صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش :

آموزش و پرورش در حال حاضر در اوج شکوه خود قرار دارد ؛ به طلاب و مبلغان نیاز داریم

گروه اخبار/ معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: ما امروز به‌ شدت به طلاب، مبلغان و مبلغات نیاز داریم و رویکرد ما نیز استفاده از تمام ظرفیت‌های حوزه‌ علمیه است.

جایگاه آموزش و پرورش از زبان معاون پرورشی و فرهنگی و ارتباط با طلاب و حوزه علمیه

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در آئین اختتامیه هشتمین دوره آموزشی هادیان معرفت ،در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) برگزار شد اظهار کرد: دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب و همچنین جریان سازی‌های فرهنگی و تربیتی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان است.

وی با تأکید بر اهمیت جریان سازی فرهنگی و تربیتی افزود: برای رسیدن به اهداف و موفق بودن در انجام وظایف نیازمند توانمندسازی دانش‌آموزان هستیم و بدون توانمندسازی نمی‌توانیم موفق باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر شرایط کشور بسیار سخت‌ شده است البته این که بیان می‌شود شرایط سخت شده به معنای ترس نیست بلکه به این معنا است که باید برای این جنگ اقتصادی و فرهنگی آماده شویم.

وی ادامه داد: در سراسر کشور آسیب‌ها و معضلات رنج‌آور گوناگونی وجود دارد و همین مسئله وظیفه روحانیت را سخت‌تر از گذشته کرده است، البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که در شرایط فعلی کار تبلیغی و فرهنگی به مراتب سخت‌تر از اوایل انقلاب شده است.

کاظمی عنوان کرد: پاشیدن بذر ناامیدی و یأس در دل مردم از راهبردها و سیاست‌های اصلی دشمنان است و به همین دلیل در شرایط فعلی ایجاد روحیه امید و همچنین ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مردم از مسائلی است که باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

وی افزود: خانواده و جامعه در تعلیم و تربیت افراد نقش دارند البته آموزش و پرورش بیشترین سهم را در تعلیم و تربیت دارد اما متأسفانه در طول این ۴۰ سال آموزش و پرورش اولویت نبوده است و به همین دلیل نیز امروزه شاهد مشکلات بسیار زیادی در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش هستیم.

کاظمی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه آموزش و پرورش در حال حاضر در اوج شکوه خود قرار دارد اما سند تحول بنیادین تنها یک سند است و برای تحقق این سند الزاماتی نیاز است که متأسفانه این الزامات تاکنون محقق نشده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: حاکم بودن فضای دانش‌اندوزی و دانش‌محوری در مدارس از مهم‌ترین مشکلات آموزش و پرورش است و ما از این مسئله رنج می‌بریم البته نظام آموزشی در سراسر کشور نیز همین‌گونه است و این مسئله موجب شده است که ما دانش‌آموزانی داشته باشیم که دانش دینی خوبی دارند اما در مهارت‌های دینی بسیار ضعیف هستند؛ بدون تردید ما با این روش‌ و متدها نمی‌توانیم در تربیت دانش آموزان موفق باشیم.

وی بیان کرد: ما باید تلاش کنیم تا تمرکز بر آموزش را از جامعه دور کنیم و به سمت مهارت‌آموزی حرکت کنیم البته این کار بسیار سخت است اما امیدواریم که در این زمینه نیز موفق باشیم.

وی با انتقاد از سطحی‌نگری در فضای تربیتی و فرهنگی عنوان کرد: یکی از مشکلات مهم که با آن مواجه هستیم، سطحی‌نگری در فضای تربیتی و فرهنگی است که همین مسئله موجب شده است تا خروجی فعالیت‌های فرهنگی متناسب با هزینه و سرمایه‌گذاری انجام شده، نباشد.

وی به بیان برخی اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش پرداخت و گفت: توسعه و ترویج امربه‌معروف و نهی از منکر، حمایت از کالای ایرانی و همچنین برنامه‌ریزی برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌ها و اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در سال جاری است.

خبرگزاری مهر

یکشنبه, 14 مرداد 1397 ساعت 16:14 خوانده شده: 516 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +15 0 --
ناشناس 1397/05/14 - 16:39
ما می گیم نره ، شما مذهبی ها می گوئید بدوش!!!!!
کدام اوج اولا ، ثانیا اوج یک وزارتخانه نیازمند تحولات رو به توسعه هست نه سیر قهقرایی .
تا کی با نام مذهب و تظاهرات آن ملت را از رشد در تمامی ابعاد زندگی باز خواهید داشت ؟ نکند چراغ سبزی به روحانیت می دهید که بفرمائید نه زوری لازم است نه کودتایی و نه تقاضایی ، ما دو دستی آموزش و پرورش را تحویل شما می دهیم ؟ لابد چشم طمع به بودجه چندین هزار میلیاردی بخش مذهبی دوخته اید ؟
ملت نیازمند نفس کشیدن است اجازه داریم یا قرار است با مذهب خفه خون بگیریم !!!!
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/05/15 - 09:15
این اقا مشکل نداره؟؟ متاسفانه معاونت پرورشی هم شده!!
اوج شکوه ا.پ را هم فهمیدیم کجاست!!
وقتی تخصص جای خود را به تعهد دهد و...
پاسخ + +8 0 --
احمد شبانی 1397/05/14 - 19:12
در بخشی از سخنانش گفته : متأسفانه در طول این ۴۰ سال آموزش و پرورش اولویت نبوده است و به همین دلیل نیز امروزه شاهد مشکلات بسیار زیادی در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش هستیم.
بعد بلافاصله میگه:
علی‌رغم اینکه آموزش و پرورش در حال حاضر در اوج شکوه خود قرار دارد اما سند تحول بنیادین تنها یک سند است و برای تحقق این سند الزاماتی نیاز است که متأسفانه این الزامات تاکنون محقق نشده است.
در این دو جمله، دو قید متأسفانه وجود دارد!
یعنی در واقع اینجوری میشه:
متأسفانه آموزش و پرورش در طول این 40 سال در اولویت نبوده و این موجب مشکلات زیادی در بخشهای مختلف آموزش و پرورش شده ولی با اینحال متأسفانه در حال حاضر در اوج شکوه خود قرار دارد !!!
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/05/14 - 23:42
از قدیم گفته اند درغگو ودزد حافظه ندارد
پاسخ + 0 0 --
حسینی 1397/05/15 - 14:38
باید به حال مملکت گریه کرد

با این نخبگان و فرهیختگان جایگاه ما در جهان اگر در انتها نباشد جای تعجب دارد...
پاسخ + +7 0 --
ناشناس 1397/05/14 - 19:59
آموزش و پرورش در حال حاضر در اوج شکوه خود قرار دارد
نقل داستان مولاناست که معبونی خنجر بکمر بسته بود و لوطیی در وی میفشرد در همان جین لوطی از معبون بیچاره پرسید این خنجر برای چیست و معبون مفلوک گفت برای اینکه کسی خیال بد در من نکند و لوطی گفت الحمد لله که من در وی فکر بد نمیکنم. حالا نقل این کاظمی جان ماست خوب خنجری بکمر زده ای. خوب...
پاسخ + +5 0 --
ناشناس 1397/05/14 - 21:07
فعلا باید آموزش پرورش رو از برده داری (نیروهای حق التدریس و نهضتی ها )رها کنید بعدش مبلغ اسلامی بیارید مبلغا یه حقوق دبش از قبل دارن... .
فعلا آموزش و پرورش در اوج برده داری هست و قصد اضافه کردنش هم داره
پاسخ + +9 0 --
مهرپور 1397/05/14 - 22:19
با سلام حضور همکاران گرامی
آیا عدم به کارگیری بازنشسته ها شامل این آقا نمی شود؟؟؟چون این حرف های بی سر و ته فقط به درد خودش می خورد.و در ضمن قبلاً هم گفته ایم جای طلاب در مساجد است و بس.مدارس جای معلمین آگاه و تحصیل کرده است.
پاسخ + +3 0 --
پارسا 1397/05/14 - 23:35
خیال تون جمع.طلاب و مبلغان اگه بدانند جایی پول و درآمد نیست وارد نمی شوند و این چهار پنج سال اخیر که اینا رو فرستادن مدارس، باید اینو فهمیده باشن.
پاسخ + +5 0 --
پارسا 1397/05/14 - 23:37
راستی این جمله ی این آقا خیلی مضحک بود آدم فکر می کنه توهم زده: " آموزش و پرورش در حال حاضر در اوج شکوه خود قرار دارد "
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته 1397/05/14 - 23:57
راست می گوید چهل سال است ایشان و امثال ایشان با دروغ و گزافه گویی تیشه به ریشه نظام و کشور و ملت زده اند وامروزه آثارش پیدا می شود و چهل سال است با ظاهر سازی امر به معروف و نهی از منکر می کنند و مردم را (خصوصا جوانان ) از اسلام زده کرد ه اند ، چون هیچوقت سخنانشان با اعمالشان یکی نبوده
پاسخ + +5 0 --
بازنشسته متنفر 1397/05/14 - 23:40
واقعا شرم آوره ، آقای معاون اگر مردی سری به بازار و جیب های خالی ما مردم بزنید آنوقت می گویم مرد با شهامت و با سوادی هستی ، لطفا اگر مرد کار وخدمت هستی شما بذر امید را بکار و دشمنان را نا امید کن و باید به این آقا گفت دشمنان شما همین ملتند که امروزه اسیر دست وراجی های مثل شما شدند وباید گفت آن افرادی که همکار ودوست شما بودند و پول صندوق ذخیره را دزدیدند آیا آنها هم دشمن و امریکای بودند ، دس شما هم دشمن اصلی ملت و امریکایی هستید که از آنها بحث می کنید و باید بدانید حرف های درستتان هم برای ما از دروغ هم دروغ ترند ، شرمتان باد و خدا دروغگویان به ملت را انشاالله در همین دنیا رسوا کند
پاسخ + +4 0 --
بازنشسته 1397/05/15 - 00:25
آقای کاظمی امروزه همین دست پروردگان شما در روز روشن در غزبی ترین شهر کشور شما مغازه ها را می زنند و شبانه هم رحمی به کشاورزان بدبخت هم نمی کنند و وسایلشان ( پمپ آب و بیل و کلنگشان و ...) را می دزدند و آقایان نیروی انتظامی و مسولان شهر هم عین خیالشان هم نیست ، لطفا آقای کاظمی یک هنگ آمر به معروف و نهی از منکر از جنس خودتان برایمان بفرستید تا بلکه حالمان بهتر شود
پاسخ + +7 0 --
رحمانی مهر 1397/05/15 - 00:59
آقای کاظمی یا در خواب هستی یا خود را به خواب زده ای درمدارس متوسطه دوم حداقل 80 در صد دانش آموزان نماز نمی خوانند وبا وجود یک روحانی باز هم حاضر به شرکت در نماز نمی شوند. نمی دانم از کدام شکوه خیالی حرف می زنی.
پاسخ + +2 0 --
سيد قائم منتظر 1397/05/15 - 11:58
بيان اين فرمايش :

« آموزش و پرورش در حال حاضر در اوج شکوه خود قرار دارد. »

در آستانه استيضاح وزير بيان مي شود.

( تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل )
پاسخ + +4 0 --
معلم 1397/05/15 - 14:41
خدایا هر کسی در هر جایگاهی توهم دارد بزن تو سرش و مردم را از دستش خلاص کن
پاسخ + 0 -5 --
منوچهر 1397/05/15 - 21:27
اموزش و پرورش به دست روحانيون جوان و پر انر‍ژي اداره خواهد شد و معلمان در سايه اين عزيزان به خواسته هاي خود خواهند رسيد .قدم اينها پر بركت است
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/18 - 16:01
فکرکنم طنزکفتید
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/18 - 16:06
فقط حضورطلاب درمدارس کم است
پاسخ + +1 0 --
علی 1397/05/16 - 04:10
است می گوید چهل سال است ایشان و امثال ایشان با دروغ و گزافه گویی تیشه به ریشه نظام و کشور و ملت زده اند وامروزه آثارش پیدا می شود و چهل سال است با ظاهر سازی امر به معروف و نهی از منکر می کنند و مردم را (خصوصا جوانان ) از اسلام زده کرد ه اند ، چون هیچوقت سخنانشان با اعمالشان یکی نبوده
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/05/16 - 11:50
من بازنشسته ام وطبق تجربه هایی که ازدانش آموزی خودم ومشاهداتم ازدانش آموزان دیدم بچه هارولازم نیست اجباربه مذهب کنی ویامبلغ دینی وروحانی براشون بیاری چون احساس می‌کنن اوناشغلشونه که تبلیغ کندامااگه افرادی متخصص که دارای رفتارخوب باشه و درعین حال مقیدبه امورمذهبی مثل نمازوروزه باشه بهترموثره مثلاشایداگه یه دبیرریاضی ّینن نمازمیخونه بیشترتشویق به نمازبشن تاوقتی دبیردینی ببینندالبته به شرطی که دبیرازته دل وباعلاقه خودش تونمازجماعت شرکت کنه چون بچه هابااحساس خیلی چیزهارومیفهمند
پاسخ + 0 0 --
منوچهر 1397/05/16 - 14:46
بهترين شيوه عمل كردن به شيوه خود روحانيون است.بنده اين اعتقاد را دارم هرموقع ديديم يك روحاني صدقه ميدهد .يا نذري ميدهد.يا چند تا يتيم را تحت پوشش دارد .يا وقتي در زير نور خورشيد تابستان مشغول خدمت به همنوعان خودش است يا مشغول كار براي گذران زندگي اش است .از لحاظ اخلاقي بر من هم لازم است مثل ايشان رفتار كنم.در غير اين صورت پيروي من از ايشان لازم نيست.
پاسخ + +4 0 --
هما 1397/05/17 - 15:46
وزارت آموزش و پرورش را با حوزه علمیه ادغام کنید و به پاس زحمات مراجع تقلید و سردمداران آن از این پس بگویید وزارت تبعه طلاب دینی
خیال خودتان و بقیه را هم راحت کنید.
آموزش و پرورش اگر معدن طلا و نقره ندارد لابد چیزی دارد که بیخ گلوی حضرات گیر کرده .
از خیر هیچ چیز نگذرید.
پاسخ + +2 0 --
یک معلم ازکاشان 1397/05/18 - 12:49
سلام ،حضرت علی (ع )می فرماید .اول فکرکن بعدسخن بگو .فکرازعبادت بهتراست .این آقای کاظمی مافکرنکرده سخن گفته ،ببخشیدش .
پاسخ + +4 0 --
فرزاد 1397/05/18 - 15:56
آیا حوزه به آموزش وپرورش اجازه دخالت در امور خود را می دهد؟که این خود شیرینهای منصب دوست اجازه دخالت به تمامی دستگاههای دیگر را می دهند.!!!!!1
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/05/18 - 23:46
اگه دقت کرده باشید خیلی وقته که همه ی دستگاه ها اجازه دخالت در آموزش و پرورش رو به خودشون میدن و آ.پ هم حق دخالت در هیچ دستگاهی رو نداره.
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/05/18 - 22:25
جناب آقای متوهم ،وقتی خود وزیر آموزش وپرورش را ورشکسته می داند، شما چرا از خودتان این همه متشکرید.
پاسخ + +1 0 --
حسینی 1397/05/19 - 00:59
خجالت آور هست

سخنان و طرحهای" من درآوردی" مملکت را به روز سیاه نشاندخ

مدیران چاپلوس و ناکارآمد ، برای حفظ صندلی مشق پاچه خواری را هر لحظه ورد زبان دارند...
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/05/20 - 09:53
اووووووووووووووووووووووووووووووج شکوه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

یا

قعر ذلت و خواری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ + +1 0 --
چغندربگ 1397/05/20 - 22:22
من میدونم این یارو چرا همچی حرفی زده!! شما فکر کنید یک کسی اگر صدسال هم در آبادی خود می ماند، کمک چوپانیار سوم! نیز نمیشد! حالا آمده در شهر کورها( آوپ سابق) و چنین پستی گرفته، خوب فقط باید خودشیرینی کند،
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/21 - 00:47
این نگه چه بگه؟!
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/05/21 - 00:49
الان از همین پستش برکنارش کنند بر این عقیده اش می مونه؟ آقا من بنده امیرمحمودم نه بادمجان!
پاسخ + +1 0 --
حوزه علمیه 1397/05/23 - 10:00
علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش
واقعا خیلی ..... ازسن سالت خجالت بکش
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/24 - 15:38
از اوج نخوری زمین
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/06/03 - 18:33
اوج . ازخواب بیدار بشوید .کدام اوج ، آهان اوج بحران . چقدر این آقایان متوهم هستند .

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور