صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

روح الله کلانتری مسئول سازمان معلمان ایران (شاخه گلستان) در گردهمائی روسا و دبیران اجرائی کانون های بازنشستگان فرهنگیان گلستان :

مطالبات قانونی معلمان را پیگیری می کنیم ؛ باید مسائل خود را از طریق گفت و گو با مسئولان حل و فصل کنیم

گروه استان و شهرستان ها /

روح الله کلانتری در گردهمائی روسا و دبیران اجرائی کانون های بازنشستگان فرهنگیان گلستان در بندرگز عنوان کرد: مطالبات قانونی معلمان را پیگیری می کنیم .

روح الله کلانتری مسئول سازمان معلمان ایران (شاخه گلستان) در گردهمائی روسا و دبیران اجرائی کانون های بازنشستگان فرهنگیان گلستان  با ارائه گزارشی از فعالیتهای این سازمان و ضرورت پیگیری مطالبات قانونی فرهنگیان و دانش آموزان تاکید کرد: سازمان معلمان ایران یک سازمان صنفی و سیاسی است با رویکرد اصلاح طلبانه و همواره به دنبال مطالبات قانونی فرهنگیان و دانش آموزان بوده و امروز بعد از 18 سال فعالیت همچنان بر آن مطالبات تاکید داریم.

وی در ادامه افزود: ما در سازمان معلمان ایران  به اصولی معتقدیم و همواره بر ان اصول پافشاری خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: باز سازی و سالم سازی نظام اداری کشور و ازجمله آموزش و پرورش، مبارزه با فساد، رانت و سوء استفاده از امکانات عمومی، دفاع از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی، دفاع از توسعه پایدار و همه جانبه، مخالفت با هرگونه خشونت و روشهای تخریبی، تاکید بر اجرای کامل قانون اساسی، دفاع از آزادیهای سیاسی و اجتماعی، تاکید بر کرامت انسان، توجه به حقوق مخالفان و اقلیتهای مذهبی و دفاع از حقوق زنان و جوانان از مهم ترین اصولی است که در جهت تحقق ان تلاش خواهیم کرد. 

کارشناس ارشد علوم سیاسی در ادامه با اشاره به شرایط حساس کنونی و ضرورت دفاع از سیاست های دولت روحانی بیان داشت: ما در سازمان معلمان از سیاست ها و برنامه های دولت در همه زمینه ها دفاع کرده و معتقدیم که عملکرد او در این مدت به طور نسبی موفق بوده و  هشدار می دهیم که بدیل دولت روحانی حاکمیت تفکر افراطی احمدی نزاد خواهد بود.

وی در ادامه افزود: البته ما انتقادهای خود را از دولت خواهیم داشت و معتقدیم که دولت باید به سرعت نسبت به مطالبات مردم به خصوص فرهنگیان عزیز اقدامات اساسی را انجام داده و کشور را از شرایط بحرانی خارج کند.

کلانتری در ادامه تاکید کرد: ما تلاش خواهیم کرد تا امید را در جامعه گسترش داده و معتقدیم افرادی که به دنبال نا امید کردن  مردم از نظام و انقلاب هستند در حقیقت در زمین دشمن بازی می کنند.

وی در ادامه با اشاره به  ساماندهی نیروها برای پیگیری مطالبات فرهنگیان و ضرورت استفاده از روش های قانونی گفت: ما بعد از  سالها فعالیت به این نتیجه رسیدیم که باید مرز خود را با براندازان و آشوب طلبان جدا کنیم. سیاست ما نه ستیز است و نه تهاتر و سکوت ، بلکه ما با شجاعت، عقلانیت به دنبال حقیقت طلبی، عدالت خواهی و اخلاق گرائی در جامعه بوده و بر ارزشهای اسلامی تاکید جدی داریم.

وی در ادامه بیان داشت: ما به این نتیجه رسیدیم که  نباید دچار تکبر و غرور شویم. ما می دانیم که در کشور فقط ما معلمان نیستیم که مشکل داریم بلکه افراد دیگری هم هستند که مشکلات فراوانی داشته و از این جهت تلاش خواهیم کرد تا مطالبات خود را اولویت بندی کرده و در چهارچوب قانون آنها را پیگیری نماییم.

مطالبات فرهنگیان و تشکل های معلمان

کلانتری در ادامه تاکید کرد: ما یاد گرفتیم  که نهاد دموکراتیک نهان دموکراتیک می خواهد و گسترش آگاهی در میان جامعه یک ضرورت تاریخی است و دموکراسی آموختنی است و باید به این حقیقت توجه نماییم لازم است مسائل خود را با گفت و گو با مسئولان حل و فصل کرد و اگر از این راه نشد انگاه به دنبال راه های دیگری که قانون اساسی برای ما مشخص کرده خواهیم رفت. ما باید تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده و به  مردم که  سرمایه های عظیم کشور  هستند عنایت بیشتری داشته باشیم.

این پیشکسوت فرهنگی با اشاره به اینکه ما در این سازمان به دنبال مطالبات معلمان، دانشجو معلمان، بازنشستگان و دانش آموزان هستیم یاد آور شد: دفاع از حقوق دانش آموزان در مسائلی چون ارتقاء سطح آموزش، عدالت آموزشی، کسب دانش کارآمد و حفظ کرامت آنان و فراهم کردن شرایط مناسب برای فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی از جمله اولویتهای ماست.

وی در ادامه گفت: ما در سازمان در کنار تعلیم و تربیت به اقتصاد و سیاست هم توجه داشته و معتقدیم که برای رفاه و آسایش مردم باید همه شرایط مناسب را فراهم کرد. تاکید بر سیاست  تاکید امروز ماست، اما تاکید ما بر تعلیم و تربیت و حل مشکلات اقتصادی فرهنگیان تاکید هر روز ماست.

کلانتری در پایان با اشاره به نقش کانون های صنفی در پیگیری مطالبات فرهنگیان بیان داشت: بنده به عنوان خادم معلمان از شما درخواست دارم که در چهارچوب قانون مطالبات مادی و معنوی این عزیزان را پیگیری نموده و سازمان معلمان ایران نیز در این رابطه آماده همه گونه همکاری باشماست.


برگزاری گردهمائی روسا و دبیران اجرائی کانون های بازنشستگان فرهنگیان گلستان
گردهمائی روسا و دبیران اجرائی کانون های بازنشستگان آموزش و پرورش گلستان در شهرستان گرگان  برگزار گردید. در این جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و سخنرانی  فرماندار  و رئیس آموزش و پرورش شهرستان بندرگز هر یک از  مسئولین شهرستانها دیدگاه ها و نظرات خود را در مورد مهم ترین مطالبات صنفی فرهنگیان بیان داشته و پس از بحث و بررسی موارد زیر به تصویب رسید.


- با عنایت به اینکه طرح دائمی کردن قانون خدمات کشوری و همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین درهمین ایام در کمیسیون مربوطه مجلس مورد بحث و جمع بندی است ؛ پیشنهادات مستدل و مفید هرچه زودتراز شهرستانها فرستاده شود تا جهت استفاده به کانون کشوری و مدیر عامل محترم صندوق بازنشستگان ارسال شود.
2- کانون استان پیگیری ها و اقدامات معمول در رابطه با بند 1 صورت جلسه و بیمه تکمیلی ویژه در خصوص چشم و گوش و دندان را در جلسه آتی ارائه دهد.
3- حقوق منظور برای ورّاث متوفی و ازدواج فرزندان و پاداش بازنشستگی بازنشستگان که چندین سال پرداخت نشده پس از اخذ پاسخ مناسب مستدل در جلسه آتی خدمت کانون های شهرستانی تقدیم گردد.
4- اطلاعات شفاف نسبت به چگونگی اعمال درصد افزایش و همسان سازی انجام شده دراحکام از کارگزینی و صندوق بازنشستگی دریافت و به شهرستان ها اعلام گردد.
5- در پاسخ به خواسته ی سازمان معلمان بنا شد که اساسنامه و مرامنامه و آئین نامه های موجود را طی درخواستی به کانون استان ارسال فرمایند تا از طریق کانون استان جهت استحضار به کانون شهرستانها فرستاده شود.
6- نسبت به تشکیل کمیته های گردشگری،  ورزشی- فرهنگی و هنری- تحقیقات و پژوهش ، بهداشت و مراقبت از منزلت و حقوق بازنشستگان در استان و سپس در کانون شهرستانها اقدامی موثر و عام صورت پذیرد و گزارش گردد.
7- کانون های شهرستانی لیستی از بازنشستگان- اعضاء کانون و مستمری بگیران را به تفکیک به کانون استان تحویل فرمایند.(درقالب)
8- جمع بندی جلسات هم اندیشی (فصلی) در قالب مصوبات با تقسیم کار و تعیین مجری پیگیری شود.
9- برای سال 1397 دیدارهایی موثر در قالب برنامه با ( مدیرعامل صندوق بازنشستگی- رئیس کانون کشوری آموزش و پرورش- استاندار- مجمع نمایندگان- مدیر کل آموزش و پرورش گلستان- نماینده محترم ولی فقیه دراستان و شهردار مرکزی گرگان) صورت گیرد.
10- دعوت از آقای جعفری رئیس صندوق بازنشستگی گلستان درجلسات هم اندیشی فصلی.

پایان گزارش/

پنج شنبه, 21 تیر 1397 ساعت 10:10 خوانده شده: 312 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +2 -2 --
ناشناس 1397/04/21 - 10:55
من هیچ اعتمادی به حرف هایتان ندارم کاش عمل میشد
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/04/21 - 13:35
انشااا....موفق باشید
پاسخ + +1 -1 --
آرش حقیقت نظر 1397/04/21 - 11:25
گفتگو...؟!آنهم ما بگیم شما گوش نکنید و کاررو حواله به امروز و فردا کنید.نمایندگان بازنشسته با شما گفتگو کردند...الان من با پاداش نداده شما هر روز دست به دعای شما مسئولین هستیم...
پاسخ + +1 -1 --
مریم 1397/04/21 - 11:40
سلام چقدر شما فرهنگیان را ساده لوح فرض کردید.
دوباره وعده و وعید های عمل نکرده واقعا خجالت داره،شرم وحیا هم حدی دارد
پاسخ + +1 -1 --
حسینی 1397/04/21 - 12:50
نتایج گفتگوهای شما را لطف بفرمایید؟؟

حرکت و قدم برداشتن برای رفع مشکلات سیستم آموزشی کشور پسندیده هست ولی صرف اینکه اعلام کنیم گفتگو و...پیگیریم و...مشکلی حل نخواهد کرد...


رو در رو در مقابل رییس جمهور و وزیر و رییس مجلس و کمیسیون آموزش مجلس و روسای فراکسیونها با حضور بخشی از اعضای کانونهای صنفی و هر معلمی که در انتقاد به وضع فعلی در روزنامه و سایت قلم میزند، باید جلسه برگزار کرد تا معلوم شود مشکل کجاست و عیار سازمانها و تشکلها و نماینده و وزید و...معلوم شود...


دولت و مجلس و فراکسیون و سازمان و کانونها وقتی میتوانند مدعی تلاش برای حل معضلات سیستم آموزش نمایند که جلسات شفافی داشته باشند.
پاسخ + +1 -2 --
حسینی 1397/04/21 - 12:55
خیل عظیمی از همکاران درد سیستم آموزشی را میدانند و باز میدانند بسیاری از افراد فقط برای نفع شخصی هر از گاهی مصاحبه میکنند...

هر شخص و نهادی و سازمان و تشکلی که صداقت دارد بیاید و تصمیم گیران دولت و مجلس را جمع کند جلسه بگذارد و نتیجه را اعلام کنند


نظر هر شخص و ارگان شفاف اعلام شود.


هیچ کسی مشکلی با وزیر و دولت و مجلس و سازمان و... ندارد مشکل اینجاست که شفاف اعلام نمیشود که چرا مشکل معلمان حل نمیشود و با مصاحبه های پوچ ، نمک به زخم معلم می پاشند...


صداقت و شفافیت راه حل این مشکل هست...
پاسخ + +1 -1 --
بازنشسته 1397/04/21 - 15:51
چهل سال است سخنرانی ها و خوب سخنی های زیادی را شنیدیم وباید به آقای کلانتری هم بگویم خسته نباشی ، ممکن است شما هم با این خوب سخن گفتن هات مقداری به درد فرهنگیان شاغل و باز نشسته اضافه کنی وباید گفت گرگان با تهران فاصله ها دارد ، وباید آقای کلانتری متوجه شده باشند هیچکدام از دولتها نخواسته اند و نمی خواهند مشکل فرهنگیان حل شود بلکه می خواهند کماکان در فقر وفلاکت بسر ببرند تا ذهن سیاسی شان رشد نکنند وفقط همت جمعی فرهنگیان چاره ساز بود و آنهم هرچه خشونت دارند بر سر مسؤلان بریزند
پاسخ + +1 0 --
شهاب 1397/04/21 - 19:51
چهل سال گفتگو ونوشتن حاصلی نداشته است حالا می خواهد اثرکند زهی خیال باطل به این تشکل ها اعتمادی نیست فریب نخوریم
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/04/22 - 15:48
بدتر وآشفته تر میشود.
پاسخ + 0 0 --
دبیر فتی 1397/04/25 - 10:21
با سلام الان مدتی است که قانون برنامه ی ششم در خصوص ایثارگران و اعطای یک مدرک بالاتر به این قشر تصویب شده اما در اموزش و پرورش اجرا نمیشود خواهشن پیگیر تضییع اشکار حق ما هم باشید
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/04/26 - 22:50
با سلام میخواستم خبر بدم جدیدا کمپینی تحت عنوان چالش پاره کردن یا آتش زدن احکام در اعتراض به حقوق نابرابر فرهنگیان در مقایسه با نهادهای دیگر تشکیل شده.یک خبری تهیه کنید،بد نیست،ببینید کارشون درسته یا نه؟
https://t.me/joinchat/AAAAAEtw7OHmRneim0xqMg
پاسخ + 0 0 --
م.د 1397/04/27 - 17:48
حالا پاره بکنن،که چی؟
کو چشم بینا؟ آ. پ باید در همین خط حرکت کنه.
کیفش رو دگران ببرن.شاید باورتون نشه اما وزارتخانه های دیگه مثل وزارت نیرو علاوه بر حقوق بالای 4/5 یک فیش دیگه به نام رفاهیات و 70 ساعت اضافه کار دارند، که جمعا هیچی نشه 8 تومن رو شاخشه.
اما وزارت صرفه جوی آ.پ ....

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور