال دهیم و آنها نیز دانش‌آموزان شجاع پرورش دهند.

رئیس مرکز حراست آموزش و پرورش تصریح کرد: باید دانش‌آموزانی شاداب داشته باشیم؛ معلم شاداب داشته باشیم؛ معلمان باید حرف خود را بزنند و اگر انتقاد دارند، بپذیریم؛ ما سرمایه‌ای با پنج هزار معلم شهید و ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید داریم. حرمت معلم برای ما مهم است اگر مشکل معیشت دارند حرمت آنها را نشکنیم. ( خبرگزاری فارس )

پایان پیام/

دوشنبه, 27 فروردين 1397 ساعت 14:23 خوانده شده: 840 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +68 0 --
اردشیر کاظمی 1397/01/27 - 14:59
با سلام جناب کفراشی بنده معلمی هستم با ۲۸ سال سابقه از شهرستان بناب که به علت بیان دو کلمه حرف حساب از طرف ریاست اداره و بعضی آقایان خارج از اداره که دارای کسب و کار در آموزش و پرورش هستند مورد مواخذه و شکایت قرار گرفتیم و تازه شانس آوردیم شاکی خصوصی با کلی منت رضایت دادند و پس از آن جناب قاضی فرمودند که عیدی تونو خرج نکنید و باید جریمه بدید و ناقابل دم عیدی ۳۰۰هزار تومان جریمه نقدی شامل حال ما شد. حال شما بفرمائید معلمان باید حرف خود را بزنند و اگر انتقاد دارند، بپذیریم؟!!! در ضمن اسناد و مدارک موجود هست ولی بیشتر حرفهایی که فرمودید شعار هست تا عمل.
پاسخ + 0 0 --
زنبق 1397/01/27 - 17:04
سلام همکار بنابی،

منظور اینها نیز همین است یعنی
می گویند حرف بزنید تا با جریمه
نقدی ما درآمد داشته باشیم!!!!!
چند کشور بر بحث سیاسی جریمه
نقدی می گیرند!!؟
آن هم از معلم مملکت!!!
جناب رییس : کتاب گوسفند نباشیم
را مطالعه نمایید و ما معلمان را ابله
فرض نکنید. با پوزش از همکاران
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/01/27 - 17:42
جالب بود
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/28 - 08:31
احسنت به شما زنبق

آری بودجه آموزش و پرورش کاهش یافته و خلاقیت چون در آن موج می زند می گویند اگر پلیس راهنمائی و رانندگی به حق یا ناحق وقتی راننده ها را جریمه می کند و منبع درآمد میلیاردی بدست می آورد حال ما آموزش و پرورشی ها با این همه مطالبات و کسری بودجه ، چرا خود معلم را جریمه نکنیم. زمان شاه در کلاس وقتی به زبان محلی صحبت می کردی باید 2 ریال جریمه به قللک می انداختی . این هم شگرد مسئولین ما.
آقای کفراشی راست می گوئید شما هم برخلاف جهت آب قدری برای ما قلمفرسایی کنید.
اگر راست می گوئید از معلمان در بند چه خبر؟
صداقت گفتار خویش اثبات فرمائید و از مراجع ذی صلاح آزادی آنان را برای روز معلم مطالبه کنید. شما اول برادری خود را ثابت کنید.
پاسخ + 0 0 --
شهروند 1397/01/31 - 13:56
لابد انتظار داشتید تشویق هم بشید.مگه نشنیدید زبان سرخ سر سبز می دهد بر باد. شما چیکاره مملکتی که انتقاد می کنی و پاتو از گلیم خودت درازتر کرده ای. وظیفه شما اینه که سرتو بندازی پایین و این دو سال باقی مونده رو هم بی سو وصدا سپری کنی و برید پی کارت. آقا مملکت حساب و کتاب داره و این کارا به شما ربطی نداره
پاسخ + +45 -1 --
ناشناس 1397/01/27 - 17:09
برای گفته خود تعهد کتبی تدوین
و به امضای معلمان جذب شده
درآورید.
تجربه خدمت می گوید هرگز از
سوی هیچ مسول اداری گفته شفاهی
نپذیریم. راست می گویید پرونده
این همکار را بررسی و 300 هزار تومان ایشان را با درج عذرخواهی
در پرونده عودت دهید. به عمل کار
برآید نه سخن.
پاسخ + +26 -18 --
!!!!!!! 1397/01/27 - 17:12
البته آدم های خوب حراستی هم
داریم، دختر حراست اداره شاگردم
بود و کلی بحث آزاد کردیم و مشکلی
پیش نیامد. آدم شریفی بود.
پاسخ + 0 0 --
!!!!!! 1397/01/28 - 08:37
به مقدسات سوگند راست می گویم باور کنید
چرا منفی گذاشتید.
من از ایشان بزرگواری یاد گرفتم هم دخترش هم خودشان. البته دختر گل شان نسبت به سن شان
خیلی بزرگ منش بودند.
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 1397/01/29 - 16:06
اگر ایشان فرد لایقی هستند پس با اسم خودتان اسم ایشان را بنویسید تا ما هم این همکار خوب را بشناسیم.چرا ناشناس؟
پاسخ + 0 0 --
!!!!!! 1397/01/29 - 16:52
یک معلم بزرگوار،

به دلیل برخی مصالح نمی توان نوشت. اسم این آدم خوب هم برای خدایش مشهود است و الان در آن سمت نیست لذا ضرورتی برای ذکر نیست. تشکر
پاسخ + +40 0 --
ناشناس 1397/01/27 - 17:17
البته شما هم سیاست به خرج می دهید
چون تنهاره باقیمانده برای معلم
محروم از حقوق انسانی همین حرف
زدن هست آن هم نباشد سلامتی
بیش از یک میلیون معلم به خطر
می افتد. شما دلتان برای خالی ماندن
کلاسها می سوزد نه معلم.
پاسخ + +39 0 --
ناشناس 1397/01/27 - 17:29
جناب آقای کفراشی ،
سلام

حراست فقط برای نگهبانی از حریم افکار و اندیشه و بیان معلمان انجام وظیفه می کند یا بر کارمندان ادارات و مدیران آنها و مدیر کل های استانها نیز نظارت و نگهبانی دارد؟
اگر دارد چرا ما معلمان را از شر مدیران نالایق و
مدیرکل های مستبد خودرأی ظالم رهایی نمی دهید و حمایت نمی کنید؟
ما معنای لغوی شغل شما را قبول داشته باشیم یا شرح وظایف پنهانی تان را ؟
پاسخ + +39 0 --
اردشیر کاظمی 1397/01/27 - 23:33
با سلامی دوباره خدمت همکاران عزیز.بله درد ما این است که هر مسئولی در جایگاه حقوقی خودش حرف های قشنگی را بیان می کند که در مقام عمل یا قابل اجرا نیست یا نادیده گرفته می شود.بنده در دفاعیات خودم در محضر دادگاه استناد کردم به سخنان مقام معظم رهبری در مورد کاربرد اصطلاح "آتش به اختیار" که معظم له اشاره کرده بودند به اینکه در حوزه مسائل فرهنگی باید منتظر اقدام مسئولین برای برطرف نمودن خلاء ها نباشیم و از کنار ناکارآمدی ها بی تفاوت رد نشویم.همچنین استناد کردیم به مقاله دکتر شعبانعلی رمضانیان مسئول وقت بسیج فرهنگیان در مورد آتش به اختیار بودن در مسائل فرهنگی. در جواب بنده قاضی محترم دادگاه فرمودند بروید همان هایی که این مطالب را گفته اند بیاورید تا از شما دفاع کنند!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/28 - 08:23
سلام آقای کاظمی ،

اولا درود بر شما که نامتان را قید فرمودید و
جسارت خود را ثابت کردید.

ثانیا اینها خودشان یکدیگر را قبول ندارند چه
رسد به من و شما.

ثالثا قضات محترم برای همین ،هر دَم حقوق
نجومی شان افزایش می یابد که به زمین و
آسمان بندگی نکنند.

رابعا عزت زیاد سربلند باشید. این هم تجربه
شغلی شما.

پایدار باشید و دیگر به تک جمله هیچ مقامی
اعتماد نورزید.
پاسخ + +33 0 --
حقی 1397/01/27 - 23:57
آقای کفراشی یکی از مواردی که در قرآن بسیار موکد است امر به معروف ونهی از منکر است.که باید شامل همه افراد جامعه وبه خصوص مسئولین وصاحبان قدرت باشد. پیامبر اکرم(ص) می فرمود: مرا نصیحت کنید.
سوال این است که آیا یک فرد می تواند به راحتی مسئولین را امر به معروف ونهی از منکر کند؟آیا برای او مشکلی نمی آید؟ آیا زندانی نمی شود؟آیا از حقوق فردی محروم نمی شود؟
بنده که چنین فضایی را در این جامعه نمی بینم. ونمی توان باور کرد جامعه ما اسلامی یا بسمت اسلامی شدن در حرکت باشد. باشد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/28 - 08:24
سلام جناب حقی ،

شاهد زنده آقای کاظمی.
عاقل را یک اشارت بس است.
پاسخ + 0 0 --
هاشمی ر 1397/02/01 - 13:49
آقای دکتر حسینی دلسوزانه نقد می کنند

http://news.gooya.com/politics/archives/2016/12/221024.php
پاسخ + +12 -22 --
افتخاری هریس 1397/01/28 - 11:50
بنده به عنوان یک معلم صاحب نظر ونویسنده در یک موضوعی که مدیر محترم حراست استان اش حاج اقا وحدتی کمک وهمیاری ام کرد به این نتیجه رسیدم که مسولان محترم حراست در استان اش خضوصا حاج اقا وحدتی همواره پشتیبان همکاران عزیز بوذه اند که لازم می بینم از زخمات این برادر بزرگوار ومسولان حراست استان اذربایجان شرقی تقدیر وتشکر کنم با توجه به تقویت امنیت فکری وروحی در میان کارکنان ومعلمان توسط حوزه های حراستی امید است که دوستان بیشتر از خدمات کمی وکیفی حراست اشنا شوند که یک نیروی پشتوانه بزرگی برای جامعه فرهنگیان عزیز می باشند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/28 - 13:17
سلام ،

اگر گفته شما صحت دارد پس چرا به داد آقای کاظمی نرسیده است؟!!!
پاسخ + 0 0 --
یک معلم 1397/01/29 - 16:03
جناب افتخاری اگر اینطوریه که شما می گید پس بفرمایید از این همکاران هم دلجویی کنند و به مشکل شان رسیدگی کنند.
پاسخ + +37 -3 --
عیسی رسولی 1397/01/28 - 22:17
با سلام خدمت همکاران
در خصوص مطالب آقای کفراشی لازم است به عرض برسانم بنده هم از شهرستان بناب با توجه به انتقادی که از اجاره یک مدرسه تخریبی با اختصاص اعتبار ۴/۵ میلیاردی از طرف معاون وزیر داشتم که موجب عدم احداث مدرسه از طرف مسولین وقت و افرادی که منافع داشتند . فقط انتقاد داشتم و حقی که از دانش آموزان و منطقه و مدارس دو شیفته و ضایع شدن حق دانش آموزان داشتم. به سیصد هزار تومان جریمه و کلی رفت و آمد به پلیس فتا و دادگاه به نفع صندوق دولت محکوم شدم.
جالب است که بدانید نامه در این سایت با نام معلمان بناب درج شده و به عنوان پر بحث ترین ها ثبت شده است.
حالا بروید انتقاد کنید امر به معروف کنید مقام معلم را تکریم کنید به قول آقای کفاشیان نگران ننننن نباشید.
پاسخ + +32 -1 --
عیسی رسولی 1397/01/29 - 12:18
با سلام
در راستای درج نظر اینجانب در ذیل مصاحبه آقای کفراشی حراست اداره از علت و چرایی این نظر در ساعت ۱۱/۱۳ مورخه۹۷/۱/۲۹ توضیح خواست . لازم است به عرض حراست استان وزارت برسانم خواهشمند است در خصوص کلنگ زنی مدرسه ۱۸ کلاسه در خبرگزاری ها و سایت جستجو و اجاره نامه مدرسه کلنگ زنی شده از اداره بناب و نقشه مدرسه را از نوسازی استان و رییس وقت بناب و رییس نوسازی استان ، نامه عدم تخلیه برای احداث و شروع، دستور معاون وزیر ، دستور شروع سریع عملیات ساخت، نامه قبلی و نظر اینجانب را با عنوان بنابی ۱_۵ از نظرات نامه قبلی که در شهریور ۹۶ در سایت صدای معلم مشاهده فرمایید.
پاسخ + 0 0 --
بناب لی 1397/02/08 - 18:17
جناب آقای رسولی راسته که این حاج آقا 3 یا 4 مدرسه رو از آموزش و پرورش گرفته و تحویل نمیده؟ میگن زور رئیس آموزش و پرورش و مسوولین بهش نمیرسه و حتی روسای قبل هم ازش می ترسیدند و تسلیم خواسته های وی شده اند..... واقعا ریاست آموزش و پرورش شهرستان بناب اینقدر ضعیف و مستاصل است!
پاسخ + +34 0 --
عیسی رسولی 1397/01/29 - 12:36
در ادامه نظر قبلی
جالب است در جلسات اداره برای فرار از تبعات این مسأله اخیرا در کارگروه بهداشت ایرادات ناظرین بهداشت را برای تخلیه در صورت جلسات قید می کنند و سعی در پاک کردن صورت مسأله جلوگیری از احداث مدرسه را پاک کنند. در ضمن صورت جلسه و نقشه های پیشنهادی پیش خانم مهندس فیاضی هست و سایر اسناد و مدارک را بنده می توانم در اختیار شما قرار دهم.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/01/29 - 14:38
سلام آقای کفراشی

ما معلمان ساختار شکن نیستیم اما شما حراستی ها
چرا؟ ما معلمان حریم امن شکن هستیم تا خواب و
آسایش عده ای برهم خورد .
پاسخ + +30 0 --
یک معلم 1397/01/29 - 15:59
سلام. همکاران عزیز آقایان کاظمی و رسولی آیا حراست و رییس منطقه تان از شما حمایت نکردند؟ می توانید توضیح دهید که عکس العمل ایشان در مورد مشکل شما چی بود؟
پاسخ + 0 0 --
اردشیر کاظمی 1397/01/31 - 23:01
با سلام خدمت همکاران عزیز اگر فرصتی دست داد انشاءالله به زودی طی مقاله مبسوطی جریانات اتفاق افتاده را به سایت وزین صدای معلم ارسال خواهم نمود.ممنونم از اظهار لطف عزیزان
پاسخ + +20 0 --
کارشناس ناشناس 1397/01/31 - 14:52
به نظر کارشناسان محترم حراست آیا توسعه مدارس غیر انتفاعی توسعه سرمایه داری در کشورنیست ؟ حذف مدرسه نمونه دولتی دوره اول متوسطه که اقشار محروم روستای در آن تحصیل می کنند مغایربا آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست ؟بودجه نویسی اشتباه سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کی اصلاح می شود .آموزش وپروش امور حاکمیتی است وبایستی به دورترین نقاط خدمت رسانی کند انوقت حقوق امور مالیاتی را در شهر زیاد می کنند اصل سی ام قانون اساسی چرا کم کم از بین می رود
پاسخ + +18 0 --
کارشناس ناشناس 1397/01/31 - 15:05
البته اعتراض به تیعیض را متاسفانه با مخالفت با نظام مقدس جمهوری اسلامی تلقی می کنند !معلم از خودش می پرسد چرا در فلان دستگاه اینقدر امکانات رفاهی به کارمند می دهند وحقوق شاغلین و بازنسشتگان قوه قضائیه وشرکتهای دولتی وبسیاری از دستگاهها با آموزش وپرورش با یک مدرک وسابقه یکسان زمین تا آسمان است اگر معلم امر به معروف ونهی ازمنکر (تبعیض )نکند پس چه کسی باید حق او را بستاند متاسفانه فریاد رسی نیست وسالها فریاد زدیم ولی گوش شنوایی پیدا نشد موفق باشید
پاسخ + +8 -1 --
سید محمد حسن حسینی 1397/01/31 - 19:28
شما روی یزید را هم سفید کردید. باقی عمرم را وقف این میکنم که به دنیا بگویم که با من و خانواده مظلومم چکار کردید و چرا. اگر واقعا به خدا و قیامت باور داشتید هرگز این همه ستم نمیکردید.

Http://beyondelt.blogfa.com
پاسخ + +15 0 --
راه حسین 1397/01/31 - 19:50
بخ قول شهید بهشتی حکومتی که انتقاد پذیر نباشد اسلامی نیست.

مقاله دکتر حسینی تحت عنوان طاغوت و استبداد رفتنی است

https://www.google.nl/amp/melliun.org/iran/150099/amp
پاسخ + +15 0 --
گنبد کابوس 1397/01/31 - 20:06
مادامیکه دروغ نمی گویید ساختار شکن نیستیم:

حراستی ها چه کسانی را به حراست و پاسبانی نشسته اند؟!

https://www.google.nl/amp/melliun.org/iran/145510/amp
پاسخ + +17 0 --
کارشناس ناشناس 1397/01/31 - 20:42
امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب بیش از هر رهبر دیگری، بر رفاه و احقاق حقوق مستضعفان تاکید کرد و بیش از همه از زاغه نشینان گفت.مستمندان و فقرا و دورافتاده‏ها در صف مقدم جامعه هستند، و همینها و همین زاغه‏ نشینان و همین حاشیه‏ نشینان و همین محرومان بودند که این انقلاب را به ثمررساندند. ازجامعه فرهنگیان وداش آموزان چه میزان شهید دادیم ولی حالا این جامعه مورد بی مهری قرار گرفته اند معلم از تبعیض ناراضی چرا قانون خدمات کشوری در دستگاههای دولتی به صورت متفاوت عمل می شود امیدواریم حراست که وظیفه پاسداشت از ارزشهای انقلاب را دارد به صورت جد مشکلاتاجرای متفاوت قانون را به گوش مسئولان محترم برساند تا عدالت در قانون خدمات کشوری بصورت یکسان اجراءشود موفق باشید
پاسخ + +13 0 --
صدای استثمار شدگان 1397/01/31 - 21:27
گرچه از آتش خشم چون خم می در جوشیم


مهر بر لب زده خون می خوریم و خاموشیم - البته فعلا
پاسخ + +14 0 --
حاج احمد 1397/02/01 - 06:59
به حاکمانی که ریا می کنند و در پوشش اسلام ستم و تبعیض و غارت و چپاول می کنند و با این نوع حکومت کردن اسلام را در اذهان مردم به صلیب می کشند رحم نکنید. حضرت علی ع
پاسخ + +13 0 --
معاویه شناس 1397/02/01 - 08:29
اگر معرفی ستمگران و چپاولگران و دین فروشان ریاکار که بر مبنای جهل و فقر و ترس مردم حکومت می کنند ساختار شکنی است ما همه ساختار شکنیم.
پاسخ + +14 0 --
مرتجع مترقی نما 1397/02/01 - 08:35
حاج آقا چرا در شرح وظایفتون در بالا آشکارا دروغ میگید؟! نکنه شما هم ما رو هالو فرض کردید!
پاسخ + +16 0 --
کارشناس ناشناس 1397/02/01 - 09:29
حفاظت از ارزشهای انقلاب وظیفه حراست است متاسفانه چرا ارزشها هر روز کم رنگتر می شود .چرا رشته تجربی با تراکم روبرو است ورشته ریاضی فیزیک با اقبال کمی روبرو می شود ؟آیا جامعه مابیمار است که اینقدر مراکز پزشکی شلوغ هستندودکترها وقت ندارند ونوبت چند ماهه می دهند؟! ودلیل گرایش به رشته تجربی درآمد است نه خدمت . آنوقت جامعه مهندسین کشور بیکارودفاتر آنها خالی از جمعیت است .چرا در کشورهای پیشرفته جامعه مهندسین جزءمشاغل پرکار هستند ؟ولی مهندسین ما به دنبال مهاجرت به خارج !آیا حراست موضوع را کارشناسی کرده است ؟آیا کتابی به نام تغذیه سالم وچکار کنیم بیمار نشویم در مدارس تدریس نمی شود .تا اینقدر بودجه صرف سلامت کشور نشود پس چرا آموزش وپرورش از زیر بنا چاره اندیشی نمی کند !آیا مسئولان راه نمی دانند یا نامه نمی خوانند کدام درست است /موفق باشید
پاسخ + +16 0 --
کارشناس ناشناس 1397/02/01 - 11:20
رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش جناب آقای محمدحسین کفراشی بخشی اعتراضات که متاسفانه بعضی ها آنرا ساختار شکنانه می دانند بدون ریشه یابی مشکل وحل آن فقط برخورد سخت را چاره راه می دانند !البته ممکن است حراست فقط دستور رااجراءکندچون بایستی تابع مافوق باشد مگرمعلمان معترض چه می گویند بیشتر آنها مشکلات معیشتی ودغدغه تبعیض را دارند قانون گذار قانون خدمات کشوری را برای اجرای عدالت تصویب کرده آیا کارشناسان محترم حراست معتقد هستند عدالت در اجرای قانون در دستگاهای دولتی یکسان اجراء می شود ؟متاسفانه به جای ریشه یابی موضوع داریم صورت مسئله حل پاک می کنیم ؟تبعیض عامل نارضایتی است مثلا مدیران رده بالا وقتی سقف پرداخت پاداش را مصوبه مجلس دیدند زود بازنشسته شاغل شدند ؟!!هم پاداش خود را یکجا گرفتند هم مرخصی استفاده نشده چند صد میلیونی خود را حالا بازنشستگان اداری سال 95آموزش وپرورش بعداز گذشت بیست ماه هنوز مرخصی استفاده نشده خود را دریافت نکرده اند!!حالا معترض به این موضوع ساختار شکن است یا طالب حق خود آیا حراست محترم پیگیر مطالبه حق بازنشستگان است یا خیر؟
پاسخ + +12 0 --
کارشناس ناشناس 1397/02/01 - 22:19
مسئولان در اندک زمان باقی مانده تا هفته معلم به جای دادن وعده های توخالی و منتسب نمودن معلمان به القاب پرطمطراق اما مزورانه و بی پشتوانه، برای یکبار هم شده به طور جدی و صادقانه به این خواسته های مشروع توجه نموده و برای حل آن اقدام عملی صورت بدهند. بدیهی است که مطرح نمودن مسائلی همچون امنیت ملی و... به جای حل مساله، بسیار تکراری و نخ نما شده و اگر کسانی از این جهت نگران هستند باید با مسببان اصلی این نابرابری ها برخورد کنند چرا که هیچ چیز به اندازه بی عدالتی و تبعیض در ایجاد تضاد طبقاتی و برافروختن خشم و عصیان توده های مردم تاثیرگذار نخواهد بود.
پاسخ + +13 0 --
کارشناس ناشناس 1397/02/02 - 08:53
رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش جناب آقای محمدحسین کفراشی امیدواریم وزیر محترم آموزش وپرورش ومسئولان رده بالای وزارت آ.پ طبق دستور ریاست محترم جمهوری روزه سکوت را در مورد بی عدالتی بشکنند وبه داد معلمان شاغل وبازنشسته برسند سالهای سال بود که معلمان شاغل و بازنشسته و بسیاری دیگر از مزدبگیران بی عدالتی حاکم بر نظام پرداخت ها و بودجه ریزی کشور را به قانونی ترین و آرام ترین شیوه فریاد می زدند اما نه تلاشی برای رفع آن صورت می گرفت و نه حتی اراده ای برای پذیرش آن وجود داشت اما اخیرا با عریان شدن بیش از پیش تبعیض ها و بلند شدن فریادها مسولان ارشد کشور بر وجود ناعدالتی شدید در جامعه صحه گذاشته و از آن به عنوان تهدیدی جدی یاد کرده اند.گرچه پذیرش و بیان این مسئله خود گامی به جلو است اما تنها زمانی که به یک تصمیم و اقدام عملی در راستای کم کردن فاصله ها منتهی شود می توان به آن امیدوار بود منتظریم جناب وزیر ومسئولان محترم وزارتخانه آموزش وپرورش روزه سکوت را بشکنید
پاسخ + +11 0 --
قربانی ارتجاع 1397/02/02 - 11:05
وزیر روزه سکوتشان را بشکنند و پاسخگوی معترضین باشند. اگر میترسن برن کنار.
پاسخ + +9 0 --
همکار 1397/02/02 - 11:09
وزیر،
چرا رسیدگی نمی کنید؟!

https://www.tribunezamaneh.com/archives/152496
پاسخ + +13 0 --
بناب لی 1397/02/06 - 12:02
قسمت1
با سلام خدمت فرهنگیان بخصوص همکاران فرهنگی شهرستان بناب
با سلام خدمت جناب کفراشی
در شهرستان بناب یکی از شهروندان با ایجاد چند مدرسه غیر انتفاعی و استفاده از ساختمان های دولتی اداره آموزش و پرورش به نظر منافع زیادی به جیب می زند. در این زمینه به نظر می رسد جناب نماینده شهرستان و فرمانداری شهر نیز همکاری و همراهی لازم را دارند و احتمالا از سوی نماینده شهر تحت فشار هستند. شاید هم منافع خود آنها در این راستا باشد. این امر نیاز به بررسی و تحققیق از سوی مسولین حراست وزارتخانه را می طلبد.
جناب کفراشی، اما درصورتی که این فرد در سال آتی نیز این مدارس را در اختیار داشته باشد به نظر می رسد که قضیه و فرد، نه در شهرستان بلکه از طرف وزارتخانه نیز مورد حمایت قرار می گیرد.
این مدارس در شرایطی به این فرد داده شده که خود اداره آموزش و پرورش از کمبود فضای آموزشی رنج می برد و در یکی از موارد از خانه سازمانی به عنوان مدرسه استفاده می شود (از منزل مسکونی به عنوان مدرسه استفاده می شود) و همکاران فرهنگی از آشپزخانه 2 متری به عنوان دفتر استفاده می کنند!
پاسخ + +14 0 --
بناب لی 1397/02/06 - 12:03
قسمت2
با سلام خدمت فرهنگیان بخصوص همکاران فرهنگی شهرستان بناب
با سلام خدمت جناب کفراشی
جناب کفراشی خواهشمندیم در این خصوص ورود کنید تا حداقل ما معلمان این شهر حرف های تان را باور کنیم. علاوه بر این به نظر می رسد بهتر است از مسوول حراست شهرستان بناب در این خصوص و نیز نحوه انتخابات در مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان بناب نیز پی گیری های لازم را داشته باشید.

از آقایان کاظمی و رسولی به خاطر امر به معروف و نهی ازمنکرشان در خصوص حمایت از منافع آموزش و پرورش از طرف خود کمال تشکر را دارم. خداوند اجرتان دهد. جناب آقای کاظمی و رسولی امر به معرف و نهی از منکر هزینه دارد و شما هزینه آن را می دهید. ما جمعی از معلمان این شهر از شما و اقدمتان حمایت می کنیم و ارزش کارتان را درک می کنیم.
پاسخ + +15 0 --
معلم 1397/02/06 - 22:36
جناب کفراشی عزیز به یگانگی خدا، بعد از 29 سال خدمت به دلایل مشکلات مالی و خانوادگی مجبور به فروش خانه ای شدم که با هزاران بدبختی و بیچارگی ساختم و خالص دریافتی ام به صدتومان هم نمیرسه حالا با چهار نفر تحت تکفل چگونه گذران زندگی کنم، آیا فقط حرف از نجابت و صداقت معلم زدن، آب و نان و خانه میشه برای این انسان زحمتکش که عمری را با صداقت در خدمت اعتلای فرهنگ و آموزش کشور بوده و هست? آیا نباید کنکاشی بشه و صدها معلمی چون بنده را شناسایی کنید و دریابید?
پاسخ + 0 0 --
یک منتقد 1397/02/06 - 23:29
سلام خدمت عزیزان فرهنگی در تکمیل نوشته های این دوست محترم باید اضافه کنم که در بناب مورد عجیبی اتفاق افتاده است و شهروندی که مدارس دولتی را تحت عنوان اجاره در اختیار دارد عضو هیئت مدیره خیرین مدرسه ساز نیز می باشد. و در مدارسی که ایشان مستقر هستند قرار بود مدرسه ای ۱۸ کلاسه ساخته شود که ظاهرا به علت بعضی کارشکنی ها به انجام نرسید.
پاسخ + +6 0 --
فرهنگیان بناب 1397/02/19 - 19:18
همکاران گرامی آقایان کاظمی و رسولی بی شک تلاش های ارزنده سما در رو کردن دست افراد نابخرد و سوءاستفاده چی تلاشی ارزنده و خداپسندانه هست. اگر شماره کارت یا حسابی اعلام کنید ما حاضریم با جان و دل جریمه شما را پرداخت کنیم.درود بر شما فرهنگیان بیدار و بیدارگر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور