صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مهندس صفوی فرماندار شهرستان گرگان در دیدار با اعضای سازمان معلمان ایران (شعبه گلستان) :

همه امکانات فرمانداری گرگان را در خدمت به فرهنگیان به کار خواهیم گرفت ؛ ما با دست خودمان مردم را ناراحت می کنیم

گروه استان ها و شهرستان ها - روح الله کلانتری/

اعضای سازمان معلمان ایران (شعبه گلستان) با مهندس صفوی فرماندار شهرستان گرگان دیدار و گفت و گو کردند.

فرمانداری گرگان و آموزش و پرورش گلستان

در این دیدار روح الله کلانتری مسئول سازمان معلمان ایران (شاخه گلستان) با ارائه گزارشی از سیاستها و برنامه های این سازمان و ضرورت همکاری مسئولان با احزاب و نهادهای مدنی در توسعه استان تاکید کرد: سازمان معلمان ایران یک سازمان صنفی سیاسی است با رویکرد اصلاح طلبانه که حدود 20 سال استه فعالیتهای خود را در چهارچوب قانون انجام داده و پیگیر مطالبات مادی و معنوی فرهنگیان و دانش آموزان است.

وی در ادامه افزود: این سازمان از سیاستهای دولت تدبیر و امید حمایت کرده و البته انتقادات خود را  در چهارچوب قانون نیز از مسئولان دولتی و ارکان نظام خواهد داشت.

کلانتری با اشاره به ضرورت پاسخگوئی مسئولان و شفافیت عملکرد آنها تصریح کرد: ما معتقدیم که احزاب و نهادهای مدنی عامل نظارت بر  عملکرد مسئولان بوده و لازم است شرایط مناسب برای فعالیتهای قانونی آنها در جامعه فراهم شود.

وی در ادامه تاکید کرد: سیاست ما نه ستیز است و نه تهاتر و معامله کردن با قدرت. ما به دنبال تعامل با حاکمیت بوده و معتقدیم که با عقلانیت و تدبیر باید مشکلات فرهنگیان و دانش آموزان را پیگیری نماییم.

کلانتری در ادامه با اشاره به شرایط موجود کشور و استان گلستان و ضرورت تدبیر لازم برای حل مشکلات مردم بیان داشت: مسئولان باید با برنامه ریزی مناسب در جهت حل مشکلات مردم گام بردارند و ما تلاش خواهیم کرد تا امید را در جامعه افزایش دهیم.

وی در ادامه گفت: ما معتقدیم که بدون حکومت قانون مدار، مردم سالار شاهد رشد و پیشرفت و آرامش و آسایش نخواهیم بود.

کارشناس ارشد علوم سیاسی در ادامه تاکید کرد : ما فرهنگ را مهمتر از سیاست و اقتصاد می دانیم و البته معتقدیم که باید  به دنبال توسعه همه جانبه و پایدار باشیم.

وی در ادامه گفت: ما باید به کمک مسئولان تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده و از ظرفیت های عظیم نیروی انسانی استفاده نماییم.

کلانتری در ادامه تصریح کرد: ما به دنبال حقوق دانش آموزان هم هستیم و در جهت ارتقاء سطح آموزشی و پرورشی،عدالت آموزشی، کسب دانش کارآمد و حفظ کرامت آنها برنامه ریزی کرده و انتظار داریم که مسئولان ما را دراین حرکت یاری نمایند.

در ادامه جلسه مهندس صفوی فرماندار شهرستان گرگان ضمن عرض خیر مقدم و این نکته که ما هم از جنس شما بوده و به دنبال دفاع از حقوق مردم هستیم با ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان گرگان تصریح کرد: در حال حاضر زیرساختهای شهر دچار مشکلات اساسی است و ما باید با یک برنامه ریزی مناسب و فراهم کردن شرایط مناسب زمینه رشد و توسعه را در گرگان فراهم نماییم.

وی در ادامه افزود: در این مدت کوتاه که در مسئولیت فرماندار حضور داشتم تلاش کردم  ضمن آسیب شناسی لازم زمینه حضور سرمایه داران را برای سرمایه گذاری فراهم نمایم.

مهندس صفوی در ادامه گفت: اگر ما امنیت لازم را برای سرمایه گذاران فراهم نکنیم آنها رغبتی برای سرمایه گذاری نخواهند داشت. البته برای گسترش فعالیت عمرانی در شهر مقاومت های زیادی صورت می گیرد اما ما مصمم هستیم که شرایط مناسب را برای توسعه گرگان فراهم کرده و گرگان در آستانه یک جهش اقتصادی است .

فرماندار گرگان در ادامه با اشاره به برنامه ریزی های مناسب برای گسترش گردشگری در شهرستان تاکید کرد:گرگان ظرفیت های زیادی برای  جذب گردشگر داشته و ما تلاش خواهیم کرد تا در یک دوره زمانی مشخص طرح های گردشگری را در شهرستان اجرائی نماییم.

وی در ادامه افزود: توزیع متوازن مراکز گردشگری در شهرستان موجب افزایش ارزش افزوده شده و رشد اقتصادی و فرهنگی را به دنبال داشته و این امر باعث کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

مهندس صفوی با اشاره به مشکلات فراوان کشاورزان و ضرورت حل آنها تصریح نمود: امروز کشاورزان ما مشکلات زیادی داشته و ما باید با تغییر الگوی کشت و فراهم کردن زمینه مناسب برای آنها در جهت رفع مشکلات آنها تلاش نماییم.

وی در ادامه گفت: ما باید اعتماد مردم را نسبت به نظام افزایش دهیم. ما خدمتگذار مردمیم و اگر نتوانیم برای آنها کاری انجام دهیم مسئولیت داشتن ما ارزشی ندارد. ما با دست خودمان مردم را ناراحت می کنیم.

فرماندار شهرستان گرگان در ادامه با اشاره به ضرورت فراهم کردن زمینه مناسب برای اشتغال جوانان بیان داشت: مهم ترین رسالت ما ایجاد اشتغال برای جوانان است و لازم است تمام امکانات و ظرفیت های موجود را در جهت این امر اساسی به کارگیریم .
در همین رابطه ما شرایطی را فراهم کردیم تا جوانانی که شرایط فعالیتهای کارآفرینی را داشته باشند بتوانند از وام هائی با سود 6 درصد طرح های خود را اجرائی نمایند..

مهندس صفوی با اشاره به نقش احزاب سیاسی در  گسترش فعالیتهای اقتصادی تاکید کرد: احزاب سیاسی باید تمام ظرفیت های خود را در جهت توسعه به کارگیرند و این امر باعث رشد فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت مسائل آموزش و پرورش و ضرورت ارائه طرح ها و پیشنهادهای کارشناسی در این رابطه تاکید کرد: شما نخبگان، کارشناسان و متخصصان امر آموزش و پرورش باید به ما طرح و ایده بدهید تا ما در جهت حل مشکلات آموزش و پرورش گام برداریم. ما دست همکاری به سوی شما دراز کرده و همه امکانات فرمانداری را در خدمت به فرهنگیان به کار خواهیم گرفت.

پایان پیام/

شنبه, 16 تیر 1397 ساعت 11:39 خوانده شده: 174 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +1 0 --
فرهنگی 1397/04/16 - 12:12
خوش به حال مردم گرگان ! چه ربطی داره به معیشت فرهنگیان؟!

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور