چاپ کردن این صفحه

خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان خبر داد

ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان 3 برابر می شود ؛ این دانشگاه 25 هزار تخت خالی دارد ؛ دوره کارشناسی دانشجو معلمان از ۴ به ۳ سال کاهش می‌یابد

گروه اخبار/ حسین خنیفر از سه برابر شدن ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان از امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال قبل ۷۰ درصد افزایش یافته است.

ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و کاهش دوره تحصیل

حسین خنیفر از سه برابر شدن ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان از امسال خبر داد و گفت: این میزان نسبت به سال قبل ۷۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: با پذیرش ۲۴ هزار دانشجو معلم بخشی از کسری معلمان مدارس در سال‌های آینده جبران می‌شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشجویان در بدو ورود به استخدام آموزش و پرورش در می‌آیند و دوران تحصیل آن‌ها نیز جزو سوابق خدمتی آن‌ها محسوب می‌شود.

خنیفر افزود: دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه شبانه روزی است و هم اکنون ۲۵ هزار تخت خالی دارد که بدون دانشجویان است.

وی از اجرای طرحی در این دانشگاه خبر داد که بر اساس آن مدت دوره کارشناسی دانشجو معلمان از ۴ به ۳ سال کاهش می‌یابد.

خنیفر تاکید کرد: این طرح که در صورت تصویب هیات امنای دانشگاه اجرایی خواهد شد، دانشجویان در ایام تابستان نیز در کلاس‌های درس حاضر خواهند شد.

وی گفت: امسال دانشگاه فرهنگیان ۹ هزار و ۳۵۰ معلم فارغ التحصیل خواهد داشت که این معلمان از مهر امسال وارد کلاس‌های درس خواهند شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان افزود: بیش از ۳۰۰ هزار معلم تا سه سال آینده از آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و باید ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان بیش از پیش افزایش یابد.

خنیفر از جذب و استخدام معلم از فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها گله کرد و گفت: این روش جذب معلم مشکل کمبود معلم در آموزش و پرورش را به تعداد محدود و فقط برای چند سال برطرف می‌کند و از طرفی گذراندن یک دوره حدودا یک ساله برای مهارت آموزی این معلمان، اصلا کافی و مفید اثر نیست.

وی  افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه سه برابر شده است، اما در این دانشگاه فقط ۷۰۰ استاد موظف و ۸ هزار استاد غیرموظف وجود دارد و با کمبود حدود ۲ هزار و ۸۰ استاد روبرو هستیم. ( خبرگزاری صدا و سیما )

پایان پیام/

یکشنبه, 20 خرداد 1397 08:47 خوانده شده: 9889 دفعه

در همین زمینه بخوانید: