صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علی اللهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش :

بندهای حذف شده از فیش حقوقی فرهنگیان طبق قانون دولت است و آموزش و پرورش در شکل‌گیری آن نقشی ندارد

گروه اخبار/ معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش با اشاره به حذف برخی بند‌ها در فیش حقوقی معلمان، گفت: نیازمند قانونی خاص در نظام پرداختی هستیم.

توضیحات اللهیار ترکمن در مورد فیش حقوقی فرهنگیان و موارد حذف شده

علی اللهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش  درباره بندهای حذف شده از فیش حقوقی فرهنگیان اظهار کرد: این موضوع طبق قانون دولت است و آموزش و پرورش در شکل‌گیری آن نقشی ندارد.

وی ادامه داد: بندهای حذف شده از فیش حقوقی فرهنگیان شامل عائله‌مندی زنان مجرد و سختی کار برای بخشی از فرهنگیان است که در هر ۲ مورد فراوانی چندانی را شاهد نیستیم.

اللهیار ترکمن تصریح کرد: در مورد حذف سختی کار، این بند صرفا برای بخشی از افراد که  مشمول بند نبوده اند، حذف شده است و مبلغ آن حدود 30 هزار تومان برآورد می‌شود و تأثیر چندانی بر میزان دریافتی نخواهد داشت.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اجرای تمامی این موارد مبتنی بر رأی دیوان محاسبات و مصوبه دولت بوده است، گفت: تا زمانی که آموزش و پرورش از قوانین عام تبعیت می‌کند، چنین مشکلاتی برای فرهنگیان وجود دارد، بنابراین باید به سمت تشکیل قانونی خاص ویژه نظام تعلیم و تربیت حرکت کند، زیرا در غیر این صورت امکان تخطی از قانون وجود ندارد و باید مطابق با قوانین بالادستی احکام را اجرا کنیم.

 

 تأمین اعتبار برای پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان

وی درباره وضعیت پرداخت مطالبات فرهنگیان بیان کرد: از سال گذشته 948 هزار میلیارد تومان مطالبه داشتیم که 600 هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده و 348 هزار میلیارد باقی مانده است که در نظر داریم با رایزنی‌های صورت گرفته مابقی معوقات هم به زودی پرداخت شود.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش افزود: در تخصیص اعتبار بعدی اولویت پرداخت‌ها با معلمان خرید خدمات آموزشی، اضافه‌کاری کارکنان اداری و هزینه‌های اداری باقی مانده است.

الهیار ترکمن تصریح کرد: برای مطالبات معلمان خرید خدمات آموزشی یک مرحله تخصیص اعتبار داشتیم و سعی می‌کنیم تا پیش از پایان شهریورماه تخصیص اعتبار بعدی را هم دریافت کنیم تا مطالبات این گروه از معلمان تسویه‌حساب شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: در بودجه امسال ردیف ویژه معلمان خرید خدمات آموزشی در نظر گرفته شده‌اند که براساس این ردیف اعتباری پرداختی‌های این معلمان در سال تحصیلی جدید ماه به ماه و به موقع خواهد بود.

حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای پیام/

شنبه, 13 مرداد 1397 ساعت 10:16 خوانده شده: 393 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1397/05/13 - 10:47
از خدا میخواهم بعد از استیضاح بطحایی یا قبل از استیضاح ایشان شما جناب ...ترکمن از این سمت فعلی عزل شوید که لیاقت دفاع از مشکلات معیشتی ما معلمان را ندارید
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/05/13 - 12:57
با نظر همکار ناشناس و معلم ناامید موافقم
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/05/13 - 12:58
ایشان مشمول اشتغال بازنشستگی نیستند؟
پاسخ + +8 0 --
معلم ناامید 1397/05/13 - 10:48
50 صلوات برا عزل شما و 100 صلوات برا استیضاح وزیر و مافوقتان!!
پاسخ + +6 0 --
رضایی 1397/05/13 - 10:53
چه جالب:
تآثیر چندانی بر حقوق نخواهد داشت.
گویا شما میلیاردر هستید.
اگر امسال معلمان اضافه کاری نگرفتند آنوقت قدر عافیت را می دانید.
پاسخ + +7 0 --
کریمی 1397/05/13 - 11:58
کارمندان ارگانهای دیگر به مناسبت های اعیاد و مناسبتهای ملی مذهبی و تحت عناوینی چون :(عیدانه، فجرانه، حق آجیل، حق لباس و ...) مبالغ نسبتا خوبی دریافت میکنند. اما در آ.پ با وجود دشواریهای فراوان تدریس مشقت تربیت نوجوانان و جوانان این مرز و بوم، همه روزه شاید کاهش بندهایی از حقوقمان هستیم و البته اشخاص مسئولی چون ترکمان و بطحایی صدایش در نمی آید که هیچ، خوش خدمتی و ستایش هم می نمایند.
پاسخ + +8 0 --
چغندربگ 1397/05/13 - 12:21
هربلایی سر معلمان میاد به دلیل بی کفایتی، بی سوادی، و ناشایسته سالاری در آموزش و پرورش است
پاسخ + +9 0 --
مهرپور 1397/05/13 - 15:16
با سلام حضور همکاران گرامی،
طبق قوانین عام،پاداش کارکنان همه ادارات یک یا دو ماه بعد از بازنشستگی پرداخت می شود.چرا پاداش فرهنگیان بعد از چند سال پرداخت می شود.آقای ترکمن چرا در این مورد قوانین عام را اجرا نمی کنی؟؟
پاسخ + +6 0 --
حسینی 1397/05/13 - 19:25
مسئولیت وزیر و معاونین در حد روابط عمومی دولت هست

این بند را دیوان حذف کرد

آن بند را دیوانی دیگر...

دیوان در دیوان و معلمانی منفعل در برابر دیوان...
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1397/05/13 - 20:29
چرا هزینه مهد کودک طبق همان قانونی که میگید ندارید .
پاسخ + +11 0 --
حسن درویشی 1397/05/14 - 06:22
جناب اللهیار ترکمن بزرگوار دارنده ی فوق لیسانس از دانشگاه آزاد واحد رودهن چرا در اجرای قانون همیشه یک طرف غش می کنید؟ کجای قانون گفته پاداش بازنشستگی کارمندان دولت دو سه سال بعد از بازنشستگیشان آنهم به صورت چند قسط پرداخت شود؟ مگر قانون نگفته به کارمندان زن باید حق مهد کودک پرداخت شود؟
مگر می شود قوانینی را که به نفع معلمان است اجرا نکرد ولی انتظار داشت معلمان در باره ی اجرای قوانینی که به ضرر آنان است توجیهات شما را قبول کنند؟ این منطق شما که حذف فلان بند قانون است و نمی توان از قانون تخطی کرد پذیرفتنی نیست چون بارها شاهد عدم اجرای قانون آنجا که به نفع معلمان است توسط وزارت آموزش و پرورش بو ده ایم لطفا همانطور که می توانید قوانین به نفع معلم را اجرا نکنید این قوانینی که به ضرر معلم است را هم بیخیال شوید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 16:15
مشکل اصلی ما مدیران بی لیاقت میباشد
..
پاسخ + +3 0 --
معلم 1397/05/21 - 11:16
اقای ترکمن به گفته عنصرالمعالی «اصالت تن» ندارد؛ یعنی هیچ گونه هنری، خردی، شایستگی، شهامت و فضیلتی از خودش ندارد؛ یعنی این ارزش ها را در زندگی کسب نکرده تحصیلاتش هم در دانشگاه آزاد بوده و هیچ گونه رنج و سختی برای تحصیلش نکشیده و به تعلیم و تربیت حقیقی نرسیده .
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/22 - 15:06
همکاران یکسال فقط حقالتدریس نگیرید همه کارها حل می شود
پاسخ + 0 0 --
صمدا... 1397/05/25 - 22:12
بیسوادبی ارزش

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور