صدای معلم

شورای توسعه مدیریت تصویب کرد ؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش هم اعلام کرد :

معلمان 30 ساعته می شوند !

گروه اخبار/
 
معاون توسعه و مدیریت و پشتیبانی با اعلام تصویب طرح معلم تمام‌وقت در شورای توسعه مدیریت گفت: با افزایش 6 ساعت اضافه تدریس کاملا اختیاری در هفته به معلمان، 25 درصد به فوق‌العاده ویژه اضافه خواهد شد که از مزایای آن می توان به احتساب در حقوق مستمر 12 ماه، نداشتن تأخیر پرداخت‌های حق‌التدریس و محاسبه در پاداش پایان خدمت و حقوق بازنشستگی اشاره کرد.
 
اضافه شدن ساعت موظفی معلمان و معلم تمام وقت

 علی الهیار ترکمن گفت: معیشت و منزلت معلمان و تأمین مسائل حقوقی آنان از دو بعد قابل‌بررسی است، یکی تجدید ساختار یا ساماندهی مجدد امکانات و ظرفیت‌های موجود و دیگری اخذ یک سری موارد جدید که بتواند این شرایط را ارتقا بدهد.

وی افزود: اگر بخواهیم الگویی طراحی کنیم که این شرایط را در نظر بگیرد باید این دو بعد را در خود داشته باشد و بر اساس قوانین موجود در قسمت دوم که بحث تصویب قوانین و مقررات و امکانات جدید است ماده 63 قانون برنامه ششم راداریم که مشخصاً در آن در خصوص لایحه رتبه‌بندی و مهندسی نیروی انسانی و تغییر سیستم حقوق و دستمزد بر اساس صلاحیت‌های حرفه‌ای تأکید شده است.

الهیار تصریح کرد: لایحه‌ای از طرف دولت باید تنظیم شود و به مجلس برود که در آنجا بر اساس صلاحیت‌های حرفه‌ای رتبه‌هایی تعریف شود و بر اساس آن رتبه‌ها، ضرایب حقوقی و ضرایب فوق‌العاده‌ها تغییر کند و ظرفیت جدیدی در پرداختی به فرهنگیان ایجاد کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی بابیان اینکه باید امکانات و ظرفیت‌های موجود یک‌بار دیگر مرور شود، گفت: باید امکانات در قالبی برده شود که بیشتر از گذشته صلاح فرهنگیان را رعایت و در سبد معیشتی فرهنگیان جای خود را پیدا کند و کمک به ارتقای وضعیت موجود بکند و یکی از چیزهایی که باید توجه شود بحث حق‌التدریس نیروهای شاغل است.

وی در ادامه گفت: در وضعیت فعلی حق‌التدریس غیرموظف، یک پرداخت غیرمستمر است و ساعت آن متغیر است و فقط برای 9 ماه از سال تحصیلی پرداختی دارد و تابستان پرداخت نمی‌شود و در کسورات بازنشستگی و پاداش پایان خدمت لحاظ نمی‌شود.

الهیار با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های موجود، اظهار کرد: یکی از موارد موضوع حق‌التدریس و تغییر کردن آن به یک پرداختی مستمر است که 12 ماه سال پرداخت شود و در کسورات بازنشستگی در نظر گرفته شود و الگوهای مختلفی در این خصوص بررسی‌شده است و سرانجام طرحی به شورای توسعه مدیریت و شورای حقوق و دستمزد تحت عنوان معلم تمام‌وقت ارائه شد که در آن میانگین ساعت حق‌التدریس غیرموظف حساب شود و به ساعت موظف اضافه شود که برای این طرح 6 ساعت  اضافه تدریس علاوه بر 24 ساعت تدریس معلمان در هفته در نظر گرفته‌شده است و در قبال افزایش این 6 ساعت اضافه تدریس در هفته، 25 درصد فوق‌العاده ویژه معلمان  افزایش پیدا می‌کند و این عدد اضافه‌شده به‌عنوان حقوق مستمر در 12 ماه سال پرداخت خواهد شد و تأخیرهای حق‌التدریس را نخواهد داشت و در پاداش پایان خدمت هم محاسبه خواهد شد.

وی تصریح کرد: رایزنی‌ها با سازمان امور اداری و استخدامی انجام‌شده است و طرح نهایی به‌عنوان معلم تمام‌وقت در دو شورای حقوق و دستمزد و شورای توسعه مدیریت تصویب شد و کلیات آن این است که اگر یک فرهنگی 6 ساعت بیشتر از ساعت موظفی تدریس بکند به فوق‌العاده ویژه اش 25 درصد اضافه خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در پرسش به این سؤال که چه افرادی مشمول این طرح می‌شوند پاسخ داد: این طرح کاملا اختیاری است و در مناطقی اجرا می‌شود که آموزش‌ و پرورش به تدریس فرد نیاز داشته باشد و افرادی وارد طرح می‌شوند که حداقل 5 سال از خدمتشان باقی‌مانده باشد.

وی در ادامه افزود: این طرح به‌زودی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد و افرادی که تمایل دارند می‌توانند از مزایای طرح بهره‌مند شوند.

الهیار تصریح کرد: طرح فعلاً برای دوره متوسطه طراحی‌شده است و سوابق اجرایی آن‌که ایجاد شد و پس از کسب تجربه، پیشنهاد‌های جدیدتر تسری به‌کل دوره‌های تحصیلی را خواهیم داشت.

وی تأکید کرد: این طرح بر اساس نیاز منطقه اجرا می‌شود و معلمی که وارد طرح معلم تمام‌وقت می‌شود این 6 ساعت اضافه تدریس برای وی دائمی منظور می‌شود مگر اینکه شخصاً انصراف و از طرح خارج شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی بابیان اینکه پس از گذشت یک سال از اجرای طرح می‌توانیم با یافته‌های جدید برنامه‌ریزی مطلوب‌تری کنیم و در مورد تأمین هزینه مالی این طرح گفت: مقدار ساعت حق‌التدریس برای سال تحصیلی جاری مشخص است و هر فردی اضافه تدریس بگیرد از میزان ساعت حق‌التدریس کلی کاسته می‌شود و بر ساعت موظف اضافه می‌شود و معادل مالی حق‌التدریس آن در حقوق پایه محاسبه خواهد شد و با بررسی‌ها و پیش‌بینی‌های انجام‌شده کسری بودجه نخواهیم داشت البته این پرداختی تا اسفندماه از منابع مالی سال 97 و از فروردین از منابع مالی 98 تأمین می‌شود.

الهیار در پاسخ به این پرسش که این طرح چقدر ازنظر مالی برای معلمان تفاوت خواهد داشت، اظهار کرد: معلمان به ازای کسر 6 ساعت از حق‌التدریس شان و قرار گرفتن آن در اضافه تدریس ماهیانه 24 ساعت اضافه تدریس خواهند داشت که تقریباً معادل همان مقدار پولی که از حق‌التدریس 24 دریافت می‌کردند از افزایش 25 درصد افزایش حق شغلشان دریافت خواهند کرد با این تفاوت که این مبلغ را در پایان هرماه دریافت کرده، در بازنشستگی‌شان محاسبه خواهد شد و در دوازده ماه سال پرداخت خواهد گردید.

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش

شنبه, 07 مهر 1397 14:48 خوانده شده: 12341 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +29 -4 --
مهرپور 1397/07/07 - 15:23
و باز هم فریب دادن معلمان با مبلغی ناچیز در جهت حل مشکلات خودشان برای خالی نبودن کلاس ها به علت کمبود معلم.امیدوارم هیچ کدام از معلمین شش ساعت اضافه کاری را نپذیرد.لابد این طرح متفکرانه شان را،همانند بیست هزار تومان سختی کار،همین روزها از اخبار تلویزیون اعلام می کنند!!!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/07 - 19:46
ببخشید ولی اگر معلمان عرضه داشتند این افراد نالایق و باند باز همه چیز را در دست نمیگرفتند همه ناشی از این است که هر معلمی برای خودش ارزشی قائل نیست وگرنه این افراد سود جو دز معلمان ریاست نداشتند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/07 - 21:13
صدای معلم هم دیگر بعضی پیامها را منتشر نمیکند
پاسخ + 0 0 --
دبیر م 1397/07/07 - 23:22
اصلاح طلب اصولگرا و معتدل و ...نداره
هیچ یک از طیفهای سیاسی علاقه و جدیتی در حل مشکلات معیشتی منزلتی معلمان و دبیران ندارند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/09 - 18:42
اوف بر اون دنیایی که مسولان و مدیران سیستمی بر زیردستانش رحم و دلسوزی نداشته باشند و هر گروهی بفکر کلاه سر گروه و فرد دیگر باشند و...
پاسخ + +5 -12 --
الف.م 1397/07/07 - 15:46
چرا قانون برنامه ی ششم در خصوص اعطای مدرک بالاتر به ایثارگران اجرا نمیشود؟
پاسخ + +13 -2 --
ناشناس 1397/07/07 - 17:23
در واقع 25درصد به فوق العاده شغل اضافه می شود که حدود 60الی 70 تومان می شود البته علاوه بر مبلغ حق التدریس
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/07 - 21:44
یعنی کشک
پاسخ + +13 -1 --
،معلم 1397/07/07 - 18:32
جناب الهیار و دوستان به خیر شماها امید نیست شر نرسانید
باز خواب جدید برای معلمان دیده اید اول با پول ،بعد از مدتی بدون پرداخت حق الزحمه یا با پرداخت مبلغ ناچیز ساعت کاری معلمان را افزایش می دهید

در دفاع از حق معلم مثل معلولین ذهنی ،مغزتان از کار می افتد وقتی نوبت استثمار و کلاهبرداری می رسد خلاقیت و نوآوری به خرج میدهند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/07 - 19:48
این الهیار اگر کفایت لازم را ندارد چرا درکنار نمیشود مگر رایش دوم یا سوم است اگر کفایت کافی را ندارد کنار گذاشته شود
پاسخ + +8 0 --
چراغی 1397/07/07 - 19:54
وقتی میگویند افراد نادان افراد دانا را مدیریت میکنند همین نکته الهیار کافی است و دیگر حرفی برای گفتگو نیست آقای محترم نوین 300 درصد است تو معلومه چی میگی همین روزی پنج ساعت هم برای مقطع ابتدایی در ایران زیاد است چون کشش ندارند مگر اینجا آلمان است که معلمان شور وشوق داشته باشند اینجا ایران است و معلمان زیر خط فقر این طرح به درد ......ات میخورد
پاسخ + +7 0 --
حسینی 1397/07/07 - 20:02
معلمی که ما هستیم و منفعل اندر منفعل....

معلوم است که امثال جنابان الهیار و نمایندگان کمیسیون آموزش باید هر روز ما را سخره بگیرند...دولت و مجلس دست در دست هم مشغول فریب ما هستند

اخبار :
وام مسکن فرهنگیان
استخدام فرزندان فرهنگیان
افزایش حقوق فرهنگیان
اسکان فرهنگیان در سرویس هفت ستاره ...
واریز حق الزحمه اوراق امتحانات به ازای هر برگ صد هزار تومان
واریز حقوق فرهنگیان ) رقم بالای هفت هشت میلیون تومان
پرداخت پاداش در سه قسط( هر قسط صد میلیون)
بیمه طلایی(البته طلای تقلبی...)
و....

حالا هم به بند فوق العاده میخواهند ۱۰۰ تومان اضافه کنند و کمبود دویست سیصد هزار معلم را جبران کنند...

به خدای سبحان سوگند که اینگونه حرکات دولت و مجلس ظلم آشکار در حق معلم هست...

دولت و مجلس بجای این بازیها از این همه جوان نخبه و تحصیلکرده که دارند تباه میشوند فرصت دهند که وارد آپ شوند...
پاسخ + +6 0 --
ناشناس 1397/07/07 - 20:20
من بیست ساعت موظفی در ابتدایی دارم و یک دقیقه هم اضافه نمیگیرم. هرچی هم بدن یا به حکم اضافه کنن. ساعت ورزش و قرآن هم یا باید مربی بیاد یا مدیر و معاونین ،خودشون برن کلاس.خلاص
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/07 - 22:35
درود برشرف شما
من هم 4سال است اضافه کارقبول نمی کنم وبیست ساعت کار می کنم
پاسخ + +11 0 --
شهاب 1397/07/07 - 21:19
قبول کردن کارغیر موظف مساوی است با عدم بهبود حقوق معلم کسیکه فریب این طرح را بخورد تیشه به ریشه ی خودش ودیگر همکاران می زند
الان ارزش حقوق معلم وپاداش پایان خدمت اویک پنجم سال قبل است
دولت به جای اینکه این لطمه را جبران کند می خواهد با اضافه تدریس فریبمان دهد
پاسخ + +8 0 --
دبیر 1397/07/07 - 21:44
بی انصافی هم حدی دارد ...
مگر فوق العاده معلم چقدر است که 25 درصد ان چه مبلغی بشود .
امیدوارم همکاران گول این حرف ها را نخورند چون با همین نمایش ها کم کم 24 ساعت موظف را تبدیل به 30 ساعت خواهند نمود .
این طرح زمان فانی مطرح شد و چون ترکمن و بطحایی هم از همان طیف فکری صرفه جویی هستند دوباره این موضوع را علم کرده اند .
ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان .
پاسخ + +5 0 --
دبیر 1397/07/07 - 21:48
البته آنگونه که من متوجه شدم فرد متقاضی بابت این 6 ساعت مبلغ جدایی که به عنوان حقالتدریس دریافت می کرد را نخواهد داشت و به جای آن 25 درصد به فوق العاده ویژه اش اضافه می شود .
امیدوارم صدای معلم در مورد این موضوع شفاف سازی نماید .
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/07 - 22:31
جناب دبیر محترم
کدام شفاف سازی چرا ما متوجه ی وخامت اوضاع حقوقی خودنیستیم وتحت تاثیر این تبلیغات فریبکارانه قرار می گیریم
ارزش حقوق زیر خط فقر معلم یک پنچم سال قبل است لطفا متوجه باشیم چه بر سرمان آمده است
ازاتحادرانندگان وایستادگی آن ها کمی بیاموزیم
پاسخ + +9 0 --
پارسا 1397/07/07 - 23:42
یعنی شما شیطان رو هم درس میدین
اولا این طرح با مزایایی که اشاره کردید،کلاه بزرگیه که می خواهید سر فرهنگیان بگذارید
ثانیا شکی نیست با چند سال اجرا کردن آن،با برداشتن مزایای مورداشاره،ساعات تدریس موظف دبیران را 30 ساعته خواهید کرد،همان طوری که قبلا ساعات تدریس موظف دبیران 18 ساعت بود و شما آن را 24 ساعت کردید.
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/07/08 - 16:41
در زمان جنگ هم موظفی دبیران 22 ساعت بود که بعدا 24 ساعتش کردند
پاسخ + +8 -1 --
مهران 1397/07/07 - 23:45
نه به این طرح من در آوردی
اول این طرح زا با مبلغ ناچیزی به معلمان ارائه می دهند و سپس به مرور ساعات موظف معلمان را از 24 به 30 افزایش می دهند تا کسری ساعات خود را مفت نه با نیروی انسانی جدید بلکه با این طرح من در آوردی رفع کنند. لطفا در همه استان ها همکاران به این گونه ها طرح ها که در جهت استثمار معلم است نه بزرگ بگویند. آقای پور سلیمان لطفا در مورد این طرح الهیار در آوردی اظهار نظر کنید. سکوت شما به چه معناست برادر
پاسخ + +8 -1 --
پارسا 1397/07/07 - 23:52
وزیر! استعفا
الهیارترکمن! استعفا
پاسخ + +8 -1 --
معلم بدهکار 1397/07/07 - 23:56
لعنت برستمگران
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/07/16 - 18:54
به جای لعن و نفرین کافیه هیچ کس این شش ساعت تدریس روقبول نکنه!
به همین سادگی
پاسخ + +7 -1 --
ناشناس 1397/07/08 - 05:21
این بنده خدا شیطان رو هم درس میده.
مبلغ فوق العاده شغل 1500 امتیاز داره که تقریبا 280 هزار تومان میشه. حالا 25 درصدش میشه 70 هزار تومان.
اگه من 6 ساعت اضافه کار داشته باشم میشه در روز میشه 70 هزار تومان.
چه کلای میخوان سرمون بزارن. حواستون جمع باشه گول این حرف های مفت را نخورید.
پاسخ + +6 -2 --
ساحل 1397/07/08 - 08:30
.....چه کلای میخوان سرمون بزارن. حواستون جمع باشه گول این حرف های مفت را نخورید.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/08 - 17:11
چه کلاهی نه کلای
پاسخ + +2 -1 --
معلم ممنوع التحصيل 1397/07/08 - 10:03
باسمه تعالي

وزارت آموزش و پرورش جمهوري اسلامي ايران را بهتر بشناسيم:

مشهورترين حديثي كه در وزارت آموزش و پرورش وجود دارد :
« اطلب العلم من المهد الي اللحد »
ز گهواره تا گور دانش بجوي

يك آموزگار جوان كه در مقطع دكتراي رشته تعليم و تربيت دانشگاه علامه طباطبايي قبول شده به دليل « ممنوعيت تحصيل فرهنگيان » مجبور است از ادامه تحصيل صرف نظر كند.

اداره و مدرسه به جاي همكاري و فرصت دانستن چنين نيروهايي او را تهديد كرده كه در صورت سرپيچي به دليل پيماني بودن سال بعد عذرش خواسته خواهد شد.

وي توان مرخصي تحصيلي هم ندارد.

واقعا چرا در وزارت آموزش و پرورشي كه مدعي اسلامي بودن است زمينه ادامه تحصيل فرهنگيان وجود ندارد؟

اميدوارم در چهل سالگي وزارت جمهوري اسلامي ايران اين عامل بي سوادي فرهنگيان بر اساس حديث شريفي كه نقل شد برطرف شود.

ان شاء الله
پاسخ + +4 -1 --
معلم 1397/07/08 - 16:02
اين دروغگو اول ميگويد ميخواهيم پاداش وحقوق بازنشستگي اين افراد بيشتر از قبل شود بعد ميگويد حد اقل ٥ سال از خدمت وي باقي مانده باشد يعني معلمين بالاي ٢٥ سال سابقه نميتوانند از آن استفاده كنند ، اين طرح فريبكاري بيش نيست سال بعد ميگويند حق التدريس نداريم والسلام وفقط از حقوق وحق التدريس شما ماليات وحق بازنشستگي بيشتري كسر شده است .با اين طرح فقط ميخواهند از حق التدريس ها ،حق بازنشستگي كم كنند وبس حالا خود دانيد.
پاسخ + +4 0 --
یک معلم ازکاشان 1397/07/08 - 21:08
سلام ،معلمهانیازی به این مبلغ ناچیزندارند که بایک مشت بچه زبون نفهم 6ساعت سروکله بزنندباشغل دومشان بیشترازاینهابه دست می آورند......خودتونید .
پاسخ + +7 0 --
معلم رک 1397/07/08 - 22:05
معلما حواستون باشه
دوره جنگ جناب اکرمی یک همچو خودشیرینی انجام داد
22 ساعت تدریس معلمان شد24 و تا الان کسی نتونسته تکونش بده
الان با بهانه این فوالعاده ناچیز می خوان
6 ساعت تدریس اضافه کنن
در فضای تنفس می کنیم که تورم وحشتناک ده تا از این فوق العاده ها هم که اضافه بشه بی تاثیره
وای بر ساده لوحی ما معلما
پاسخ + 0 0 --
جواد 1397/07/09 - 18:14
دلیلش اینه که این استاد با آپ آشنا نیست قانون من درآوردی وضع میکنه
دو روز دیگه هم از این وازرتخانه میره
بارش می مونه روی دوش معلمان
باید آگاهی داده بشه تا معلمان بداند چه خبره و این قانون وضع نشود
پاسخ + 0 0 --
پارسا 1397/07/10 - 10:19
با آموزش و پرورش آشنا هستند،منتها به جای آموزش و پرورش فکر و ذکرشان شده کاهش بار مالی وزارت خانه،به هر بهایی.
پاسخ + +3 0 --
ناشناس 1397/07/09 - 20:57
یعنی ایشون خبر نداره، در حکم ما فوق العاده ویژه وجود ندارد؟
پاسخ + +2 0 --
رضا 1397/07/09 - 22:48
من ۲۷ سال سابقه دارم و۲۰ ساعت درهفته در یک کلاس ۴۵ نفری درناحیه ۴ مشهد درس می دهم .باور کنید هر روز سردرد شدید دارم.واز بس که کلاس شلوغ است بچه ها را حتی نمی توان خوب ساکت کرد چه برسد به اموزش
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/10 - 18:03
درود برغیرت شما با 20 ساعت کار وعدم قبول اضافه کار
پاسخ + +4 0 --
محمد 1397/07/10 - 10:54
من با سی سال سابقه و علی‌رغم داشتن فوق لیسانس (هیچ انگیزه ای برای ادامه کار نداشتم)خودم را بازنشسته کردم .دیدم ما به نفع سیستم هستیم تا به نفع خودمان.
همزمان بازنشستگی خودم دوستم در شرکت نفت بازنشسته شده با لیسانس ۱۰ میلیون حقوق با ۵۰۰میلیون پاداش
ومن معلم با ۳میلیون (آن هم در حکم)و ۹۵تومان پاداش(البته آن هم روی کاغذ)
پاسخ + 0 0 --
محمد 1397/07/16 - 18:56
و سیعلم الذین ظلموا
ایّ منقلب ینقلبون!
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/12/17 - 01:30
اگه کارمنداندانها کارمنداندنه ما معلمها،به معلم نمیشه گفت کارمنددولت ،کارگرهم نیستیم چه رسدبه کارمن*چه کارمندی!،که نصف ماه درفکرقرض وطلب هاییم وقسط وکالای قسط ازمغازهای سرکوچه ومحله داریم با حقارت.ما معلمها.مامثل کارمند دولت زندگی نمیکنیم.
پاسخ + 0 0 --
معلم متوسطه 1397/07/11 - 11:42
مسعولی که نمیدونه ما فوق العاده ویژمون در حکم صفره و 25 درصدشم میشه صفر ...
اگرم منظورش فوق العاده شغله که کلا 72 هزار در ماه میشه که میشه قیمت یک کیلو گوشت!!!
پاسخ + 0 0 --
بهاره حسینی 1398/06/31 - 09:08
وای بر دانش آموزی که شما معلمش هستید با این املای ضعیف
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1397/07/11 - 14:35
خیلی جالبه که معاون تخصصی هنوز نمیدونه که در احکام کادر اموزشی بندی بنام فوق العده ویژه وجود نداره و حق سغل حرفه ای دارند و لوا اکثر همکارا با فق العا ه شغل اشتباه گرفته ک رقم ۷۰هزار ت را بیان کردند مگر غرً معاون فوقالعاده ویژه ایست کهدر لازحه رتبه بندی مطرح شد!!!؟
پاسخ + +1 0 --
دبیر 1397/07/12 - 21:58
لطفا در انتخاب وزیر و مدیرکل و رییس نواحی و مناطق از معلمان دکتری در دست و نخبه استفاده کنید
.سالهاست که افراد کم سواد و پررو تمام مسولیت های مهم را با گستاخی تمام تصرف و غصب کرده اند و نخبگان با نزاکت و شرمی که دارند در حاشیه هستند...دیگر وقتش است وزیر و معاونین و مدیرکل های کم سواد و ناآگاه به مسایل تعلیم و تربیت وفرایند های جدید یادهی و یادگیری برای رضای خدا و خلق خدا و آینده ی نونهالان این کهن مرز و بوم دست از سر آموزش و پرورش بردارند و جای خود را به نیروهای جوان و نخبه و دکتری بدهند
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1397/07/13 - 15:19
ای کاش معلمان قو ل این حر فها رانخورند این همه جوان بگیرند آن پول را به آنها بد هند مگر معلم فولاد است فقط درس بده یک عده پشت میز احساسی شده وحرف
پاسخ + 0 0 --
معلم بدهکار 1397/07/15 - 19:37
این هم یک حقه دیگر هنوز حق التدریس پارسال رو ندادید خجالت نمی کشید
پاسخ + +1 0 --
ناشناس 1397/08/14 - 22:10
سال 30 ام معلمی ام هستم 40 سال هم از انقلاب میگذرد فقط ما معلمها را باحقوق کم فریب دادند
پاسخ + +1 0 --
مژگان 1397/09/14 - 23:18
من امسال به خاطر هزینه های بالای سرویس دخترم مجبور شدم خودم را به مدرسه اش منتقل کنم که به خاطر ساعتهای برگشتمون یکی بشه 4 اضافه کار گرفتم که امروز بابت هرساعت به من 14 هزار تومان دادند که هنوز مات و مبهوتم که 26 سال سابقه کجای این مبلغه!دوستان به نظر شما گدا با ین مبلغ کار میکنه؟
پاسخ + +1 0 --
بهنام 1397/10/12 - 18:54
خود ما معلمان هستید که موقع انتخابات وارد صف بندی های جناحی می شوید و با شندرغاز پولی که کف دستتان می گذارند انتخابات را برگزار می کنید . البته عده ای هم زیر بار این خفت نمیروند اما عده ای هم برای صد هزار تومن حاضرند همکارشون رو بفروشند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/10/12 - 22:25
ما معلمان خود یک ملتیم باید بجوشیم بعصی جاه طلبند ترسو وای بر ما که نقش سازندگی داریم مانند لاک پشت در لاک خود زیر برف گوس کر ،، دولت ما فقط دروغای ترامپ می شمارند ولی افسوس که هیچ عدد رقمی نبشت دروغای خود ریس جمهور و وزرا ودیگر دولت نامردان را شمرد لعنت بر دروغگو دیگر چوپان دروغگو یی نیست اما مسول دروغگو زیاده
پاسخ + 0 0 --
امیر 1397/11/11 - 23:42
حالا 25 درصد فوالعاده که میشه 70 تومن اگه صد سالم ببدن چه اتفاقی تو زندگی معلم میفته . خفت و خواری تا کجااااا
پاسخ + +1 0 --
بهنام موسوی 1397/11/13 - 09:54
باز هم فریب دادن معلم بدبخت
قول می دم اکثر معلمان طرح رو می پذیرند
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/11/28 - 18:46
سلام .معلم تمام وقت کیفیت آموزش را بسیار پایین می آورد زیرا حرفه معلمی نیاز به تجدید قوا ونشاط دارد .وکار معلمی کاری روحی وعاطفی علاوه برجسمی در ارتباط با دانش اموزان است .
پاسخ + +1 0 --
استادکارفنی هنرستان 1397/11/28 - 21:13
به نام خدا
باسلام؛ به نظر حقیر این طرح یک فریبکاری آشکار و ستم در حق معلمان است.اگر مسولان مربوطه صادق هستند و دلسوز با همین شرایط موجود به معلمان کمک کنند .
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1398/01/09 - 07:40
کی باشه پنجم بیاد و اضافه کار به حساب ما واریز شود.
کدام پنجم خدا داند. شاید این پنجم بریزند ، شاید !!!
پاسخ + +1 -1 --
ناشناس 1398/01/16 - 23:47
فقط اینکه امروز فرزند چهار ساله‌ ام‌ هنگام خرید . دلش شیر کاکائو خواست‌ به او گفتم پول نداریم و او با چشمانی اشک آلود ِلحظه ای از نظرم دور شد وبا یک شیر کا کائو برگشت گفتم این کارت درست نیست بی اجازه چیزی را بر ندار با گریه اما در سکوت گفت آخر دیدم پول نداریم خودم برداشتم و با دستان کوچکش آن را به من داد. شرم‌ بر من که کارمندم ولی توان این را ندارم که یک خوردنی دوهزارتومانی‌ برایش بگیرم‌ . هرچند برایش خریدم‌ ولی روزی می گفتیم با دو تومن کسی گدا نمی شود ولی می شود باور کنید می شود و .... این حقوق ما را به جدایی‌ و از هم پاشیدگی زندگی هم نزدیک کرده دو ماه هست گوشت نخورده‌ ایم‌ ماه های قبل هم برای یکماه نیم کیلو قدرت خریدمان بود. می دانم با این عبارات شان یک معلم پایین می‌ آید ولی غیر اینها چیزی برای گفتن نداشتم‌ داشتم که بگوئیم ‌ اما انگیزه‌ ای برای گفتن ونوشتن باقی نمانده .
پاسخ + +2 0 --
ناشناس 1398/01/27 - 14:20
کاش این قانون تعهد گرفتن از معلم را برای بالا بردن نمره هرسال بیشتر از پارسال را برمی داشتند.دانش آموز داریم که سواد خواندن و نوشتن ندارد ولی پایه هفتم است می گویم چرا درس نمی خوانید می گویند ما که سواد نداریم البته با نوعی به تمسخر گرفتن منه معلم . ادامه می دهند نگران نباش امسال هم قبولیم‌ . ما بسیار در فشار روانی و روحی قرار داریم هرچند که بسیاری از همکاران خودشان را وفق دادند و راحت نمره صفر را ۱۷ می دهند اما کاش فکری به حال کسانی می کردند . که کلمه عدالت را تدریس می کنند اما در عمل ازسر اجبارباید بی عدالتی کنند و وجدان خود را زیر پا بگذارند . و گاهی آنچنان تهدید به زیر سوال رفتن از جانب مسولان ادارات و آبرو رفتن معلم با وجدان. (اینکه سواد نداشته خودش بلد نبوده خوب تدریس کند و و و ...) شدید است که حتی تهدید به از دست دادن شغل می شویم و مجبور می شویم با دادن ۱۰ کلاس را به حداکثر قبولی برسانیم. شرایط طوری شده که حتی حق نداریم دانش آموزی که بسیار ضعیف است را در دبستان و متوسطه‌ اول مردود کرد مردود که هیچ تجدید کرد.
پاسخ + 0 0 --
حسنی 1398/02/28 - 22:02
من ارشد هستم با سی سال و اندی خدمت.پس طرح سی ساعت شامل کسانی چون من نميشود؟
پاسخ + 0 0 --
علی 1398/03/08 - 02:31
سلام خدمت همکاران عزیز با صحبتهای همه دوستان موافقم بنده هم امسال بیست ساعته شدم اما برای امثال ما هم سی ساعت گفتن تدریس داشته باشید تا این مبلغ ناچیز اضافه کنیم حداقل به ما هم مثل 24ساعته ها شش ساعت بدین این هم ظلمی آشکار در حق ما معلمها همون ساعتی حساب کنند بهتره
پاسخ + 0 0 --
فرح 1398/05/09 - 00:44
کاش سند تحول اصلا (اختراع) نمی شد.
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1398/06/22 - 12:44
من واقعا برای همه همکاران متاسفم.واقعا ما معلم هستیم.کشور به خاطر سیاست های نادرست رو به ناوبودی هست.فرهنگ اقتصاد اخلاقیات با تمام قوا آینده ی فرزندانمون رو به نابودی هست.ما باید .... نه به خاطر وضعیت بد حقوق بلکه باید به خاطر فرزندانمون و کشور ....وظیفه ما ساختن آینده ی کشور هست.پس به این خاطر باید تا سر حد مرگ اعتراض کنیم وای برما
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1398/07/13 - 06:22
با سلام و احترام به مسولین اموزش و پرورش
طرح 30 ساعت خیلی عالی و به نفع دبیران که تابستان از خرداد تا اول مهر تعطیل می باشند و امتحانات دی ماه فقط مراقبت دارن و یک ماه انجا تعطیل می شوند ولی معاون اموزشی و فنی که کل تابستان باید بیایم مدرسه و امتحانات کلا مدرسه هستیم چی و میلغی به عنوان مدیریت بما می دهید در مقابل این همه زحمت بسیار ناچیز هست لطفا رسیدگی نماید
پاسخ + +1 0 --
عباس 1398/07/14 - 11:35
بابستن قرارداد هر 4معلم از استخدام یک معلم جلوگیری خواهد شد. این خیلی به نفع دولت وبه ضرر معلم و دانش آموز است. الان که 24 ساعتی هستیم خستگی امانمان نمیدهد و توان کلاسداری نداریم. دانش آموز چه گناهی دارد که معلمان خسته را باید تحمل کند؟
پاسخ + 0 0 --
مهدی 1398/07/29 - 10:13
سلام انقدر کار می کنی تلف نشی ناراحتی اون مدیریت رو ول کن ب رو کلاس اگه یک ساعت دوام اوردی اون موقع اطهار نظر کن
پاسخ + 0 0 --
معلم ابتدایی 1398/07/28 - 22:38
مدیر مدرسه منو مجبور کرده دوساعت ورزشمو برم کلاس معلمایی که تقلیل ساعت دارن پرکنم و منو مجبورکرده کلاس ورزش پایه دیگه ای رو بردارم ومن هرچی گفتم معلمشون نیستم کلاس خودم اولیا قراره ملاقات کنم میگه نه بزار جلساتو بعداز ظهر با اولیات من خودم بچه یه ساله دارم کلی درگیرم گوشم نداد به مشکلاتم گفت همینی که هست باید جای تقلیل ساعتاپر بشه معاون پرورشی اموزشی و اجرایی هم نشستن تو دفتر دکورن انگار فقط معلمای مثل ما که زیر ده سال سابقه ایم زور میگه برین کلاسامونو پر کنین نه که ورزشتون رو خودتون ببرین این دوساعت قانونش چه جوره دوستان مدیر میتونه اجبارکنه
پاسخ + +1 0 --
نازنین محمودی 1398/08/17 - 15:08
چرا طرح سی ساعته شامل دبیران مدارس استثنایی نمیشه؟؟!!
پاسخ + 0 0 --
فاطمه 1398/09/13 - 16:28
اول اختیاری می کنند بعد این ۶ساعت موظفیم می شه

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

میزان توجه به " منشور حقوق شهروندی " در وزارت محسن حاجی میرزایی را چگونه ارزیابی می کنید ؟

دیدگــاه

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور