صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

تذکر فاطمه سعیدی در صحن علنی :

معلمان از تبعیض و بی عدالتی در رنج هستند، همه باید صدای معترضان را گوش کنیم ؛ هر کسی مسئولیتی دارد و باید پاسخگو باشد

گروه اخبار/

 تذکر نماینده مجلس در مورد تجمع و اعتراض معلمان


فاطمه سعیدی در نشست علنی روز یکشنبه، 23 اردیبهشت ماه مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: تجمع مسالمت آمیز معلمان که در اعتراض به وضعیت معیشتی خود برگزار شده بود، با دخالت نابه جا و عدم تحمل و احترام به اصل 27 قانون اساسی، نه تنها منجر به ایجاد خشونت شد، بلکه متاسفانه تعدادی از معلمان بازداشت شدند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر در حوادث دی ماه که گروه ها و اقشار مختلف و معترضان داخلی و خارجی همگی در آن نقش آفرینی کردند، گفتیم صدای ملت را باید شنید، امروز نیز از تریبون مجلس به عنوان یک معلم می خواهم صدای معلمان را بشنویم. این صدای قشری مظلوم و شریف است که شهیدانی چون رجایی و باهنر را تقدیم انقلاب کرده اند.

وی تصریح کرد: از هر منتقدی، معترض و از هر معترضی، مخالف ساختن تنها به رونق اپوزیسیون می انجامد. کدام عقل سلیمی می گوید معلم را کتک بزنید و بازداشت کنید؟ معلمی که خواستار بهتر شدن وضع معیشت و بالا بردن کیفیت آموزشی است. مجلس تنها می تواند دولت را بازخواست کند، اما سایر نهادها چه؟ هر بار که وزیر اطلاعات و دادگستری را که مورد سوال قرار دادیم گفتند که موضوع در اختیار آنها نیست، اما هر کسی مسئولیتی دارد و باید پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معلمان از تبعیض و بی عدالتی در رنج هستند، همه باید صدای معترضان را گوش کنیم، از همین تریبون از آقای نوبخت، وزیر کشور و اطلاعات تقاضای پیگیری اعتراضات معلمان را داشته و تقاضای آزادی هر چه سریعتر بازداشت شدگان را دارم و یادآوری می کنم جای معلم کلاس درس است نه زندان.

خبرگزاری خانه ملت

دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397 ساعت 07:33 خوانده شده: 617 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
.نهضتی 1397/02/24 - 09:19
باید گفت احسنت به خانم سعیدی .باور کنیم این جملات را یک نماینده کمسیون مجلس فریاد میزند .کجابودید در اردیبهشت ماه ۹۶که در تجمع اعتراض آمیز معلمان به رسمیت نشناخته در مجلس نیروی انتطامی با رفتار خشونت امیز تعدادی را کتک زد وگوشیهاراکه فیلم گرفتند از انها گرفت .کجابودید زمانی که باتهدید تجمع را برهم زدند .کجابودید زمانی که باحمله داعش از معلمان به رسمیت نشناخته شهید شدند .آیا اصلا شما در آن زمان بودید ؟طرفدار کدام سیاست هستید خانم سعیدی .با برنامه از پیش تعیین شده به راحتی نهضتیهارو کنار زدیدمگر آموزشدهنده مطالبه گر نیست .پس چرا دفاع نکردید وبر عکس کاری کردید که تشویش وتجمع را بر درخواستهای مکرر ومنطقی ترجیح دهند ، راستی طبق کدام تبصره راه تبعیض را برای وزارت باز گذاشتید .
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/02/24 - 15:42
افرین بر این نماینده خوب مدافع معلمان
باور کنیم در بین لیست امید مجلس معدود حامیان راستین معلمان و دبیران وجود دارند مثل ایشان و ...
پاسخ + +2 -4 --
.نهضتی 1397/02/24 - 09:22
ایزکاش زمانی که تجمعات مکرر نهضتیهارا می دیدید لب به سخنی برحق می گشودید .
نمایندگان کمسیون بدانند که پله ترقی در مجلس همیشگی نیست .
خانم سعیدی قشر فرهنگی ضعیف ترین قشر هست اماباهمین وجود برای موروثی کردن آن وزارت آ.پ تلاش بسیاری کرد
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/02/24 - 13:38
نهضتی های محترم ازآب گل آلودماهی نگیرید.
یکی ازمطالبات معلمان علاوه برمعیشت،ارتقاءآموزش وجذب نیروهای کارآمدازطریق دانشگاه فرهنگیان است.
ازعلل اصلی جمودفعلی آ.پ جذب فله ای نیروهای نهصتی،پیش دبستانی،حق التدریس وتبدیل سرایدارتن به نیروی آموزشی است.
پاسخ + 0 0 --
محفوظ 1397/02/24 - 14:33
مشکل اموزش . پرورش از استخدام بی رویه بوده ببینید ادارات دیکه هم به همین راحتی امورش و پرورش استخدام میکنند؟
پاسخ + 0 0 --
نهضتی 1397/02/24 - 17:08
سلام . خدمت کاربر محترم امیر عارضم که منصف باشند چرا که حتما واقف هستند که همه ی نیروهای دانشگاه فرهنگیان کار آمد نیستند همانطور که در اخبار 20:30مدتی قبل پخش شد خود دانشجویان اذعان داشتند که دانشگاه کارایی لازم را ندارد ، به همین نسبت هم قطع به یقین همه ی نهضتی ها ناکارآمد نیستند و علل جمود آ.پ رو از ابعاد دیگر بررسی کرد . موفق باشید
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1397/02/25 - 13:42
کاربر امیر
کدام آب گلالود
رشته مرتبط با چندین سال سابقه استاددانشگاه
هرکدام دارای دکترا وفوق لیسانسهای مرتبط
مهارت چندساله
وتجربه در مراکز آموزشی
فقط نهضتی بودن را دیدند ...
آیا پیگیر دلیل آن نیستید چرا تجربه کاری با بهانه وزارت کنار گذاشته می شود ودر عوض نیروی جدید بی تجربه با سفارش وسن بالا باپرونده سازی مختلف وارد می شودواسمش حق التدریس می شود .آیا آ.پ متضرر نیروی نهضتی هست یا نابسامانی در پیگیری استخدام سفارشیها
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/02/26 - 08:38
جناب آقای امیر و فرهنگیان محترم
سلام
آموزش و پرورش افسارش زمانی پاره شد که فروخته شد.آن چیزی که شما ارتقا دیده اید و در قصه ها افکار شما را به رویا برده است بازی احزاب بوده و هست نه دلسوزی برای ترقی نداشته آموزش و پرورش.
چیزی که امروز در آموزش و پرورش هست کلا باسوادی دانش آموز نیست.تحقیق جامعی دارم که به واسطه آن می توانم به وقت نیاز ثابت کنم که سطح باسوادی که مدنظر شما هست چقدر می باشد.
من باب آب گل آلودی هم که عرض نمودید بهتر است بگویم مطالعه ای از سالهای 44تا 65 داشته باشید و ببینید چه کسانی آب را گل آلود کردند و بعضا نوادگانشان ماهی ها را که گرفته اند هیچ دار و ندار کشور را به مفت فروخته اند.عرض اندام هم کرده اند ولی چون از سر و ریخت مبارکشان به جای نقل و نبات اسکناس و طلا می بارد ساق دوش بیش از ظرفیت استخدام کرده اند که اکنون برای هم از درد شکم سیری جام می به هم می زنند که شادیشان پایدار باشد.
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/02/26 - 08:41
اگر ساختمان وزارت هم مثل مسکن مهر ساخته شده بود هیکل های سنگین و بد قواره خیلی از کیف به دست ها را تحمل نمی کرد.امیدوارم صندلی هایی که در گوشه گوشه کشور برایشان می خرند دیفرانسیل بالایی داشته باشد که چنین ظرافت هایی را تحمل کند.چون اگر بر زمین بخورند خیگشان به جای مغزشان می ترکد و وا ویلا می شود.
بارها گفته ایم از نهضتی ها نه اختلاس گر سراغ داریم و نه دزد صندوق ذخیره فرهنگیان.شما اگر یک اسم از آموزش دهنده می شنوید و کدورتی با صاحب منصبان این ورطه دارید بهتر است در نحوه تربیت انتقادی خود کار کنید.چرا که در آموزش و پرورش امروز می گویند حتی دانش آموزان را با هم مقایسه نکنید.هر محصل را نسبت به توانایی های خودش ارزشیایی کنید.
آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی واهمه ای از آزمون و ارزیابی ندارند.نکته ای که هست این است که چون به واسطه موسساتی چون مکتب القرآن ها که در لوای قرآن و سوابق مدیریتی و فرهنگی خود در آموزش و پرورش دارند آنقدر چاپیده شده اند که دیگر پولی در جیبشان نمانده که بتوانند به آموزش و پرورش ببخشند.
پاسخ + 0 0 --
هما 1397/02/26 - 08:44
آزمونی که برگزار خواهد شد بر طبق مفاد سند تحول نیست و برای رهایی از بحران خسارات بی مغزان پیر و کهنه سال در راس کار از بلاتکلیفان جبران مافات نکنند.
اگر قرار باشد بر این خانه که از بسط ویران شده عذابی نازل شود راه فراری نیست.مگر برای آنان که خدا بخواهد.
هنوز که عذاب نازل نشده پس مرهمت بفرمایید پیغمبر نشوید و سودای وامصیبتا در گوش خلق الله نخوانید. شاید خدا دارد به عده ای رحم می کند.

قوم ظالم از همان آب گل آلودی که شما می فرمایید ماهی ها را صید کرده اند.ما چپاول کردن را بلد نیستیم.دو سال یکبار حقوق می گیریم ولی دست به دزدی نمی زنیم.محکم و قرص ایستاده ایم.توانمندی هایمان را هم به رخ می کشیم چون می توانیم.
پاسخ + +7 0 --
حیدری 1397/02/24 - 09:29
نهضتی عزیز
درست است که توقعتان بجاست. ولی انصاف داشته باشیم. حال که از بین آن همه نماینده فرهنگی بی‌خاصیت یکی پیدا شده و از ما دفاع میکند چنین رفتاری از سوی ما پسندیده نیست.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/02/24 - 11:34
این یکی هم دلش به حال ما نسوخته. باید ببینی در پس پرده چه خوابی برای معلما دیده!
پاسخ + +4 0 --
ناشناس 1397/02/24 - 09:58
بخشنامه حقوق97ابلاغ شد.درضمیمه این بخشنامه برای روشن شده چگونگی افزایش یک مثال زده.که فردی فوق لیسانس باشه،رتبه خبره باشه،18سال سابقه،کارشناس مسئول هم باشه،جمع کل حقوق باافزایش 97 این فردمیشه سه میلیون وصدوشصت هزارتومن.قضاوت باهمکاران.
پاسخ + +8 -2 --
علي 1397/02/24 - 10:26
باز هم خدا را شكر كه يه نماينده با شعوري پيداشد!!!!!!!
پاسخ + +2 0 --
........ 1397/02/24 - 13:03
آقای زاهدی اگر معلم بود کلی از مشکلات حل
می شد در این جامعه که ادراک و شعور اجتماعی
و فرهنگی و حتی سیاسی می لنگد فقط هم صنف
زبان هم صنف را می فهمد و لاغیر.
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته ۹۶ 1397/02/24 - 13:58
باتقدیرازاین زن ای کاش همکاران مردمان در مجلس فقط اسممردرایدک نکشند مردی به ریش وو سبیل نیست آقایان نماینده مردم داربودن ودفاع ازحق وعمل کردن است که تهفه نایابیست درمجلس
پاسخ + +4 0 --
علی شیخی 1397/02/24 - 17:17
چرا پاداش بازنشستگی ۹۶ فرهنگیان را پرداخت نمی کنید...
پاسخ + +1 0 --
دولت فرهنگیان 1397/02/24 - 23:40
اشاره ضمیمه طنز روزنامه قانون(بی قانون شماره ۷۴۶) به برخورد خشن با تجمع معلمان:

سعیدی: صدای معلمان شنیده شود
صدای معلمان: آخ، نزن. کجا می بری؟
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/02/25 - 07:03
.... هر مسئول و هر مردمی که در اندیشه اش نجابت معلم باعث تداعی چنین تصوراتی میشود/
پاسخ + +1 0 --
بازنشسته 1397/02/25 - 17:32
ای کاش نمایندگان مجلس به عقب برگردن و بیاد بیاورند دورا تحصیلات خودشان را که همین معلم بود راه درست و عاقبت اندیشی را به شما آموخت حال که به سمت نمایندگی رسیدید جواب معلمهایتان را خوب دادید راستی از چه چیزی میترسید که باعث شده معلمین شریف را اینگونه زندانی کنید کتک بزنید وای به حال مردم کشوری ببیند معلم را برای در خواست معیشت زندگیش کتک بزنند و به زندان و به اسارت بکشند چرا چون تقاضا دارد و حقش را میخواهد تا با فکری آزاد از گذران زندگیش راحت شود تا فرزندان ما و شما مردم را به نحو بهتر آموزش دهد تا کشور بتواند در دنیا سر مست از دانش و علم گردد ، از نمایندگان تا دیگر میولین رده بالا همه و همه مدیون همین فرهنگیانی هستید که امروز آنها به اسارت میکشند معلم در جوامع دنیا بالاترین احترام را دارنند ،‌،،،
پاسخ + +2 0 --
معلم بی معیشتـ 1397/02/27 - 18:57
احسن اما تا نوبخت هست تابطحایی محافطه و بلی قربون نوبخت هست حال وروزگار معلمان باشرف وبا وجدان بهتر نمیشه حقوق نیروی انتطامی را هم چندبرابر میکنن تا معلم را بزنن اما در شرق کشور مواد مخدر تن تن مقابل چشم همین نیروی پلیس وارد کشور،میشه ازترس جانشان از قرارگاه شان بیرون نمیان احسن پلیس مردمی همین فردا پس فردا برات درجه تشویقی یا چنددرصدی،افزایش داری اه ناله معلم هم بالای سرش خدایی داره
پاسخ + 0 -1 --
ناشناس 1397/02/29 - 13:49
سختی زندگی همین صد سال اولش است.بی خیال

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

در مقایسه با وزرای آموزش و پرورش دولت های پس از انقلاب اسلامی ، میزان دخالت افراد و نهادهای غیرمسئول در وزارت سیدمحمد بطحایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور