صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

مرتضی نظری رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش :

باید جو رسانه هراسی در بین مدیران آموزش‌ و پرورش را از بین ببریم

گروه اخبار/

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش در نشست روابط عمومی‌های قطب یک کشور با اشاره به افت شاخص های آموزشی در طی سال های گذشته اظهار کرد: برای بهبود شاخص های آموزش و پرورش کشور راهی جز تغییرات نداریم.

آسیب شناسی روابط عمومی در آموزش و پرورش

 مرتضی نظری در جمع مدیران روابط عمومی استان‌های قطب یک کشوری و مدیران روابط عمومی مناطق استان زنجان با اشاره به مباحث مطرح‌ شده توسط وزیر آموزش‌ و پرورش در دولت دوازدهم گفت: مهم‌ترین تأکید یکسال اخیر این بوده است که با راهی که در چهل سال گذشته طی کرده است نمی‌توانیم ادامه دهیم و اگر بخواهیم به همین ترتیب حرکت کنیم شاخص‌های آموزش‌ و پرورش ما در سطح ملی و جهانی تغییر نخواهد کرد و به‌عنوان‌مثال از نظر کیفیت آموزش در دنیا رتبه 73 و از نظر سطح آموزش ابتدایی در دنیا رتبه 103 را دارا هستیم و این رتبه‌ها با ادامه رویه گذشته تغییری نخواهد کرد و بر این اساس ما نیاز به انجام تغییرات و جراحی درونی آموزش‌ و پرورش و بیرونی جامعه را داریم و باید با جراحی درونی و خود انتقادی بتوانیم آسیب‌ها را شناسایی کنیم.

مرتضی نظری مصادیقی مانند حذف رقابت‌های انفرادی و یا حذف آزمون‌ها را بخشی از این خود انتقادی دانست و اظهار کرد: با اولین جراحی‌ها فشارهای درونی و برونی زیادی به وزارت آموزش‌ و پرورش واردشده است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی دومین مصداق جراحی درونی را عمل‌گرایی دانست و گفت: باید به سمت عمل‌گرایی پیش رویم و مفاهیمی که تاکنون تولیدشده است را به عرصه عمل درآوریم و با مشکلات اجرایی این مفاهیم برخورد کنیم تا بتوانیم بر اساس آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد به راهکارها و محتوای جدیدی برسیم و اگر به این سمت نرویم محتوای تولیدشده در چهل سال گذشته فایده‌ای نخواهد داشت و مفاهیم تکراری از این به بعد تولید خواهد شد و هیچ تغییری در آموزش‌ و پرورش ایجاد نخواهد کرد و بخشی از فشارهایی که در این‌ یک سال به آموزش‌ و پرورش وارد آمده است از این بابت و مقاومت در برابر عمل‌گرایی و به عرصه درآمدن محتواهای تولیدشده و پیدا شدن مشکلات اجرایی آن بوده است. پورتال‌های وزارت آموزش‌ و پرورش محل رزومه سازی و آلبوم تصویری افراد نیست، پورتال‌های وزارت آموزش‌ و پرورش باید پژواک معلم، دانش‌آموز و اولیا باشند.

وی در ادامه افزود: با برخی تصمیم‌ها چرخه مالی چندین هزار میلیارد تومانی عده‌ای مورد تهدید قرار گرفت و این اتفاق باعث مقاومت‌هایی شد و در این مسئله ما به دنبال جنگ یا درگیری نبودیم اما تهدید چنین چرخه مالی عظیمی ما را درگیر این موضوعات کرد در صورتی‌ که هدف اصلی ما برگرداندن آموزش‌ و پرورش و مدارس به مسیر اصلی خودش و تربیت دانش آموزان بود و انحرافی که باعث شده تا دانش آموزان آداب و مهارت‌های اجتماعی را ندانند و نتوانند امور روزانه خود را در خانواده و اجتماع تنظیم کنند و ما به دنبال حل این مشکلات ریشه‌ای هستیم.

مرتضی نظری با اشاره به اینکه رسانه ملی بدون هیچ رقیبی در تمامی ساعت‌های شبانه‌روز در حال تصویرسازی سفارشی از این چرخه چند هزار میلیاردی در تعریف نوعی از موفقیت هستند که عمده دانشکده های علوم تربیتی به این نوع نگاه از موفقیت تردید دارند و اینکه مفهوم موفقیت فقط به‌صورت کسب رتبه‌های تک‌رقمی در دانشگاه یا مدارس خاص تعریف شود که باعث حذف بسیاری از افراد جامعه از شمول موفقیت خواهد شد. قطعا چنین کاری غیرانسانی و جامعه‌ستیز خواهد بود و چنین تعریفی نمی‌تواند نیازهای دانش آموزان و جامعه ما را شامل شود و بخشی از آسیب‌هایی که جامعه ما دارد به دلیل همین تعریف از موفقیت است.

وی با اشاره به جراحی و ارزیابی نقادانه بیرونی گفت: ما نیاز داریم تا کسانی را که این نوع نگاه از موفقیت را به جامعه تزریق می‌کنند به چالش بکشیم و تفکری که به‌صورت انحصاری در کل کشور و با حجم بالا در حال تزریق نگاه و تعیین اهداف آموزشی غلط برای آموزش‌ و پرورش هستند که مسیر اصلی آموزش‌وپرورش را تغییر می‌دهند.

مرتضی نظری با اشاره به مشکلات روزانه زیادی که آموزش‌ و پرورش با آن مواجه است و باید مدیران ما برای حل آن‌ها برنامه‌ریزی کنند، اظهار کرد: در کنار این مشکلات مدیران ما باید دنبال این جراحی‌ها و تغییرات باشند و جمع این دو کار حجم بزرگ کارهایی که باید مدیران و نیروهای آموزش‌ و پرورش باید انجام دهند را نشان می‌دهد.

وی گفت جریان قوی روابط عمومی باید در کنار مدیران و سایر نیروهای آموزش‌ و پرورش در این جراحی همراهی کند و برنامه‌های تحولی را پیش ببرند، برنامه‌هایی مانند تمرکززدایی، مدرسه محوری و مقاومت هایی که در برابر تغییرات در ستاد و صف ایجاد می‌شود باید با همگرایی و همراهی و اتخاذ رویکرد رسانه‌ای مناسب بتواند تغییرات لازم را ایجاد کند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی بر اهمیت نقش تشریفات در روابط عمومی‌ها تأکید و اظهار کرد: تشریفات نباید از حد متعارف خود خارج شود و در مراسم و آیین‌های مختلفی که طی سال برگزار می‌شود، حتماً مراقبت کنید که مجریان و مسئولان برنامه‌ها از به کاربر بردن عناوین متملقانه استفاده نکنند و این رویه را از ابتدای شروع کار در روابط عمومی و با هماهنگی وزیر محترم در شورای معاونین مطرح کرده‌ایم و حذف این عناوین و القاب را آغاز کرده‌ایم اما علی‌رغم پوشش اخبار و اجرای برنامه‌ها این رویه به استان‌ها به‌طور کامل منتقل نشده است و در مراسم‌ها و برنامه‌ها بعضاً این مدیر ستایی‌ها مشاهده می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی در ادامه افزود: برخی از مدیران از اینکه این القاب و عناوین برای آن‌ها استفاده نشود ناراحت می‌شوند و یا انتظار دارند در بازدیدهای مختلف افراد متعدد حضور داشته باشند و یا کاروانی از خودروها آن‌ها را مشایعت کنند، که این نگاه غلطی است و در صورت مشاهده حتماً متذکر می‌شویم چراکه ما خدمتگزار و پاسخگو به مردم هستیم و هر موردی که باعث شود بین خدمتگزاری و یا پاسخ‌گویی به مردم فاصله بیفتد باید حذف گردد.

وی با اشاره به وجود بیش از دو هزار سایت و پورتال سازمانی در وزارت آموزش‌ و پرورش اظهار کرد: پورتال‌های وزارت آموزش‌ و پرورش محل رزومه سازی و آلبوم تصویری افراد نیست، پورتال‌های وزارت آموزش‌ و پرورش باید پژواک معلم، دانش‌آموز و اولیا باشند.

نظری با اشاره وجود یک فرهنگ مسموم رسانه‌ای در کشور گفت: اطلاعات غلطی به‌صورت مستمر درباره احکام کارگزینی، قطع حقوق تابستان، تعطیلی مدارس، رتبه‌بندی فرهنگیان و سایر موارد داده می‌شود تا بتوانند به افزایش مخاطبان آن رسانه‌ها منجر شود و برای جلوگیری از این مسئله باید روابط عمومی‌ها تولید و انتشار درست اطلاعات را بر عهده بگیرند و سایت‌ها و خبرگزاری‌ها بتوانند نیازهای مخاطبان خود را از این اخبار پیداکرده و نیازی به استفاده از رسانه‌هایی که اخبار نادرست و شایعات منتشر می‌کنند، نداشته باشند و روابط عمومی‌ها با انتشار اخبار مناسب و به‌موقع اجازه ترویج شایعات را ندهند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی با اشاره به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید گفت: در سال گذشته چند تعرض به معلمان اتفاق افتاد که به‌صورت مستقیم از ستاد پیگیری کردیم و نسبت به تعرض به حقوق معلم شدیداً حساس هستیم و اعتقادداریم به‌هیچ‌وجه امنیت روحی و روانی معلمان نباید در معرض تهدید قرار گیرد و حرمت‌داری معلمان بسیار مهم است و هم‌زمان حمایت از حقوق دانش‌آموزان هم از این درجه اهمیت برخوردار است و لازم است تا روابط عمومی‌ها در این موارد به‌هیچ‌وجه کوتاه نیایند و مسئله را تا آخر پیگیری کنند.

نظری در ادامه افزود: فضای رسانه‌ای که روابط عمومی‌ها با کمک رسانه‌های رسمی کشور ایجاد می‌کنند باید این حس روانی را در معلمان ایجاد کند که هزینه بی‌حرمتی به معلمان بسیار بالا است و معلم، مجموعه اداری و ستاد را پشتیبان خود بداند و روابط عمومی‌ها باید با روشنگری مراقب ورود نهادها و افراد غیر صلاحیت‌دار در کار تخصصی معلم و مدیر مدرسه باشند.

وی با اشاره به حضور مسئولان در مدرسه گفت: مدارس به‌سختی در حال اداره امورات خود هستند اما هر وقت فردی از ادارات به مدارس می‌روند طوری حضور پیدا می‌کنند که فراموش می‌کنند ادارات و ستاد در خدمت مدرسه هستند و نظارت‌های سخت‌گیرانه‌ای در مدارس انجام می‌دهند به‌طوری‌که فراموش می‌کنند معلمان و مدیران با چه سختی‌هایی در حال اداره مدارس هستند.

مرتضی نظری گفت: باید جو رسانه هراسی در بین مدیران آموزش‌ و پرورش را از بین ببریم، مدیران ما درحالی‌که با مشکلات متعدد و متنوع مواجه هستند و حاضر نیستند تا مشکلات خود را بیان کنند تا جامعه و سایر دستگاه‌ها به کمک آموزش‌ و پرورش بیایند و به‌عنوان‌مثال درحالی‌که در منطقه‌ای با کمبود فضاهای آموزشی مواجه و یا قدمت عمر فضاهای آموزشی زیاد است و برخی مدیران از اطلاع‌رسانی امتناع می‌کنند.

نظری در پایان گفت: بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها مانند شهرداری‌ها، مجتمع‌های صنعتی و سازمان‌ها نسبت به آموزش‌ و پرورش تعهد قانونی دارند و موظف کمک به آموزش‌ و پرورش هستند که به دلیل فقدان اطلاع‌رسانی بسیاری از مدیران آموزش‌ و پرورش و جامعه نسبت به این مسئله ناآگاه هستند و کار اصلی ما در این زمینه اطلاع‌رسانی است.

گفتنی است در این نشست، روسای ادارات روابط عمومی آموزش و پرورش استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، قزوین و گیلان به همراه کارشناسان  روابط عمومی حضور داشتند.

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

دوشنبه, 19 شهریور 1397 ساعت 16:38 خوانده شده: 337 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +9 0 --
شاکی 1397/06/19 - 20:55
تعرض فقط فیزیکی نیست برادر عزیز...تخریب و تخطئه منتقدین،نادیده گرفتن شایستگی ها و تحت فشار قرار دادن منتقدین از طریق قطع اضافه کار اداری و تحت اختیار قرار دادن نیروهای منتقد برای رهایی از نقد و ترس از دست دادن جایگاه!!فرستادن نیروهای منتقد از ستاد به صف!!همه وهمه تعرض است...و مواردی دیگر که ازبیان آن هراس داریم تا ضربه ای دیگر از سوی همکاران نزدیک شما نخوریم!!
پاسخ + 0 0 --
مادردانش اموز 1397/06/20 - 01:11
تمام این موارددرموردیک دانش آموزهم اتفاق افتاده،منتظرم وزارتخانه وشخص آقای وزیرپیگیرشکایت بنده باشند،چه کسی پاسخگوی آسیبهایی هست که درسال کنکوربه فرزندم وارد آمده،مدارک ومستندات ارائه شده ،تخلف کادردبیرستان واهمال اداره محرزشده ولی پیگیری نهایی انجام نمیشود.
پاسخ + 0 0 --
سید جمالدین 1397/06/19 - 22:03
آقای نظری؛ صحبت های خیلی خوب و مخاطب پسندی دارید. در صورتی که خودتان صداقت دارید و از قضاوت افکار عمومی هم در این رسانه هراس ندارید پاسخ این شکایت من از حراست وزارت خانه اتان را همینجا به من بدهید:

http://iranglobal.info/node/67971

ممنون.
پاسخ + 0 0 --
سید جمالدین 1397/06/20 - 06:00
ضمن اینکه همین شکایت را "چندین" بار از طریق سایت وزارت آموزش و پرورش و حتی سایت ریاست محترم جمهوری هم خیلی محترمانه مطرح کردم اما پاسخی دیافت نکردم که بماند تهدید و ارعاب و آزار و اذیت هم شدم!؟! ممنون از شکیبایی شما.
پاسخ + 0 0 --
مادردانش اموز 1397/06/19 - 23:44
آقای نظری اگرحق دانش آموزباظلم وپرونده سازی دروغین ضایع شودومشاورکه نیروی متخصص بوده بادخالت درکاردبیران ودانش آموزباعث آسیب شودچه کسی پاسخگوهست؟دوبارحضورااومدم روابط عمومی وزارتخانه باهمکارانتان مشکلم رومطرح کردم قول پیگیری دادن ولی هیچ‌ جوابی به شکایت بنده داده نمیشه،لطفاراهنماییم کنیدواقعابعدازحدودیکسال خسته شدم ازرفت وآمدبه اداره واداره کل ووزارتخانه،آقای نظری لطفا پیگیری کنید.
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/06/20 - 08:51
سلام

اولیاء محترم

لطفا مشخصات و تلفن خود را برای صدای معلم ارسال فرمایید .

با تشکر .
پاسخ + 0 0 --
مادردانش اموز 1397/06/20 - 12:01
باتشکرازسایت صدای معلم،مشخصات درخواستی رابرایتان ارسال کردم،امیدکه باپیگیری عادلانه مسئولان این اتفاقات تکرارنشود
پاسخ + 0 0 --
مادردانش اموز 1397/06/20 - 12:03
باعرض معذرت درمتن ارسالی اینجانب نیروی غیرمتخصص صحیح است که اشتباهی نوشته ام
پاسخ + 0 0 --
صدای معلم 1397/06/20 - 12:06
مادر محترم دانش آموز

کجا ارسال کردید ؟

چیزی دریافت نشده است ؟
پاسخ + 0 0 --
مادردانش اموز 1397/06/20 - 15:55
باعرض معذرت ازشما،دوباره ارسال کردم ،امیدوارم ارسال انجام شده باشد،سپاس ازپیگیریتان،موفق باشید
پاسخ + 0 0 --
خلاق مظلوم 1397/06/20 - 02:04
سلام
در مقاله نوشته شده که - از نظر کیفیت آموزش در دنیا رتبه 73 و از نظر سطح آموزش ابتدایی در دنیا رتبه 103 را دارا هستیم و این رتبه‌ها با ادامه رویه گذشته تغییری نخواهد کرد_ در پاسخ بگویم می دانید چرا؟
زیرا سیستم انتخاب مدیران هنوز چون سابق است بله وزیر محترم سعی در شایسته سالاری دارند ولی کو گوش شنوا مقاطع و مخصوصا مقطع ابتدایی ؛ تمام سعی خویش را می نمایند که مهره های باهوش کاندید را به هر طریق چه نا امید کردن از انتخاب و چه تحدید و نادیده گرفتن و انگ زدن و ......از گردونه مدیریت حذف کنند .
اگر معلمی باهوش و کاری و خلاق مدیر شود پس آشنایان و .... چه میشوند ؟
اخر عزیزان اگر آن فرد خلاق مدیر شود که نمی شود سیستم خوابیده از بیدار شدن ناراحت میشود آخر می خواهد بخوابد و همانطور تب دار و مریض خودش را مشغول نشان دهد البته با عکس گرفتن از روزمرگی!
مگر میشود یک فعال مدیر شود اگر این بشود مدیریت خودشان زیر سوال می رود . نه نه نمی شود که بشود ......
پاسخ + 0 0 --
خلاق مظلوم 1397/06/20 - 02:11
خوب حال می رویم سر سوال اساسی شما یعنی رسانه هراسی ....
عزیز دل جوابش مشخص است ؛ مدیران دقیقا آنطور که مقطعشان بخواهد عمل می کنند.
اصلا می ترسند چون دستشان خالیست از عمل و فکرشان از سواد کاری.

باورتان بشود یا نه ما مدیران دیپلمه ای داریم که معلمان زیر دستشان دکترا و ارشد دارند در رشته های متنوع و از ترس کم آوردن خودشان را جز در جلسات ماهانه آنهم هر سه ماه یکبار بیشتر نشان نمی دهند.

عزیز امیدوارم مدیریت در سالهای بعدی در دستان انسانهای مومن و لایق قرار بگیرد .
این دوره که نگذاشتند درست انتخاب مدیران اجرا شود چرا که این موقوله جزء آرمانهای متعالیست و هنوز چون طرح تحول بنیادین در افکار مدیران مناطق و مقاطع نهادینه نشده است.
به امید پیروزی نهایی حق بر باطل
موفق باشید1
پاسخ + +5 0 --
روابط عمومی ستاد 1397/06/20 - 02:27
یکی از آفت‌های عمده و بزرگی که این روز‌ها عرصه روابط عمومی‌آموزش و پرورش را به شدت تحت تاثیر قرار داده بدون تعارف به آقای بطحایی برمی‌گردد. وزیری که بر خلاف ظاهری نقد پذیرانه به شدت در پی تبلیغ خود و فرد بله قربان گوی متملق است، وزیری که از مجموعه‌ روابط عمومی توقعی جز ماله کشی بر ضعف‌های ریز و درشت وزارتخانه و بزرگ نمایی خود ندارد و متاسفانه آقای نظری آلت دست و ابزار این ماله کشی و بزرگ نمایی بی ربط است .
پاسخ + 0 0 --
آشنا 1397/06/20 - 19:44
بخصوص دلال هایی که جمع کرده دور خودش!!با کارنامه ی روشن فعالیتشون در دولت گذشته!!که خودش رو هم دور میزنند...والا آدم موفق وشایسته و صادق و خوش نهاد رو آدم دوست داره بالاترین سکوها ببینه وبه خدا حسادت نیست!!اما آدم هایی که با له کردن دیگران و تخریب دیگران برمی کشند نونی که واسه زن وبچه اشون هم میبرند آخرش میشه همین خیانت ها ومواد روانگردان و ایدز و...
پاسخ + +4 0 --
معلم 1397/06/20 - 02:51
گزافه گویی و آسمان ریسمان بافتن و بیان سخنان بی ربط با شرح وظایف سازمانی هم از پدیده های مدیریتی دوره وزارت آقای بطحایی است .آیا ایشان نظارتی بر این پریشان گویی ها دارد .
پاسخ + +4 0 --
شریفی 1397/06/20 - 02:56
یکی نیست به آقای نظری بگوید اگر پورتال آموزش و پرورش تصویر سازی و رزومه سازی می کند خوب این پورتال زیر نظر خود ایشان است .البته آقای نظری در رزومه سازی بی خود برای خود مثل آقای الهیار ترکمن بسیار استاد است .
پاسخ + +11 0 --
مینا محمدی 1397/06/20 - 10:49
جناب نظری به جای برپایی شوهایی همچون نمایشگاه دستاوردهای یکساله و حیف و میل کردن بیت المال بواسطه ی این قبیل نمایش ها که هدف آن مورد توجه قرار دادن تیم روابط عمومی و برکشیدن و...است!!به وضعیت استان ها بخصوص استان های همجوار با مرکز توجه کنید که چه می گذرد؟!!چرا نیروهای شایسته و کارآمد و دارای رزومه و توانمندی در آموزش و پرورش این همه غریبند؟چرا متملقین و چاپلوسانی که نانشان از راه زیرآب زدن دیگران استحصال می شود رشد می کنند؟!
پاسخ + 0 -4 --
منصف 1397/06/20 - 11:05
آقای نظری دیدگاه خوبی در حوزه روابط عمومی دارند و در مدت تصدی عملا ثابت کرده اند که هم انتقاد پذیر است و هم در پاسخ به نقد منتقدان خوب عمل می کنند . تاسف اینجاست که این رویه در استانها اعمال نمی شود . مثلا در لرستان روابط عمومی به جای پرداختن به استراتژی وزارت و احترام به نظر منتقدین خودش با دیدگاه بسته به دنبال پرونده سازی برای منتقدان است .تعمال با رسانه ها هم به پایین ترین سطح خود رسیده و به نوعی این حوزه مهم و حیاتی تعطیل است. تنها انتصاب سرپرست 68روزه لرستان در حوزه روابط عمومی بود که عملکرد منفی او برای همگان ملموس است
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/06/20 - 13:01
در شخصیت تحولگرا و مورد احترام آقای نظری تردیدی نیست اما خوب بودن شخص وزیر و یا مدیر روابط عمومی کافی نیست...باید تغییر و تحول ملموس و در استان ها و شهرستان ها هم لمس شود...شفافیت و امکان نقد خیلی در این فرآیند میتواند موثر باشد...بعنوان مثال آقای نظری مشابه استودیو الفبا یک امکانی جهت نقد آزاد دوایر مختلف ایجاد کنند و مطالب با شفافغیت کامل اطلاع رسانی شود...حوزه های مختلف باید مورد نقد قرار بگیرند و یا حتی از تمی خودشان شروع کنند و دلایل انتخاب این تیم و توانایی هاشون و بخصوص عملکرد گذشته اشان در دولت های قبل و اینکه واقعا با شایستگی در این جایگاه قرار گرفته اند یا با زد و بند های رایج و دلالی !!!!!
پاسخ + +9 0 --
شریفی 1397/06/20 - 11:26
متاسفانه آقای نظری از روابط عمومی ، مجموعه ای بی عار ، محافظه کار، ترسو و بی خاصیت ، خنثی و بی دغدغه ساخته است و خود نیز با اجرای شو و نمایش های فریبنده و بی حاصل با صرف هزینه های گزاف تبلیغاتی وچرب زبانی و حرافی حاشیه امنی برای خود در جایگاه خطیر روابط عمومی و سکوی پرتابی برای آینده خود ایجاد کرده است .کسی که حتی در این جایگاه آفتابگردان صفت روزها را طی می کند و شان ، جایگاه و وظایف اصلی روابط عمومی را نمی داند ،
پاسخ + 0 0 --
بنده خدا 1397/06/20 - 13:55
موضع جناب نظری بر کسانی که تلاش های ایشان را حداقل در شبکه های اجتماعی به ویژه در ایام انتخابات دنبال می کردند پوشیده نیست. ایشان شاید در حال تلاش برای پرش باشند اما به احتمال زیاد موضع فرودشان آنی که تصور می کنند نخواهد بود!!
این تیترها هم واقع گرایانه نیستند؛ رسانه در ایران کارکردی ویژه دارد و تا آنچه که علم رسانه می گوید و بزرگان این حوزه انتظار دارند فاصله زیاد است!!
جناب نظری لطفا فهرستی از مدیران رسانه هراس!! بدهید؛ غالب مدیران رسانه دوست هستند که! اینطور نیست رفقا!؟
پاسخ + 0 0 --
شریفی 1397/06/20 - 15:13
آقای / بنده خدا / بررسی بفرمایید چرا آقای نظری در دوره احمدی نژاد با برادر احمدی نژاد درروابط عمومی منطقه 7 آموزش و پرورش تهران فالوده میل می فرمود و نهایتا به نهاد ریاست جمهوری دولت مهرورز منتقل شد ؟!!!
پاسخ + 0 0 --
مرتضی نظری 1397/06/21 - 14:04
آقا یا خانم شریفی
سلام
با توجه به اینکه این ادعا با دو سه اسم مختلف تا به حال درباره من مطرح شده لازم دیدم شفاف و صریح توضیح بدم:
من کلاً شش ماه کارشناس روابط عمومی منطقه ۷ بودم در این منطقه هر ماه یکبار با مدیران مدارس در سالن آمفی تئاتر منطقه همایش برگزار می شد و این رویه از قبل آمدن من مرسوم بود. سخنرانان این همایش های ماهانه را رییس منطقه دعوت می کرد که یکی از این سخنرانان ماهانه آقای داود احمدی نژاد بود که جناب خالدی رییس منطقه از ایشان دعوت کرده بود و اصلا بازخورد خوبی هم نگرفت لذا با وجودی که قبلاً هم گفته ام یکبار دیگر هم عرض می کنم بنده هیچ سهم و نقشی در این برنامه ها نداشتم الا یک برنامه که سخنران را من پیشنهاد دادم و منطقه پذیرفت و آن کسی نبود جز استاد محمود حکیمی نویسنده نام آشنای حوزه کودک و نوجوان.
بعد از مدتی فعالیت از من خوششان نیامد و از منطقه ۷ به دبیرستان باهنر رفتم بعنوان معاون مدرسه. یکسال آنجا بودم و بعد به پژوهشگاه منتقل شدم به عنوان کارشناس.
قبلاً هم گفتم که بنده در تمام هشت سال دولت پروفسور احمدی نژاد کل پست هایی که داشتم اینها بوده:
کتابدار مدرسه
کارشناس روابط عمومی
کارشناس مسؤل روابط عمومی
و کارشناس در سازمان امور استخدامی
تمام این سوابق در فرم ۵۰۲ بنده موجود است.
مجددا از شما جناب شریفی و تأمل دوباره نسبت به قضاوتی که می کنید و انصافی که خواهید داشت، سپاسگزارم.
پاسخ + 0 0 --
مادردانش اموز 1397/06/21 - 22:38
آقای نظری وظیفه خودم دونستم بابت پیگیری شماوهمکارانتان دربحث شکایت اینجانب ازشماسپاسگزاری کنم،ممنون ازشماوامیدوارم نتیجه عادلانه ای به شکایت بنده داده شود،بازهم سپاسگزاری میکنم وامیدوارم درمسیرپاسخگویی واطلاع رسانی موفق باشید.
پاسخ + 0 0 --
شاکی 1397/06/22 - 11:02
درجمله ی پایانی پاسخ مدیر محترم روابط عمومی وزارتخانه به جناب شریفی صحبت از انصاف آمده!!جناب ایشان فرصتی فراهم کنند تا چند مورد مشخص مطرح شود و با معیارانصاف قضاوت شود!!و این تأکید برمستندات هم انصافا موضع خوبی است که میشود ارزیابی دقیق داشت!!با این معیارمی شود در ارتباطبا برخی از دوگانگی ها ونفاق ها در سیستم قضاوت کرد...در مورد شخص خودتان فقط پاسخگو نباشید!!چرا که اتفاقاخود شما خوش سابقه هستید!! شما مدیر روابط عمومی وزارتخانه هستید لطفا در مورد برخی از متولیان دیگرهم در تیم خود و بخش های دیگر هم پاسخ گوباشید!!
پاسخ + +3 0 --
محمدرضا 1397/06/22 - 11:27
با سلام...جای آن داره که جو نقد هراسی وشفافیت هراسی را هم ازبین ببریم...چرا وقتی مانمیتوانیم در هم افزایی و بهبود وضعیت همکارانمان تأثیری داشته باشیم...شروع میکنیم به تخریب وتخطئه!!چرا برخی از همکاران خوب شما که همیشه مورد احترام بوده اند،با اینکه در گدشته بی مهری هم داشته اند و ما همچنان دوستشان داریم و رفیق می پنداشتیم!!باز تخریب می کنند؟!و هر مطلب انتقادی در صدای معلم رامنتسب به کسانی میکنند که همچنان دوستشان دارند؟!آیا با نابود شدن یک همکار منتقد...جایگاه ما ارتقاءمی یابد؟!نقد جواب منطقی میخواهد و نه تخریب!!اینکه ما بعنوان متولیان روابط عمومی وزارتخانه رمز گشایی کنیم که این مطلب یا فلان کامنت ازطرف فلانیه!!مدال افتخار داره!!خوب آخر این مسیر به کجا ختم میشه؟!تا کی ما به جای کاشتن درخت دوستی باید تخم کینه بپاشیم؟!چه خسارتی از ناحیه نقد ما به شما رسیده که ارادت مارا نادیده میگیرید؟!
پاسخ + +2 0 --
محمدرضا 1397/06/22 - 11:28
بیایید اگرنمیتوانیم نوش هم باشیم نیش هم نباشیم!!این خواسته ی زیادی از دوستان هنرمندو دوست داشتنی وعزیز ما در روابط عمومی وزارتخانه نیست!!از صمیم قلبم آرزو میکنم به بالاترین درجات برسند اما از نیت خوانی ورد یابی و گرا دادن بعضا غلط نام منتقدان به افراد فرصت طلب در ادارات کل وایجاد زحمت مضاعف پرهیز کنند...
پاسخ + +4 0 --
محمدرضا 1397/06/22 - 11:39
نکته ی دیگر آنکه با این تخریب ها وتخطئه ها گیریم که پایین ترین جایگاه ستادی که شاید همان کارشناس باشد راهم که جایگاهی جهت فرمانبرداری صرف هست راهم از همکار منتقد بگیرندویا پرونده ای بر پرونده های دیگرش در حراست بیافزایند که باحضور درفضای مجازی برای آموزش وپرورش زحمت ایجاد میکند!!گیرم که تمام شایستگی وتوانمندی یک همکار را در عرصه های خارج از حوزه بسته وانحصاری آموزش وپرورش نادیده بگیرند و بفرستندش سر کلاس درس!!مگر قلم همکار را می توانند بشکنند!؟مگر مقابل اندیشه می توانند باستند!!قدرت موقت این میزها...نهایتاً میتواند در خوزه ی آموزش وپرورش اعمال سلیقه نماید...آزادگی وآزاد منشی و آزاد اندیشی ما را که نمی گیرد!!مگر دردوره ی احمدی نژاد این تخریب ها وتخطئه ها نبود...صدها برابر بیشتر...حتی عزیزانی که به کنایه و به درستی اصطلاح پروفسور را اطلاق کردند بیایند بررسی کنیم ما بیشتر خسارت دیده ایم در آن دوران یا حضرت ایشان...اما تنها توقعمان این است که حداقل روش های پلشت و پلید دوره گدشته در این دوره اعمال نشود...
پاسخ + +2 0 --
کارشناس روابط عمومی 1397/06/22 - 23:24
در عصر حاضر روابط عمومی ابزار دست مدیریت نيست؛ بلکه فلسفه مديريت است . متاسفانهآقای نظری به دلیل عدم تخصص و عدم آشنایی از فلسفه این علم و جاه طلبی مفرط ، روابط عمومی را ابزار تبلیغاتی و بوق بی خاصیت بطحایی کرده است .روابط عمومی شیپور چی وزیر تیست .
پاسخ + +1 0 --
معلم 1397/06/25 - 08:35
آقای مرتضی_نظری، رییس روابط عمومی، که در کانال شخصی اش، درست یا نادرست، به نهادهای دیگر کشور خرده می گیرد و برایشان نسخه تجویز می کند، پیش از همه درباره ی مجموعه ای که در آن مدیریت می کند، سخن بگوید. یک سخن از او درباره صندوق ذخیره، بیمه طلایی، کمبود شدید معلم، شلوغی کلاس ها، آسیب های اجتماعی، نارضایتی معلمان و افتصاح و افتضاح و افتضاح آزمون ورودی سمپاد و..... شنیده اید و یا دیده اید؟ خطاب به نهادهای دیگر می گوید معلم باید حقوقش 5 برابر بشود، اما در مجموعه خودش، حق سختی کار را کسر می کنند و او صم و بکم می نشیند و صدایی از او در نمی آید و به جای خرده به مجموعه اش، رسانه ها را متهم می کند که سخنان بطحایی را تحریف می کنند! با این همه نقش کج در آموزش و پرورش، شعار تحول خواهی سر داده و با این شعار، کارهای نمایشی را به اسم تحول، به خلق الله قالب می کند

تو که قرآن بدین نمط خوانی/ببری رونق مسلمانی

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

آیا با طرح " معلم تمام وقت " وزارت آموزش و پرورش موافقید؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور