صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" نامه ی جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به نمایندگان مجلس "

چرا وزارت آموزش و پرورش در به کارگیری آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی تبعیض قائل شده است ؟

گروه استان ها و شهرستان ها/

جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با ارسال نامه ای به نمایندگان مجلس خواهان توجه و رسیدگی به وضعیت استخدامی خود و عمل به موارد و مفاد قانونی شده اند .

متن کامل این نامه که در اختیار صدای معلم قرار گرفته است به شرح زیر است

نامه ی جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به نمایندگان مجلس در مورد تبعیض در استخدام

به نام منشاء تفکر و دانش
سال حمایت از کالای ایرانی
رمضان ماه نزول قران است


نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم


در هر زمانی و در هر جایی حق و باطل وجود دارند و در هر کاری حق با کار باطل در حال مجادله است و این انسانهای آگاه ، بیدار و با شخصیت هستند که باید با تشخیص حق از باطل در شناسایی و تقویت حق بکوشند و با هنرمندی خاصی و به دور از کینه و لجاجت ، کسانی که سهوا" در زمره دفاع از باطل هستند آنها را را آگاه نمایند و متذکر شوند به آنها که در همه امور اول تحقیق و تفحص کنند و سپس ابراز عقیده نمایند و نیز کسانی که عمدا سعی در تضعیف حق دارند را امر به معروف نمایند و شجاعانه در برابر آنها مقاومت کنند تا همیشه حق تقویت شود و پایدار بماند و افراد باطل و طالب گناه و تاریکی و ظلم ناموفق شوند و خجل بمانند.

 

نمایندگان محترم خانه ملت

ما آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی با توجه به مصوبه 95/6/3 مبنی بر به کارگیری نیروهای حق التدریس ، نیروی خرید خدمات آموزشی، پیش دبستانی، آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی و ابلاغ آن توسط ریاست محترم جمهوری به وزارت متبوع ، در مهر 96 با توجه به برتری های نیروهای آموزش دهنده نهضت سوادآموزی نسبت به سه گروه همکار:

1- ارتباط مستقیم با اداره آموزش و پرورش و داشتن تجربه بالا در امرآموزش، داشتن مدارک دانشگاهی و مرتبط با امر آموزش

  2- واریز حقوق تا قبل از سال 92 برابر بخشنامه از طریق اداره آموزش و پرورش مراکز استانها 

3-  آزمون تخصصی جهاد دانشگاهی

  4-  گذراندن دوره های متوالی ضمن خدمت در مراکز ادارات استانها

  5- برابر فرم شماره 2 هنگام عقد قرارداد به نوعی نیز خرید خدمات می باشیم .

6- برابر رای 148 دیوان عدالت اداری بر طبق مستندات از سال 88 وزارت آموزش و پرورش باید کلیه کسانی را که به هر طریقی با این وزارت خانه همکاری نموده است بیمه نماید که متاسفانه مشمولین قبل از سال 92 هیچ گونه بیمه ای تا قبل از 92  برای آنها واریز نشده است و این نقض صریح قانون می باشد ، و متاسفانه پیگیری نکردن کمیسیون تامین اجتماعی مجلس شورای اسلامی زمینه هرچه بیشتر و دورزدن قانون را برای این وزارتخانه مهیا نموده است !

نامه ی جمعی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی به نمایندگان مجلس در مورد تبعیض در استخدام

چرا وزارت آموزش و پرورش در به کارگیری آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی تبعیض قائل شده است و این درحالی است که مدیرکل امور اداری وزارتخانه در نامه ای ) به تاریخ : 5 / 10 / 96 به شماره 710 / 185128 بازگشت به شماره نامه 820 / 18136 / 715 ) به مدیرکل محترم دفتر امور مجلس ) جناب آقای شفیعی ( از به کارگیری نیروههای آموزش دهنده نهضت سوادآموزی در مهر 96 و اجرایی شدن قانون نامه نگاری کرده اند و نیز برابر نامه وزارتی شماره 103814 مورخ  11 / 6 / 96 ارسالی به بیت رهبری با مضمون به کارگیری آموزش دهندگان نهضت مصوب 95/6/3 به اداره آموزش و پرورش مراکز استانها ابلاغ گردیده که متاسفانه پس از پیگیری های همکاران عرصه سوادآموزی یکبار دیگر نقض صریح قانون توسط این وزارتخانه بر همگان آشکار شد .

 

نمایندگان محترم

به راستی که نقض صریح و آشکار قانون ( دور زدن قانون) توسط این وزارتخانه در قانون اساسی تعریف شده است ؟!

همکاران آموزش دهنده صدها بار به وزارت آموزش و پرورش مراجعه کرده و متاسفانه همکاران عزیز در وزارتخانه هنوز پاسخی شفاف و کارشناسی به آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی نداده اند و از ملاقات حضوری با وزیر محترم امتناع ورزیده و اصل مهم تکریم و پاسخگویی ارباب رجوع را به جا نیاورده و به صراحت اعلام داشته که مقصر اصلی نمایندگان محترم مجلس هستند که اولا تعریف دقیق واژه تجمیعی نکرده اند و ثانیا اگر طرح پیشنهادی در مجلس رای بیاورد باید به صراحت اعلام نماید که آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی قبل از سال 92 مشمول طرح هستند.

از شما نمایندگان محترم خواستاریم که با لحاظ کردن موارد فوق که کاملا قانونی است و استعلام دقیق آمار مشمولین قبل از سال 92 از سازمان نهضت سوادآموزی ، علیرغم نامهربانی های زیاد در حق آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی ، با رای هوشمندانه خود آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی را از این سردرگمی چند ساله تعیین تکلیف نمایید چرا که ما فرزندان این ملت هستیم نه فرزند خوانده و روا نیست با سابقه طولانی در امر آموزش امروزه که وزارت متبوع نیاز مبرم به نیروی انسانی دارد اینقدر مورد بی مهری قرار بگیریم.
                                                                                                           با تشکر
                                                                                            آموزش دهنده نهضت سوادآموزی


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

چهارشنبه, 16 خرداد 1397 ساعت 15:39 خوانده شده: 469 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +5 0 --
مدرس آزاد 1397/03/16 - 18:47
یکی از موارد آزمون تخصصی جهاد دانشگاهی این بود که جرآت نداشت از افرادی متخصصتر از شما آزمون بگیرد! یک آزمون و دوره آزاد نه انحصاری!
پاسخ + +7 -1 --
حمید 1397/03/17 - 10:41
نیروهای نهضت سواد آموزی که در آموزش و پرورش استخدام شده اند عامل اصلی افت شدید کیفیت آموزشی هستند. هیچ فردی نیاید با رانت و بدون آزمون استخدام شود. میلیون ها جوان تحصیل کرده در بهترین دانشگاههای کشور هم حق استخدام در آموزش و پرورش را دارند. آموزش و پرورش هیچ تعهدی به نیروهای نضتی و پیش دبستانی ندارد. اگه اینطور بخوایم نگاه کنیم هر کسی که یک بار از حیاط آموزش و پرورش عبور کرده باید استخدام بشه! مملکت قانون داره. استخدام باید با آزمون باشه و همه جوانان این مملکت هم حق شرکت داشته باشند.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1397/03/17 - 19:47
چه جالب جناب حمید یا از اوضاع استخدامیه آ.پ خبر ندارید ورابطه هارا نادیده میگیرید یا در کل فقط خواستید نقدی کرده باشید بر علیه نهضتی .
نظر کارشناسانه شما زمانی درست است که واقعا عمق قضیه سیاسی شدن نهضت را پیگیر شوید واینکه نهضتیها باعث افت آ.پ شدند نظر غیر کارشناسانه وجناح گری شماست .هستند افراد ناکارامد در ۴گروه وحتی دانشگاه فرهنگیان وحتی ناکارآمدی بسیاری مسئولان را بیشتر تحقیق کنید
پاسخ + 0 -1 --
آموزش دهنده 1397/03/17 - 19:53
چه فکری کردند وزارتیها که صراحتا با بهانه های مختلف راهی راکه مجلس برای دور زدن نهضتیها باز گذاشته بود را تایک سال ادامه دادند تا بتوانند حتی به قول خودشان حتی یک نهضتی جذب نکنند .امور استخدامی وبرنامه وبودجه چقدر دراین شبهای پربرکت حق الناس برگردن میگیرید تا عده ای رافقط برای اختلافات عقیده ای کناربزنید ونادیده بگیرید .در این شبهای پرمنزلت نتایج سی سال کارخدمت خودرا دراهداف بیهوده وناحق کردن حق عده ای بابهانه واهی سیاه کردید
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/26 - 23:03
مهدی جان حتما نهضتی هستید خدا وکیلی اگه دانش اموز داشتی خودت بهش درس می دادی
پاسخ + +1 -1 --
معلم رسمی 1397/03/18 - 09:03
نیروهای نهضت سواد آموزی که در آموزش و پرورش استخدام شده اند عامل اصلی افت شدید کیفیت درسی وآموزشی هستند. امیدوارم این تجربه در مورد نیزوهای حق التدریس تکرار نشود.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/26 - 23:01
فدات بشم جان خودت کدامتان سواد تدریس دارید ان موقع افراد تحصیل کرده این مملکت باید ول بگردند افراد نهضتی که خودشان از نهضت فارغ التحصیل شده اند باید به بچه های مردم درس بدهند بنده خودم مدیر یک مدرسه ام که چند نفر نهضتی همکار بنده اند یک نامه ای جهت مرخصی نوشته بودند که انقدر غلط املائی داشت به حال خودم با داشتن چنین همکاران عجوبه ای غبطه خوردم
پاسخ + +1 0 --
هما 1397/03/18 - 10:28
بالاخره اگر شما این را نگویید چه کسی بگوید؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/03/26 - 22:56
تورا خدا بس کنید اموزش دهندگان نهضت گروهی مسن که بدون سواد از طریق دانشگاه علمی کاربردی مدرکی کسب نموده اند به جرات می گویم به خدا قسم سواد ندارند خودم مدتی ناظر امتحانات نهضت بودم اسم چند نفر را می نوشتند که به این افراد درس داده اند ان موقع چند نفر که دیپلم به بالا بودند را به جای انها برای امتحان می فرستادندهر چند انها رابیرون می کردم که بنده اینها را می شناسم بازم با پرروئی خواسته خودشان را تکرار می کردند تورا به خدا دیگه بس کنید شهر داری هم این گونه برای نظافت معابر استخدام نمی کند دست از سر بچه های معصوم این مملکت که شما ها می خواهید به انها درس بدهید بردارید

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور