صدای معلم

" نامه ی جمعی از شهروندان، فعالین فرهنگی و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب به صدای معلم "

پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟!( مدرسه ای غیر دولتی که در حال ثبت نام از دانش آموزان هست ولی محل و مکان مشخصی ندارد )

گروه استان ها و شهرستان ها/

جمعی از شهروندان، فعالین فرهنگی و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب در نامه ای که به صدای معلم ارسال کرده اند نسبت به عملکرد اداره آموزش و پرورش بناب و نیز مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی انتقاد کرده و خواهان توضیح و پاسخ گویی مسئولان وزارت آموزش و پرورش نسبت به مطالبات قانونی خود شده اند .

« صدای معلم » آمادگی خود را برای پاسخ مسئولان اعلام می کند .انتقاد از اداره آموزش و پرورش بناب و اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

نهاد آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین و موثرترین نهاد فرهنگ ساز، یکی از مخاطبین فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه آتش به اختیار بودن می باشد و در این راستا چنین به نظر می رسد که می بایست مردم و در رأس آن فرهنگیان عزیز به صورت خودجوش نسبت به رفع کمبودها و کاستی های این مجموعه اقدام نموده و منتظر بالا دستی ها و دستورات ایشان نباشند.

سوال دیگری که مطرح می شود این است که با استناد به کدام رویه و قانونی امکان راه اندازی مدارس غیر دولتی و انتفاعی برای بخش خصوصی با استفاده از امکانات و اماکن دولتی فراهم شده است در حالی که خود آموزش و پرورش به آن نیاز مبرم دارد؟  در شرایطی که دلسوزان تعلیم و تربیت فرزندان و نونهالان جامعه نسبت به عدم کارآیی و اثربخشی این مجموعه بزرگ گله مندند راه چاره ای به غیر از آتش به اختیاری دلسوزان و علاقه مندان واقعی به سرنوشت آینده سازان جامعه باقی نمی ماند و صادقانه بر این باوریم که اگر حساسیت ها افزایش پیدا نموده و نظارت ها بیشتر شود مسلماً نظام تعلیم و تربیت فدای منافع سیاسی و جناحی نخواهد شد و آموزش و پرورشی مستقل از جریانات سیاسی و ... گره گشای مسائل و مشکلات بی شمار خواهد بود. هر چند متاسفانه به خاطر استیلای نگرش ها و گرایشات سیاسی، بی تفاوت نبودن و بیان بخشی از مصائب و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان بناب و من جمله اشاره به برخی واگذاری های غیر کارشناسی شده در گذشته، هزینه هایی را برای برخی از فرهنگیان منطقه بناب در پی داشته است که ظاهراً مسئولین محترم وزارت و اداره کل آموزش و پرورش استان و شهرستان نیز که در جریان ماوقع قضیه بوده اند تنها به درخواست ارائه و انعکاس یک گزارش از موضوع پیش آمده به مسئولین بالاتر توسط مسئول حراست شهرستان بسنده کرده و پیگیری های لازم دیگری در این زمینه به عمل نیامد.


بنابراین با توجه به حواشی به وجود آمده در واگذاری برخی مکان های آموزشی دولتی به بخش خصوصی در شهرستان بناب و عدم رسیدگی های لازم در این زمینه ذکر نکاتی را لازم و ضروری می دانیم.
با آغاز روند واگذاری وظایف مراکز پیش دبستانی به بخش خصوصی در کشور که به تبع آن در شهرستان بناب نیز پیگیری شد و بعضاً با اشکالات و حرف و حدیث هایی همراه بود، مراکز پیش دبستانی اعم از شهری و روستایی به افراد خاصی واگذار شد (که البته این نحوه واگذاری و کم و کیف آن در جای خود بحث جداگانه ای را می طلبد) و در مواردی این خصوصی سازی همراه شد با واگذاری مکان آموزشی متعلق به آموزش و پرورش به بخش خصوصی، آن هم در مقابل اخذ وجوهی ناچیز به عنوان اجاره بها به گونه ای که در لابه لای این واگذاری ها می توان مصادیقی از عدم شفافیت و سهم خواهی را توسط افراد و جریانات مختلف پیدا نمود.


البته"مطابق ماده 22 قانون مدیریت خدمات کشوری آموزش و پرورش می‌تواند، مدرسه، تجهیزات و امکاناتی را که برای آنها نیروی انسانی ندارد یا بلااستفاده است به مؤسسان مدارس غیردولتی واگذار و به‌ازای آن اجاره دریافت کند یا معادل آن دانش‌آموزان را بدون اخذ هزینه به آن مدرسه اعزام کند" که متأسفانه بعضاً و با اجرای بد این طرح علاوه برگسترش فساد، حق دانش آموزان برای برخورداری از تحصیلاتِ با کیفیت پایمال شد.

همچنین در ماده 12 دستورالعمل تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی تصریح شده است که" به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده مي شود مطابق قوانين و مقررات، زمين و ساختمانهاي مازاد بر نياز خود را به صورت اجاره يا فروش به مؤسسان مدارس غيردولتي واگذار نمايد. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه مدرسه ای که هنوز جا و مکان آن مشخص نیست اقدام به ثبت نام دانش آموز می کند و مدیریت محترم آموزش و پرورش نیز در این مورد سکوت اختیار نموده و واکنش مناسبی نشان نمی دهند؟

واگذاري ها در هر محل مشروط برآن است كه دسترسي مردم به مدارس دولتي در آن محل دچار خلل نشود." و همه این ها در حالی است که در وضعیت فعلی، آموزش و پرورش منطقه بناب امکانات و کلاس های درسی مازادی در اختیار ندارد که هیچ بلکه از لحاظ تأمین امکانات و فضای آموزشی برای دانش آموزان در مضیقه و تنگنا قرار دارد و به این مدارس شدیداً نیازمند است
بنابراین یکی از مصداق های آتش به اختیاری که در حوزه آموزش و پرورش شهرستان بناب مطرح می باشد مسئله چرایی واگذاری ساختمان های مدارس دولتی به اشخاص حقیقی است.

انتقاد از اداره آموزش و پرورش بناب و اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

در شرایطی که تعدادی از مدارس شهر بناب به شکل دو شیفته اداره می شوند و تراکم بالای جمعیت دانش آموزی خصوصاً در مقطع ابتدایی مانع از کیفیت بخشی در حوزه آموزشی و پرورشی شده اند و حتی برای راه اندازی مدرسه دانش آموزان استثنایی از قسمت اتاق های سرایداری مدرسه استفاده می نمایند، این واگذاری ها محلی از اعراب ندارد و مصداق این مثل می باشد که "چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است."


البته با افزایش فشارها به آموزش و پرورش منطقه و رسانه ای شدن این واگذاری ها، در تیر ماه امسال بخشی از این اماکن آموزشی که تحت تصرف بخش خصوصی بوده است برای دایر نمودن مرکز سنجش و مدرسه ابتدایی جدید التأسیس باز پس گرفته شد ولی بخش دیگری از این اماکن همچنان در تصرف بخش خصوصی قرار دارد و تعیین تکلیف قطعی نشده است و نکته جالب تر قضیه این جاست که مؤسس مجموعه آموزشی غیر دولتی که در ساختمان های مذکور مستقر بوده است با وجود تخلیه ملک یاد شده و استقرار یافتن موقتی در قسمتی که محل مدرسه پیش دبستانی بوده و با اینکه در حال حاضر مکان مشخصی برای تحصیل دانش آموزان دورۀ اول و دوم ابتدایی خود در اختیار ندارد و نیز بر خلاف مفاد آیین نامه تأسیس مدارس غیر دولتی اقدام به ثبت نام دانش آموز برای سال تحصیلی98-97 نموده است.
سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چگونه مدرسه ای که هنوز جا و مکان آن مشخص نیست اقدام به ثبت نام دانش آموز می کند و مدیریت محترم آموزش و پرورش نیز در این مورد سکوت اختیار نموده و واکنش مناسبی نشان نمی دهند؟

در حالی که نظارت و کنترل یکی از اجزای اصلی مدیریت ایشان محسوب می گردد و باید در این مورد پاسخ گو باشند.

سوال دیگری که مطرح می شود این است که با استناد به کدام رویه و قانونی امکان راه اندازی مدارس غیر دولتی و انتفاعی برای بخش خصوصی با استفاده از امکانات و اماکن دولتی فراهم شده است در حالی که خود آموزش و پرورش به آن نیاز مبرم دارد؟

آیا این رفتارها به معنای استفاده از امکانات عمومی و سفره فقیرانه آموزش و پرورش در راه کسب درآمد برای افراد حقیقی نیست؟ و این در حالی است که از لحاظ موقعیت مکانی، مدارس مذکور در بهترین نقطه شهر قرار داشته و از نظر ریالی نیز جزو گرانترین مناطق شهر محسوب می شود و می توان با بهسازی یا نوسازی آن امکانات فراوان و درآمدهای سرشاری را نصیب آموزش و پرورش نمود. در شرایطی که تعدادی از مدارس شهر بناب به شکل دو شیفته اداره می شوند و تراکم بالای جمعیت دانش آموزی خصوصاً در مقطع ابتدایی مانع از کیفیت بخشی در حوزه آموزشی و پرورشی شده اند و حتی برای راه اندازی مدرسه دانش آموزان استثنایی از قسمت اتاق های سرایداری مدرسه استفاده می نمایند، این واگذاری ها محلی از اعراب ندارد و مصداق این مثل می باشد که "چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است."

همچنان که برطبق اسناد و شواهد موجود و براساس تصمیمات مسئولین وقت وزارت و اداره کل آموزش و پرورش استان قرار بر تخریب و نوسازی مدارس مذکور بود و کلنگ زنی این مجموعه نیز با اعتبار اولیه 40 میلیارد ریال در اردیبهشت ماه سال 95 انجام پذیرفت که متأسفانه بنا به دلایلی به انجام نرسید.
ما جمعی از شهروندان، فعالین فرهنگی و اولیاء دانش آموزان منطقه، مسائل پیش آمده در مجموعه آموزش و پرورش را ناشی از ضعف عملکرد مسئولین آموزش و پرورش و در رأس ایشان مدیر محترم آموزش و پرورش بناب و مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی می دانیم و تقاضای رسیدگی و پاسخگویی به افکار عمومی و مردم منطقه را داریم.
با تشکر

جمعی از شهروندان، فعالین فرهنگی و اولیاء دانش آموزان شهرستان بناب

انتقاد از اداره آموزش و پرورش بناب و اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی

انتقاد از اداره آموزش و پرورش بناب و اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی


ارسال مطلب برای صدای معلم

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دوشنبه, 19 شهریور 1397 12:27 خوانده شده: 1629 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +3 -17 --
ناشناس 1397/06/19 - 13:55
بعضی ها از عروسی دیگران عزا می گیرند. خوب به شما چه؟
پاسخ + 0 0 --
ناظری 1397/06/19 - 14:18
آخه مرد حسابی بعضی عروسیها از خون بهای خیلی از افراد ناعلاج هست که صدایشان به گوش کسی نمیرسد مگر تکرارا در همین صدای معلم نخوندی که مدیر کل آموزش وپرورش استان چه آموزشگاهایی در چهار راه آبرسان برای همسرش تاسیس نکرده و چه مکانهایی ازمدارس دولتی را در اختیار افراد گذاشته و... صدها خلاف دیگر که گفته میشه ولی دریغ از رسیدگی
پاسخ + 0 0 --
رهگذر 1397/06/19 - 15:09
خوب به آقای استاندار و فرماندار که از مدیران دولت در استان هستند و وظیفشون رسیدگی به این قضایا هست بگید تا حلش کنند.
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1397/06/19 - 14:27
مدارس مربوط به همان .... هستش که نماینده نالایق محترم می خوان این مدارس در اختیار این....باشه.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/19 - 15:24
کاش لااقل اسن ... ..... را سانسور نمیکردین خودش میدونه منظورم چیه
پاسخ + +10 0 --
رهگذر 1397/06/19 - 15:07
سلام
کسی خبر دارد که این مدارس در اختیار چه کسی یا کسانی قرار دارد؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/19 - 15:18
تا انجایی که بنده اطلاع دارم این مدارس چندین سال هست که در اختیار یک فرد روحانی بنام ....هست که از دوستان نزدیک نماینده مجلس و مسئول ستاد انتخاباتی .... در بناب هستند و در حال حاضر نیز از ...
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/19 - 15:28
البته بهتر بود به جای خییر مدرسه ساز ، واژه مدرسه.... بکار میبردم امیدوارم روزی باشه خداوند این رانت خواران را به سزای اعمال کثیفشون برسونه
پاسخ + +16 -1 --
یک معلم 1397/06/20 - 20:16
دیروز در مراسم افتتاح مدرسه نوساز در بناب آقای محمود قهرمانی رئیس آموزش وپرورش بناب فرموده بودند که هم اکنون ۳۲ مدرسه در شهرستان بناب بصورت ۲ شیفته اداره می شوند و برای تبدیل این مدارس به یک نوبته به ۱۶ مدرسه جدید نیز در شهرستان بناب نیازمندیم. اگر این گزارش صحیح باشد چرا مدرسه ای که مورد نیاز آموزش وپرورش است به بخش خصوصی واگذار شده است؟
پاسخ + +12 0 --
همشهری 1397/06/22 - 00:58
همچنان که مردم آربایجان شرقی در برنامه ی مطالبه ی استانی شبکه سهند اعلام کردند با ظهور جناب پاشائی در کسوت مدیرکلی، آموزش و پرورش استان هر روز بیشتر وبیشتر به سمت پولی شدن حرکت می کند و این گرگ سالهاست که با گله آشناست و در وضعیت فعلی آموزش و پرورش و سرنوشت بچه های خلق الله بهانه ای است برای به مطام نفسانیات امثال پاشائی و دور و بری هایشان رسیدن و نه رشد و شکوفائی بچه ها.
پاسخ + +15 0 --
ناشناس 1397/06/23 - 12:34
سخنی با وزیر محترم داشتم.جناب آقای بطحایی وزیر محترم آموزش و پرورش چرا رسیدگی نمی کنید.خواهش می کنیم نگذارید در میدان کثیف سیاست بازی ها فرزندان و همکاران فرهنگی فدا شوند. هر چه سریعتر افرادی را جهت رسیدگی به وضعیت تاسف بار آموزش و پروش بناب بفرستید تا حقایق تلخ و اسف بار این منطقه برایتان کاملا روشن شود. آیا واقعا وظیفه یک نماینده بخشیدن بیت المال به دوستان و اطرافیان خود و دخالت بی حد وحصردر عزل و نصب ها بر مبنای تمایلات شخصی و جناحی و آشفته تر کردن امورات است یا سر و سامان دادن به اوضاع نابسامان آموزش و پرورش هست؟ چرا کسی در مقابل عملکرد تاسف بار نماینده مجلس در آموزش و پرورش که یک نمونه از آن ذکر شده جوابگو نیست؟ آیا ایشان در آموزش و پرورش بناب اختیار مطلق دارند که هر کاری دلشان می خواهد انجام دهند؟
پاسخ + 0 0 --
زهرا 1397/06/30 - 23:15
به ویژه نماینده قبلی آقاشیخ ر...چهارمدرسه دولتی را به نام خودمصادره کرده نامش راطاها1،طاها2،طاها3وطاها4گذاشته وخودش رییس هیات امنای هرچهارمدرسه است وبدون تشکیل جلسه هیات امنا دستورمی دهدهردانش آموزبایدمبلغ هفتصدهزارتومان بدهد ودرهرمدرسه چندین شیخ نیزگذاشته است احکام بگویندوبدون هیچ ضابطه ای ازپول مردم حقوق بگیرندومسئولین ترسونیزآب دهن خودراقورت می دهند.
پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1397/06/23 - 12:36
این قضایا از آنجا ناشی می شود که مجموعه مدیریت آموزش و پرورش افرادی بی لیاقت و بی عرضه تشریف دارند و کاری جز اذیت همکاران و دادن امتیاز به دور و بری های خود ندارند. همین واگذاری به سفارش نماینده و حمایت مدیریت آموزش و پرورش منطقه انجام گرفته است.برای نمونه نورعلی آین که از دوستان و یاران نزدیک نماینده فعلی بناب درمجلس هستند و در دوره دولت احمدی نژاد معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش بناب بودند و در انتخابات 96 ریاست جمهوری در ستاد ابراهیم رییسی بودند و به دلیل عمکرد ضعیف و منفی، باندبازی و سیاسی کاری هایشان در دوره نماینده قبل کنار گذاشته شده بودند ولی با آمدن اعزاری نماینده جبهه پایداری در مجلس دوباره به پست قبلی خود بازگشت. همچنین نماینده مجلس فرد بی لیاقتی بنام داود اسد زاده را که یک دلال مسکن هست به عنوان رییس اداره آموزش و پرورش منصوب کرد که به علت گند زدن به امور مجبور شد او را کنار گذاشته و فردی دیگری بنام محمود قهرمانی را که در دوره احمدی نژاد معاون بهزیستی استان آذربایجان شرقی بود به عنوان رییس جدید منصوب کند که ایشان هم دست کمی از رییس قبلی ندارد.
پاسخ + 0 0 --
سجاد 1397/06/30 - 23:43
سلام ولی غرض ورزی نظرات راازآنجا می شودفهمیدکه درداخل دوستان نماینده فعلی کسی کاردان وکاربلدباشدکه هیچگونه باندبازی وسیاسی کاری رادرآموزش وپرورش قبول نداردوانجام نمی دهدرا به این صفات متهم کرده ایدمن کاری به کجایی وکدام ستادی ندارم الحق والانصاف اوکاربلدوکاردان است وطبیعی است که افرادضعیف وناشایست که دهنشان به جایی نمی رسدبایدکسی را متهم قراردهند.
پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1397/06/23 - 12:38
دخالت نماینده مجلس در عزل نیروهای توانمند و نصب اعضای ستاد خود یا دوستان نالایق شان به جای این نیروها در آموزش و پرورش و سایر ادارات شهر چنان فاجعه‌بار است که می توان گفت خود ایشان از موانع اصلي توسعه آموزش و پرورش شهر بناب هستند شاید اگربرای يك دوره اين شهر بدون نماينده بود فرهنگیان و مردم بناب خیلی راحت تر یودند.ایشان با عملکرد خود در دوره قبلی و در دوره جدید نشان داده اند كه اصلاً طرح و برنامه‌اي برای توسعه‌ی آموزش و پرورش ندارند و فقط به دنبال شعار دادن و بده یستان های آنچنانی مشغولند. ایشان بيشتر به دنبال عملیاتی کردن منويات خودشان هستند و درواقع به نوعی باعث عقب ماندگي شهر ستان و عامل دامن زدن به اختلافات مابین شهری و روستایی، داخل شهر و حاشیه شهر ،افراد بومی و غیر بومی و سياسي کاری های به شدت هزینه ساز شده‌اند
پاسخ + +12 0 --
شهروند 1397/06/24 - 06:27
در نامه قبلی فرهنگیان بناب به صدای معلم نظرات زیادی آمده بود ولی مثل اینکه شرایط اقتصادی امان همه را بریده و از کسی صدایی بلند نمی شود.
پاسخ + +11 0 --
فرهنگی آزرده 1397/06/24 - 10:49
در جواب شهروند عزیز باید بگویم که متاسفانه جو آموزش و پرورش بناب به شدت امنیتی و سیاسی شده است و باعث و بانی این قضایا هم تیم مدیریتی جناب نماینده در آموزش و پرورش هستند. به گونه ای که در دوره مدیریت دادود اسد زاده با شکایت ایشان و همین روحانی مورد اشاره برای تعدادی از معلمان آموزش و پرورش بناب و شهرهای دیگر استان که در مورد مشکلات آموزش و پرورش شهر بناب در سایت نظر داده بودند پرونده سازی شد و حتی در تبریز نیز مدیر کل محترم نیز جزو شاکیان منتقدین فرهنگی شدند. در اقدامی دیگر داود اسد زاده رئیس پلیس فتا را به جلسه مدیران مدارس در سال 96 دعوت می کنند و ایشان نیز با هشدار به کسانی که به سایت صدای معلم مراجعه نموده و نظر می نویسند به تشریح مشکل پیش آمده برای همکاران منتقد می پردازند و بدین ترتیب جو فرهنگی آموزش و پرورش به جو پلیسی و امنیتی تبدیل می شود. این مطلب را نوشتم که بفهمید که چرا دیگر کمتر کسی جرئت می کند انتقاد و نظر خود را بنویسد.
پاسخ + +8 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 17:47
متاسفانه آموزش و پرورش بناب این روزها بدترین حال خود را سپری می کند و نماینده مجلس و رییس و معاونان و خیلی از مدیران مدارس تحمیلی اش به آموزش و پرورش به هیچ روی تاب شنیدن نظرات مخالف خود را ندارند و به جای اینکه تجربه،تلاش و سابقه همکاران مدنظر باشد مسائل و خواست‌های سیاسی است که مجموعه فعلی آموزش و پرورش را به قهقرا می برد.با گفتن واقعیات و مشکلات و انعکاس آن ها می توان به حلشان امیدوار بود نه باپرده پوشی و تملق و چاپلوسی و ظاهرسازی. آقای اعزازی شما که دائم از سیستم کشورهای غربی به خصوص آمریکا می نالید و ضد آمریکایی تشریف دارید می توانید بگویید آیا با عوض شدن نماینده مجلس شان مدیران مدارس شان هم عوض می شوند یا خیر؟ و آیا در آن کشورها نماینده اصلا نیازی به این حرکات پوپولیستی می بیند؟ فکر نمی کنید با وجود نمایندگانی مانند شما این کشور به دشمن نیازی دارد؟
پاسخ + 0 0 --
سلام 1397/06/30 - 23:25
درست می گوینددردوره نمایندگی شیخ تمامی مدیران وحتی ابدارچی های مدارس عوض شد4مدرسه توسط خودشیخ تصرف شد والان هم درتصرف اوست بامدیران وکارکنان ومعلمانش،درآخرین روزهای کاری رییس مغرورومتکبرانتصابی او بدستورش برای مدیران ابلاغ 4ساله صادرکردوامروزهمه مدیران انتصابی شیخ درسرکارندپس اگرنالایق اندمال شیخ اند.
پاسخ + +11 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 17:48
با سلام خدمت آقای قهرمانی رییس محترم اداره آموزش و پرورش. بنده به عنوان موسس مدرسه غیر دولتی از شما سوالی دارم. آیا برای جنابعالی مقدور هست که یکی از این ساختمان ها را به ما هم بدهید تا محبور به پرداخت اجاره بهای سنگین نباشیم . البته آنطور که شنیده ام این آقا چیزی در حدود2 میلیون تومان به این مدارس می دهند که در مقابل چنین امکاناتی که این مدارس دارند بسیار ناچیز است.
پاسخ + +9 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 17:48
بنده کارم پیمانکاری است. وقتی این نامه را خواندم رفتم و جای مدرسه را دیدم و پرس و جو کردم .ظاهرا می گفتند این آقا قرار هست قسمت مدرسه ابتدایی را تخلیه کرده و به جای دیگری در نزدیک مسجد مهر آباد برود ولی قسمت کودکستان را به آموزش و پرورش پس نخواهد داد. البته ساختمان این مدارس کلنگی می باشد ولی زمینش میلیاردها تومان ارزش دارد چرا که در بهترین قسمت شهر قرار دارد. پیشنهادم این است که با تخریب و نوسازی آین مدارس به شکل چند منظوره که شامل پارکینگ و واحدهای تجاری و آموزشی باشد درآمد هنگفتی برای آموزش و پرورش ایجاد شود تا به آموزش و پرورش کمک شود و لنگ مبلغ ناچیزی نباشند.
پاسخ + +12 0 --
ناشناس 1397/06/24 - 18:37
در آئین نامه تاسیس مدارس غیر دولتی آمده است که موسس این مدارس باید سابقه کیفری نداشته باشد. در صورتی که سال های قبل این فرد با برگزاری مسابقه ای بنام انفجار نور که با همکاری روزنامه قدس و در ایام دهه فجر انجام گرفت ایشان با جمع آوری مقادیر متنابهی پول نقد و هاپولی کردن این پول ها با شکایت روزنامه قدس روانه زندان اوین شد و حدود 40 روز در بازداشت بود که بعدا با وساطت بعضی اشخاص از زندان آزاد شد. اما چرا با این سابقه به ایشان مجوز تاسیس مدرسه داده شده است الله اعلم. بماند ماجراهای دیگر از جمله ماجرای یک تومانی در دوران تحصیل در دبیرستان و ...

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور