صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" آنچه حق است این است که مقامات به ویژه دولتمردان با ادب و احترام ویژه از تقصیر و قصور خود عذرخواهی کنند و نسبت به جبران مافات با تدبیر و برنامه ریزی در اسرع وقت اقدام کنند "

واکنش رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به برخورد نامناسب و نسنجیده با اعتراض و تجمع معلمان !

گروه اخبار/ حجت الاسلام « محی الدین بهرام محمدیان » رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  به تازگی در یادداشتی که در خبرگزاری تسنیم منتشر شده است نسبت به تجمع معلمان و نیز برخورد نامناسب با آنان واکنش نشان داده است .

در بیش از 10 سال مسئولیت ایشان به عنوان معاون وزیر آموزش و پرورش این نخستین بار است که ایشان نسبت به چنین موضوعاتی واکنش نشان می دهد .

تجمع معلمان و سخنان محی الدین بهرام محمدیان رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

مشروح این یادداشت که در خبرگزاری تسنیم  منتشر شده است بدین شرح است:

خبر تجمع جمعی از معلمان عزیز در شهرهای مختلف در مقابل ادارات کل سازمان برنامه و بودجه و برخی از ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و همچنین اجتماع گروهی از آنها مقابل مجلس شورای اسلامی بعد از هفته بزرگداشت مقام معلم از چند جهت موجب تأثر خاطر همه علاقه مندان نظام تعلیم و تربیت شد.

تکرار وعده‌ها و امروز و فردا کردن در تسویه معوقات معلمان به ویژه همکاران حق‌التدریس از سوی مقامات ارشد موجب بدبینی و عدم اعتماد به مدیران دستگاه را فراهم ساخته است  این موضوع برای معلمان که با صداقت و دلسوزی انجام وظیفه می‌کنند، قابل پذیرش نیست.

 اعمال تبعیض در بین کارکنان دولت و شانه خالی‌کردن از پذیرش مسئولیت آسیب‌های روانی و مخدوش سازی منزلت اجتماعی معلمان به واسطه تأخیر و انباشت مشکلات فرهنگیان اعم از شاغلان و بازنشستگان موجب آسیب دیدن کیفیت آموزشی و تربیتی در مدارس شده است.

 سوء استفاده برخی عناصر فرصت طلب از مطالبات و دل نگرانی‌های معلمان و برخورد نامناسب با معلمان تجمع‌کننده بر دامنه تأثر و ناراحتی افزوده است.

اما پرسش اساسی این است: چه کسانی با اهمال کاری و یا از روی عمد موجب شده‌اند تا با تراکم مطالبات و تأخیر در پرداخت‌ها و اصلاح فرایندها و بهبود روش‌ها معلمان به جای حضور با آرامش خاطر در کلاس‌های تدریس ناچار به بیرون آمدن و اعتراض در خیابان بشوند؟!

آیا مقصران تأدیه حقوق معلمان و سازمان دهندگان چنین تجمعاتی در شرایط سیاسی کشور آن هم بعداز هفته معلم و حضور پر معنای مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند؟!

آیا برخورد نامناسب و نسنجیده با اعتراض و تجمع معلمان اقدام در راستای اهداف مغرضانه بدخواهان نظام نیست؟!

باید همه اعتراف کنیم حق معلم فراتر از این است که برای دریافت حقوق مسلم خود منتظر بماند و با مسئولیت نشناسی بعضی برای احقاق حق خود به مقامات اداری و سیاسی مراجعه کند!

آنچه حق است این است که مقامات به ویژه دولتمردان با ادب و احترام ویژه از تقصیر و قصور خود عذرخواهی کنند و نسبت به جبران مافات با تدبیر و برنامه ریزی در اسرع وقت اقدام کنند.

انتهای پیام/

شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 17:18 خوانده شده: 754 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +16 0 --
ناشناس 1397/02/22 - 17:59
باید در این کشور تحقیق و تفحص
کرد که چرا مسولین بعد مسولیت
شیر می شوند و فهم و شعورشان
بیشتر می گردد و داسوزی شان
افزونتر!!!!!!
امان از میز پدرسوخته که برای
حفظ آن باید از انسانیت به دور ماند!!!
پاسخ + +14 -1 --
ستار كم حوصله 1397/02/22 - 18:12
مضحك است كه بهرام محمديان براي معلمان دلسوزي مي كند.آيا تصور كرده اي كه فرهنگيان سابقه تو را فراموش خواهند كرد؟ آيا فكر مي كني كه در دولتهاي آينده آلترناتيو وزارت خواهي بود؟ بهتر است به روضه خواني و سخنراني در مراسم ختم مسجد نور بسنده كني و هرگز سوداي بازگشت به آموزش و پرورش را در خيال خود نپروراني كه اگر چنين نشود به ناگزير دلايل واقعي بركناري ات را فاش خواهم كرد.
پاسخ + +10 0 --
دبير 1397/02/22 - 18:44
اگر بطحائي تنها يك اقدام ارزشمند در كارنامه خود داشته باشد، بركنار كردن محمديان است. تشكيل بنياد فقهي من درآوردي و حمايت از معلمان معترض و ... انتقام محمديان از بطحائي و از آن فراتر دولت روحاني است.
پاسخ + 0 0 --
میرزاده 1397/03/06 - 12:52
«باج دهی»، روشی نوین در مدیریت
مدیر علاوه بر تلاش برای تحقق اهداف سازمانی همراه با جلب رضایت کارکنان. محافظت از بیت المال و جلوگیری از ریخت و پاش را نیز بر عهده دارد. آقایان محمدیان چون بر حفظ بیت المال دقت و مراقبت داشت، مورد خشم برخی زیاده خواهان واقع شد که امروز زخم کهنه آنان سرباز کرده است. البته مدیریت جدید .... سعی کرده بین کارکنان جایی باز کند و در اولین اقدام مبلغ 2 میلیون تومان به حساب هریک از کارکنان واریز نموده است.
اخیرا هم در آستانه ماه مبارک رمضان 300 هزار تومان. این هم یک روش مدیریت است.
پاسخ + +6 -2 --
دبیر م 1397/02/22 - 19:05
جای تشکر داره این حمایت مسول و معاون سابق در وزارت ا.پ و مدافع امروز ما معلمان !!
پاسخ + +14 -1 --
آموزگار منطقه ۱۷ 1397/02/22 - 22:15
به به عجبا جناب بهرام شیرین عقل یاد معلمان در حبس و کتک خورده افتاده است. تحفه مزدا۳ و پاداش افست کجا و احساس همدردی و فریاد رسی به درد معلمان بی کس و کار کجا. حیا کن و دم فروبند.
پاسخ + +7 0 --
چاووشی باهار 1397/02/22 - 22:56
اینا همش تقصیر اقای نوبخت و اصرار ایشان بر سیاست انقباضی است مجلس تصویب کرده حقوق ها رو تا 20درصد افزایش بدهند ایشان می فرماینند نه 12درصد افزایش می دهیم به افرادی که بیش از 5میلیون هم می گیرند چیزی بماند ..خب این دولت که کلا طرفدار سرمایه دارا بوده تا مردم..حالا معلم حق اعتراض نداره؟؟؟حقوق کارگران 19و نیم درصد رفته روش ولی فرهنگی شان و مقامش از یه کارگر ساده هم پایین اومده.البته کارگرا رو سر ما جادارن پدر خودمن هم کارگربوده..
پاسخ + +4 -1 --
معلم 1397/02/22 - 23:34
با احترام و سلام
اگر دوستان منتقد واقعا بر آنچه می گویند اعتقاد دارند و روز قیامت را باورکرده اند
دو واژه معلم و محی الدین محمدیان را در گوگل سرچ کنند ببینند چه می بنند؟
و یا حداقل از آقای جدایی و اقای حاجی بپرسند ایشان درباره معلمان و فرهنگیان بازداشت شده چند نامه مستقل و یا مشترک را امضا کرده اند؟
ای کاش احتمال می دادیم از پس امروز بود فردایی!
پاسخ + +12 -1 --
معلم 1397/02/22 - 23:38
به گمانم ایشان از این که بطحایی برکنارش کرده ناراحته و الان می خواد در کسوت دلسوزی برای معلمان بخت برگشته، از بطحایی انتقام بگیره.
اگر قرار باشد دولت مردی عذر خواهی کنه، اول از همه محمدیان باید بیاد و به خاک معلمان و والدین بیفته بابت صدماتی که طی یک دهه مدیریت سازمان پژوهش، بر پیکر نحیف نظام آموزشی کشور وارد کرده
در عجبم از این همه وقاحتیسم
پاسخ + 0 0 --
مجتبایی فر 1397/02/23 - 01:51
لطفا دوباره به تک تک کلماتی که بکار بردید نگاه کنید ! آیا چیزی غیر از و. ق. ا. ح. ت. می بینید؟
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/03/06 - 12:58
مدیر علاوه بر ماموریت تحقق اهداف سازمان و جلب رضایتمندی کارکنان، وظیفه حفظ بیت المال و جلوگیری از ریخت و پاش های بیمورد را نیز دارد. وآقای محمدیان چون اهل ریخت و پاش نبود، به شدت مورد بغض زیاده خواهان واقع میشد. امروز که ایشان رفته زخم های کهنه سرباز کرده و چرک و خونابه سرازیر شده است.
البته مدیریت جدید در اولین گام، مبلغ 2 میلیون تومان به حساب همه واریز نمود تا برای خود در دل کارکنان جایی باز کند. البته از حساب بیت المال!!!!!
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/02/23 - 00:41
محمدیان استاد و پدر خوانده تشکیلاتی بطحایی و محمدزاده و عابدینی و مینایی و کاظمی و نظری و تورانی است والان تورانی را خود محمدیان در سازمان پژوهش کاشته است . اگر باور ندارید سابقه این افراد را یکی یکی بررسی کنید ببینید از زیر دست چه کسی بیرون آمده اند و حتی زرافشان و نوید و کفاش و کفراشی حراست زیر عبای محمدیان پناه گرفته بودند!
پاسخ + 0 0 --
مختار مولف 1397/02/23 - 13:11
اگر يوم تبلي السرائر فرا رسد آن گاه عيان خواهد شد كه وقاحت يعني چه و وقيح كيست؟
پاسخ + 0 0 --
مختار مولف 1397/02/23 - 13:31
اگر يوم تبلي السرائر فرا رسد آن گاه عيان خواهد شد كه وقاحت يعني چه و وقيح كيست؟
پاسخ + +3 0 --
حسین 1397/02/23 - 01:06
معلم نیاز به وکیل مدافع ندارد جایگاه معلم در بالاترین مقام خلقت بعد از نبوت است ومعلم در کشور ما موقعی تحقیر وتنزل پیدا کرد که خود را گرفتار سیاست بازان وسیاست کاران نا اهل وحقیر وپست کرد معلمی که خود بالاترین مقام کشور را تعلیم داده نباید خود را جیره خوار ومدیون بداند چند نفر نامعلم بخاطر دوروز دنیا مسبب این وضع شدند خود مسئولین هم میدانند اگر معلم بخواد تو یک لحظه تمام بساطشان را در هم می کوبد
پاسخ + +7 0 --
بازنشسته 1397/02/23 - 05:27
الان هم معلمان بازداشتی دوران صدارت این آقا و بالا دست هاش در زندان بسر می برنذ وچرا آن زمان هم اعتراض نکردند ولی انشالله زندانی کردن این بی گناهان موجب رسوایی تمامی مسولان خیانت کاز به قداست معلمی وپایمال کردن حق وحقوق جامعه ی فرهنگی خواهذ بود وروسیایی آنان وعزت برای جامعه ی فرهنکی
پاسخ + +7 0 --
كارشناس سازمان پژوهش 1397/02/23 - 13:09
بطحائي بر خلاف ميل باطني خود و به واسطه گزارشهاي تخلف فراوان و در ابعاد مختلفي كه از وي واصل مي شد به دليل سنگين شدن هزينه تحميلي به خود از بابت تداوم نگهداشت وي ناگزير شد تا به انحائ مختلف به او بفهماند كه وقت رفتن فرا رسيده است.با اين محمديان همچنان نمي خواست باور كند كه دوران كگردن كلفتي و خودكامگي و .... تمام شده است.براي تقويت و احياي موقعيت خود در خواست بازنشستگي كرد و بر اين باور بود كه پذيرفته نخواهد شد و اين خود محملي براي تثبيت و استمرار اقدامات ناهنجارش خواهد شد.بطحائي كه منتظر چنين فرصتي بود درنگ نكرد و با خواسته او موافقت كرد. وزراي پيشين به محمديان باج مي ادند تا بر عليه آنها فعاليت نكند و اكنون وي در صدد ايجاد مشكل براي بطحائي است تا تاوان موافقت با درخواست بازنشستگي او را بدهد.غافل از اينكه پرونده وي بسيار سنگين تر از آن است كه خود مي پندارد و اگر افشا شود براي هميشه بايد خانه نشين شود.
پاسخ + +3 0 --
علی شیخی 1397/02/23 - 15:34
ازپاداش ۹۶ چه خبر؟؟؟


علی برکت ا...
پاسخ + +6 0 --
دبير بوشهري 1397/02/23 - 17:17
"كلمه حق يراد بها الباطل" حرف حقي است كه بهرام محمديان خود به آن باور ندارد و با ابراز آن به دنبال دستيابي به اهداف شوم خود است
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/02/24 - 00:32
.... فرصت طلب
پاسخ + 0 0 --
حمید 1397/02/29 - 00:13
متآ سفانه ریاکاری در بین مسو لان رواج دارد و ایشان هم استثنا نیست .
پاسخ + 0 0 --
سيدقائم منتظر 1397/04/10 - 19:17
گیرم که در دادگاه خلق جهان معتبر شدی
در دادگاه حق و حقیقت چه می کنی؟

گیرم که خلق را با فریبت فریفتی
با دست انتقام طبیعت چه می کنی؟

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور