صدای معلم سایت اخبار آموزش و پروش معلمان فرهنگیان

" شأن معلمی زیر سئوال رفته است و معلم در جامعه از آن جایگاه معلمی خود برخوردار نیست "

انتقاد یک نماینده مجلس از بی تفاوتی وزارت آموزش و پرورش در برابر ضرب و شتم معلمان

گروه اخبار/

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از بی تفاوتی آموزش و پرورش در قبال رفتارهای ناهنجار دانش آموزان و اولیاء آن‌ها در قبال معلمان، گفت: وقتی شأن معلمی زیر پا گذاشته می‎شود ضرب و شتم معلم هم عادی می‎شود.

ضرب و شتم دو معلم در شهر مشهد و بی تفاوتی وزارت آموزش و پرورش  سیدمحمدجواد ابطحی  با اشاره به حادثه تلخ ضرب و شتم دو معلم در شهر مشهد، اظهار کرد: سال گذشته نیز شاهد اتفاقات مشابهی مانند این حادثه بودیم و در حمیدیه استان خوزستان نیز اتفاق مشابهی رخ داد که معلم توسط اولیاء دانش آموز مورد ضرب و شتم قرار گرفت؛ این‌ها نشان می‌دهد که شأن معلمی زیر سئوال رفته است و معلم در جامعه از آن جایگاه معلمی خود برخوردار نیست.

 

صدا و سیما به جای فرهنگ‌سازی جایگاه معلم را تنزل داد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه صدا و سیما نیز به جای فرهنگسازی با ساخت برخی برنامه‌ها جایگاه و شأن معلمی را زیر سئوال می‎برد و این پدیده‌های فرهنگی در اذهان مردم باقی خواهد ماند.وی ادامه داد: از سوی دیگر وقتی معلمان به لحاظ معیشتی تأمین نیستند و معلم پس از کلاس درس مجبور به مسافرکشی می‌‎شود، چنانچه در این شرایط با دانش آموزان خود مواجه شود، شأن و جایگاه معلمی او در اذهان لطمه می‎بیند.

 

ضرورت برخورد قوه قضاییه با متجاوزان به حقوق معلم

ابطحی یادآور شد: از سوی دیگر در صورت بروز رفتارهای هنجارشکن با معلم، هیچ برخوردی با دانش آموزان یا اولیای دانش آموز نمی‌‎شود و همین مسئله نیز به تکرار  این رفتارهای هنجارشکن ضربه می‎‌زند در این شرایط ضرورت دارد وزارت آموزش و پرورش برای حفظ جایگاه معلم با قوه قضاییه رایزنی داشته باشد تا جایگاه و شأن معلم حفظ شود.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر مهم‌ترین مسئله رسیدگی به وضع معیشتی معلمان و ارتقای سطح رفاهی آنان است که وزارت آموزش و پرورش از لحاظ بودجه‎ای تأمین شود؛ انتظار داریم با اجرای طرح رتبه بندی نیز این جایگاه و شأن معلمی بیش از پیش ارتقا یابد.

خبرگزاری خانه ملت

شنبه, 14 مهر 1397 ساعت 10:20 خوانده شده: 516 دفعه چاپ

نظرات بینندگان  

پاسخ + +14 0 --
ناشناس 1397/07/14 - 10:35
سلام
نمایندۀ بزرگوار تشکر و باز تشکر.
نباید اجازه دهیم به معلمان این سرزمین اهانت ، تحقیر و یا کوچک ترین تعدی ، صورت بگیرد. من و شما باید از این
حریم ،جسورانه دفاع و حمایت کنیم. روزی رسد که کسی نتواند به معلم ایرانی بگوید بالای چشمت ، ابروست، چون معلم ایرانی ارزش خود را بهتر می داند.
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/14 - 14:48
دوست عزیز این نماینده هم سنگ خودش رو به سینه میزنه. اومده از آب گل آلود رای بگیره! وگرنه بگه خودش تو مجلس برای فرهنگیانچه کرده؟
پاسخ + 0 0 --
ناشناس 1397/07/14 - 16:00
دوست عزیز
لعنت بر تمامی کسانی که احتمال
تفکر مثبت را از معلمان ربوده اند.
به سایه خود نیز بدبین مان ساخته اند.
حیف بر انسانیت انسانها که دستمایه
تزویر و نیرنگ گردیده است.
پاسخ + +8 0 --
مکی نیان 1397/07/14 - 11:47
بسیاری از ضرب و شتم ها فیزیکی نیست...روح و روان فرهنگیان دائم مورد ضرب و شتم قرار میگیره با تنگ نظری ها،تهمت ها،بی مهری ها....خبرهایی رسیده که در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با روش هایی از قبیل اخذ استعلام اطلاعات برای پست های کارشناسی نازل،قطع اضافه کار منتقدین و تخصیص به سایرین و تحت فشار قرار دادن منتقدین جهت حذف از بخش ستادی و ایراد تهمت کم کاری و کار نکردن و پرونده سازی و...هر روز مورد ضرب وشتم قرار می دهند برخی از همکاران منتقد و فعال در فضای مجازی رو...و مدیرکل اصلاح طلب و مورد احترام این استان باید ورود کنند به این موضوعات ومانع بشوند از ادامه این روند که دلواپسان آغاز کرده اند جهت تخریب حامیان دولت تدبیر و امید.
پاسخ
حسینی 1397/07/14 - 13:43
مجلس و دولت هر دو در مورد معلم و مشکلات صداقت ندارند...


مشکلات روشن است...

شما بفرمائید چه اقدامی داشته اید...

مصاحبه مصاحبه ....جناب نماینده دست بردارید از این تبلیغات.
پاسخ
معلم 1397/07/14 - 14:52
اگر قوه قضائیه واقعا قضایی عمل می کرد ، هیچ وقت زندان جای معلم نبود!
پاسخ
ناشناس 1397/07/14 - 15:13
اتا زمانی که نگاه حاکمیت نگاهی رفع تکلیف گونه است شرایط اقتصادی معلمان همین است و روزبه روز بدتر هم می شود ولی در خصوص ضرب وشتم به معلمان متاسفانه به خاطر تساهل و تسامح قوه ی قضاییه نسبت به کارمندان است
پاسخ
دبیر م 1397/07/14 - 16:54
واقعا هم معیشت هم منزلت معلم غمباره و...
پاسخ
ناشناس 1397/07/14 - 22:33
صد رحمت به فانی این دیگه نوبره اصلا خودش نمیدونه وزیر کجاست احتمالا یک روز اشتباها بره داخل یک اداره دیگه یا بره مجلس پیش رفقای اهل دل بفکر همه هست جز معلمان خودش واقعا مایه تاسفه روز جهانی معلم هم نمیدونه چیه چی هست اصلا تو یک فاز دیگه هست وقتی حالش گرفته است حال معلما رو هم میگیره تا کمی خوشحال بشه
پاسخ
ساحل 1397/07/15 - 01:08
با حلوا حلوا گفتن کام کسی شیرین نمی شود

فقط شعار حمایت از معلم می دهند
پاسخ
ناشناس 1397/07/15 - 08:26
خبر 22 مرداد 97: پیگیری افزایش حقوق کارمندان دولت به ویژه معلمان و فرهنگیان
محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: در حال حاضر بحث عدم اعمال درست و کامل قانون در خصوص افزایش حقوق کارمندان دولت به ویژه معلمان مطرح است.

وی افزود: ما به این موضوع نگاه می‌کنیم و این مسئله به صورت جدی در حال پیگیری است،‌ البته از آنجایی که دیوان محاسبات افزایشی که در سال 94 به عنوان سختی کار تخصیص دادند اکنون کاهش داده و سه ماه را هم یک جا کم کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر همین اساس اضافه کرد:‌ این افزایش حقوق معلمان هم در مقابل آن کاهش بسیار ناچیز است و معلمان اذعان می‌کنند نه تنها به حقوق ما اضافه نشده بلکه حقوقمان کمتر هم شده است.

ادامه دارد
پاسخ
ناشناس 1397/07/15 - 08:27
ابطحی در ادامه یادآور شد: لذا ما در حال بررسی این موضوع هستیم و کمیسیون آموزش مامور پیگیری شده است؛‌ اخیرا هم مسئولان مربوطه در کمیسیون آموزش برای این مسئله حضور یافتند تا این موضوع با جدیت ارزیابی شده و به نتیجه برسیم.

وی عنوان کرد: به هر حال کاری می‌کنیم که هم معلمان افزایش حقوق پیدا کنند و هم رضایتمندی ایجاد شود،‌ تمام تلاشمان را می‌کنیم تا این دغدغه برطرف شود.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: ما طرحی در این زمینه هم ارائه کرده بودیم که به تصویب رسید اما متاسفانه اجرایی نشد.
پاسخ
Morteza 1397/07/15 - 20:07
ما را دیگر به خیر شما امیدی نیست
پاسخ
یک معلم ازکاشان 1397/07/15 - 21:05
سلام ،همکاران عزیزدرسراسرکشور،ازقدیم گفته اندسیلی نقدبهترازحلوای نسیه است .هراولیایی که درمدرسه به شماهاتوهین کرد یاضرب وشتم کردمنتظرقوه قضاییه نباشید،توی مدرسه روبروی دانش آموزان سیرکتکش کنیدوازدرمدرسه پرتش کنیدبیرون ،هیچ خبری نمیشه آب ازآب تکان نمی خورد،دنبال منزلت وشان واین مزخرفات نباشید خبرتوهین وضرب وشتم رابه خانه نبریدبایددرخبرهاگفته شودکه اولیادرمدرسه کتک خوردند.
پاسخ + 0 0 --
ساحل 1397/07/16 - 05:10
کاشی جان دمت گرم
پاسخ + 0 0 --
شهاب 1397/07/16 - 06:02
حرف شما صحیح

اگر مردندچگونه دیه آن هارابدهیم
پاسخ
دانش آموز دکتر حسینی 1397/07/16 - 18:01
جناب آقای ابطحی گرامی، ما و والدین ما معلممان (دکتر حسینی) را نمی زنیم بلکه آنانکه جهل و تاریکی را به حراست نشسته اند او را می زنند:

...
پاسخ
رضا 1397/07/16 - 22:08
در مدرسه ای که من هستم یک دانش اموز کلاس پنجم داشتم که تمام بچه های مدرسه از اوحساب می بردند.وتمام بچه ها را کتک میزد .در تابستان که برای ثبت نام کلاس ششم پدرش امده بود .معاون مدرسه گفت که ثبت نامش نمی کنم .پدرش که قلدر است گفتاگر جرات داری ثبت نام نکن .خلاصه کلاس ۶ هم مجبور شدند اسمش را بنویسند.
پاسخ + +10 0 --
ناشناس 1397/07/18 - 15:50
بایدمثل قدیمادانش آموزانی که به هیچ صراتی مستقیم نیستند را درمراسم صبحگاه روی سکوجلوحیاط مدرسه بخوابونندچوب فلک کنند
پاسخ
ناشناس 1397/07/18 - 16:13
مدارس زمان ما بخصوص تومدرسه پسرونه هاتنبل هاو درس نخوان ها را فلک می کردنداگرمقایسه کنیم می بینیم که نسل دهه شصت هم درسخوان تربود هم مؤدب تر

نظر شما

صدای معلم، صدای شما

با ارائه نظرات، فرهنگ گفت‌وگو و تفکر نقادی را نهادینه کنیم.
نظرسنجی

به نظر شما بزرگترین مانع برای اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش چیست؟

پربازدیدترین

تبلیغات در صدای معلم

درخواست همیاری صدای معلم

شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی

کالای ورزشی معلم

تلگرام صدای معلم

صدای معلم پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران

تلگرام صدای معلم

Sport

 سامانه فیش حقوقی معلمان

سامانه فیش حقوقی معلمان بازنشسته

سامانه مراکز رفاهی

تبلیغات در صدای معلم

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به صدای معلم بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
طراحی و تولید: رامندسرور