صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور :

مدیران دستگاه های اجرایی به جای درخواست های مکرر مبنی بر تامین کسری بودجه تغییرهای جدی در ماموریت های خود بدهند ؛ ایران بعد از سوئیس بالاترین نسبت دانش آموز به کارکنان را دارد که باید این تفاوت نسبت و مازاد نیرو را تعیین تکلیف کرد

ماموریت آموزش و پرورش و نیروهای مازاد  گروه اخبار/

جمشید انصاری معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در نشست شورای اداری لرستان تاکید کرد: باید نسبت به توان افزایی مدیران و کاهش هزینه های دولت در استان ها اقدام شود که در این زمینه از استانداران می خواهیم کمیته صرفه جویی ایجاد کنند.

مدیریت ها باید متناسب با این شرایط تغییر کند اما متاسفانه هنوز خیلی از مدیران این شرایط جدید را نپذیرفته و یا درک نکرده اند.

وی ادامه داد: تمام این شرایط ویژه را نظام اداری کشور باید مدیریت کند و مدیریت به شیوه و سبک و سیاق گذشته دیگر جایز نیست و روش اداره امور نیازمند دگرگونی و تغییر است.

معاون رئیس جمهور گفت: مدیران دستگاه های اجرایی به جای درخواست های مکرر مبنی بر تامین کسری بودجه تغییرهای جدی در ماموریت های خود بدهند و اگر نیاز است حتی مردم را توجیه کنند تا برخی توقع ها کاهش یابند. مدیران باید متناسب با شرایط خاص و بحرانی موجود توان افزایی و اولویت ها را مشخص کنند؛ حتی آموزش های لازم برای شرایط موجود باید به کارکنان داده شود.

بزرگترین ظرفیت برای مدیریت بحران کارکنان دولت هستند، اگر همراهی و همکاری کارکنان را نداشته باشیم به یقین در پیشبرد برنامه های دولت در شرایط ویژه با مشکل مواجه می شویم.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: با کم کردن فاصله حقوق ها و ایجاد عدالت در پرداخت ها می توان همدلی بین مردم و کارکنان دستگاه های مختلف ایجاد کرد که در این راستا باید نظام پرداخت نیروهای کارمعین و پیمانی یکسان شود و میزان اضافه کاری بالا برای افزایش حقوق بدون انجام کار اضافه اقدامی نادرست است.

 

همسان سازی حقوق کارکنان قرارداد کار معین

انصاری با اشاره به پرداخت برخی رفاهیات کارکنان گفت: برخی کارکنان تقاضا دارند به جای این گونه رفاهیات در احکام کارگزینی آنها در دوران بازنشستگی لحاظ شود که می توان همین کار را در راستای رضایت مندی و همدلی بیشتر با کارکنان انجام داد تا بتوان در شرایط بحرانی کنونی به منابع مالی کمک کرد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان کرد: در راستای کم کردن هزینه می توان از هزینه های اضافی کاست و یا استفاده از خودرو را کاهش داد و منابع حاصل از این صرفه جویی ها را صرف ماموریت های اصلی کرد.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: شرایط ویژه را نمی توان مانند گذشته مدیریت کرد و مدیران در حوزه مدیریت خود ابتکار عمل داشته باشند تا با پشتیبانی مردم و هدایت رهبر معظم انقلاب از این شرایط عبور کنیم.

انصاری افزود: مدیران دستگاه های اجرایی مختلف به دنبال کسری هزینه ها نباشند بلکه باید راهکارهایی در دستور کار قرار دهند تا بتوان به کاهش هزینه ها رسید.

اکنون هشت میلیون دانش آموخته دانشگاهی در کشور وجود دارد که دو میلیون نفر آنها در نظام اداری مشغول به کار هستند و ۶ میلیون باقی مانده باید در بخش خصوصی و سایر حوزه ها جذب شوند.

 

آمار نیروی انسانی دولت

انصاری با بیان اینکه بخش قابل توجهی از دانش آموختگان امکان جذب در دولت ندارند، گفت: دولت در نهایت می تواند سه میلیون نیرو جذب کند و با توجه به اینکه سالانه ۱۰۰ هزار خروجی داریم طبق قانون یک سوم آنها یعنی معادل ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر را می توان جذب کرد.

وی با بیان اینکه دولت دو میلیون و ۶۷۲ هزار نیروی انسانی دارد، افزود: کل نیروهای کار کشور ۲۳ میلیون نفر است که به این ترتیب ۱۵ درصد نیروی کار در بخش دولتی مشغول به کار است. سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کشور بازنشسته می شوند و این در حالی است که هر سال ۸۰۰ هزار نیروی کار از دانشگاه ها دانش آموخته می شوند. آمار نیروی انسانی دولت ٢٢۶٧٠٠٠ و مجموع شاغلان بخش عمومی سه میلیون نفر است.

وی افزود: در بسیاری از موارد نظام اداری وظایف اصلی خود را فدای موضوعیت خود کرده است و به عبارتی آن قدر به اهداف موضوعی پرداخته که هدف ها و مسئولیت های اصلی خود را فراموش کرده است.

در دنیا ۲۵ درصد کارکنان آموزش و پرورش در مشاغل پشتیبانی و ۷۵ درصد در بخش اصلی آموزش قرار دارند ولی این نسبت در کشور ما ۳۷ به ۶۳ است که آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد.

وی اظهار داشت: ایران بعد از سوئیس بالاترین نسبت دانش آموز به کارکنان را دارد که باید این تفاوت نسبت و مازاد نیرو را تعیین تکلیف کرد.

انصاری با اشاره به تقاضای برخی مدیران در خصوص افزایش بودجه از محل عمومی گفت: چرا از درآمدهای اختصاصی از محل ارایه خدمات به مردم بهره گرفته نمی شود و چرا توقع دارید همه نیازها از محل بودجه عمومی تامین شود.

هم رده

شنبه, 20 مرداد 1397 ساعت 09:27 خوانده شده: 277 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 10:46
جمشید انصاری مگه قرار نبود....و قصص دوران کودکی تعریف کنی؟ مگه قرار نبود .... دست از سر مردم بردارید؟ اون بابا که صبح بلند میشه تا 11 صبح .... تو هم که اینجا داری....
پاسخ + +6 0 --
معلم 1397/05/20 - 10:57
تعداد کارمندان اداره زیاد هست و تعداد معلمان کم. در ابتدایی کلاس ها واقعا شلوغ هست و کیفیت آموزشی پایین آمده. اما چه طور می خواهند کارمندان راحت طلب و کم کار اداره ها را به مدارس بفرستند؟ در منطقه ۱۵ آموزش و پرورش تهران کارکنان اداره فقط در دو سال آخر کار به عنوان مدیر و معاون به مدارس می آیند تا پاداش و حقوق بازنشستگی بالاتر بگیرند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 23:31
هر کارمند اداری با ابلاغ صوری یکی دونفر نوچه از مدارس میارند اداره تا کارهاشونو انجام بدهند ،اینها اصلا مدرسه نمی روند ،اینها رو از اون 63 درصد باید کم کرد چون اصلا تدریس نمی کنند
پاسخ + 0 -1 --
معلم 1397/05/20 - 11:08
.... با این افکار پوسیده
پاسخ + +4 0 --
معلم 1397/05/20 - 12:26
فقط به گفتار وحرف ...کو مرد عمل
تا کی باید بی عدالتی تو دستگاههای اداری اداری موج بزنه ... معلم تو کلاس ۴۰ نفری حنجره پاره میکنه
از طرف دیگه تو مدرسه دیگه چهار نفر با بی برنامه گی فقط میچرخند ...جالب اینجاست که خود دانش آموزا متوجه موضوع شده سوال میکنند: مثلا فلان خانم یا آقا تودمدرسه چه مسولیتی داره ؟!!!!
که باید تاسف خورد !!!در صورتی که اونا به راحتی میتوانند جبران کمبود معلما و کلاس خالی ها رو پر کنند
که این حجم آزمون استخدامی و هزینه گزاف آن برگزار نشه ....
آیا کسی این سوال رو کرده که این نیروی استخدامی آ.پ چه درچه سنی هستند ؟ دو سال دیگه اونا هم حوصله کلاس را نخواهند داشت وبه کادر اداری خواهند پیوست ....
بتده کسانی رو سراغ دارم که با سه فرزند قد و نیم قد با سی سال سن استخدامی آ.پ پذیرفته شده
تو رو خدا جمع کنید این بساط رو
دانشگاه فرهنگیان رو رونق بدید ....ووو
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/20 - 17:02
در مدرسه ما معاون پرورشی ، مربی بهداشت و معاونین آموزشی و دفتردار ، کار مفیدشان در روز یک ساعت نمی شود. کل کار مدرسه با یک مدیر و حداکثر دو معاون انجام می شود.
پاسخ + +2 0 --
معلم 1397/05/20 - 12:57
جدیدا مسئولان از جمله روحانی و این جناب چه علاقه ای دارند ایران را با سوئیس مقایسه کنند! این قضیه به جوک شبیه هست. حضرات محترم ببخشید که ما در سوئیس زندگی می کنیم اما سپاسگزار مسئولان خود نیستیم.
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/05/21 - 01:28
باید شرم کنند که حتی نام کشورهای دیگر را به زبان بیاورند ، ولی چندین سال است تمامی بی لیاقتی های خود را با مقایسه با کشورها ی دیگر ماست مالی میکنند وبا ریش وسبیل دروغین خود تیشه به ریشه ملت و کشور زده اند ، خداوند تیشه به ریشه شان بزند و مقداری از بی لیاقتی ها شان در روزهای اخیر در استیضاح وزیر نالایق کار بود که چه غوغای به پا کردند واین یکی از هزاران موردی است که این آقایان چه ها که با این مملکت که نکردند
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/05/20 - 13:15
فعلا درشهر مشهد کلاس های ابتدایی ۴۲و۴۳ نفره است .اگر خواسته باشیم یک نگاه الکی هم به تکلیف بچه ها بیندازیم وقت نمی شود
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/05/20 - 22:40
در پاسخ به همکار محترم که فرمودند کارمفید معاون پرورشی بیشتر از ی ساعت نیست !!!
بنده هم قبلا این فکر رو میکردم تا اینکه دو سال قسمت شد پست معاون ومربی پرورشی گرفتم
انقد کارا پراکنده و پر کار بود که اصلا هم به چشم نمیاد اغلب بعضی از بخشنامه ها رو منزل انجام میدادم باور کنید بهترین وآرامترین زمان در مدرسه ۶ ساعت تدریسی بود که در کلاس داشتم ... نمیشه زود قضاوت کرد که کار مفید ندارند
مقصر اصلی همه متمرکز بودن سیستم آ.پ هست که خدا بدونه چه زمان این وضعیت خاتمه پیدا کنه !!!!
مگه این همه بخشنامه های فقط وفقط صوری ونمایشی ....!!!
از تمام برنامه های مدرسه مدرک مصور میخوان حتی خوردن ی چای در زمان زنگ تفریح .... اگه بجای این عکاسی کردن مربی و معاون در اوقات بیکاری بچه ها هم صحبت بشه باور بفرمائید اندکی نشاط رو در روحیه آنها بوجود میاد ووو.....
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/20 - 23:20
درست هست معاون‌پرورشی دائم در هر حال عکس انداختن هستند برای اداره که از آن ها می خواهد. خانه از پای بست ویران هست.
پاسخ + +1 0 --
حسینی 1397/05/20 - 22:49
بیچاره این ۶ میلیون جوان که باید به پای بی عرضگی مسیولین بسوزند...

اگر کشوری این تعداد جوان تحصلیکرده داشت حتما با برنامه ریزی ، نهایتا در ۲۰ سال کشور را به ۱۰ قدرت برتر اقتصادی میرساند ولی در کشور ما این جوانان معطل یک لقمه نان هستند و کشور هم که ماشاالله سرآمد پیشرفت و درآمد سرانه بالای مردم و....
پاسخ + 0 0 --
بازنشسته متنفر 1397/05/21 - 01:20
تمامی بدبختیهای ملت و کم و کاستیها مربوط به آقایانی مثل آقای انصاری است که چهل سال است به پست ومقام چسپید ه اند و ارث باباشان میدانند و آیا از خود پرسید ه اند که برای مملکت در این دوران خدمت چه طرح و اختراعی داشته اند که کشور را یک قدم به پیش ببرند ، در صورتیکه فقط کشور را به عفب گرد سوق داده اند واگر کسی امروزه تستی از این آقایان بگیرند ( در این دنیای دیجیتالی ) نتوانند موبایل های خود را به خوبی خاموش روشن کنند و وجود این آقایان است که مملکت به گند کشیده شده و مردم مرگ خود و مملکت خود را خواستارند و واقعا ملت از بیانات و قیافه این آقایان به کلی متنفر است چون راستشان هم از دروغ دروغ تر است و باید از این آقایان پرسید آقایان بی شرم امروزه مرغ و گوشت وبرنج و روغن و تخم مرغ و دلار و ... قیمت شان چیست ؟ و مشخصه که جوابشان امریکا و عمالشان است ، وای به حال ما ملت بدبخت و اسیر
پاسخ + 0 -1 --
معلم 1397/05/21 - 07:08
بنده نمیخوام موضوع کش پیدا کنه که کار مفیدمربی و معاون پرورشی کم هست اما باور بفرمائید اینگونه نیست حجم کارشون زیاد وعدم امکاناتی که بتونه از کارش در جهت نتیجه ای حاصل بشه ابزار کارش محدود و انتظارات از اونها زیادمن خودم آنقد برنامه ها در مناسبات تدارک میدیدم که بچه ها لذت میبردند چون وسایل هر چند کم در دسترس بود اما این سال ها رسیدگی به وضعیت پرکرشی و تربیتی بسیار محدود و بوجه ای در اختیار نیست فقط وفقط ذهن بچه ها رو پر از محفوظات کرده و واین جزء خستگی و عدم نشاط و مدرسه گریزی نیست !!! همه مربی ومعاون پرورشی رو نیرو اضافی میدانند در صورتی که بنده خودم شاهدم در ی مدرسه سه نیروی بلاتکلیف همین طور دارند میچرخند !!! سوال هم میکنی پاسخ سر به هوی تحویلت میدن آخه چقد بی تدبیری چقد بی برنامه گی این حقوق حق کدوم معلم زحمتکشه که میره جیب این !!! پس چرا میگن معلم نداریم کلاس دوماه اول سال خالیه ؟
یعنی این فرد بیکار اگه نمیتونه ی کلاس رو اداره کنه چرا وارد آ.پ شده ؟!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/05/21 - 10:55
خیلی قضیه رو کشش ندین. از بیانات گهر بار
پاسخ + +3 0 --
شهاب 1397/05/21 - 09:49
اولاجلو حقوق های نجومی خود ودیگران رابگیریدواختلاس گران بیت المال را گردن بزنید در آ.پ نیاز به کادر اداری نیست وبا واگذاری امور به مدارس وروانه ساختن نیروهای اداری به کلاس درس کمبود نیرووبودجه قابل جبران خواهد بودبیشترین اختلاس درقسمت اداری آ.پپ است که با ورود آن ها به کلاساین اختلاس ها کاهش چشمگیری خواهد داشت
پاسخ + 0 -1 --
كارشناس 1397/05/21 - 10:29
سلام:‌بايد يك نفر به اين آقايان جواب كارشناسي بدهد،‌ اين وظيفه دوستان ستادي است،‌ و البته بخشي از ايراد را كه حق است پذيرفت و اصلاح كرد.
- تعداد مدارس زياد ولي كوچك بخشي از دليل است، مدارس كوچك با فيزيك و ساختار كوچك عملا فعاليت هاي نيروهاي بخش تربيتي/فوق برنامه را هم ناممكن مي كند.
- بخشي از اين تكثر بخش اداري مربوط به سياست هاي خارج از آ.پ است مثلا وقتي شهري را ايجاد كردي آن شهر اداه آ.پ مي خواهد.
- مي توان مناطق شهرهاي بزرگ را ادغام كرد.
- با اختيار دادن به مدارس مي توان تعداد مناطق را كم كرد.
-از آخر ما بايد ياد بگيريم به جاي اين كه كار همديگر را مسخره كنيم مشكل را حل كنيم،
پاسخ + 0 -1 --
معلم 1397/05/21 - 15:44
شما هم از این بیانات ونظرات گهربار ارائه بدین تا ماهم استفاده کنیم
همش انتقاد و انتقاد و زیر سوال بردن زحمات اکثر همکارا که از جون مایه میذارند بعدشم کار مفیدشون رو میانگین و رصد میکنید منم بعضی معلما رو میشناسم بعد از ۱۰ دقیقه از کلاس که میگذره به بچه ها میگه هر کس ساکت بشینه من بخوابم ۲۰ میدم بهش پس کار مفیدوش ۱۰ دقیقه هست !!!!
همش به مربی و معاون گیر میدید
هر کامنت رو میذارند انتقاد .....
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/21 - 16:50
چرا به اسم معلم ، معلم ها را می کوبید؟ آن قدر شهامت داشته باشید بگویید معاون هستم. صداقت معاون پرورشی این قدر هست!
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/22 - 00:00
من خودم دبیر دینی وعربی هستم
تربیت معلم ورودی سال ۷۰ شهدای
خواهرم مربی پرورشی با ۸ ساعت تدریس معاون نیستم منتهی زحمات این بنده خداها به چشم نمیاد
ما به جای حمایت از اونا ی سره فکر میکنیم تو مدرسه کار نمیکنند
من دو سال تجربه داشتم کاراشون رو تجربه کردم حمایت میکنم
چرا ناراحت میشید !!!
بنده قصد توهین به همکاران زحمتکش رو نداشته و ندارم گفتم بعضی شاید انگشت شمار
به قول اخوی بنده که سی ویک سال در آ.پ همه سمت ها رو تجربه کردند فقط این رو میگن هیچ سمتی مثل تدریس نیست چون رئیس خودتی
والسلام
موفق وسلامت باشید همکار گرامی
پاسخ + 0 0 --
معلم 1397/05/22 - 00:00
من خودم دبیر دینی وعربی هستم
تربیت معلم ورودی سال ۷۰ شهدای
خواهرم مربی پرورشی با ۸ ساعت تدریس معاون نیستم منتهی زحمات این بنده خداها به چشم نمیاد
ما به جای حمایت از اونا ی سره فکر میکنیم تو مدرسه کار نمیکنند
من دو سال تجربه داشتم کاراشون رو تجربه کردم حمایت میکنم
چرا ناراحت میشید !!!
بنده قصد توهین به همکاران زحمتکش رو نداشته و ندارم گفتم بعضی شاید انگشت شمار
به قول اخوی بنده که سی ویک سال در آ.پ همه سمت ها رو تجربه کردند فقط این رو میگن هیچ سمتی مثل تدریس نیست چون رئیس خودتی
والسلام
موفق وسلامت باشید همکار گرامی
پاسخ + 0 0 --
ali 1397/05/26 - 17:37
کلاس های 40 نفره با دانش آموزان به سبک امروزی نتیجه خیلی کمی خواهد داشت

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور