صدای معلم

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش توضیح می دهد ؛

سختی کار به معلمان بازگشت ! سازمان بازنشستگی هم ظاهرا کوتاه آمد !

گروه گزارش/
در خبری که پرتال وزارت آموزش و پرورش از سوی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش منتشر کرده است گفته شده است که به استناد ماده 85 و 105 قانون خدمات کشوری، کسانی که خدمت تمام‌ وقت یا نیمه‌ وقت داشته باشند، باید به استناد اولین حکم رسمی آن‌ها محاسبات کسورات بازنشستگی انجام گیرد .
این در حالی است که در حال حاضر این محاسبه در مورد نیروهای حق التدریس تمام وقت بر اساس 9 درصد آخرین حکم کارگزینی و درباره نیروهای حق التدریس پاره وقت بر اساس 5 / 22 درصد مبلغ 000/ 350 / 10 ریال صورت می گیرد و البته هر سال بر اساس نرخ تورم تغییر می کند .
« صدای معلم » در این مورد نظر خودش را به صورت تحلیلی و مبسوط بیان کرده است . ( این جا )
 
بازگشت سختی کار و محاسبه کسورات بازنشستگی حق التدریس ها
 
همچنین صدای معلم در نشست رسانه ای که در نمایشگاه ارائه دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش و در دبیرستان البرز برگزار گردید اعتراض شدید خود را نسبت به کاهش فوق العاده سختی کار معلمان اعلام کرده بود . ( این جا )
« علی الهیار ترکمن » در حال حاضر و در حالی بازگشت سختی کار معلمان را به تصویب شورای توسعه مدیریت احاله داده است که در نشست رسانه ای عنوان کرده بود که مستشاری 1 و 3 دیوان محاسبات کشور رای به حذف آن داده است .

 بازگشت سختی کار و محاسبه کسورات بازنشستگی حق التدریس ها

علی الهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌ و پرورش در مصاحبه با خبرنگار این مرکز از تحقق سه وعده این وزارتخانه در مورد؛ بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی، حل مشکل سنوات حق‌التدریس در بازنشستگی، تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 96 خبر داد و افزود: اعلام این اخبار و کارهایی که در آموزش‌ و پرورش انجام می‌شود صرفاً باهدف گزارش دهی به جامعه فرهنگیان کشور است تا معلمان عزیز در جریان فعالیت‌های در حوزه‌های مختلف این وزارتخانه قرار گیرند و فرهنگیان در جریان باشند که در راستای بهبود وضع معیشت معلمان چه تلاش‌هایی صورت گرفته است.

 

تسویه پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 96

علی الهیار ترکمن با اشاره به اینکه تأمین اعتبار موردنیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت سال 1396 یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های وزارت آموزش‌ و پرورش بوده است و با تلاش‌های انجام‌شده و مذاکرات متعدد با سازمان مدیریت توانستیم برای پرداخت‌ این پاداش‌ها تا پایان نیمه اول سال 97 به توافق برسیم.

وی با اشاره به وعده پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان تا آخر تابستان و در سه قسط در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور اظهار کرد: وزارت آموزش‌ و پرورش با مساعدت و همراهی سازمان مدیریت و پشتیبانی در تخصیص اعتبار و ابلاغ به خزانه‌داری کل و مساعدت خزانه‌داری کل در تهیه این مبلغ و واریز آن به‌حساب آموزش‌ و پرورش توانست به وعده‌ای که به بازنشستگان فرهنگی سال 96 در پرداخت این پاداش داده بود، عمل نماید.

الهیار مبلغ کل پاداش پایان خدمت فرهنگیان را 3 هزار 420 میلیارد تومان اعلام و مطرح کرد: دوازده استان قسط آخر پاداش را پرداخت کرده‌اند و بقیه استان‌ها هم در حال پرداخت هستند.

 

حل مشکل محاسبه سنوات حق‌التدریس در بازنشستگی فرهنگیان

علی الهیارترکمن در مورد محاسبه سنوات بازنشستگی نیروهای حق‌التدریس و یا کسانی که قبل از استخدام در آموزش‌ و پرورش سوابق بیمه‌ای داشته‌اند، گفت: معلمانی که از ابتدا در استخدام آموزش‌ و پرورش نبوده‌اند و سوابقی قبل از رسمی یا پیمانی شدن در آموزش‌ و پرورش به‌صورت دیگری (مانند سربازان، حق‌التدریس‌های نیمه‌وقت و تمام‌وقت، یا در دستگاه دیگری مشغول به کار بودند و ...) و بعد از این سوابق به استخدام آموزش‌ و پرورش (به‌صورت رسمی یا پیمانی) آمده‌اند مشکلاتی در لحاظ شدن سوابق خود داشته اند و آموزش‌ و پرورش سنوات این افراد را با توجه به قوانین موجود، در حکم کارگزینی لحاظ کرده است. زمانی که این افراد با سی سال سابقه خدمت قصد بازنشسته شدن دارند، سازمان بازنشستگی کشوری جهت لحاظ سنوات بازنشستگی، سوابق قبل از استخدام این افراد در آموزش‌ و پرورش را با آخرین حکم کارگزینی محاسبه می‌کند و مبلغ بزرگی را جهت احتساب این سنوات مطالبه می‌کند. با توجه به اینکه سنوات سی سال خدمت این افراد تمام‌شده، چاره‌ای جز پرداخت این مبلغ نخواهند داشت و بخش بزرگی از پاداش بازنشستگی خود را برای این مطالبه باید به سازمان بازنشستگی کشوری پرداخت کنند.

الهیار ترکمن افزود: به استناد ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری، هر مستخدم دولت که سنوات غیررسمی داشته باشد و بعد از مدتی به مستخدم رسمی یا پیمانی دولت تبدیل شود، می‌تواند سنوات دوران غیررسمی‌اش را منتقل کرده و ملاک پرداخت کسورات بازنشستگی این سنوات، بر اساس اولین حکم رسمی کارگزینی‌اش خواهد بود.

به‌عنوان‌ مثال اگر فردی در سال 70 اولین حکم رسمی‌اش را گرفته باشد و قبل از سال هفتاد، 4 سال سنوات غیررسمی داشته باشد و این چهار سال در حکم کارگزینی آموزش‌ و پرورش لحاظ شده باشد، در سال 96 سی سال سنوات خدمتش پایان می‌یابد و می‌تواند بازنشسته شود. اگر این فرد در طول بیست‌ و شش سال گذشته حق بازنشستگی آن 4 سال را پرداخت نکرده باشد، باید این مبلغ را بر اساس اولین حکم رسمی کارگزینی که در سال 70 برایش صادرشده، پرداخت کند.

اخیراً سازمان بازنشستگی این قانون را اعمال نکرده و تفسیر دیگری از قانون انجام داد و محاسبه سنوات بازنشستگی را بر اساس آخرین حکم کارگزینی (برای امسال سال 96) محاسبه می‌کند که مبلغ موردمحاسبه بسیار بالا می‌شود و بخشی بزرگی از پاداش بازنشستگی برای تسویه حساب به صندوق بازنشستگی باید پرداخت شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفت: این موضوع موجب نگرانی وزارت آموزش و پروش از جمله وزیر محترم بوده است و باعث گردید تا ایشان در این مورد چند نوبت در هیئت دولت صحبت نماید و با وزیر رفاه چند نوبت گفت و گو داشته باشد، همچنین جلسات مختلفی با سازمان بازنشستگی کشوری درباره این موضوع برگزار شد. نهایتاً خروجی این جلسات و پیگیری‌ها منجر شد تا استعلامی از سازمان امور استخدامی شود که در پاسخ به این استعلام گفته شد، به استناد ماده 85 و 105 قانون خدمات کشوری، کسانی که خدمت تمام‌ وقت یا نیمه‌وقت داشته باشند، باید به استناد اولین حکم رسمی آن‌ها محاسبات کسورات بازنشستگی انجام گیرد.

وی گفت هرچند سازمان امور استخدامی و اداری این استعلام را ارائه داد، اما سازمان بازنشستگی کشوری از انجام آن خودداری می‌کرد و همچنان فرهنگیانی که سابقه حق‌التدریس داشتند با مشکل احتساب سنوات حق‌التدریس خود مواجه بودند.

الهیار در ادامه افزود با مذاکراتی که تا شهریورماه سال جاری انجام شد، این سازمان بر اساس استنادات قانونی مجاب به محاسبه سنوات بازنشستگی بر اساس ماده 85 و 105 قانون خدمات کشوری شد و این مشکل برای همکاران ما که در آستانه بازنشستگی هستند و مشکل پرداخت مبالغ زیادی که بعضاً ممکن بود شامل بخش عمده‌ای از پاداش پایان خدمتشان را شامل گردد، حل‌شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفت: اجرای این قوانین بر عهده سازمان بازنشستگی است و افراد پس از پایان خدمت شان در دستگاه مربوطه به سازمان بازنشستگی کشور ارجاع می‌شوند تا حکم بازنشستگی آنان صادر شود و حقوق بازنشستگی‌شان جاری شود و دیگر در اختیار وزارت آموزش‌ و پرورش نیست. ما این موضوع را برای عدم تضعیف حقوق همکارانمان پیگیری کردیم و تا زمانی که همگی همکاران ما احکام بازنشستگی‌شان صادر شود، پیگیر هستیم و اجازه نمی‌دهیم حق‌وحقوق همکارانمان در این زمینه تضعیف گردد.

 

بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی فرهنگیان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی با اشاره به موضوع سختی کار در احکام حقوقی فرهنگیان گفت: در یک برهه‌ای از زمان به علت تغییر ساختار سازمان برنامه‌ و بودجه، بند مربوط به‌سختی کار دو بار در احکام فرهنگیان درج شد از آنجاکه این موضوع مجوزهای لازم و قانونی را نداشت از سوی مراجع قانونی ذی‌ربط، آموزش‌ و پرورش برای حذف این بند از فیش‌های حقوقی تحت‌ فشار قرار گرفت و پس از طی مراحل قانونی حذف آن در این دوره اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: در پی حذف این بند که در ابتدای امسال رخ داد تلاش‌هایی با دو رویکرد برقراری امتیاز بند مذکور و قانونی و دائمی کردن آن صورت گرفت که خوشبختانه شورای توسعه مدیریت افزایش امتیاز برای سختی کار را مصوب کرد.

الهیار از آغاز صدور احکام جدید فرهنگیان با احتساب سختی کار خبر داد و تصریح کرد: زمان برقراری بند مذکور در احکام کارگزینی از اول فروردین است لذا معوقات 6 ماهه اول سال هم‌زمان با حقوق مهرماه پرداخت می‌شود.

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش

چهارشنبه, 28 شهریور 1397 12:03 خوانده شده: 1230 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +6 0 --
شهاب 1397/06/28 - 12:50
جناب الهیارعجب بازی هایی راه انداخته ایدوفرهنگیان را خیلی ساده فرض کرده اید
درحالیکه خودتان ساده هستید
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/06/29 - 08:14
نوشدارو بعد مرگ سهراب
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/06/29 - 14:50
مگه درد معیشت معلم با ۳۰ ۴۰ هزارتومن درمان میشه؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 20:02
باز قطع میشود معلمان گرامی این آقا خیلی زرنگ خود را فرض کرده معلوم نیست با قطع کردن این بند دنبال چه بوده است ؟؟؟کسی میتواند بگوید؟؟؟اگر معلمی سختی کار دارد چرا 30 سال سابقه جهت بازنشستگی لحاظ میشود؟؟؟؟
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/06/29 - 21:12
جناب ناشناس
سختی کار با مشاغل سخت وزیان آور متفاوت است
مشاغل سخت است که مشمول کاهش سنوات خدمت می شود
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/06/30 - 08:08
از رتبه بندی عادلانه که قرار بود تصویب بشه چه خبر؟؟؟!!!
پاسخ + +8 0 --
شهروند 1397/06/28 - 12:59
الهیار.تو و نوبخت بطحایی غندالی و ... در صندوق ذخیره معلم را به خاک سیاه نشاندین
بطحایی فرزندت در انصاف نیوز با چه مدرک کرامتی
داره کار میکنه
چرا این شغلها گیر بقیه نمیاد
اگه جرات داری بطحایی مرد باش خودت الهیار
بیاین در جمع همکاران .ولی این چاپلوسی
محافظه کاری برای تو والهیارنان داشته از سفره
خالی معلم .فعلا نان خودرا در سفره خونین معلم بزنید
به زودی صف پشیمانان تشکیل خواهد شد .ولی تا وقت هست استعفا بده بیا در جمع همکاران .ننگ بر این زندگی
که برا ما درست کردین
پاسخ + +13 -1 --
ناشناس 1397/06/28 - 13:12
حداقل باید از نویسندگانی که در این
خصوص مطلب نوشتند، تشکر کنیم.
از صدای معلم برای هوشیاری در
مواقع حساس مضر به فرهنگیان
نیز سپاسگزاریم.
فرهنگ قدردانی را ترویج دهیم
تا هوشیاری از جامعه حذف نگردد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 20:03
شما که نویسنده مطلب هستید زحمت بکشید و بیشتر بنویس تا رایج شود
پاسخ + +2 -7 --
ناشناس 1397/06/28 - 14:40
جناب آقای اللهیار
اجرتان با جسین.
ممنون
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/28 - 17:25
برای حق به زور گرفته شده که برگشته تشکر می کنید ؟
برخی همکاران واقعا نوبر بهارند!!!!!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 17:47
سلام
من معلم نه نوبر بهارم و نه چیزی دیگر.
آقای اللهیار تلاشی کرده است و 120 امتیازی که به ناحق کم شده را برگرداننده.
خوب مسلمان اگر تشکر کنیم شاید بیشتر تلاش کند و 3000 امتیازی که من و شمای معلم از دیگر کارمندان کم می گیریم را پس بگیریند.
کمی سیاسیت و کمی تامل.... ایام عاشورا و تاسوعاتی حسینی بر همه تسلیت باد.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 21:08
جناب ناشناس
این افراد امتحان خودشان راپس داده اند اگردرخانه ی این افراد را جاروکنی باز هم اتفاقی نخواهد افتاد تمام این بازی ها برای این است که من وشما را فریب دهند این آقا نباید با دروغ هایی که درباره ی مدرکش گفت الان در این پست قرارداشته باشد
هرچه روحانی مشکلات کشور را حل کرد این آقا هم به دادشما خواهد رسید تمام مشکلات از همین افراد سودجو است
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/03 - 13:40
موفقم.
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/06/28 - 20:33
سلام. تکلیف پول پرداخت شده با نرخ قبلی چی میشه؟
پاسخ + +3 0 --
kh 1397/06/28 - 22:58
سختی کار چرا رفت و چرا برگشت؟!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/06/29 - 11:08
بیکار ی و بی حوصلگی . برداشتند و گذاشتند!!!
آدم وقتی کاری برای انجام دادن نداره چنینه.
در سال1929 در زمان رکود اقتصا دی آمریکا ،
کینز اقتصاددان گفته بود به کارگران پول بدهید
زمین را بکنند و بعد پر کنند.!!چون رکود بود و کار
نبود. که متاسفانه با سواستفاده از شرایط مابین
دو جنگ جهانی ، به اسلحه سازی روی آورد و
ثروتمند شد.
منتهی مال ما بیکاری از انقباض و جمود فکراست.
پاسخ + +5 0 --
... 1397/06/29 - 00:32
فیلم وسناریوی جالبی هست سختی کاری را حذف وبعد دایر کنید وبرای معلمان منت بگذارید پیشنهاد می شود که بند دیگر را هم حذف در ول مهر سال اینده بر قرار کنید عجب دور وزمانه ای شده ای ها
پاسخ + +3 -4 --
امیر 1397/06/29 - 07:33
قرار بود فاز دوم رتبه بندی هم اول مهر اجرا و ابلاغ شود اما هیچ حبری نیست خواهشن رتبه بندی را هم اجرا کنید نه به شکل سابق که همه رتبه گرفتند بر اساس مدرک و سابقه .و توانایی کار و امتیار ارزشبابی و ضمن خدمت
پاسخ + +5 -1 --
سید 1397/06/29 - 11:47
معلمی =گدایی
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/06/29 - 22:19
قبلا هم گفتم اولش گدایی آخرش رفتن به بیمارستان روانی
پاسخ + +3 0 --
ساحل 1397/06/29 - 14:26
بیدل و خسته در این شهرم و دلداری نیست
غم دل با که توان گفت که غمخواری نیست

رو مداوای خود ای دل،بکن از جای دگر
کاندر این شهر، طبیب دل بیماری نیست

یارب این شهر چه شهری است که صد یوسف دل
به کلافی بفروشیم و خریداری نیست

شب به بالین من خسته به‌غیر از غم دوست
ز آشنایان کهن، یار و پرستاری نیست

به‌جز از بخت تو و دیده ی من، در غم تو
شب در این شهر به بالین سر بیداری نیست

گر«هما» را ندهد ره به در صومعه شیخ
در خرابات مگر سایه ی دیواری نیست؟
پاسخ + +2 0 --
ساحل 1397/06/29 - 14:32
تا‌ سحر ای‌ شمع‌ بر با‌لین‌ من‌
امشب‌ از بهرخدا بیدار با‌ش‌
سا‌یه‌ غم‌ نا‌گها‌ن‌ بردل‌ نشست‌
رحم‌ کن‌ امشب‌ مرا غمخوار با‌ش‌

کا‌م‌ امیدم‌ بخون‌ آغشته‌ شد
تیرها‌ی‌ غم‌ چنا‌ن‌ بر دل‌ نشست‌
کا‌ندر این‌ دریا‌ی‌ مست‌ زندگی‌
کشتی‌ امید من‌ بر گل‌ نشست‌


آه‌! ای‌ یا‌ران‌ به فریا‌دم‌ رسید
ورنه‌ امشب‌ مرگ‌ بفریا‌دم‌ رسد
ترسم آن شیرین‌تر از جانم ز راه
ورنه‌ امشب‌ مرگ‌ بفریا‌دم‌ رسد
پاسخ + +2 0 --
ساحل 1397/06/29 - 14:32
تا‌ سحر ای‌ شمع‌ بر با‌لین‌ من‌
امشب‌ از بهرخدا بیدار با‌ش‌
سا‌یه‌ غم‌ نا‌گها‌ن‌ بردل‌ نشست‌
رحم‌ کن‌ امشب‌ مرا غمخوار با‌ش‌

کا‌م‌ امیدم‌ بخون‌ آغشته‌ شد
تیرها‌ی‌ غم‌ چنا‌ن‌ بر دل‌ نشست‌
کا‌ندر این‌ دریا‌ی‌ مست‌ زندگی‌
کشتی‌ امید من‌ بر گل‌ نشست‌


آه‌! ای‌ یا‌ران‌ به فریا‌دم‌ رسید
ورنه‌ امشب‌ مرگ‌ بفریا‌دم‌ رسد
ترسم آن شیرین‌تر از جانم ز راه
ورنه‌ امشب‌ مرگ‌ بفریا‌دم‌ رسد
پاسخ + 0 0 --
فرهنگی 1397/07/01 - 23:40
حاجی ترکمن از حقالتدریس چه خبر؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/05 - 17:09
حق معلم را با منت به خودش ندید مردم شعور دارند.

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

رویکرد و عملکرد " نهاد گزینش " در آموزش و پرورش را تا چه میزان در مسیر سالم‌سازی نظام اداری و عدالت استخدامی ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

سرویس مدارس

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور